Autor Wątek: Remont 1.6 GLE  (Przeczytany 12710 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 17, 2018, 16:26:49 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
ale po co bedziesz wyciagal broki,jezeli siedza pewnie i nie przeciekaja ?

Chociażby po to aby kanały olejowe w wale wyczyścić z syfu. Aż żałuje, że nie zrobiłem zdjęcia gdy wyciągnąłem broki. Syf i malaria. Już teraz wiem dlaczego ostatnią panewkę mi przytarło jak nie było odpowiedniego ciśnienia.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 17, 2018, 17:07:52 pm »

Offline Sprychu98

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • wąskie caro
Żeby wyczyścić kanaly olejowe, bo ponoć dużo syfu się zbiera.

Edit
Nie zauważyłem postu na nowej stronie.
Panie Chińczyk, wbijaleś nowe broki czy przerobiles na korki? Czy moze ktoś Ci to zrobil?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2018, 17:09:43 pm wysłana przez Sprychu98 »

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 17, 2018, 21:46:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kanaly mozna wyczyscic przeplukujac nimi pod cis. jakis rozpuszczalnik,
ja nie lubie psuc sprawnych elementow, zeby sie dostac do innych, wystarczajaco mnie boli, ze trzeba zrzucac glowice w celu wyjecia tlokow ,a w  OHV nawet popychaczy

gdybym mial wyciagac broki to raczej przerobilbym gniazda na korki, bo jakosc dzisiejszych czesci powoduje zbyt duze ryzyko,
jeszcze broki w bloku mozna zaryzykowac, ale w wale obracajacym sie z duzymi predkosciami i kanalami pod duzym cis. oleju to nie na moje nerwy
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 17, 2018, 22:36:43 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
To był wał który nadawał sie tylko na złom, więc zrobiłem to w formie eksperymentu, ale teraz wiem że przy remoncie muszę wybić te broki lub przeczyścić kanały bez zdejmowania. Musze stare broki pomierzyć i zobaczyć czy idzie takie kupić a jak nie to wyczyszczę to tak jak KGB radzi.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 18, 2018, 23:24:34 pm »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Zacząłem szukać panewek do swojej OHVki i na Allegro u Goriana są panewki firmy Motive. Ktoś to montował? Coś wiadomo na ich temat?

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 19, 2018, 00:10:33 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2077
mam na korbach MV i są spoko. Troszkę kanały na smarowanie wałka się nie pokrywają ale delikatnie.

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 19, 2018, 03:31:46 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie da się oczyścić dobrze kanałów w wale bez wyciągnięcia broków. kanały są tak wiercone że działają jak cyklony- pył z kompozycji, stal starta z czopów i brud z oleju osadzają się w końcach kanałów i są twarde jak skała- sprasowane siłą odśrodkową. nic w nią nie wnika i nic nie rozpuszcza. zanim wyrwałem broki długo próbowałem różnymi chemikaliami tę skałę rozpuścić i wypłukać ciśnieniem. to nic nie dało. nawet opiłki stali i drobinki ściernicy ze szlifowania czopów wału nie dają się w całości usunąć. dopiero wyrwanie broków daje dostęp, wtedy można rozbić te twarde osady i je usunąć. podobna sytuacja jest w rurkach stanowiących osie dźwigienek zaworowych, otwory smarujące są zaklejone, olej ledwo się sączy. dlatego ten układ jest tak nietrwały. dostarczanie oleju do głowicy jednym kanałem o średnicy 6 mm to wynalazek idioty.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 19, 2018, 10:08:49 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
mam na korbach MV i są spoko. Troszkę kanały na smarowanie wałka się nie pokrywają ale delikatnie.
Z tego co widzę to teraz już są raczej niedostępne :(

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 19, 2018, 10:17:50 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Jak jesteśmy w temacie panewek to swojego czasu nasz "ukochany" użytkownik Polonez GTI wspominał o panewkach KING-a. Ktoś coś więcej o nich wie ? Szukałem w Google, ale internet milczy.  <smutny>
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 19, 2018, 10:40:26 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak jesteśmy w temacie panewek to swojego czasu nasz "ukochany" użytkownik Polonez GTI wspominał o panewkach KING-a. Ktoś coś więcej o nich wie ? Szukałem w Google, ale internet milczy.  <smutny>

To raczej było jedno z jego urojeń, mi nie odpisał, takich panewek nie było nigdzie w internecie - też szukałem.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 20, 2018, 07:17:05 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Masz analne bóle bo zły "?" kupił se niezniszczalne panewki do GSi i i zapomniał o problemie na 300tyś km ...

Nie chce się dziewczyny w Waszą przepychankę wpychać, ale te panewki chyba zamontowałeś 10 lat temu, bo kiedy byś te 300k km nakręcił ?
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 20, 2018, 07:55:39 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2606
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Chińczyk, pytaj w sklepie "Gorian" w Świdniku. szukaj w dziale "sklepy". są też na aledrogo od innego sprzedawcy https://allegro.pl/listing?utm_source=opera&utm_medium=speedial2&utm_content=rgkw_opera&string=panewki%20king&order=m&bmatch=baseline-cl-aut-1-2-0802&p=2
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 20, 2018, 09:18:30 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wrb, przecież dzwoniłem do Goriana i wykupiłem tam ostatni komplet MVParts na korbowody. Nic poza tym nie mieli do OHV innego niż bimet, i z tego co mówili - nie będą mieć, bo zachodni producenci sobie odpuścili.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:06:39 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Masz jakieś numery tych panewek? Coś po czym można by było tego szukać?

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:31:42 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Masz jakieś numery tych panewek? Coś po czym można by było tego szukać?

MV parts MV C4136
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:41:03 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Chińczyk, pytaj w sklepie "Gorian" w Świdniku. szukaj w dziale "sklepy". są też na aledrogo od innego sprzedawcy https://allegro.pl/listing?utm_source=opera&utm_medium=speedial2&utm_content=rgkw_opera&string=panewki%20king&order=m&bmatch=baseline-cl-aut-1-2-0802&p=2

Właśnie też tak ich szukałem. Też myślałem czy po numerze panewek nie idzie ich znaleźć, bo może jakiś inny silnik ma takie same panewki ?

Ooo... nasz kochany użytkownik już zdążył usunąć konto. :)
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 20, 2018, 10:51:57 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4659
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No, 3 konta na raz to trochę za dużo, ciężko ciągle resetować neostradę i hasła się mylą, dwa to taka dobra liczba, ergonomiczna  <spoko>

Pytałem tego sprzedawcy, stwierdził, że żadnych panewek do poloneza nie ma i nie będzie z tej firmy. Naszemu koledze-schizofrenikowi coś się przywidziało. Ale możecie próbować.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:00:59 am »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Zaciekawiony i poniekąd zainspirowany naszym kolegą ponownie zacząłem szukać tych panewek na zagranicznych stronach. Znalazłem internetowy katalog panewek KINGa, natomiast jak wpisuje model to nie wyskakuje, ale można też po wymiarach panewek szukać. Może ma ktoś pod ręką wymiary panewek ? Skoro 1.6 ma panewki takie jak 1.5 a jak wiadomo to FIATowski silnik to może jakiś inny model Fiata ma takie same. :P

http://www.king-catalog.com/
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 20, 2018, 11:08:29 am »

Offline fripin

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 233
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.5 GLE
Oto co jest w Morawskim na ten temat:

Odp: Remont 1.6 GLE
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 02, 2018, 16:36:20 pm »

Offline Sprychu98

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • wąskie caro
Dobrze blok już mam, na wał czekam. I zdecydowałem się zmienic wałek rozrządu, i teraz prosze o porady od czego się zabrać i w jaki sposób.