Autor Wątek: Wąski L49  (Przeczytany 1748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline banned

• Sympatyk
Odp: Wąski L49
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 16, 2018, 19:41:43 pm »
Dziś odnawiałem ramki drzwi, nareszcie jakoś to wygląda. Samo malowanie sprayem to chwila, ale to maskowanie reszty aby nie zachlapać farbą to masakra.

Przecież wystarczy zakleić kawałek drzwi, położyć szmaty na słupkach A, otworzyć okna i otworzyć drzwi.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Offline lukasz190

• OHV Power
  • Sympatyk
    • PN Caro MR'91
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 16, 2018, 19:48:52 pm »
Malowałem matowym szybkoschnącym sprayem, kupiony w markecie za dychę 400ml, ale powiem że kryje fenomenalnie. Jutro jak znajdę czas to muszę pomalować ramiona wycieraczek.

Offline marian.

• Sympatyk
    • Caro+ GSi 2001r.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 17, 2018, 00:05:02 am »
To prawda, że dużo roboty z maskowaniem. Ja po zmatowieniu papierkiem na mokro później pół dnia oklejałem auto przed malowaniem ramek, łącznie np. z dachem, bo jednak ta mgiełka farby się niesie i można prysnąć gdzie nie trzeba. Później samo malowanie 30 min. Co do efektu, to mogę napisać tyle, że pomalowałem zwykłym czarnym matem w sprayu jakieś 3-4 lata temu, nie pamiętam, i żadnego defektu od czasu malowania nie zauważyłem.

Na pewno nie malowałbym tego z otwartymi szybami czy drzwiami, no chyba że chce się też zmienić kolorystykę boczków drzwiowych itp. :)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2018, 00:08:57 am wysłana przez marian. »

Offline banned

• Sympatyk
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 17, 2018, 19:46:41 pm »
Na pewno nie malowałbym tego z otwartymi szybami czy drzwiami, no chyba że chce się też zmienić kolorystykę boczków drzwiowych itp. :)

Nie stwierdziłem problemu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Offline lukasz190

• OHV Power
  • Sympatyk
    • PN Caro MR'91
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 21, 2018, 18:42:55 pm »
Pomalowałem dziś ramiona wycieraczek, oraz zakupiłem do nich nowe wycieraczki made by Auchan  :P

Offline Trojan

• Sympatyk
« Odpowiedź #45 dnia: Wrzesień 21, 2018, 20:49:46 pm »
Pomalowałem dziś ramiona wycieraczek, oraz zakupiłem do nich nowe wycieraczki made by Auchan  :P
W Auchan są dostępne bardzo dobre wycieraczki MotGumu, zresztą tej samej firmy co robi ramiona wycieraczek do poldka :)

Offline Paki68

• Sympatyk
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
« Odpowiedź #46 dnia: Wrzesień 21, 2018, 21:06:57 pm »
W Auchan są dostępne bardzo dobre wycieraczki MotGumu, zresztą tej samej firmy co robi ramiona wycieraczek do poldka :)
Potwierdzam z motguma długo wytrzymują