Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242602 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #740 dnia: Kwiecień 23, 2018, 19:54:17 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Oddałem wóz do myjni na pranie tapicerki, odkładane od roku. Jutro zobaczę efekt, liczę na wiele  ]:->
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #741 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:08:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Zmieniłem olej w akwarium. Wcześniej przy okazji regulacji zaworów wyczyściłem pokrywę z mazutu który się zebrał z minerała przez 30 lat, nożyk, nafta i dużo ręcznika papierowego poszło w ruch. Po poskręcaniu, płukanka Liqui Moly, olej spuszczałem jak był ciepły, gdzieś po 10 minutach od spuszczenia oleju, zaczęło się znowu lać, ogółem zostawiłem otwarty korek na godzinę a szlam spływał co najmniej 30 minut. Następnie zmieniłem filtr oleju, i zalałem olejem Shell 10W40, (może mnie szaleniec tym razem nie zjedzie  ]:->), projektowany przebieg na ten rok 500km.  :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #742 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:08:28 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Oddałem wóz do myjni na pranie tapicerki
pierwsze skojarzenie z tej kombinacji slow https://www.youtube.com/watch?v=-iY197G7wy0
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #743 dnia: Kwiecień 23, 2018, 20:11:08 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Bez wchodzenia w link wiem, że to dziadek z myjką płuczący caro plusa  ]:->.

Banned, no i następnym razem już można zejść do 5W40 :P. Podobny mazut zlewałem z fiata w 2008 roku, świeżo po pierwszy odpaleniu po jakichś 10 latach postoju. Piękna, czarna galareta skapywała pół dnia.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #744 dnia: Kwiecień 23, 2018, 23:47:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Bez wchodzenia w link wiem, że to dziadek z myjką płuczący caro plusa  ]:->.
<cwaniak2>

w piatek musialem naprawic stacyjke w tojce corolli zwanej przez niektorych dowcipnie bezawaryjna ;]
kosookie przewidzieli, ze sie to spier... i zrobili wyciagana wkladke - po wywaleniu szeregu blaszek zaczela dzialac, mozna przekrecici nawet srubokretem, wiec kluczyk tym bardziej sie nie blokuje,
nowa w serwisie nie jest dostepna od reki i nie wiedza, czy kosztuje 500+ czy 1000pln <lol>
w sobote przyspawalem wieszaki wydechu do vectryC, zadbana nazwac jej nie mozna, ale sie zdziwilem, ze praktycznie rdzy na podlodze nie ma a juz 6 lat w PL jezdzi, normalnie jakby nie Opel ja wyprodukowal
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #745 dnia: Kwiecień 24, 2018, 20:21:20 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
W zeszłym roku, razem z bratem łatałem ojcowska Omegę A, skończyliśmy łatanie na przodzie pojazdu, dokładnie na ścianie grodziowej, w tym roku spawamy podłogę we wnętrzu auta i planujemy jeszcze pospawać bagażnik, dokładnie wnękę koła zapasowego. Powiem jedno Ople z lat 90 rdzewieją gorzej niż produkty FSO. Najbardziej załamałem się stanem miejsc w których przykręcone są tylne pasy bezpieczeństwa, próba ich odkręcenia, zakończyła się.... zresztą zobaczcie sami.




W tych miejscach były przykręcone pasy


Na dzień dzisiejszy mamy pospawana podłogę, jutro ogarniamy miejsca mocowań pasów bezpieczeństwa i jak pozwoli czas spawanie wewnętrznych nadkoli, bo tez przeżarte na wylot.
Czy ta naprawa jest opłacalna, nie. Ale mając miga, blachę i chęci można się bawić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #746 dnia: Kwiecień 24, 2018, 20:56:48 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Z całym szacunkiem, ale czy jest sens robić tak zgniłą Omegę ? Chyba, że sentyment to rozumiem.

W innym temacie pisałem o ,,oszczędzaniu".
Jakiś czas temu kupiłem sobie do Rovera alusy OEM Rover 15'. Dałem 200zł, alufelgi bez opon, na oko jedna krzywa. Zaryzykowałem, bo cena atrakcyjna i blisko. Znów okazyjnie dokupiłem do nich opony - Continentale z 2004 roku. Stan - średni parch ale cena 120zł za 4 sztuki, do tego u mnie w mieście - wydała mi się atrakcyjna. Na oko nic im nie dolega, bieżnika mają koło 4mm. Już się cieszyłem, że udało mi się tanio poprawić wyposażenie i zyskać ,,Folderowy" wygląd mojego dupowozu. Radość jednak nie trwała długo. Znajomy wulkanizator powiedział, że wszystkie 4 są krzywe , a ta która moim zdaniem jedyna była krzywa, jest tragicznie krzywa. Odradził montaż, bo szybko łożyska polecą, chyba, że je wyprostuje. Pojechałem dziś do firmy która robi takie rzeczy i umówiłem się na termin po majówce. Cena - od 70 do 100 za sztukę w zależnośći co będzie do roboty. Przy ,,złym" scenariuszu cała zabawa z alufelgami wyjdzie mnie ponad 700zł. A ładna z oponami chodzą na allegro w okolicach 500zł... EHHHH... i znów życie pokazało, że nie warto dziadować. Gdybym wiedział, że tyle to wyjdzie olałbym temat i jeździł sobie na 14' ,,no name" które są na aucie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #747 dnia: Kwiecień 24, 2018, 21:34:30 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Dzisiaj do pracy i "załatwiając sprawy" pojechałem Argentą 120 i.e. Fantastyczny, bardzo szybki i komfortowy wóz, niedoceniany kiedyś, dzisiaj budzący spore zainteresowanie na zlotach.
Wieczorem odpaliłem Fiata 125p 1800 DOHC, którym nie jeździłem kilka miesięcy. Lekka karoseria w połączeniu z 105 konnym silnikiem daje solidnego kopa, aż miło się jeździ czuć bogatą "gaźnikową"charakterystykę, świetne auto. Wieczorem jeszcze przegoniłem Poloneza Orciari i Fiata 132 2000. Uff..cięzkie życie kolekcjonera.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #748 dnia: Kwiecień 24, 2018, 22:04:25 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
skoro mogą się ukręcić to chyba jednak kupię nowe
Nie wiem, co trzeba robić, żeby taką śrubę ukręcić. Chyba coś takiego, jak robią chłoptasie z serwisu ogumienia na moim osiedlu. Często wymieniają gumy w tirach, więc zawsze w każdym samochodzie dokręcają felgi, ile siły w kluczu pneumatycznym. W lublinie jakiś czas temu szpilkę mi upierdolili swoim dokręcaniem, więc taka polonezowska śrubeczka to nawet by nie poczuli, kiedy pękła. :-)
Ople z lat 90 rdzewieją gorzej niż produkty FSO.
Pozwolę sobie się z tym stwierdzeniem nie zgodzić. Jeden przykład mam u siebie. :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #749 dnia: Kwiecień 24, 2018, 22:18:21 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Gorzej to gniły Fordy od FSO, Ople... hmm chyba podobnie, na pewno mniej niż Fordy :P

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #750 dnia: Kwiecień 24, 2018, 22:34:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No macie tam roboty... ale wykonana własnoręcznie, więc przynajmniej zapłacicie tyle, co za prąd.

Odebrałem poloneza z wypraną tapicerką, wykładzina wreszcie w kolorze mniej więcej fabrycznym, boczki odzyskały kolor, podsufitka jasna, jak nowa - gdyby nie zmechacenie foteli, wsiada się jak do nowego auta z salonu :). Warto było :).
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #751 dnia: Kwiecień 24, 2018, 22:39:20 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ile?
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #752 dnia: Kwiecień 24, 2018, 23:26:58 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Po kilku miesiącach odpaliłem Caro. Znalazłem w nim fajne zielone szyby z tyłu.  <lol2>
GLE na słupku GSI działa znakomicie (poza ciapaniem oleju spod uszczelki), pompa elektryczna tak fajnie ułatwia, że zakręciłem może 2 obroty i motor zaskoczył. Może dlatego, że na zimę opróżniam gaźnik <co>

Jazda to już jednak Polonez, tu zatrzeszczy, tam stuknie, gdzieś zawarczy...
OHV niezawodne ale...

Strasznie się zakurzyłem od pokrowca. Ciężkie jest życie graciarza.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #753 dnia: Kwiecień 25, 2018, 00:03:06 am »

Offline OTRO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 138
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125P
Rozebrałem swój stary alternator 55A bo ładowanie było coraz gorsze ...  A jeszcze 70 z caro plusa nie zrobiłem .
Rozebrałem cały mostek prostowniczy ,ponownie złożyłem za pierwszym razem nie ładował , za drugim podejściem byłem zaskoczony bo na wolnych obrotach bez obciążenia miernik pokazał 14,6v <jupi> , po włączeniu wentylatora ,dmuchawy , radia , awaryjnych ,swiateł mijania spadło do 13,85v
Radość długo nie trwała bo po kilku dniach ponownie zmierzyłem, to pod obciążeniem (wentylatora chłodnicy ,świateł mijania) spada do 13v.
Ciekawie co jest przyczyną ...   

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #754 dnia: Kwiecień 25, 2018, 00:04:54 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ile?

250zł za całe wnętrze wraz z detalami, w gratisie nawoskowali całe auto i poczernili opony, mimo, że nie prosiłem :P. Wcześniej prałem tam fotele z łady i było taniej, ale podnieśli ceny w tym roku, mają pełno klientów. Jakbym nie zwlekał, zapłaciłbym 200zł rok temu. Jak wyschnie, zrobię fotki, jak to wygląda. Największe wrażenie i tak robi wykładzina, która zmieniła kolor z błotnistego na właściwy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2018, 00:07:47 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #755 dnia: Kwiecień 25, 2018, 01:01:50 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
, ale czy jest sens robić tak zgniłą Omegę ?

Dawid, a jest sens robienia zgniłego poloneza? :PP to chyba miało być pytanie retoryczne z Twojej strony
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #756 dnia: Kwiecień 25, 2018, 01:11:49 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
doskonaly przyklad zastosowania powiedzenia : przyganiał kociol garnkowi (pytaniem retorycznym)  :P
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #757 dnia: Kwiecień 25, 2018, 12:57:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Byłem wyważyć wał w kombi, w firmie, która według Googla była najbardziej renomowaną w Krakowie. No "kur*" jego mać i tak powiem...
Wał wymontowali, opatrzyli, stwierdzili, że luz na środkowym krzyżaku, nie można było temu zaprzeczyć luz był i to spory. Z tylnym też coś im niepasowalo, więc stwierdzili, że wymienią obydwa z GKN na jakieś niemieckie (firmy niestety nie podali jakiej) po 150 zeta/szt. Podobno niezniszczalne... Myślę, skoro "markowe" krzyżaki po ~50 zł/szt. zdechły po kilkuset km, to chyba faktycznie szkoda dziadować i zrobić raz a dobrze, więc zgodziłem się na ich propozycje. Na szybko podsumowali koszty - 670 zł jak zostawię stare krzyżaki zejdą do 610 zl. Serce podeszło mi do gardła, ale cóż było począć. Nie powiem, uwinęli się całkiem szybko, ale... No właśnie "ale" jest takie, że jakieś wibracje wciąż są, co prawda teraz nie mam pewności czy pochodzą z wału, mostu czy ze skrzyni, no ale coś ewidentnie wibruje. Niestety nie pozwolili mi patrzeć jak wyważają wał, więc nie wiem nawet czy rozkręcili go do I harmonicznej (~2000 obr/min +/- 200 rpm), jeśli tego nie zrobili to się można nie dziwić, że jakieś niedoważenie wciąż jest. Poza tym, raczej wiele nie można było się spodziewać od Ukrów, którzy na dzień dobry stwierdzili "po co wyważać wał w takim samochodzie, jak go najlepiej pociąć i na złom"...
Mimo wszystko najlepiej wygląda faktura:
"wyważenie wału - 150 zł
krzyżaki wału -  2x 150zł
wymiana krzyżaków 2x60 zł
demontaż/montaż - 100 zł"
100 zł, za w sumie 20 nim roboty. Eh... widać na regenerację wału do atu trzeba będzie jechać do Polski B, może tam zachowają umiar cenowy :|
A z dobrych wieści to przyszła paczuszka z nowymi przyciskami el. szyb do atu.


Znalazłem w nim fajne zielone szyby z tyłu. 
<co>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 25, 2018, 13:29:53 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #758 dnia: Kwiecień 25, 2018, 16:43:03 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Posłuchałem rad gościa w sklepie lakierniczym co do lakierowania i zamiast robić po swojemu, zrobiłem po jemu. Efekt katastrofalny, trzeba wszystko zaczynać od zera.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #759 dnia: Kwiecień 25, 2018, 16:58:58 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
No właśnie "ale" jest takie, że jakieś wibracje wciąż są, co prawda teraz nie mam pewności czy pochodzą z wału, mostu czy ze skrzyni, no ale coś ewidentnie wibruje.
wibracje moga byc od kol, ale za taka cene to mozesz do nich jezdzic az zrobia dobrze - moze sie naucza, tylko placic siedem stow,zeby sie ktos uczyl na twoim aucie to slaby interes,

2000rpm to 60km jadac na IV - jezeli wal wibruje w takich warunkach jest zdrowo niewyważony, a nie wyważony za pieniadze,
poskladalem wał z dwóch (bo w przedniej czesci wieloklin nie chcial puscic koncowki do wymiany podpory) ,w tym z tylna czescia walnieta o imadlo z widocznym sladem uderzenia - walnalem ze zlosci na pierwsza czesc, nie pytajcie mnie dlaczego nie walnalem o imadlo czescia pierwsza, a druga,
taki skladak z dwoch walów (bo zdazylelem jzu zlozyc krzyzak z flansza mostu) praktycznie nie wibruje - czuc cos przy 120km/h ,ale na alusach (ktore maja bicie obwodowe 1-2mm, co widac dopiero na wywazarce), na stalósach z zimowkami jest ledwo wyczuwalne i dopiero przy 170km/h wyraznie czuc drgania,

wiec podsumowujac ten wywod : w dude niech sobie wsadza takie wywazanie
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.