Autor Wątek: Sekwencja do GSI  (Przeczytany 6061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sekwencja do GSI
« dnia: Czerwiec 24, 2018, 01:55:22 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Przejrzałem kilka tematów ale nie znalazłem nic z aktualnymi propozycjami .
Tak więc co wybrać do GSI
https://www.phjacus.pl/4-Cylindrowe-c336.html

Myślałem o STAG 4 QBOX BASIC ale może nie warto przepłacać i równie dobry będzie KME NEVO 4

Pozostaje jeszcze kwestia wtryskiwaczy, a tu jest jeszcze większy wybór, tylko właśnie co wybrać?
https://www.phjacus.pl/BARRACUDA-c306.html
https://www.phjacus.pl/HANA-c158.html
https://www.phjacus.pl/MAGIC-JET-c343.html

Parownik już zamontowany ponoć jakiś lepszy
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2018, 02:22:11 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tydzien temu jeszcze 338pln ,a teraz 346 za Nevo4 - a zeby go obesralo, jakies goowniane korekty pisac

ale o czym temat ?
no tak, o GSI ;p
przed zlotem chcesz to zakladac ?
jak chcesz tanszy sterownik, to polecam agisa M210 w megapolu z 290pln (chyba)
jezeli chodzi o Nevo vs. Qbox to nie warto doplacac do staga

hana vs baracuda - genaralnie jeden pies i cena taka sama, wiec jednak baracuda,
oczywiscie pojedyncze, mozna zasilac z grzebienia

jaki ten parownik masz, nie znam modelu "ponoć" ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2018, 09:58:08 am »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Jak się uda to założę przed złotem  😀 generalnie chcę elektronikę za którą nie przepłacę i wtryskiwacze które ogarną ewentualnego swapa.

Parownik wyjęty z Hondy Tomka
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 24, 2018, 10:03:48 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Polecam Techa 204, teraz staniał o niecałe 3 dychy. Program jak chyba przy każdym sterowniku całkiem intuicyjny (jeśli się wie o co chodzi, ja nie wiedziałem i miałem trochę problemów z ustawieniem ).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2018, 10:11:36 am wysłana przez Gomulsky »

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 24, 2018, 13:53:02 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3011
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Rekduktor to KME gold, po trawieniu beną z brudu utracił złoty kolor :P
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 24, 2018, 15:05:04 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gold do GSI to overkill, drugie wyjscie pozostanie bezuzyteczne, chyba ze bedzie montowany drugi silnik ;p

najbardziej oplacalnym sterownikiem jest agis M210, ma tylko dwie "wady" :
1. dziala na czasie bieżącym, wiec nie ma podwajania czasow - czyli trzeba go laczyc z wystarczajaco szybkimi wtryskiwaczami, czyli2 roverka na valtekach nie obskoczy ;>
2. nie ma podlaczenia do sondy lambda, wiec OL trzeba wystroic posilkujac sie czyms dodatkowym,co czyta sonde - to nie jest wada dla warsztatu, a jedynie dla amatora, ktory nie posiada nic oprocz laptopa i interface

zaleta jest czytelny program i latwosc strojenia oraz cena wynoszaca 290pln,
powiedzmy,ze wada na dzien dzisiejszy moze byc brak zintegrowanego czujnika MAP-VAC-temp. montowanego na przewodzie (temp. jest odzielnie), ale dla mnie to nie jest wada, bo mozna umiescic czujniki tam gdzie sie chce

jezeli wtryskiwacze maja byc z zapasem, to kolorowe hany odpadaja, potrzebne sa hany złote lub baracudy ,gdzie stosuje sie dysze,
magicFX tez sie sprawdza, ale nie mozna ich montowac wylotem do gory, wiec musialyby byc przy wtryskiwaczach benzynowych, od dolu kolektora nie bardzo jest jak je umiescic,
oczywiscie na gore sie zmieszcza, bo nawet baracudy wcisnalem w zrobionej listwie z MAPem po srodku,ale wyszlo tak ciasno, ze drugi raz bym sie na to nie skusil

Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2018, 22:21:17 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Montowałem GSI około pół roku temu. Sterownik Stag 300-4, wtryskiwacze magic starego typu, do tego mocno przewymiarowany parownik zavoli zeta plus super, na wypadek montażu jakiegoś mocniejszego silnika. Jedyny problem to wysokie ciśnienie robocze tego parownika, przez co musiałem zastosować małe dysze. O ile dobrze pamiętam to chodzi bez podwajania (czy sumowania) czasów wtrysku. Jeśli masz parownik GOLD to puść go na dwóch filtrach i zrób kompensację z drugiej strony listwy wtryskowej, czy jak tam będziesz puszczał.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2018, 23:19:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
ZetaS ma troche ograniczona regulacje cis. ale jakie to duze cis. miales ?
kompensacja z Golda dla takiej mocy to przerost formy nad trescia, nawet z grzaniem gazu nie bedzie problemu przy takim przeplywie,ale gaz bedzie zimniejszy niz bylby np. w silverze

ale dales makaron z wtryskow do dyszy,a i tak nic to nie dalo, bo wtryskiwacze leza,
magice nie moga lezec, bo szybko sie zakleja i wytra, jak zreszta kazde tloczkowe wtryskiwacze,
magice sa szybkie, wiec dadza rade bez podwajania, ale przy roznicy w cenie 10pln na wtryskiwaczu w stosunku do baracudy, to nie za bardzo maja sens, a jeszcze trzeba je dobrze umiescic, zeby zrobily duzy przebieg
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 30, 2018, 22:31:50 pm »

Offline qziok

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 601
    • Coupé Plus
Jak dobrze pamiętam to przy całkowicie zakręconym parowniku ciśnienie wynosiło 1.3 bara. Przedstawiłem swój pomysł na montaż Instalacji i nie twierdzę że jest on najlepszy i jedyny prawidłowy, a jedynie że tak można to zrobić. Co do wtryskiwaczy to długa historia, ale tak naprawdę ciężko o szybsze wtryskiwacze tłoczkowe i mniejsze niż te. Że leżą i się wytrą lub zakleją to trudno, kupi się nowe lub jak ktoś lubi się bawić zregeneruje i skalibruje te, czego nie można zrobić niestety z hanami czy barracudami bo się nierozbieralne.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 01, 2018, 02:09:35 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
troche duze to cis. ,bo bez łaski powinno zejsc ponizej 1.2bara - Zete trudno zmusic do  wartosci nizszych niz 1.0bara, ale nie 1.3,
moze membrana twarda,albo dzwinienka podgieta

magiki sa bardzo szybkie, sa dosc male i sa rozbieralne - nie sa zle, ale nie moga lezec,
nie tylko dlatego,ze sie zakleja i nie rusza - problem w tym, ze pracujac tez sprawne nie beda, bo kazdy bedzie zyl wlasnym zyciem i dawkowanie bedzie rozne dla kazdego cylindra, a tego nie chcemy zwlaszcza w dlugich kolektorach,
jak ktos musi polozyc wtryskiwacze to polecam klapkowe lub mebranowe,
sam kupilem WGS Blade glownie po to, zeby je przetestowac,
sa szybsze i mniejsze niz magic oraz tansze,
zamontowalem je co prawda w normalnej pozycji i jezdza w Alfie, daja rade ale maja wady - nie zauwazylem, zeby przepuszczaly gaz po wylaczeniu silnika, ale to sie moze zdarzac (taka konstrukacja), najlepiej pracuja na cis. gazu 1.2bara i wyzszym oraz po ~100km zaczynaja odmawiac posluszenstwa i trzeba na chwile przelaczyc sie na benzyne, zeby odpoczely,
nie wiem, czy to ma cos wspolnego z temp. czy moze cis. nizsze niz 1.2bara im przekadza,
jest to troche irytujace, ale je rozpracuje,gdy bede mial auto na dluzej,
ich niska cena czesciowo takie niedogodnosci rekompensuje, wiec jako swiadomy wybor sa dobre
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 12, 2018, 23:31:04 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Chciałbym podczepić się pod temat. Czy do GSI taka instalacja będzie odpowiednia?
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7479752396
Czy ew można zamienić wtryski na czerwone Valteki?

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 12, 2018, 23:35:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wpisz sobie valteki czy "waldemary" w wyszukiwarce lpg-forum.pl i wtedy się zastanów, czy na pewno je chciałbyś montować  <cwaniak2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 13, 2018, 00:14:08 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Czy ew można zamienić wtryski na czerwone Valteki?
jasne ze mozna, fizycznie jest to mozliwe,
tak samo mozna nalac do baku wody, podobnej jakosci przysluge zrobisz swojemu GSI

zestaw ogolnie bez sensu i cena raczej slaba,
przeliczmy moja propozycje:
agis M210 + TUR + baracudy (najlepiej pojedyncze)
290  + 220 + 350 = 860pln za zestaw, ktory sprawdzi sie lepiej, bo sterownik dobry i do GSI wystarczajacy, parownik mniej awaryjny i bardziej trwaly ,wtryskiwacze takie same i jednoczesnie bardzo dobre,
oszczedzasz trzy stowy i masz bardzo dobre wtryski, a i tak jest taniej niz na valtekach,
pozostaje jeszcze najwazniejsza sprawa, czyli dobry montaz
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 13, 2018, 19:59:34 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Dzięki panowie za odpowiedź. Dziś byłem autem u gazownika, zaproponował mi takie klocki: elektronika Stag 200 GoFast, Wtryski AC01. Cena 2100zł za całość na przewodach Fakro czy coś w tym stylu. O montaż się raczej nie obawiam bo sprawdzony i potwierdzony warsztat.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 13, 2018, 20:32:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
stag200go to najslabszy prosty model, taki nastepca staga4eco ,a kosztuje drozej niz lepsza konkurencja,
wtryski ac w01 to valteki na sterydach, ale nadal slabe,
o parowniku nie piszesz, wiec wcisnie tam alaske,
Faro w Polonezie to slaby pomysl, bo miedz 6 mozna ladnie polozyc z przewodami paliwowymi,a Faro jest za grube,
cena slaba, bo za 2300pln mozna miec zestaw na baracudach,
no moze trzeba ze stowke dorzucic do zbiornika ,jezeli ma byc montowany w kolo, bo w PN jest wiecej roboty z tym i nie latwo jest go przytwierdzic - tutaj nie wiadomo jak koles zrobi, moze przyklei pianka montazowa, bo i takie cos widzialem  <uoee>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 13, 2018, 20:51:53 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tak jak napisał KGB, stag 200 z tego co pamiętam to już staroć, a o AC01 czytałem niezłe opinie, ale parę lat temu - podobno polecieli z jakością. Chyba lepiej jak postawisz na swoim i zaproponujesz swoje komponenty.

Tak już jest, że do poloneza gazownicy starają się wcisnąć to co tańsze, bo to tylko polonez - znajomemu, który chciał zagazować borewicza z sensem, czyli stag XL z sondą, mikser szczelinowy i parownik lovato, gaziarz wcisnął na siłę mikser rurkowy, parownik tomasyfetto AT07 i śrubę (na nią się umówili wcześniej, bo w ogóle nie zamierzał podjąć się tematu montażu 2 generacji do borka). Efekt jest taki, że auto chodzi fatalnie i wszystko trzeba robić od nowa, a nowy,dziadowy parownik i mikser - na sprzedaż/wywalenie w kosmos :/

Morał taki, że postaw sprawę jasno, montują zestaw który sobie zamarzyłeś, albo trzeba szukać innego warsztatu. Instalację montuje się raz i na lata, więc lepiej wybrać zestaw, który zaproponował KGB - przynajmniej z opinii na forum wydaje się lepszy od tego, który zaproponował Ci gaziarz.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 13, 2018, 20:57:08 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Niestety KGB, to jest właśnie Polska i podejście ludzi do tematyki aut FSO. Lepszy dobity gruz z komisu ale ze znaczkiem Audi, aniżeli ładny i zadbany Poldek. Spotkałem się kilka razy z mechanikami którzy na widok Poloneza zacierali ręce że pójdzie drut, będzie dobrze no bo to mało wymagające auto. Na szczęście jest to skrajna patola. Ogólnie spotykam się z reakcjami typu "w końcu coś normalnego" czy "kiedyś to było
 2 klucze i wkrętak i się naprawiało nie to co tera", "panie jeździj tym dopóki będą części, nic lepszego nie potrzeba chyba ze kto szuka ch*ja do dupy" XD
Wracając do tematu, gazownik stwierdził że faktycznie, jest to prosty sterownik ale i silnik nie potrzebuje nic lepszego bo nie osiąga ani obrotów ani chorych mocy i nie jest naszpikowany elektroniką. Tak czy inaczej podsunę mu to co zaproponowałeś, choć myślę że będzie ciężko bo to autoryzowana stacja STAG.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 13, 2018, 21:03:41 pm »

Offline zefir1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu Plus 1.6GSI
Morał taki, że postaw sprawę jasno, montują zestaw który sobie zamarzyłeś, albo trzeba szukać innego warsztatu. Instalację montuje się raz i na lata, więc lepiej wybrać zestaw, który zaproponował KGB - przynajmniej z opinii na forum wydaje się lepszy od tego, który zaproponował Ci gaziarz.
Medal ma 2 strony. Jak samochód bedzie niedomagał po montażu LPG, gazownik wypnie się i powie: takie se klocki pan dobrałeś, mówiłem weź inne.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 13, 2018, 21:39:42 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
warsztaty gazowe maja umowy z danymi producentami, ten jak piszesz ma utoryzacje STAG, wiec oferuje glownie produkty AC,
w takim razie moze nie wlozy alaski tylko AC R02, czyli tez nic ciekawego - wystarczy tak samo jak alasca, ale mi jakos te parowniki nie leza pod maska Poloneza, TUR ma ta przewage, ze kanaly wodne sa szerokie i mozna bez obaw wpiac go szeregowo w uklad ogrzewania,
ale to detale,

AC oferuje tez calkiem niezle wtryski ac w03, ktore mozna montowac pojedynczo,

elektronika nie jest jakos specjalnie istotna w przypadku GSI - 200go sobie poradzi, tylko kupowany w detalu jest zupelnie nieoplacalny,
ale warsztaty nie kupuja w detalu, ich te kity kosztuja duzo mniej niz ceny, ktore widzisz w sklepach internetowych

to jest tylko sprzet, ale najwazniejszy jest montaz i tutaj powinienes miec najwieksze obawy,
na pewno Faro w Polonezie lezy slabo, jezeli chodzi o podwozie,
do tankowania nie ma problemu, nawet lepsze niz miedz 8 , na krotkie laczniki np. filtra z parownikiem jest spoko,
ale nie w podwoziu, bo zeby sie nie rozjezdzal to tak ci podziurawią podluznice lub podloge wkretami, ze sie rozplaczesz jak to zobaczysz,
dobur i montaz butli w kolo tez nie jest trywalny w PN,
ale w sumie masz Atu, a tam bym dla siebie wkladal walec ~90L - bo w sedanach nie wypada skladac oparcia kanapy ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Sekwencja do GSI
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 27, 2019, 12:26:06 pm »

Offline miedzian

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 637
  • Płeć: Mężczyzna
  • a.k.a jama
    • C+ '98 23E, Truck El Camino '89, Atu AE86
odkopuje temat

szukam odpowiednich wtrysków do gsi.

mam sekwencje na stagu 4 eco i wtryski omvl niebieskie

chciałbym zostawić komputer i całą instalacje i zalożyć tylko nowe wtryski

jakie polecacie do takiego zestawienia