Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018  (Przeczytany 254907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1500 dnia: Sierpień 07, 2018, 12:55:36 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
najczesciej jest tak,ze jest wspolny plus i to dziala, ale pewnie miales problem z zaplonem - jakiej cewki uzywales przed tymi pojedynczymi aktywnymi ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1501 dnia: Sierpień 07, 2018, 14:16:25 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
Uzywałem wszelkich podwójnych , począwszy od gsi, wszystkie ople, czujników polozenia wału podmieniłem chyba z 50, na aktywnych cewka chyba tez go probowałem i co bym nie robił efekt zawsze taki sam, brak jakichkolwiek zmian, nawet był zmieniany układ kształtujących w kompie i tez to nic nie dawało.Odnośnie problemu z zapłonem tak jak pisałem mapy przepisane z poprzedniego kompa , cpwk i koło zębate to samo. Co do wspólnego plusa zakładając że byłby zastosowany przewod odpowiedniej grubości może by i to miało szanse działać, ale przy tak beznadziejnie i bez pomysłu zrobionej wiazce silnikowej jak w gsi marne szanse, w serii juz wystepuja na niej dosc spore obciazenia ze wzgledu j/w przekrój przewodów masy tez maja wiele do życzenia tak samo grubość przewodów jak i ich rozprowadzenie w szczególności mas od czujników.Zresztą nawet w wiazce kabinowej od świateł, kierunków itp.tez popisówki fabryka nie zrobiła, klasyczny temat mrugania podświetlenia deski przy włączonym kierunku, wystarczy puscic odrobinę grubszy kabel od masy i problem znika.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2018, 14:48:30 pm wysłana przez Artek824 »
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1502 dnia: Sierpień 07, 2018, 17:51:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Licznik przeskoczył 800km po remoncie silnika. Na razie wszystko gra, oprócz ciągle lekko zaolejonego wydechu, ale dymić nie dymi na niebiesko, świece czyste... może wypycha z tłumika to, co się nagromadziło świeżo po odpaleniu  :] Czekam do 1000 i zmieniam olej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1503 dnia: Sierpień 07, 2018, 18:48:20 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Opłaciłem  swoje 2 auta . Maluch 308 zł a Poldek 711  . Taniej o stówę w porównaniu do OC z poprzedniego roku . Jednak co PZU to PZU .
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1504 dnia: Sierpień 07, 2018, 19:02:35 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2230
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Z usług PZU byłem zadowolony wyłącznie w przypadku aut 25+ ;) pod koniec sierpnia przyjdzie OC za Poldorovera... zobaczymy ile AXA powie. Rok temu było minimalnie powyżej 600, w tym roku mogliby zejść poniżej.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1505 dnia: Sierpień 07, 2018, 19:46:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Licznik przeskoczył 800km po remoncie silnika. Na razie wszystko gra, oprócz ciągle lekko zaolejonego wydechu, ale dymić nie dymi na niebiesko, świece czyste... może wypycha z tłumika to, co się nagromadziło świeżo po odpaleniu  :] Czekam do 1000 i zmieniam olej.
Ile Ci teraz pali na stówę i przy jakim stylu jazdy? W jaki sposób remont wpłynął na ekonomikę?

Ja dzisiaj wziąłem się za półoś i wiedziałem, że nie jestem pierwszym, który przy niej manipuluje, ale nie wiedziałem, że... aż tak!  ;-|


Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1506 dnia: Sierpień 07, 2018, 20:38:00 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi

rozszyfruj EEC 3+ bo nie znam
Easy ecu 3+ z ottomotive nie majace nic wspólnego z przereklamowanym Emu
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1507 dnia: Sierpień 07, 2018, 20:45:02 pm »

Offline Artek824

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 209
  • Płeć: Mężczyzna
    • Jest Polonez caro plus 1.6 Dohc Turbo,Freelander 1.8 +LPG -dupowoz, były Pn Caro 1.5 abimex,Pn Kombi 1.6gsi
pewnie cos w desen ecumaster emu w wersji trzeciej rozdawany w ramach kampanii wyborczej (to ten +)

Po pierwszych testach na mapach przepisanych z poprzedniego sterownika zauważyłem ze problemy z falowaniem obrotów i wszelkie zmuły powyżej 4,5 tys znikły i wreszcie u góry pojawiło się odpowiednie jebnięcie jak na 1.6 fiata przystało.
a co bylo w poprzedniej wersji nie tak, ze miales falowanie i zamulki ?
Megasquirt 1
Na koniec ludzie skarleją do wymiaru bezmózgich sług smartphonów i, być może, poczną oddawać im cześć boską...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1508 dnia: Sierpień 09, 2018, 17:57:27 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wykombinowałem ściągacz łożyska półosi z imadła, czterech śrub i nakrętek M8 oraz podkładek do nich.  <cwaniak2>
Ściągnąłem łożysko. Poprzedniemu "dłubaczowi" przy podobnej próbie chyba zeszło bez pierścienia wewnętrznego, pod którym były dość głębokie nacięcia na półosi. Naprawdę głębokie. O ile na widok tego, co było pod pierścieniem zabezpieczającym, konkretnie złapałem się za głowę, o tyle tutaj zostały mi na glacy wgnioty po palcach.
Pytanie brzmi: zapaćkać to migomatem i dać do przetoczenia, czy z dwojga złego, lepiej machnąć ręką i poskładać tak, jak jest? Flanszę i tak raczej muszę przetoczyć, bo ktoś kiedyś traktował ją młotkiem, i to przy otworze na półoś, który stracił tym samym kształt idealnego okręgu. Teraz uszczelniacz bez bólu tam nie wejdzie; zresztą ten, który właśnie wyjąłem, był wbijany na chama, aż zdeformowany i miejscowo zheblowany na wspomnianych nierównościach. O dziwo, ciekł tylko w środku, przy półosi, a nie po obwodzie...
Mechaników, którzy naprawiali tego sprzęta, zdzieliłbym po łapach jak nic! Jak można tak pieprzyć robotę...  <bez smaku>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1509 dnia: Sierpień 09, 2018, 18:19:44 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To musiał być dosłownie kowal...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1510 dnia: Sierpień 09, 2018, 18:29:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Megasquirt 1
w sumie to juz klasyk i nowe sterowniki powinny byc sporo lepsze

Teraz uszczelniacz bez bólu tam nie wejdzie; zresztą ten, który właśnie wyjąłem, był wbijany na chama, aż zdeformowany i miejscowo zheblowany na wspomnianych nierównościach. O dziwo, ciekł tylko w środku, przy półosi, a nie po obwodzie...
w moim trucku tez juz bylo grzebane przy praej polosi i tez krzywo siedzi jakis pierscien ,a olej smaruje beben,
wymiana lozyska nie rozni sie jakos specjalnie od osobowego, wiec naprawde nie rozumiem co sprawia tyle problemu tym kowalom
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1511 dnia: Sierpień 09, 2018, 19:29:54 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Najbardziej problematyczne jest rozcinanie pierścienia zabezpieczającego bez uszkadzania innych elementów, bo do tego trzeba jednak być zręcznym i dokładnym. Zsuwanie łożyska też może sprawić problem - słaby dostęp i brak możliwości wykonania czynności młotkiem, więc inny stopień trudności niż w zwrotnicy i trzeba jednak trochę więcej pogłówkować...
Nie komentujecie pomysłu lezienia do tej półosi ze spawarką? Może i słusznie. ;] Zasmarkam to, i tyle. Tylko najpierw pogadam z mechanikiem, czy będzie się w ogóle podejmował toczyć, a jeżeli tak, to za ile.  <marzyciel>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1512 dnia: Sierpień 09, 2018, 19:51:29 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja bym nie spawał a poszukał innej półosi. Fakt to nie są tanie rzeczy ale na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1513 dnia: Sierpień 09, 2018, 21:49:05 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Lekko naciąć,w nacięcie przecinak i pierdolnąć po szczelinie młotkiem.Pierścienie pękają i schodzą aż miło  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1514 dnia: Sierpień 09, 2018, 22:20:53 pm »

Offline Tomekk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1303
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polskie Fiaty i inne graty
Pojeździłem Fiatem 132 z 72 roku. Z klimą i atermicznymi szybami. Przy 34 stopniach na zewnątrz, sprężara jak z ciężarówki robi z kabiny mroźnię <ok> <lol2>.
Samochód tam mi przypadł do gustu że w tym roku 90 % imprez motoryzacyjnych i zlotów objechałem tym autem.
Fiat 125p,'71,76, Fiat 132: '78, Fiat Fiat 131:'78, Polonez '80,1500 '86,1500 '89,Polonez 1,6 GLI '96, Fiat 126 Town '99, Audi S8 '16

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1515 dnia: Sierpień 09, 2018, 23:31:59 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4655
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Może jestem porąbany, ale szyby w dół w upał i cieszę michę. Do tego słychać tłumik borkowy  <cwaniak2> Jakoś nigdy nie polubiłem się z klimatyzacją, nawet w aucie, które je posiada, po pewnym czasie się wkurzałem, szyby w dół i jazda.

Zrobiłem kolejne kilometry, ciągle nie mogę się przyzwyczaić do tak cichego silnika. Jakieś to jest dziwne, mieć OHV i go nie słyszeć, tylko jakiś gwizd pracy układu wtryskowego podczas jazdy na benzynie/tłumika.  :d
« Ostatnia zmiana: Sierpień 09, 2018, 23:35:04 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1516 dnia: Sierpień 10, 2018, 05:26:06 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Lekko naciąć,w nacięcie przecinak i pierdolnąć po szczelinie młotkiem.Pierścienie pękają i schodzą aż miło  <spoko>
Ale chyba niekoniecznie, jeśli są dodatkowo przyspawane, co? :)
Ja bym nie spawał a poszukał innej półosi. Fakt to nie są tanie rzeczy ale na bezpieczeństwie nie warto oszczędzać.
Dzięki za opinię, jednak stwierdziłem, iż zalanie rowów po szlifierce raczej nie pogorszyłoby stanu tej półosi, a samochód i z taką ponacinaną też widać sporo jeździł, więc i tak technicznie tragiczna w sumie nie jest...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1517 dnia: Sierpień 10, 2018, 22:16:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a umiesz to zaspawac tak,zeby nie wygielo polosi ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1518 dnia: Sierpień 11, 2018, 06:17:44 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Mój mechanik to samo wczoraj mi powiedział.
NB, przetoczył dla mnie flanszę i wcisnął w nią uszczelniacz. <ok>
...ale jakbym punktowo lepił, raczej by nie wygięło.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2018
« Odpowiedź #1519 dnia: Sierpień 11, 2018, 10:27:34 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie musi byc punktowo, mozna drobnym sciegiem (potrzebny MAG) i po kazdym przejsciu  wychlodzic calkowicie,
zalezy jeszcze jak glebokie te bruzdy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.