Autor Wątek: 40 lat Poloneza  (Przeczytany 18971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2018, 15:31:40 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Na fejsie juz cos pomalu rusza z tematem  <spoko> .

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 20, 2018, 21:13:51 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
trochę chyba późnawo ale daj znać jak sie ruszy
nawet bym sie przejechał tak tam i z powrotem

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 27, 2018, 23:42:25 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Temat ruszyl ale padl jak wszystko w tym kraju. Zarzad nieruchomosci Fso nie wyrazil zgody na urzadzanie zlotu ani zadnych obchodow z tej okazji. Jednym slowem maja to wszystko w dupie. Moim zdaniem olejmy tego 3 maja ale zbierzmy sie w listopadzie na 67 rocznice produkcji mega ekipa. Bedzie to legalne i pewne jak co roku. Pozdro Temat do wyjebki .
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 27, 2018, 23:57:58 pm wysłana przez BialySC »

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 28, 2018, 00:18:41 am »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Żenada.
Taka sama jak listopadowe przemowy dyrektora Pietrzaka o "gotowości do podjęcia montażu". Nie chce mi się już tego słuchać, więc oleję listopadowe świętowanie. Nie mam Pabiedy, mam Poloneza.
40. urodziny ma się tylko raz !
i ja zamierzam pojechać. Najwyżej nie wjadę na plac Władysława Gomułki (dla nieznających: szóstego listopada 1986 roku, pośrodku parkingu przed Dyrekcją FSO odsłonięto pomnik tow."Wiesława", co za paradoks - wszak to jeden z "hamulcowych" rozwoju FSO; był tam wówczas mały skwerek,  pomnik zdemontowano bodaj w 1992r.). Można się przejechać dokoła fabryki, zobaczyć z nadwiślańskiego wału zgliszcza toru (dróżka z płyt betonowych do badania amortyzatorów ;-) ), zrobić wycieczkę po okolicy (np znaleźć budynek zakładu sprężyn na Szmulkach)...

Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 28, 2018, 00:56:44 am »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
No komuna i tyle. Ten caly zarzad  to i tak zaora te resztki fso ze nawet cień nie pozostanie po tym parkingu i bramie. Dlatego nie chca rozglosu i jakis wspominek o rocznicach itd. Jeszcze jakis reporter albo tv sie zainteresuje i bedzie zamieszanie wokol tego zlodziejstwa. A tak pocichu rok moze dwa i te osiedla i sklepy pobuduja i kasa bedzie sie sypac do kielni.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 29, 2018, 00:12:04 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Jest plan żeby spotkać się pod narodowym i stamtąd przejechać pod fabrykę
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 29, 2018, 17:55:52 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Mozna i tak. Czasu troche jest wiec zobaczymy jak sie temat rozwinie.



Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 30, 2018, 22:56:04 pm »

Offline Nole

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 125
    • Były, są i będą...
A może tak...

Zaczerpnięte z pomorskiego forum FSO:


Zapraszamy wszystkich posiadaczy Polonezów na premierę rekonstrukcji prototypowego Poloneza Jamnika wykonaną przez członków Stowarzyszenia FSO Pomorze oraz objazdowe obchody 40 lecia premiery FSO Poloneza już 3 maja w Warszawie.

"Planowany przebieg spaceru z Jamnikiem
- 10:00 Brama pod Fabryką Samochodów Osobowych
- 11:00 Parking przy Stadionie Narodowym
- 12:00 Osiedle Służew
- 13:00 Festyn w Piastowie z okazji Dni Piastowa We współorganizacji Muzeum Motoryzacji i Techniki w Piastowie"



Kto jak kto, ale ONI nie zawiedli!!!!   <ok> <spoko> <jupi>


Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 01, 2018, 09:28:39 am »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
I wszystko jasne. Do zobaczenia na miejscu.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 02, 2018, 05:18:44 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja też nie zawiodłem, bo i tak nikt na mnie tam nie czeka.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 03, 2018, 16:13:33 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Kilka zdjęć z mojej strony, przyjechałem szesnachą, nie miałem chwili ogarnąć tego zakićkanego słupka, przespałem się niecałą godzinę po nocnej zmianie i przyjechałem :) Niestety tak grzało, że zawinąłem się do domu po zbiórce na stadionie <uoee>




Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 03, 2018, 18:10:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Szacun, że się zmobilizowałeś. <ok>
Mała refleksja - o ile trucki, nawet zaniedbane, zazwyczaj mi się podobają, o tyle ten biały jest tak pokundlony, że aż paskudny... Dobrze, że niedokładnie go widać.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 03, 2018, 18:30:00 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Było się.
Szkoda, żeśmy jednak nic nie wymyślili jako klub, bądź - co bądź, polonezowy na obchody.  ;-|
Pomorscy się wyalienowali, zasłaniając się "brakiem zgody na stanie pod bramą".

Dobrze, że się trafił wodzirej z krwi i kości...
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 03, 2018, 19:55:48 pm »

Offline Chosnek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 107
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro +/- 97 1.8 16V
Szacun, że się zmobilizowałeś. <ok>

Tutaj nie ma czego szanować, ja tą datę miałem zapisaną w kalendarzu i czekałem bardziej niż dziecko, a że od blacharki miałem ważniejsze problemy z szesnachą to wstrzymałem się z wizytą u blacharza.
Nie mniej jednak nie rozumiem czemu ekipa z Pomorza była tak mocno wycofana. Szacunek dla gościa który wziął się za ogarnianie nas.
Część ekipy zgubiła się przed Poniatem, ale szczęście w nieszczęściu, że się zagapiłem o pojechałem za nimi o ich sprowadziliśmy :D Ja jestem bardzo zadowolony, jedynie brakowało ekipy od Jamnika pod stadionem, najprzyjemniejsze chyba był przejazd wisłostradą jak Rovery buczały. Jeśli będziecie mieli linki do jakichś artykułów dotyczące naszego spotkania albo przejazdu :)

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 03, 2018, 20:01:46 pm »

Offline BialySC

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 121
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Pomorscy to wogole kpina.Jamnik spoko atrakcja ale to na tyle.Tak naprawde gdyby nie jeden pan z aparatem z trucka to by byla mega zamuła. Mega pozdro dla niego. Ktos tam srał zarem ze nas przegonia z tego parkingu a nawet ochroniarz z checia ogladał auta i pogadał. Bylo jak bylo . Ja zrobilem 3 zbiorniki w dwa dni i nie załuje. Takie foto na szybko
[/URL
[URL=https://www.fotosik.pl/zdjecie/5583ca571ddc6b85]



Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 03, 2018, 20:34:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pomorscy to wogole kpina.
Co nie zmienia faktu, że aktualnie są najbardziej wypromowaną sekcją sympatyków FSO. Czy dzierżą ten tytuł słusznie czy nie to osobna sprawa, ale korzystają ze swoich możliwości na ile mogą i dlatego posiadają tak wiele ciekawych samochodów, w tym Analoga I, który według wszystkich już dawno przepadł w odmętach historii...

A co do samego zlotu to wygląda na to, że zbytniego szału nie było. W ogóle poza tymi kilkoma samochodami stojącymi pod bramom działo się coś więcej, nie wiem jakaś przemowa wiecznego dyrektora FSO albo coś?

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 03, 2018, 22:49:31 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Szał był. Byliśmy my - Poloneziarze. :P
Paradny przejazd po Warszawie okazał się zdezorganizowany, więc był spontaniczny - dlatego czasem ktoś odpadł albo się zgubił.
Byli ludzie bywający na listopadowym spotkaniu z Dyrektorem z okazji wyprodukowania Pabiedy, kilka osób nowych; niektórzy zblazowani, inni zafascynowani. Tak samo jak zawsze. Było łututu i murzyńskie koła. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Jamnik pojechał gdzie miał pojechać ale przecież to nie jedyna nowość na spocie pod FSO;  pierwszy raz pojawił się polonez (właściciel - wykonawca odbudowy) p. Tomasz (zapomniałem) z Polonezem coupe - repliką rajdówki.
Były też "zwyczajne" Poldki, pucowane pieczołowicie <ok> przez właścicieli specjalnie na to święto, specjalnie na to spotkanie.


Brakowało "Zapiekanki" z zapiekankami....

Dziękuję chłopakom z białej akwary za pych pod Stadionem.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 03, 2018, 23:08:14 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Byłem, widziałem, w Polonezach posiedziałem. Pogadałem z kilkoma osobami, poznałem kilka nowych. Ogólnie nie żałuję i jestem zadowolony, że pojechałem. Organizacyjnie mogło to ciut lepiej wyglądać, ale i tak dobrze, że komuś chciało się cokolwiek zrobić.

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 04, 2018, 06:45:27 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No właśnie - przy okazji zapytam...
Brzydko zrobione/podrdzewiałe egzemplarze też się zdarzają na tych ogólnopolskich spędach, czy zawsze same wycackane?

Odp: 40 lat Poloneza
« Odpowiedź #39 dnia: Maj 04, 2018, 08:19:48 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Brzydko zrobionych i pordzewiałych z roku na rok ubywa, większość to jednak zadbane egzemplarze
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...