Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242619 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #460 dnia: Marzec 13, 2018, 00:39:36 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Myślę, że nie ma co się jarać tym rzemieślniczym "ocynkiem" i solidnie zakonserwować sierp od środka, przez nadkole, wtedy efekt będzie trwalszy.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #461 dnia: Marzec 13, 2018, 09:58:45 am »

Offline statystyczny_polak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 96
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Kombi 1.6MPi
Są przecież firmy które zajmują się cynkowaniem elementów i są to groszowe sprawy. Można oddać reperaturki do cynkowania galwanicznego, potem lakierować epoksydami z obydwu stron. Przed wspawaniem od wewnątrz dać warstwę konserwacji czy smaru. Jeżeli taką reperaturkę zje rdza, to czas najwyższy przesiąść się na Skody.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #462 dnia: Marzec 13, 2018, 13:57:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie mozna zakonserwowac przed wspawaniem, bo podczas spawania farba sie wypali w miejscach spawania,a reszta farby moze sie ladnie zapalic,
ocynk tez sie wypali w miejscu spawania i trzeba to zabezpieczyc, ale przynajmniej reszta warstwy cynkowanej jest nienaruszona i chroni od srodka przed rdza,
ten ocynk jest naprawdę gruby i w sumie wystarczy na koniec wstrzyknac srodek do profili i bedzie spokoj,
z zewnatrz jest taki sam, ale z zewnatrz jest podejscie do zastosowania dowolnych srodkow i farb, wiec nie stanowi juz takiej zalety jak od srodka,

zreszta nie ma dylematu, bo dostepne reperaturki sa kiepsko przetloczone,ale solidnie ocynkowane - a to sa reperaturki blizej ziemi, a nie blizej nieba, wiec ocynk stanowi zalete,
fabryczne blotniki sa dobrze wytloczone, ale nie sa ocynkowane - i teraz odcinanie od blotnika sierpa, pozniej zdzieranie z niego solidnego fabrycznego podkladu, pozniej oddawanie pojedynczego sierpa do cynkowania i dopiero cala procedura wymiany sierpa ... normalnie hobby dla wytrwalych, majac taki wewnetrzny spokoj chyba jednak wzialbym sie za skladanie statkow w butelkach,
sama procedura "montazu" nowego sierpa to lekka trauma, bo jezeli zjedzony jest sierp (czyli element zewnetrzny), to wewnetrzna wytloczka karoserii w tym miejscu istnieje tylko teoretycznie (...i kamieni kupa), wiec oryginalny sierp goowno zmienia w efekcie oryginalnosci po naprawie,
to jest rzezba, wiec lepiej rzezbic z sierpem za 8.50 (ja placilem 7pln) niz niszczyc kompletny blotnik za milion monet, bo nie znasz dnia ani godziny, gdy przyda ci sie kompletny blotnik
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #463 dnia: Marzec 13, 2018, 19:30:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Cóż zapłaciłem ratę OC sa samochód który tylko stoi i nabiera mocy.
Ech szkoda że tak daleko jeszcze do rocznika gdzie walnął bym żółte i miał w d..... ubezpieczenia.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #464 dnia: Marzec 13, 2018, 19:42:03 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
weteran szos ;) i już lżej

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #465 dnia: Marzec 13, 2018, 19:54:03 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Że niby 25 lat? Coś czuję, że ubezpieczalnie "podliczą straty" z tytułu namnożenia się "dwudziestopięciolatków" i wielu z nas będzie gonić te preferencyjne warunki jak marchewkę na kiju. Ktoś gdzieś (nie wiem, czy nawet nie tutaj) pisał, że w Śląskiem już podnieśli poprzeczkę wieku pojazdu do 30 lat.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #466 dnia: Marzec 13, 2018, 20:01:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
weteran szos
jakich szos, przeciez napisal, ze ciagle w garazu stoi ;p
bardziej weteran szop <hahaha>

P.S.
nie zbijam sie z pogardy (jak niektorzy "psychologowie" tutaj mogliby odczytac), sam mam takie egzemplarze,
niestety wetarani i zabytki maja ta sama kategorie wiekowa, wiec nici ze znizek
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #467 dnia: Marzec 13, 2018, 20:15:50 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
30 lat, żeby wpisali do rejestru zabytków... Co de facto jest tylko jakimś widzi mi się śląskiego konserwatora, pewnie jakby poprosić o pisemne uzasadnienie takiego warunku to okazałoby się, że w drodze wyjątku można wpisać i 25 letni samochód. Konserwator w małopolskim z tego co wieść niesie też za fajny nie jest, bo choć wpisuje od 25 lat, to niemożność goni niemożność i zawsze brakuje jakiegoś w "ch*" istotnego papierka.
Zniżka dla weterana to zupełnie inna sprawa. Tą opcje na chwilę obecną ma tylko PZU, już dobre 10 lat jak nie lepiej i póki co się z tego nie wycofują, więc chyba się to opłaca, warunkiem jest bycie zapisanym do PZMu i brak szkody w ciągu ostatniego roku/ 2 lat (różnie różni mówią), więc statystycznie nie każdy posiadacz auta 25+ się na to łapie, a wiele osób nawet o takiej opcji nie wie.
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2018, 20:25:57 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #468 dnia: Marzec 13, 2018, 20:48:39 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Że niby 25 lat? Coś czuję, że ubezpieczalnie "podliczą straty" z tytułu namnożenia się "dwudziestopięciolatków" i wielu z nas będzie gonić te preferencyjne warunki jak marchewkę na kiju. Ktoś gdzieś (nie wiem, czy nawet nie tutaj) pisał, że w Śląskiem już podnieśli poprzeczkę wieku pojazdu do 30 lat.

Tak jest, chociaż biura rzeczoznawców podejmują się to obejść za parę tys zł.
Za radą tutejszą olałem więc temat i poszedłem po ustawie, czyli załatwiłem sobie opinię o historycznej wartości pojazdu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #469 dnia: Marzec 13, 2018, 20:53:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak jest, chociaż biura rzeczoznawców podejmują się to obejść za parę tys zł.
Czyli golom frajerów, którzy nie wiedzą, że wystarczy wniosek złożyć w biurze/delegaturze biura wojewódzkiego konserwatora zabytków w sąsiednim (bardziej przyjaznym) województwie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #470 dnia: Marzec 13, 2018, 21:00:36 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
W śląskim wyszło to tylko jako "zalecenie" z ministerstwa, więc mimo wszystko idzie zrobić po staremu, zresztą za miesiąc się przekonam rejestrując 26 letniego trucka :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #471 dnia: Marzec 13, 2018, 22:11:01 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Czyli golom frajerów, którzy nie wiedzą, że wystarczy wniosek złożyć w biurze/delegaturze biura wojewódzkiego konserwatora zabytków w sąsiednim (bardziej przyjaznym) województwie.


Biorąc pod uwagę ustawę o UFG, nie widzę żadnej korzyści z posiadania żółtych tablic w porównaniu do opinii o pojeździe historycznym.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #472 dnia: Marzec 13, 2018, 22:30:47 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Korzyści są właściwie 2, bezterminowy przegląd i możliwość zarejestrowania samochodu z nieznaną przeszłością (bez papierów). 3 pół korzyścią pół wadą jest to, że nie mogą zrobić całki po kolizji/wypadku, ale z drugiej strony, jeśli to kierowca zabytku jest sprawcą zdarzenia to dostanie srogi rachunek za odratowanie "klasyka".

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #473 dnia: Marzec 14, 2018, 08:53:29 am »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Na dolnym śląsku jest tak że jak chcecie hable wymienic lub jakieś części eksploatacyjne trzeba to zgłosić i muszą to klepnąć. Wyjad za granicę i sprzedaż to podobno też problemy. Znam kilka osob które dopuściły sobie żółte blachy z tych powodów.
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #474 dnia: Marzec 14, 2018, 10:30:06 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Na dolnym śląsku jest tak że jak chcecie hable wymienic lub jakieś części eksploatacyjne trzeba to zgłosić i muszą to klepnąć. Wyjad za granicę i sprzedaż to podobno też problemy.
Większej bzdury dawno nie czytałem.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #475 dnia: Marzec 14, 2018, 11:07:35 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tylne półki wymyte i zamontowane, efekt nawet fajny, znacznie rozjaśniały, nic się nie wygięło, nawet się nie zmechaciły. W wolnej chwili zrobię zdjęcie, jak to wygląda :).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #476 dnia: Marzec 14, 2018, 18:26:35 pm »

Offline mateo#1939

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1340
  • Płeć: Mężczyzna
    • C22XE
Większej bzdury dawno nie czytałem.

Tak jest u mnie w mieście. Kolega chciał rejestrować Audi B3 i golfa MK2, dle dal sobie spokój.
Cytat: Senn#1869
A to SS-man sie nam pojawil

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #477 dnia: Marzec 14, 2018, 19:22:16 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Bzdury, bzdety, korzyści wynikające dla mnie z posiadania żółtych tablic w 125p- brak przeglądu- nie muszę bulić 100zł, stoi sobie do wiosny bez OC i płacę sobie  np. od maja ( co przy posiadaniu kilku samochodów daje plus z kasą).
 W razie kolizji ubezpieczyciel nie wycenia mi samochodu na kwotę 800zł.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #478 dnia: Marzec 14, 2018, 19:37:21 pm »

Offline Trojan

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2655
  • Płeć: Mężczyzna
Bzdury, bzdety, korzyści wynikające dla mnie z posiadania żółtych tablic w 125p- brak przeglądu- nie muszę bulić 100zł, stoi sobie do wiosny bez OC i płacę sobie  np. od maja ( co przy posiadaniu kilku samochodów daje plus z kasą).
 W razie kolizji ubezpieczyciel nie wycenia mi samochodu na kwotę 800zł.
Dokładnie, i nikt nie będzie ingerował w wymianę części eksploatacyjnych, totalna bzdura.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #479 dnia: Marzec 14, 2018, 20:13:00 pm »

Offline dzikson

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 192
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V | Żuk A11B 87' | VW Passat B3 1.6td 93' | Seat Ibiza Cupra 1.8t 03'
Przepaliłem w końcu jednego i drugiego gada, polonez po 4 miesiącach na pół obrotu  <lol> .

A tu różnica między seryjnymi a skracanymi kolumienkami:

Dokąd mamy iść, my którzy przemierzamy pustkowia w poszukiwaniu lepszych siebie