Autor Wątek: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym  (Przeczytany 5729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« dnia: Kwiecień 26, 2018, 20:08:17 pm »

Offline Shartini

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro plus gsi
Witam,

Nie tak dawno zostałem dumnym posiadaczem Poloneza w jedynym słusznym paliwie, polonez cały czas w rodzinie najpierw kupił go w salonie mój tata, potem sprzedał dziadkowi i koniec końcu wylądował u mnie, no ale do rzeczy.

Jest to Caro plus z wielopunktowym wtryskiem pb+lpg 160tys przebiegu, którego problem polega na tym ze nie odpala na ciepłym silniku ( chociaż i tak te 90st to trzyma tylko na postoju albo w korku), potrzebuje dosłownie 2-3min odpoczynku i znowu pali na dotyk, gaz czy benzyna nie robią mu różnicy, chociaż nie powiem ale w „kryzysowych sytuacjach” jak np zgasł (z mojej winy) na skrzyżowaniu albo na środku drogi jak parkowałem to dzielnie odpaił :D, z informacji od dziadka to ten problem występuje już od jakiś 20tys, dziadek próbował z tym walczyć( bezskutecznie zreszta) wymieniając:
-silniczek krokowy
-cewki zapłonowe
-świece
-czujnik temperatury chłodziwa,
Z takich jeszcze dodatkowych bolączek to nie równo chodzi na gazie, na gazie na biegu jałowym czasami schodzi do ok 600rpm i wydaje mi się ze chodzi na wolnych obrotach na 3gary, tak do 1800rmp szarpie, przy czym na benzynie chodzi jak igła, i podczas normalnej jazdy osiąga max 70st.
Przejechałem już nim ok 2000km, i zdarzyło mi się może z 3 razy ze kiedy wkręciłem go na obroty tak 4500-5000 to potem tak jak by sam dodawał gazu przez następne kilka minut i na biegu jałowym trzymał te 4000rpm stoponiowo przez ok 10 min wracając do stanu wyjściowego.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 27, 2018, 09:43:16 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
A kręci rozrusznik i nie odpala czy przekręcasz kluczyk i tylko kontrolki się zapalają a rozrusznik stoi?

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 27, 2018, 10:39:08 am »

Offline Shartini

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro plus gsi
Kręci całkowicie normalnie bez nawet chwili zawahania, zapomniałem jeszcze dodać ze w trakcie tych 2-4 min kiedy nie chce odpalić normalnie odpala na pych.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 27, 2018, 13:07:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gaz do regulacji, ale to niezapalanie z rozrusznika to dziwne, skoro zapala na pych,
podejrzewalbym CPWK ,ale skoro zapala na pych to nie bardzo sie to klei
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 27, 2018, 20:55:49 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Czy tu problemem nie będzie stacyjka/kostka/coś w ten deseń?

Może montaż przekaźnika stacyjki (i tak czy siak warto to zrobić) rozwiąże problem?

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 29, 2018, 19:49:54 pm »

Offline Shartini

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro plus gsi
Od dziadka dowiedziałem się jeszcze ze kiedyś wymieniał tylko jeden wtrysk.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 29, 2018, 21:56:37 pm »

Offline w0mbat

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 542
    • polonez 1500 88r.
Zakładając, że masz LPG na wielopunkcie to odpalasz go zawsze na benzynie. Dopiero po odpaleniu przełącza się na gaz.
Wtryski w GSI działają parami, więc bardzo wątpię, że wymiana jednego ma wpływ na zapalanie.

Kiedyś miałem taką sytuację, że centralka od gazu nie działa jak powinna i nie zawsze otwierała paliwo na rozruchu. Ale skoro Tobie odpala na pych bez problemu to ten problem raczej nie występuje.

Może jakieś spadki napięć. Cały prąd na rozrusznik idzie przez stacyjkę i to może generować brak prądu w innych miejscach.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 29, 2018, 22:09:29 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja miałem w gsi taki przypadek ze jak był ciepły,to za chiny ludowe nie chciał odpalić zaraz po zgaszeniu,musiał poczekac kilka minut i wtedy od strzała. Przyczyną był akumulator,który niby wyglądał na dobry,ale był słaby (kręcił szybko rozrusznikiem,ale po 10 sekundach kręcenia się rozładowywał) po wymianie akumulator problem ustał i od 2 lat odpala od strzała  :-)

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 01, 2018, 14:29:15 pm »

Offline Shartini

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 6
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro plus gsi
Z relacji dziadka problem występował już zarówno na starym jak i na aktualnym akumulatorze(teraz ma 2 lata).
Jak będę miał okazje to spróbuje go odpalić na kablach.
Nie za bardzo znam się na akumulatorach, więc jak by coś to miało zmienić to jest to Jenox Classic 55Ah.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 05, 2018, 08:40:51 am »

Offline Bastek772

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSI
Odkopie, bo mam ten sam problem.
GSI z LPG po zgaszeniu na rozgrzanym silniku czasem nie chce od razu odpalić. Raz zaskoczy od razu, ale częściej trzeba poczekać chwilę (czasem 30 sek. wystarczy, innym razem 5 min).
Kręci rozrusznikiem, ale nie pali.

Cytat: Shartini
Rozwiązałeś problem?

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 05, 2018, 10:49:13 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
pewnie wtryski od gazu ciekną, albo reduktor wali w podciśnienie.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2018, 11:27:05 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tak,to moze byc zalewanie - latwo to sprawdzic jezdzac na benzynie,jezeli problem zniknie, to prawdopodobnie gaz zalewa swiece
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 06, 2018, 17:00:29 pm »

Offline Bastek772

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus GSI
latwo to sprawdzic jezdzac na benzynie

Pojeździłem i dalej to samo.
Najpierw po jeździe na gazie, przełączyłem na postoju na benzynę, ze dwie minuty pochodził i jak zgasiłem to nie odpalił. Trzeba było chwilę poczekać.
Dzisiaj pojeździłem już tylko na benzynie, kilka razy po kilka kilometrów i za każdym razem jak zgasiłem na rozgrzanym silniku i chciałem od razu odpalić to nic z tego.

Wnioski przynajmniej takie, że gaz i tak mam do regulacji i serwisu, bo na benzynie chodzi zdecydowanie lepiej. Równiutko, nie faluje obrotami. A na gazie czasem po wrzuceniu na luz  mocno falują obroty.

Ale pomijając to dalej nie wiem co z tym niepaleniem na ciepłym. Tzn. na ciepłym odpala, ale dopiero po chwili odczekania.
Słychać, że pompa paliwa się włącza, iskra też jest.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2021, 12:08:05 pm »

Offline Katarzyna

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
    • Polonez Atu 1.6 GSI 2000 r.
Podbijam temat.
Mamy ten sam problem. Polonez Atu Plus 1.6 GSI 2000r. Benzyna.
Zimą i jesienią wszystko działa, a zaraz jak zrobi się ciepło boję się, że może wystąpić ten sam problem co rok temu. Jak jest rozgrzany, nie chce potem odpalić, zauważyliśmy, że ma większe problemy w momencie, gdy stoimy na lekkim wzniesieniu przodem pod górkę, ale generalnie, jak jest ciepły i go wyłączymy niezależnie od spadków, przyjdziemy po kilku minutach nie chce odpalić. Trzeba poczekać kolejnych kilkanaście - kilkadziesiąt minut, żeby odpalił. Kiedyś rozmawialiśmy w tej sprawie z kimś i zasugerował, ze to jest sprawa elektryki i chyba przewodu paliwowego? Czy ktoś ma z tym jakieś doświadczenia i komuś udało się to naprawić?

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2021, 12:19:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Miałem coś takiego, jakieś 8 lat temu, w moim caro. Na pych palił praktycznie od razu. Przyczyny były trzy:

-Słaba kompresja (7 atmosfer i nierówna)
-Rozrusznik, który w polonezie kręci dość niemrawo jak wymaga regeneracji, powolne obroty wału i dodatkowo duże spadki napięcia utrudniają odpalenie.
-Gaz 1 generacji dość mocno przylewał mi auto, i trzeba było poczekać parę minut, żeby "ulotnił się". Jeśli auto nie ma gazu, może po prostu sonda lambda umarła, i tak zalewa silnik, że świece są aż mokre.

Jak kręci rozrusznik? Tu by się przydał filmik :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2021, 12:38:46 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Mi też gsi na goracym silniku nie chciał palić jakby iskra znikała, musiałem poczekać kilkanascie minut, po wymianie akumulatora problem ustąpił.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2021, 12:39:19 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
-Rozrusznik, który w polonezie kręci dość niemrawo jak wymaga regeneracji, powolne obroty wału i dodatkowo duże spadki napięcia utrudniają odpalenie.
Może być to powiązane z akumulatorem. Gdy miałem aku 50Ah rozrusznik kręcił słabo ale auto zapalało, gdy zmaniłem na 60Ah kręci jak wiele szybciej.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2021, 13:20:11 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Dasz wiarę że każdy akumulator posiada coś takiego jak prąd rozruchowy ? Pojemność a prąd rozruchowy to nie to samo <spoko>
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2021, 13:21:43 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2021, 13:42:38 pm »

Offline Katarzyna

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 7
  • Płeć: Kobieta
    • Polonez Atu 1.6 GSI 2000 r.
Muszę sprawdzić, jaki my mamy akumulator.

Odp: Polonez Caro plus gsi nie odpala na cieplym
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 09, 2021, 13:52:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie odpala na cieplym , czy nie kreci rozrusznikiem, gdy jest cieply ?
sama benzyna, czy ma tez gaz ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.