Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242247 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #800 dnia: Kwiecień 30, 2018, 17:11:23 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
dowód zachowany bo zapomniany czy byli jednak łaskawi?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #801 dnia: Kwiecień 30, 2018, 17:14:18 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
To tak trochę OT-dziś zwiedziłem trochę pozostałości po FSO na Żeraniu, jakoś tak... przykro patrzeć, tyle hal, tory kolejowe, na placu nowe auta, ale oczywiście nie FSO, a teraz magazyny gazet i jakiś innych pierdół.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #802 dnia: Kwiecień 30, 2018, 17:46:29 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
którędy można tam wejść?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #803 dnia: Kwiecień 30, 2018, 17:52:26 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
Jest na to jeden sposób: żółte blachy.
no własnie się zapytałem o to to mi odpowiedział że przepisy to przepisy i nawet żółte blachy by mnie nieuratowały
mieli ze soba tester przepuszczalnosci swiatla ?
tak mieli niestety trafiłem akurat na chyba nawiększy postrach torunia czyli na craftera który na wszystko i boczne przednie mam 63% a czołową 58%
dowód zachowany bo zapomniany czy byli jednak łaskawi?
chyba mieli dobry dzień poprostu bo jeszcze sobie z 20min na luzie pogadaliśmy o poldku i o szkole bo się akurta okazało że policjant chodził do tej samej szkoły co ja :P
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #804 dnia: Kwiecień 30, 2018, 18:05:41 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
no własnie się zapytałem o to to mi odpowiedział że przepisy to przepisy i nawet żółte blachy by mnie nieuratowały

K... prawda, na żółtych blachach można jeździć nawet z lampami acetylenowymi, samochód ma być zgodny z tym co jest w opinii na podstawie której został wpisany do rejestru, a nie z tym co sobie wymaga aktualny kodeks.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #805 dnia: Kwiecień 30, 2018, 19:57:27 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
wiesz mnie to i tak rybka z tymi żółtymi blachami i tak będę jeździł jak jest, a niechce aby moje auto było częścią skarbu państwa a ja tylko jego posiadaczem/użytkownikiem nawet sam policjant mi z tym przyznał racje. Jest ryzyko jest zabawa czyli i tak brązy na błękicie zostaną :P
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #806 dnia: Kwiecień 30, 2018, 20:13:25 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ciekawe ile mają miodowe przepuszczalności...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #807 dnia: Kwiecień 30, 2018, 23:00:33 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
paly goowno wiedza, kazdy Borewicz i Akwarium moga bez przypalu pomykac na brazowych szybach, bo takie byly montowane fabrycznie,
generalnie Caro tez by przeszlo, tylko tutaj ktos sie moze kapnac, ze w tych latach juz takie szyby nie mogly byc montowane, ale to wymaga jednak znajomosci historii polskiego auta - czyli wieksze prawdopodobienstwo, ze w Egipcie znajdziesz osobnika, ktory sie kapnie o co chodzi

Ciekawe ile mają miodowe przepuszczalności...
na pewno maja troche wiecej, za to mnie bardzie interesuje jaka przepuszczalnosc maja niebieskie szyby z Kappy, bo one wychodzily od 1994 roku
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #808 dnia: Kwiecień 30, 2018, 23:59:07 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No właśnie problem jest taki, że ustawa tego nie określa (od kiedy jest wymóg przejrzystości szyb przednich), a jeśli tego nie podaje, to pojazd powinien odpowiadać warunkom a dzień ostatniego przeglądu. Ten temat był już wałkowany, nawet jak pamiętam głos zabrał nasz forumowy diagnosta i stwierdził to samo.
Wiem wiem, niby prawo nie działa wstecz i uzyskana przez te szyby homologacja wciąż jest ważna, przynajmniej dla pojazdów z ich "epoki", ale czy w naszym Bantustanie prawo jest warte coś więcej niż papier na którym zostało zapisane? ;>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #809 dnia: Maj 01, 2018, 00:30:13 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Skoro rząd ma w d... konstytucję, a ustawa dot. TK niezgodna z Konstytucją jest przezeń uznawana za ważną, to znaczy że żadne prawo nie obowiązuje i właściwie nic nie stoi na przeszkodzie żeby pozamykali nas w więzieniach za poglądy.

No właśnie problem jest taki, że ustawa tego nie określa (od kiedy jest wymóg przejrzystości szyb przednich), a jeśli tego nie podaje, to pojazd powinien odpowiadać warunkom a dzień ostatniego przeglądu.

Oczywiście że nie, bo wszystkie samochody z czasów czerowonych kierunkowskazów nie mogę spełnić warunków na dzień ostatniego przeglądu, a mogą mieć czerwone kierunki o ile są zarejestrowane jako zabytek. Nie podam w tej chwili konkretnego przepisu, ale to logiczne że skoro nieprzepisowe wyposażenie jest legalne na żółtych blachach, to nie może nagle przestać być.
« Ostatnia zmiana: Maj 01, 2018, 00:32:24 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #810 dnia: Maj 01, 2018, 18:26:24 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3427
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dziś był dzień dla Caro Plusa.Umyłem nawoskowałem wypicowałem i pojeździłem.
Chciałem sobie zrobić drugi wentylator ale coś na tym forum nie umiem szukać , może ktoś podrzuci schemat podpięcia drugiego wiatraka uruchamianego włącznikiem i przez przekaźnik.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #811 dnia: Maj 01, 2018, 18:44:46 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Uzbroiłem drzwi kierowcy i przykleiłem blachę maski do wzmocnienia - teraz powinna być sztywniejsza.
Na jednej z opon czysto przypadkowo zauważyłem dziwną łatę... Przyklejona od zewnątrz, a wygląda całkiem fachowo.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #812 dnia: Maj 01, 2018, 21:12:17 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Szukałem w Plusie przyczyn skrzypienia lewego przedniego zawieszenia. Stwierdziłem że to nie zawieszenie tylko pas przedni pękł już do połowy i są to odgłosy pracy pęknięci  <smutny>
Skądinąd zrobili go z takiej blachy że tą zewnętrzną można palcami odginać i urywać kawałki.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #813 dnia: Maj 01, 2018, 22:32:32 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2861
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Bo Polonez Plus to jedno wielkie nie porozumienie pod względem jakości blachy
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #814 dnia: Maj 01, 2018, 22:43:47 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ładna łatka... pewnie na gorąco. Też tak kiedyś miałem jak zumówka rozdarła się z boku na wyrwie w lodzie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #815 dnia: Maj 01, 2018, 23:17:55 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Założyłem graty od klimy pod maskę. Wziąłem się za tylne nadkola (? - to co jest pod tylnym zderzakiem); potwierdziły się słowa poprzedniego właściciela, że samochód w tym miejscu miał przygodę, choć nie wyglądało mi to na jego wersję wydarzeń. Stopień utylizacji bardzo zaawansowany; stwierdziłem, że szkoda to doprowadzać do stanu fabrycznego, znacznie lepiej uciąć na równo ze zdrową blachą i na tej wysokości zaślepić. Chyba pompa wody dokonała żywota, jej koło pasowe zrobiło się mokre :|

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #816 dnia: Maj 02, 2018, 01:03:22 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Szukałem w Plusie przyczyn skrzypienia lewego przedniego zawieszenia. Stwierdziłem że to nie zawieszenie tylko pas przedni pękł już do połowy i są to odgłosy pracy pęknięci  <smutny>
Skądinąd zrobili go z takiej blachy że tą zewnętrzną można palcami odginać i urywać kawałki.
szukaj dalej, bo skrzypienie zawieszenia nie brzmi jak gieta blacha,
pas przedni w plusach cierpi konstrukcyjnie nie z powodu grubosci blachy - trudno stwierdzic,czy faktycznie jest ciensza, po prostu przod pasa w minusie ma mniej wyciec i wyglada na solidniejszy,
problemwm w plusie jest zalamanie pasa,by uzyskac 1cm wiecej miejsca w komorze - punkty mocowania drazkow reakcyjnych sa przez to gorzej mocowane do pasa, a dodatkowo podluznice sa spiete nie linia prosta, tylko dwoma łuczkami ,co powoduje prace tych łuczków na zginanie,
da sie to poprawic dokladajac dodatkowy element spinajacy podluznice - najlepiej w tym miejscu gdzie fabryka zrobila 1cm podginajac pas przedni ;]

przypomniales mi, ze musze pospawac w Trucku pas,bo znowu pekl,
tym razem dodatkowo wierce otwory,zeby przykrecic dodatkowy lacznik od srodka spinajacy pas z mocowaniem drazka (prawa podluznica) ,a od przodu ponownie przyspawam, tez dodatkowy lacznik, bo ten element pasa juz sie rok temu wykruszyl


Wziąłem się za tylne nadkola (? - to co jest pod tylnym zderzakiem)
to nie nadkola, to po prostu dol podlogi bagaznika,
nie potrzeba zadnych uderzen, zeby rdza to zjadla, co potwierdza moje C+
pod zderzakiem nie spelnia to swojej podstawowej funkcji,czyli ozdobnej i nie ma sensu tego naprawiac - najlepiej wyciac na rowno i zaspawac na plasko,
pierwszy etap to pierwsza linia przetloczenia od dolu, drugi etap to linia pod wirtualna listwa - miejsce na wirtualna listwe musi zostac, bo na niej masz otwory do mocowania zderzaka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #817 dnia: Maj 02, 2018, 05:11:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ładna łatka... pewnie na gorąco. Też tak kiedyś miałem jak zumówka rozdarła się z boku na wyrwie w lodzie...
Mnie też kiedyś jeden majster rozdarcie boczne naprawiał, ale jedyne, co robił z tą dziurą z wierzchu, to obcięcie trzonka grzybka, wstawionego od wewnątrz opony. Coś takiego pierwszy raz w życiu widzę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #818 dnia: Maj 02, 2018, 11:03:57 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Może wszystko zależy od rozmiaru dziury. U mnie pęknięcie miało ze 2cm
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #819 dnia: Maj 02, 2018, 15:41:43 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Zdjąłem zderzak przededni by zamontować sobie plastikową strumienice powietrza na chłodnicę która mi została z Abimexa.  Musiałem wyciąć w lewym roku kwadrat 5x5 bo nie  wchodziła przez chłodniczkę od wspomagania . Niestety radość nie trwała długo bo zakręcając ten plastik u dołu przy haku do holowania zauważyłem napuchniętą konserwacje na pasie przednim z prawej strony przy drążku . Rudzielec pomiedzy zgrzanymi blachami  na długości 10 CM ...  Do wypiaskowania i wspawania wzmocnienia na nowo . Mam ochotę za*ebać gościa który mi auto malował , spawał i konserwował  bo k*rwa nie można było od razu wstawić łaty tylko zarypać konserwacją.... Do tego zdjałem prawy błotnik by spasować drzwi prawe i dostaje ku*wicy z ustawieniem tego żeby chciało się to normalnie otwierać .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "