Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242415 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1000 dnia: Maj 26, 2018, 01:40:05 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Może takie że je slzag tafił ;> ?
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1001 dnia: Maj 26, 2018, 08:13:19 am »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
W temacie. Byłem odebrać sprężarkę do klimy. Cóż okazuje się, że jakoś nie mam szczęścia do larytasów w Polonezach. Znaczy szlag ją trafił, zawory i tylna część cała w korozji. Przednia część wcale nie lepsza.
Tak najczęściej wygląda 18 letnia sprężarka po demontażu i przechowywaniu bez zabezpieczenia. Olej do sprężarki chłodnie wilgoć i potem masz tego efekty.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1002 dnia: Maj 26, 2018, 10:04:17 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tomek: Piękne auto, ale wersja special i zegarek zamiast obrotomierza? Tak było fabrycznie?

W temacie, o wymianie kabli zapłonowych sobie zapomniałem i zrobiłem na nich 17kkm bez wymiany na LPG, co dało już wczoraj o sobie znać strzałami spod maski i nierówną pracą silnika, rzadko zapominam o czynnościach obsługowych, no ale się zdarzyło.  <lol> Zamówiłem nowe janmory proline za 40zł na stronie producenta, zobaczymy, jakiej to będzie jakości.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 10:08:40 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1003 dnia: Maj 26, 2018, 12:22:56 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
http://allegro.pl/polonez-caro-1-8-16v-turbo-i7362007822.html#imglayer

Kolejny raz, ale z interesującą tapicerką i inną wersją silnikową  <rotfl2>

Zajebisty, ciekawe jak jeździ :)


Gosciu jest jaki jest ale auto to ma prze kozackie. Cena jak i moc to pewnie tak dla jaj . Ciekawe co to za dokladka ta na przednim zderzaku.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 12:25:00 pm wysłana przez BialySC »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1004 dnia: Maj 26, 2018, 16:46:27 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Też nie sądzę, że za tę kwotę ten polonez jest do kupienia. Pewien koniobijca, który bezustannie spuszczał się nad swoim kupé, wystawił je któregoś razu na sprzedaż, z ceną 200 tys. złociszy. Jak się okazało - "dla jaj". Tutaj sytuacja jest podobna, tylko kwota nie aż tak odrealniona. Może lubi, jak do niego dzwonią... Z dziką rozkoszą można wtedy zadeklamować dzwoniącemu, że "sprzedany".
Tomek: Piękne auto
W pełni popieram. Na zdjęciach, na których nie widać badziewnych kwadratowych przednich lamp, wygląda naprawdę zacnie. Trochę jak ulepszony polski fiat.  <ok>
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 17:01:20 pm wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1005 dnia: Maj 26, 2018, 17:24:58 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty

Tomek: Piękne auto, ale wersja special i zegarek zamiast obrotomierza? Tak było fabrycznie?


Dzięki.
Obrotomierz w 1969 roku w SPECJALU, podobnie jak alufelgi był wyposażeniem dodatkowym, mój egzemplarz go nie posiada.
Auto poza oczywistym innym zespołem napędowym różni się sporo od PF125p. Pas przedni ma inne mocowania zderzaka, pas tylny także jest inny, pokrywy silnika / bagażnika mają ine przetłoczenia, o oczywistych takich jak klamki kasetowe czy listwy ozdobne nie wspominając. Nawet takie pierdoły jak listwy progowe wewnętrzne i zewnętrzne są wykończone z połyskiem, w PF125p zawsze były takie surowe, matowe.
Listwy na progowe mają na zakończeniach plastikowe nakładki żeby przypadkiem nie porysował się lakier na progach:)

Ja jestem od ogromnym wrażeniem dynamiki tego wozu. Samochód ma bardzo solidny moment obrotowy, co sprawia że prędkość 80-90 km/h osiąga błyskawicznie, co ciekawe niesamowicie jedzie dołem. Ówcześni testerzy podawali że 101 konna jednostka napędowa (w Specjalu, wersja standardowa 1,6 miała 90 KM) przyspieszał jeszcze szybciej niż dane katalogowe, wychodziło im ok. 11 s do "setki". Wisienką na torcie jest niezliczona ilość mastyk, mas głuszących, zabudowany bagażnik, wytłumienie maski, co sprawia że wóz jest niezwykle skutecznie wyciszony.

Wnętrze to łączone dwa rodzaje materiału na fotelach, eleganckie chromowane detale, jasna tapicerka.

Jako że mam bezpośrednie porównanie do prawie nowego Fiata 125p z 71 roku który dzięki małemu przebiegowi i silnikowi 1300 i tak jest cichym autem to tutaj jest przepaść. To jest zdecydowanie mało popularny klasyk i niedoceniony przez kolekcjonerów samochód.



















« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2018, 17:29:40 pm wysłana przez Tomekk »
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1006 dnia: Maj 26, 2018, 22:44:58 pm »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Tomek: Piękne auto, ale wersja special i zegarek zamiast obrotomierza? Tak było fabrycznie?

W temacie, o wymianie kabli zapłonowych sobie zapomniałem i zrobiłem na nich 17kkm bez wymiany na LPG, co dało już wczoraj o sobie znać strzałami spod maski i nierówną pracą silnika, rzadko zapominam o czynnościach obsługowych, no ale się zdarzyło.  <lol> Zamówiłem nowe janmory proline za 40zł na stronie producenta, zobaczymy, jakiej to będzie jakości.

Janmor ma dobre przewody, już ponad rok jeżdżę na janmorach i nic się z nimi nie dzieje. Wcześniej miałem kuguary i to była porażka, przebicia niesamowite były na nich

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1007 dnia: Maj 26, 2018, 23:45:01 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kombi poskładane. Trochę dupa wyszła z samoregulacją, ale zapewne za jakiś czas sprawa powróci do normy. Niemniej wibracje dalej występują, choć już znacznie mniej. Mam takie wrażenie jakby pochodziły z samej przekładni głównej, ale bawiąc się z hamulcami zauważyłem, że Ukry skrzywiły podporę wału, może to ona jest przyczyną tych "lżejszych" wibracji <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1008 dnia: Maj 27, 2018, 00:11:44 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
co tzn. skrzywily podpore ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1009 dnia: Maj 27, 2018, 10:55:06 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kupiłem brakujący tłok w jednym ze sklepów ładny kawałek drogi od Katowic. Najciemniej pod latarnią, sklep znam i nie przyszło mi do głowy , że mogą mieć tłoki, spytałem przy okazji, a tutaj nowiutkie tłoki na 2 szlif za 40zł/sztuka...  ;-| . Kupuję sworzeń i silnik trafia na stół do szlifierza  :]
« Ostatnia zmiana: Maj 27, 2018, 10:57:03 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1010 dnia: Maj 27, 2018, 11:22:03 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
co tzn. skrzywily podpore ?
Tzn, że oś walka wyjściowego i podpory nie są w jednej płaszczyźnie. Po prostu podpora jest jakby odchylona górną częścią w stronę pasażera.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1011 dnia: Maj 27, 2018, 13:29:06 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
odchylona, czyli przekrzywiona wzgledem osi walu ? krzywo ja przykrecili do podluznicy  ;-|
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1012 dnia: Maj 27, 2018, 18:39:25 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Odpaliłem mojego... winowajcą okazała się cewka nowa zamówiona.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1013 dnia: Maj 27, 2018, 19:12:09 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
odchylona, czyli przekrzywiona wzgledem osi walu ? krzywo ja przykrecili do podluznicy 
Sęk w tym, że samego mocowania nie zdejmowali, odkręcili samą podporę i wyciągnęli wał. Po prostu jeszcze są na etapie kamienia łupanego i nie uznają czegoś takiego jak klucz dynamometryczny lub choć wyczucie w przeszczepach. Dopier**lili ile sił w rękach i skrzywili ten ceowniczek do którego przykręca się podporę...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1014 dnia: Maj 27, 2018, 21:16:43 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
dziś przejechałem się błękitem jakieś 50km na jego kolejnym znów silniku bardzo fajnie pracuje ale chyba przesadziłem zmieniając wtryski na kremowe przy pojemności 1.4 bo troszkę go zalewa
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1015 dnia: Maj 27, 2018, 22:42:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
odchylona, czyli przekrzywiona wzgledem osi walu ? krzywo ja przykrecili do podluznicy 
Sęk w tym, że samego mocowania nie zdejmowali, odkręcili samą podporę i wyciągnęli wał. Po prostu jeszcze są na etapie kamienia łupanego i nie uznają czegoś takiego jak klucz dynamometryczny lub choć wyczucie w przeszczepach. Dopier**lili ile sił w rękach i skrzywili ten ceowniczek do którego przykręca się podporę...
to juz wiem jak to wyglada,
zeby cos takiego odwalic, to trzeba byc wyjatkowym zjebem,
tylko w sumie nic nadzwyczajnego, bo robole z krainy UK nawet na budowie sobie nie radza, wiec nie ma najmniejszych szans, zeby udalo im sie ogarnac mechanike pojazdowa - gdy tylko uslyszales po jakiemu gadaja to trzeba byla stamtąd spier...
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1016 dnia: Maj 27, 2018, 23:38:24 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
A ja chyba mam nadmiar problemów bo docierają do mnie rozwiązania tych sprzed miesięcy/lat.

Otóż jestem absolutnie pewien że w Plusie zmieniła się charakterystyka hamulców, po tym jak wymieniłem tylne cylinderki na nowe. Jest wyraźnie inna od tego co pamiętam jeszcze sprzed lat.
Wniosek jest jeden: nie raz, a dwukrotnie zapłaciłem w dwóch różnych warsztatach za serwis hamulców który nie został wykonany!
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1017 dnia: Maj 28, 2018, 08:29:29 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ktoś miał w podpisie. "Jesteś kowalem swojego losu bądź mechanikiem swojego poloneza..." i ta prawda jest wciąż aktualna.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1018 dnia: Maj 28, 2018, 11:41:56 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Niestety, już sam naprawiałem urwany czujnik, przekręcone śruby do kół, źle zamontowany zbiornik z płynem do wtryskiwaczy, zniszczony lakier na masce, niedomalowane elementy nadwozia, wszystko sprawka mechaników.

Z drugiej strony kupiłem Poloneza z systemem Bendixa gdzie wszystko robił mechanik już pewnie z rok temu, i siła hamowania jest bardzo dobra, nawet z ręcznym, a rozrzut na osi w granicach 8%.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1019 dnia: Maj 28, 2018, 13:15:38 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kiedyś, kiedy serwisowałem swoje auta u obcych mechaników, to prawie zawsze było zrobione tak sobie, do tego zapłaciłem drogo. Odkąd zacząłem robić tylko u kolegów, to wszystko chodzi jak należy, do tego taniej  <spoko>

W temacie, w sobotę mocno działałem przy Polonezie, ale efektami pochwalę się w odpowiednim wątku jak będzie można już jakieś zdjęcia porobić :)