Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 242675 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1160 dnia: Czerwiec 12, 2018, 11:25:37 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wóz był użytkowany do tego roku przez pierwszego właściciela - dziadka związanego z politechniką. Stąd ogromna ilość przeróżnych patentów w mydelniczkach, elektronicznego zapłonu i regulatora napięcia własnej konstrukcji, opóźnionego załączania oświetlenia w środku, elektronicznego regulatora pracy wycieraczek z możliwością załączania różnych trybów, dłubniętego silnika 1300 i innych. Będzie remontowany, ale właściciel szczęśliwie nie myśli o wyrzucaniu "patentów", muszę też go przekonać do zachowania "rajdowego" malowania maski, jest fajniejsze od cukierkowego oryginału. Przód z MR-a też bym zostawił po remoncie blacharki, ale ma wlecieć grill z nierdzewki. Roboty przy tym aucie będzie ogrom, ale podłoga szczęśliwie jest zdrowa.











Takich "mydelniczek" jest w aucie kilka.







Do drobnych poprawek lakierniczych:



Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1161 dnia: Czerwiec 12, 2018, 12:42:36 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Ooo znany w Warszawie Fiat, całe życie przestał pod chmurką przy Ul. Leszno. Fajnie, że nie trafił na złom - ale z zewnątrz wyglądał bardzo słabo.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1162 dnia: Czerwiec 12, 2018, 13:06:05 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło




Tylna też na zawiasach? Jakie numery ma namalowane na odwrocie?  ]:->

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1163 dnia: Czerwiec 12, 2018, 16:50:34 pm »

Offline mak

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 26
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Rover, Kant i dwa Yugo
IDEALNY JEST, tylko lpg mu brakuje  <lol>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1164 dnia: Czerwiec 12, 2018, 20:08:54 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Jestem zauroczony.  <ok>
Ten ruski manometr na desce to do czego?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1165 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:32:25 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Świetny jest ten kant,ja bym przy nim nic nie robił wizualnie  :P Aż mi się przypomniał kant mr74 z mojego osiedla,który niemal identycznie był zeszczurzony

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1166 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:41:59 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Zrobiłem przegląd akwarium. Trochę narzekał na ślady po wyciekach oleju, ale tego ujstwa nie idzie domyć, chociaż zużyłem litr nafty i pół litra środka do czyszczenia silników.
Krótka pogawędka o historii Polonezów i wynik pozytywny, zasłużony bo wszystko działało jak powinno.
Muszę tylko jeszcze ustawić zbieżność bo jednak trochę nie do końca poprawna.


Kup sobie porządny zmywacz do hamulców lub benzynę lakową i musi zejść.
A nie mógł z miejsca tej zbieżności poprawić?

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1167 dnia: Czerwiec 12, 2018, 21:44:29 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Wóz był użytkowany do tego roku przez pierwszego właściciela - dziadka związanego z politechniką. Stąd ogromna ilość przeróżnych patentów w mydelniczkach, elektronicznego zapłonu i regulatora napięcia własnej konstrukcji, opóźnionego załączania oświetlenia w środku, elektronicznego regulatora pracy wycieraczek z możliwością załączania różnych trybów, dłubniętego silnika 1300 i innych. Będzie remontowany, ale właściciel szczęśliwie nie myśli o wyrzucaniu "patentów", muszę też go przekonać do zachowania "rajdowego" malowania maski, jest fajniejsze od cukierkowego oryginału. Przód z MR-a też bym zostawił po remoncie blacharki, ale ma wlecieć grill z nierdzewki. Roboty przy tym aucie będzie ogrom, ale podłoga szczęśliwie jest zdrowa.











Takich "mydelniczek" jest w aucie kilka.







Do drobnych poprawek lakierniczych:





Nie no zarąbisty jest.
Ma klimat epoki.
Patenty fajne i widać że schludnie wykonane.
Co robię ostatnio cóż działam ze sklejki całą zabudowę  bagażnika:).
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1168 dnia: Czerwiec 12, 2018, 23:59:30 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fakt, brakuje mu LPG, aż dziwne, że właściciel go nie zamontował w latach 90. Może już mu się nie chciało?

Co jest na odwrocie tablicy... Może tablica "I sekretarz"   :P <lol2>

Ruski manometr jest wskaźnikiem ciśnienia oleju, jeśli mu wierzyć, to na wysokich obrotach auto dostaje 0,6 MPa. Jestem skłonny uwierzyć, że pompa oleju jest dłubnięta, bo prawie wszystko jest w tym aucie dłubnięte. Odpala dosłownie na dotyk po całonocnym postoju :] Też bym go ogarnął mechanicznie, zrobił te zgnite i polepione drzwi, wymienił maskę bo wygląda, jakby miała zaraz odpaść i śmigał  ]:->
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1169 dnia: Czerwiec 13, 2018, 04:54:49 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Niesamowity jest ten Fiat. Dobrze, że nowy właściciel nie chce usuwać patentów, bo dzięki temu auto jest ,,charakterne"  <spoko>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1170 dnia: Czerwiec 13, 2018, 06:15:30 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
IDEALNY JEST
Jestem zauroczony.
Świetny jest ten kant,ja bym przy nim nic nie robił wizualnie
Ech... Ja wiem, że to jest fiat 125p, czyli samochód niezbyt już pospolity, a wygląd jest kwestią gustu, ale bądźmy szczerzy - ten jest po prostu brzydki. (Nawet dla mnie. Bo przypomnę, że na przetargu, na którym sprzedawano trucka, którego aktualnie robię, byłem jedynym kupującym. Z początku było nas dwóch, ale tamten od razu odpuścił, jak zobaczył samochód na żywo - a przyjechał specjalnie na ten przetarg aż gdzieś spod Olsztyna.) Nowemu właścicielowi chyba bardziej współczuję niż gratuluję, chociaż z racji wieku pojazdu nie musi płacić haraczu od jego posiadania i może rozwlekać sobie remont w nieskończoność - to niewątpliwy plus. Patenty - też super sprawa. Niektórzy po nabyciu od razu likwidują wszystkie niezgodności z oryginałem, też przecież będące częścią historii auta i epoki, w której służył jako samochód.
Niemniej jednak, ja bym nie chciał czegoś takiego remontować. Podejrzewam, że pod tymi blachami w przykrym stanie, kryje się jeszcze mnóstwo nie mniej przykrych niespodzianek... A jeszcze wybebeszanie patentów na czas remontu i później podłączanie tego...  <shock> <olaboga>
Szkoda, że ktoś kiedyś odchudził go z flenterek. Fiat 125p z tego rocznika bez tego drobnego szczegółu jest jakby wybrakowany.   <uoee>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1171 dnia: Czerwiec 13, 2018, 11:17:37 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Fakt, brakuje mu LPG, aż dziwne, że właściciel go nie zamontował w latach 90. Może już mu się nie chciało?

Co jest na odwrocie tablicy... Może tablica "I sekretarz"   :P <lol2>

Ruski manometr jest wskaźnikiem ciśnienia oleju, jeśli mu wierzyć, to na wysokich obrotach auto dostaje 0,6 MPa. Jestem skłonny uwierzyć, że pompa oleju jest dłubnięta, bo prawie wszystko jest w tym aucie dłubnięte. Odpala dosłownie na dotyk po całonocnym postoju :] Też bym go ogarnął mechanicznie, zrobił te zgnite i polepione drzwi, wymienił maskę bo wygląda, jakby miała zaraz odpaść i śmigał  ]:->
Widać, że czytał Szczecińskich i Janułę.  Tylko ta nie-eko odma...

P.S. fajne patenty na przyłącza płynu hamulcowego.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2018, 11:19:24 am wysłana przez lesor#1973 »
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1172 dnia: Czerwiec 14, 2018, 21:58:11 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zapodkładowałem w końcu oszlifowane kilka dni temu progi oraz w podłodze i jej okolicach trochę pozabezpieczałem po spawaniu. Przy okazji znalazłem... nowe dziury w podłodze. Pod... Dokładnie tak! ...fabrycznym zabezpieczeniem łączenia blach! Tym razem - tylna krawędź podłogi, na łączeniu ze stopniem, na którym leży ławka.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1173 dnia: Czerwiec 15, 2018, 23:31:33 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Dzisiaj odebrałem Pluszaka od Pana co nabijał mi klimę i ogólnie ją uszczelniał. Świetne uczucie jest jak się samemu rozpakowuje z oryginalnych pudełek Daewoo-FSO nowiutką, która leżakowała 18 lat klimę, samemu się ją montuje i doznaje tego lodowatego chłodu z nawiewów. Pierwszy raz o tej porze roku z zimna kostniały mi palce.  :d

Serdeczne podziękowania należą się koledze Grizliemu, który z ogromnymi pokładami cierpliwości łopatologicznie mi tłumaczył co mam zrobić aby tą klimę zamontować i aby działała. No, teraz można Polonezem komfortowo na co dzień podróżować bez gotowania się w środku. :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1174 dnia: Czerwiec 16, 2018, 00:17:54 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Kupiłem chyba wszystkie graty do 1,8. Wczoraj oddałem blok do splanowania i udałem się do wujka celem wygładzenia czopów wału na tokarce, wyszło całkiem spoko. Dziś odebrałem blok z planowania. Docierałem zawory, niemal od 15 do 21 z maszynką w ręce z niewielkimi przerwami sama radość. Dobrze, że ten silnik jeździł tylko na benzynie, to chociaż z zaworami dolotowymi było mniej zabawy, oczywiście uszczelniacze też wleciały nowe. Na koniec zalałem komory ON i jutro się okaże czy nie zmarnowałem czasu :)
Jak chodzi o uszczelkę tradycyjnie poszedłem w MLSa od Rainza, stwierdziłem że grubsza uszczelka będzie lepsza do splanowanego bloku i głowicy, jako kompensacja wysokości. Śruby Erling, uszczelki dołu Ajusa, pierścienie Goetze (pierścienie olejowy 3 częściowy, ponieważ takie miałem możliwość nabyć po taniości), panewki główne Kinga, panewki korbowodowe Glyco, pierścienie oporowe również Glyco. Olej Lotos 5W40.
Mam niewielki dylemat z klejeniem połówek silnika, Technicqll 5518 nigdzie nie mogłem dostać, za to mam jakieś 3/4 tubki Hylomaru, podobno angole składali to to właśnie na hylomarze, czy to prawda?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1175 dnia: Czerwiec 16, 2018, 01:06:46 am »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Nie. Składali na uszczelniacz anaerobowy. Hylomar się nie nadaje. Kup Dirko AFD2018. Wysokość tulei mierzyłeś? 
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1176 dnia: Czerwiec 16, 2018, 17:37:51 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zanabyłem dzisiaj drogą kupna ramię wycieraczki szyby czołowej za 25,80 oraz zaszczepkę podpórki maski za 3,50.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1177 dnia: Czerwiec 16, 2018, 17:57:40 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1160
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
W swoim atusiku wyregulowałem luz w kolumnie kierowniczej, bo był już 6 cm na obwodzie kierownicy, obecnie około 2,5 cm, czyli książkowo.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1178 dnia: Czerwiec 16, 2018, 22:51:52 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Kurdę, ale się wiedzie. Wczoraj uruchomiłem nową klimę w swoim jedynym (do wczoraj) Pluszaku, a dzisiaj już są dwa.  <lol2>

Właśnie wróciłem z 450 km podróży z "nowym" Caro Plusem, który prawdopodobnie pójdzie na dawcę. Z wyglądu i wnętrza straszy jak rudy na imprezie, ale co najlepsze silnik i skrzynia mimo 270k km przelotu chodzi jak... zegareczek. Żaden z moich trzech GSI tak wzorowo nie chodził jak ten. Nic się nie tłucze niepokojącego w silniku a i w skrzyni biegi gładziutko i cicho wchodzą. Jutro jakieś większe oględziny mu zrobię.  <jupi>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1179 dnia: Czerwiec 16, 2018, 23:15:30 pm »

Offline marian.

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 418
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro+ GSi 2001r.
Kurdę, ale się wiedzie. Wczoraj uruchomiłem nową klimę w swoim jedynym (do wczoraj) Pluszaku, a dzisiaj już są dwa.  <lol2>

Właśnie wróciłem z 450 km podróży z "nowym" Caro Plusem, który prawdopodobnie pójdzie na dawcę. Z wyglądu i wnętrza straszy jak rudy na imprezie, ale co najlepsze silnik i skrzynia mimo 270k km przelotu chodzi jak... zegareczek. Żaden z moich trzech GSI tak wzorowo nie chodził jak ten. Nic się nie tłucze niepokojącego w silniku a i w skrzyni biegi gładziutko i cicho wchodzą. Jutro jakieś większe oględziny mu zrobię.  <jupi>
Pochwal się za ile go wyrwałeś i daj jakieś fotki  <ok>