Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 219732 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1700 dnia: Październik 06, 2019, 21:34:59 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM

A gdyby zdjąć któryś kolektor, ustawić silnik z zaworem otwartym po stronie tegoż, i w trakcie gwintowania mieć tam przyczepiony wąż włączonego odkurzacza przemysłowego?
Lepiej już ustawić zdemontowany silnik, miska olejowa do góry 😅 wtedy wszystkie wióry będą leciały do rękawa osoby gwintujacej :) a po za tym urwana świeca nie zawsze oznacza, że wyrwało ja z gwintu. Istnieje mozliwosc, że wyrwało porcelanę, a część z gwintem została na swoim miejscu. Znam to z doświadczenia. W szczególności świece Denso. Nie polecam ich kazdemu
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2019, 21:37:26 pm wysłana przez śledzik »
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1701 dnia: Październik 07, 2019, 05:09:34 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
prawda jest taka, ze sie na tym nie znasz, a wypowiadasz sie w tonie pogardy,
to jest zrodlo problemu, bo robisz smrod w towarzystwie i pytasz sie,kto sie zesral - wiec albo robisz to specjalnie, albo nie wiesz ze popusciles,
najwyrazniej zabierajacy glos uznali, ze to drugie i ktos postanowil poinformowac, ze sam sie zesrales,
reakcja byla do przewidzenia, ze uznasz to jako zniewage, a nie informacje - ale dlaczego, nie masz dystansu do siebie, jakis przewrazliwiony jestes 
gdybys nie sugerowal, ze to inni smrodza, to pewnie zostalbys potraktowany lagodniej, ale coz, sam obrales taka droge,
czas leczy rany i mozesz z tej sytuacji wyniesc nauczke i zmienic swoje postepowanie, to twoi adwersarze tez zapomna i zmienia stosunek do Ciebie

porownanie mnie do handlarzyn jest do dudy, bo ja nie zbijam kapitalu na stosunku do PN i nie jest to opinia/zniewaga kierowana w strone mojej osoby,
ja po prostu lubie, gdy sprawy sa postawione uczciwie, a ze nie wstrzelilem sie w odpowiedni swiat rownolegly, to nie znaczy, ze mam obok tego przechodzic obojetnie,
Po pierwsze, to jest forum tuningu poloneza, a nie forum koniobijców poloneza. Po drugie, kolejny raz tłumaczę, że nie mogę chwalić samochodu, którym nie jeżdżę. To, że ogarniam trucka, jest ripostą samą w sobie na twoje oskarżanie mnie o rzekomą nienawiść do marki. Niestety, niektórzy żyją w równoległym świecie, gdzie polonezy są wyłącznie chwalone. Niewiele do nich dociera; każdy inny głos traktują tak, jakby ktoś obrażał ich matkę. Po trzecie, ja tylko napisałem, co się dzisiaj stało z moim autem, a ktoś, kto danego samochodu na oczy nie widział, jest chyba ostatnią osobą do ustalania, kto, kiedy i z jakim momentem ostatni świece dokręcał, kiedy ja sam nie potrafię zagwarantować, że przez ostatnie dwa czy trzy lata ktoś przy nich nie majstrował, ponieważ za pierwszym razem cewka była wymieniana przez mechanika, a świece wymieniałem jeszcze wcześniej. No i włączył się kolejny... Obrońca uciśnionych polonezów... Temat wałkowany był wielokrotnie, więc szkoda klawiatury na rozpisywanie się ciągle o tym samym. Tyle ode mnie w tej gównoburzy. Nie pamiętam tu zresztą ani jednej, w której nie brałeś udziału, co też o czymś świadczy.
Ja nie lubię bezsensownego biadolenia, a z takim zawsze Cię kojarzyłem - i m.in na tym forum, po tylu latach czytania, takie coś już męczy z perspektywy czasu. Rok, dwa, trzy, coś takiego jeszcze nie nudzi. Ale 12 lat?
12 to może nie ;) ale 11 to też dużo :) i nie ukrywam, że trochę mnie zaskoczyłeś, bo dopiero odkąd poważniej za trucka się wziąłem, zacząłem tak pitolić. Mogłeś mnie z kimś pomylić, chociaż może i faktycznie tak mnie postrzegano na tych forach; w sumie nie moja sprawa.
nie wchodziłem po każdej przygodzie na forum, żeby się wyżalić  i ponarzekać na "ch*"owość tego auta.
Ależ ja wcale nie narzekam po każdej awarii; po prostu tutaj wcześniej zachwalałem wyższość innego auta nad polonezem i po ludzku uznałem za stosowne nieco stonować swoje wcześniejsze peany na cześć tego, co polonezem nie jest. Dziwne, że tego nie zrozumiałeś.
skoro na forum tak się produkujesz "po awariach", w rzeczywistości musi być ciekawie...
Trochę już przeżyłem i wbrew temu, co sobie tam myślisz, w rzeczywistości jakoś niespecjalnie się przejąłem, bo takie jest życie. Na forum też tak naprawdę mogło skończyć się na jednej wypowiedzi, lecz ta okazała się nawozem dla Twojej pieprzonej dumy. No cóż - widocznie akurat potrzebowałeś się w ten sposób dowartościować, a mnie zabrakło wyrozumiałości...
można jednak mieć przypuszczenia
Ja też mogę niejedno przypuszczać i pewnie nie przyznasz, bo pieprzona duma Ci nie pozwala, ale niektóre przypuszczenia lepiej jednak zachować dla siebie.
...no i nie wypowiadać się na forum pod byle pretekstem - ja również postaram się zapamiętać... Wchodzę tu dla rozrywki, ale nie chcę, żeby ktoś cierpiał bądź czuł jakiś dyskomfort z powodu moich wypowiedzi, więc choć cały czas wydaje mi się, że nie robię tutaj nic szkodliwego, postaram się je ograniczyć. <ok>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1702 dnia: Październik 07, 2019, 05:20:35 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Lepiej już ustawić zdemontowany silnik, miska olejowa do góry 😅 wtedy wszystkie wióry będą leciały do rękawa osoby gwintujacej
urwana świeca nie zawsze oznacza, że wyrwało ja z gwintu. Istnieje mozliwosc, że wyrwało porcelanę, a część z gwintem została na swoim miejscu. Znam to z doświadczenia. W szczególności świece Denso.
No, u mnie jest właśnie denso i choć porcelana się rusza, świecę wyrwało w całości. Bez wkręcania wchodzi razem z gwintem, więc jasna sprawa. Gwintowanie gwintowaniem, ale gwint z głowicy też się gdzieś przecież podział... No nic, temat na inną dyskusję.  ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1703 dnia: Październik 07, 2019, 12:10:49 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Cytuj (zaznaczone)
Po pierwsze, to jest forum tuningu poloneza, a nie forum koniobijców poloneza.

No to co Ty robisz na forum tuningu poloneza? Stuningowałeś go walcząc z wkręceniem sondy lambda, czy regenerując pompę hamulcową w wątpliwy sposób?  :d A ja po lekturze postów, myślałem, forum że druciarzy i przymusowych, nieszczęśliwych posiadaczy-masochistów złomu mających bardzo wiele do powiedzenia. Pomijając to, że głupiego argumentu użyłeś, bo upadek wszystkich pozostałych forów praktycznie zdezaktualizował jego pierwotną funkcję, i pewnie dlatego m.in się tutaj znalazłeś."Równoległy świat chwalonych polonezów" chyba istnieje tylko w Twojej wyobraźni, a na pewno nie na tym forum :P. Ciekawe, że na forum malucha, wartburga, daewoo nie ma takich dyżurnych obrzydzaczy marki z kompleksami, jak na forach i w środowisku FSO, gdzie zawsze trzeba regularnie naprostować obraz modelu na umiarkowanie gówniany. A przynajmniej nie zauważyłem takiej prawidłowości; jak ktoś jeździ tico, to się godzi na jego wady i zalety, a nawet ośmiela się je chwalić na swoim forum, że dojechał nim cało na drugi koniec kraju, mimo, że ładując zbyt wiele zakupów może wypaść razem z nim i skorodowanymi kawałkami na jezdnię.

Pominę te głupoty o urażonej dumie <lol2>, bo nie chce mi się czekać na kolejny elaborat-tłumaczenie. Chyba wszyscy powiedzieli, co mieli sobie powiedzieć i wystarczy. I tak nie sądzę, że cokolwiek się zmieni, a ciągnąc to kolejna strona odpłynie w oparach bezsensownej dyskusji. Kończmy więc, jak musisz mieć ostatnie zdanie, to wal i wystarczy  :]

----------------------------------------------------------------------

Sławek mnie oświecił, że nie muszę rzeźbić sobie podstawek do czujnika temperatury oleju, bo coś takiego pasującego do poloneza można kupić na allegro:

https://allegro.pl/oferta/podstawka-podkladka-pod-filtr-filtra-oleju-mocal-8517243460?item=8517243460

Więc zacząłem sobie powoli montować elektroniczny czujnik temperatury oleju, czujnik ciśnienia co prawda fajnie pokazuje, kiedy olej się dobrze rozgrzeje, ale z czystej ciekawości chcę monitorować temperaturę, no i z zamiłowania do bajerów w środku. Do tego celu pewnie wykorzystam czujnik termopary i wyświetlacz LED 0-800 stopni, żeby się komponował z woltomierzem pod kierownicą. Pytanie tylko, czy długość przewodów czujnika termopary nie wpłynie na jego odczyty, bo trzeba będzie je mocno przedłużyć. Do tego celu potrzeba podobno specjalnych przewodów, najdłuższe mają odcinek 2 metry, a tyle chyba nie wystarczy od podstawy filtra do okolic stacyjki, więc i tak trzeba będzie lutować.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2019, 13:12:28 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1704 dnia: Październik 07, 2019, 13:33:35 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
jedynym objawem postoju były lekko poklepujące hydro, które się uspokoiły po złapaniu temperatury. 

Bo to dobry motor z "Szatana" ;) Dość mocny był jak na 1.4 ;]
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1705 dnia: Październik 07, 2019, 13:47:16 pm »

Offline deser

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 117
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldek
Chciałem napisać co robiłem w aucie, ale czytanie tej gówno-burzy całkowicie mnie pochłonęło, nie ma to jak dobra lektura do kawy :D

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1706 dnia: Październik 07, 2019, 13:52:41 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Cytat: daniel22
Więc zacząłem sobie powoli montować elektroniczny czujnik temperatury oleju, czujnik ciśnienia co prawda fajnie pokazuje, kiedy olej się dobrze rozgrzeje, ale z czystej ciekawości chcę monitorować temperaturę, no i z zamiłowania do bajerów w środku. Do tego celu pewnie wykorzystam czujnik termopary i wyświetlacz LED 0-800 stopni, żeby się komponował z woltomierzem pod kierownicą. Pytanie tylko, czy długość przewodów czujnika termopary nie wpłynie na jego odczyty, bo trzeba będzie je mocno przedłużyć. Do tego celu potrzeba podobno specjalnych przewodów, najdłuższe mają odcinek 2 metry, a tyle chyba nie wystarczy od podstawy filtra do okolic stacyjki, więc i tak trzeba będzie lutować.

cena zachecajaca, tylko po co pchac dodatkowe elementy, skoro w podstawce filtra OHV jest miejsce, w ktorym mozna wywiercic i nagwintowac otwor,
a z taka przedluzka to wymiana oleju bedzie znacznie przyjemniejsza niz dotychczas ;]

co do termopary, to przewody powinny byc odpowiednio grube, zeby nie stawarzac duzego oporu - tylko nie grube jakod akumulatora, tylko grube jak na czujniki ,czyli powiedzmy 0.5mm^2  beda spoko,
dobrze by bylo, gdyby termometr mial mozliwosc kalibracji, ale jesli nie ma to i tak sprawdz, czy/jakie ma przeklamania
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1707 dnia: Październik 07, 2019, 14:06:38 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Co do podstawki, myślałem o odwracalnej przeróbce, stąd chcę właśnie wziąć adapter :)

Sprzedawca twierdzi, że potrzebny będzie przewód kompensacyjny tego typu, czyli stop oporowy na bazie niklu:

https://allegro.pl/oferta/przewod-kompensacyjny-zielony-nicr-ni-k-2x1-5-iec-7896948744

Termoparę mam zamiar wziąć stąd: https://pl.aliexpress.com/item/32885750557.html, lub dopłacając stąd: https://allegro.pl/oferta/cyfrowy-termometr-12v-czujnik-temperatury-termopar-7772014983?item=7772014983
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2019, 14:09:22 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1708 dnia: Październik 07, 2019, 20:30:22 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Umyłem Poloneza. Co prawda myłem go nie tak dawno, ale pogoda taka, że znów się ubrudził ;)

Patrząc z okna na Poloneza, mega mi się podoba owiewka heko tylnej szyby, ta wciskana pod uszczelkę. Wszedłem na stronę Heko, żeby sprawdzić czy do Favoritki też robią taką. Robią  :d dziś zamontowałem :) Poza tym nowe siłowniki tylnej klapy dostała dziś Favo, bo na zimnie nie trzymały. Oglądam poprawki blacharsko lakiernicze i średnio jestem zadowolony z efektu...

Wartburgowi porobiłem zdjęcia i wysłałem potencjalnemu chętnemu na jego zakup :) Trochę też nim dziś pojeździłem. Powiem Wam, że gdybym miał możliwości na trzecie auto na dłuższą metę, to bym go nie sprzedawał. Mega fajnie ten sprzęt chodzi
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2019, 20:32:13 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1709 dnia: Październik 07, 2019, 20:53:35 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3764
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
Przewodów od termopary się nie przedłuża, do nich są przewody kompensacyjne. Sprzedawca ma rację.
Imho do temp. Oleju bez sensu jest używanie termopary, bo przy tym zakresie temperatur śmiało wystarczy termistor w metalowej obudowie + zegar.
A jeśli chcesz koniecznie termoparę to szukaj tego samego typu żeby była kompatybilna z zegarem / kontrolerem z dłuższym przewodem żeby nie cudować.

Edit. 2 metry powinno wystarczyć. W poldoroverze turbo, którego robiłem termopara EGT była wkręcona w downpipe koło pompy hamulcowej, a sterownik umieszczony jest na belce nad schowkiem. I nadal została spora pętla, a wydaje mi się, że przewód nie miał 2m. Maks 1.5.
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2019, 21:01:18 pm wysłana przez Multec »
"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1710 dnia: Październik 07, 2019, 21:36:00 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Chodzi mi o to, żeby zestaw był wizualnie dopasowany do woltomierza - w tej samej obudowie i tego samego typu woltomierz mam pod deską. Jak 2 metry wystarczą, to super :) Zamówiłem zestaw z aliexpress za 14zł z przesyłką. Mam nadzieję, że wszystko będzie grało. Dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2019, 22:27:38 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1711 dnia: Październik 08, 2019, 00:42:10 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Przewodów od termopary się nie przedłuża, do nich są przewody kompensacyjne. Sprzedawca ma rację.
jak sie nie wie po co i jak to zrobic to sie nie przedluza,
jezeli mierzysz 600*C  to musisz uzyc przewodu do tego przeznaczonego, bo sam przewod tez sie grzeje,
ale jezeli mierzysz w porywach do 150*C to mozesz przedluzyc przewody (tylko nie lutowac dwoch stopow ze soba) i narazisz sie przy tym na straszne bledy w postaci +/- 1*C
a jak sam zauwazyles
do temp. Oleju bez sensu jest używanie termopary, bo przy tym zakresie temperatur śmiało wystarczy termistor w metalowej obudowie + zegar.
nie bedzie tam temperatur, ktore sklaniaja do uzycia termopary,
zdecydowanie sklania do tego cena 14pln, chociaz gdyby poszukac na alibabie termometrow z termistorem (latwy montaz,bo mozna zastosowac termistor do parownika) lub dioda ,a moze nawet z cyfrowym DS to cena moglaby byc rownie zachecajaca

Zamówiłem zestaw z aliexpress za 14zł z przesyłką.
nie ma to jak jechac na podniecie <lol>
naprawde nie pomyslales,zeby zamowic co najmniej  3szt ? raz, ze moze sie przydac, ewentualnie komus odsprzedasz, a dwa ze jezeli sie spiepszy, to gwarancja tak daleko,ze az strach
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2019, 00:43:48 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1712 dnia: Październik 08, 2019, 01:14:11 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A tam, zdanie oznajmujące i od razu podnieta  :P

naprawde nie pomyslales,zeby zamowic co najmniej  3szt ? raz, ze moze sie przydac, ewentualnie komus odsprzedasz, a dwa ze jezeli sie spiepszy, to gwarancja tak daleko,ze az strach

W razie awarii wyślę na reklamację gołębiem pocztowym, a w razie braku gołębi, kaczką długodystansową :)

Termoparę wybrałem ze względu na cenę i zakres temperatur, poza tym, zakres termometrów LED dostępnych w handlu waha się zazwyczaj w okolicach do +100 lub 120 stopni, a ja chcę mieć szerszy, jak mam mieć w cenie, to czemu nie?. No i jak napisałem, w identycznej obudowie jak woltomierz, będzie najmniej rzeźby i siądzie wizualnie.
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2019, 01:16:40 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1713 dnia: Październik 08, 2019, 01:59:22 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
DS18B20 max temp 125 st C

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1714 dnia: Październik 08, 2019, 02:30:11 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
DS18B20 max temp 125 st C
w tym zastosowaniu nie zobaczylby 110*C, a dodatkowo DS musialby byc w dodatkowej obudowie, co zwiekszyloby bezwladnosc cieplna,
chociaz tutaj zdecydowanie lepiej zastosowac termistor lub diode, bo sa wytrzymlasze i prostsze,
DS to fajny wynalazek, gdy na jednym kablu jest podlaczone szeregowo kilka czujnikow i kazdy mozna odczytac jednym wskaznikiem/czytnikiem
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1715 dnia: Październik 08, 2019, 13:38:20 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Pytanie, jaka jest dokładność pomiaru pod koniec zakresu. Nic, zobaczymy jak przyjdzie, najpierw pobawię się sprawdzając dokładność pomiaru w domu. Potem zamontuję cały zestaw w aucie. Przy okazji dowiem się, jak na temperaturę oleju wpływa w zimie osłona miski olejowej z plusa, którą mam zamontowaną.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1716 dnia: Październik 08, 2019, 14:04:04 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1326
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
[...] zacząłem sobie powoli montować elektroniczny czujnik temperatury oleju, czujnik ciśnienia co prawda fajnie pokazuje, kiedy olej się dobrze rozgrzeje, ale z czystej ciekawości chcę monitorować temperaturę, no i z zamiłowania do bajerów w środku. Do tego celu pewnie wykorzystam czujnik termopary i wyświetlacz LED 0-800 stopni, żeby się komponował z woltomierzem pod kierownicą. Pytanie tylko, czy długość przewodów czujnika termopary nie wpłynie na jego odczyty, bo trzeba będzie je mocno przedłużyć. Do tego celu potrzeba podobno specjalnych przewodów, najdłuższe mają odcinek 2 metry, a tyle chyba nie wystarczy od podstawy filtra do okolic stacyjki, więc i tak trzeba będzie lutować.
Elektronika srika.
Montuj analogowy. Wskazania niezależne od akumulatora.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1717 dnia: Październik 08, 2019, 15:15:45 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5093
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Możesz się śmiać,  ale miałem taki zamontowany w Żuku.  Pokazuje bardzo dokładnie. Oczywiście był włożony w ładną obudowę i podświetlany.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1718 dnia: Październik 08, 2019, 16:27:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4663
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Bardzo chętnie swoją drogą bym taki analogowy zegar zamontował. Tylko gdzie ja go włożę bez wiercenia w desce? Jedyna sensowna lokalizacja to tunel środkowy, wraz z dwoma innymi wskaźnikami, w miejscu radia. Musiałbym tylko podwieszać radio w innym miejscu w takim wypadku. Stąd najmniej inwazyjnie wyjdzie raczej elektroniczny podwieszony pod woltomierzem, po prawej stronie od stacyjki. Jedyna wada będzie taka, że kierownica będzie go częściowo przesłaniać.

Z czego jest ten wskaźnik? Bizon? Czysto mechaniczny? Gabaryty pewnie słuszne :d
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2019, 16:30:15 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1719 dnia: Październik 08, 2019, 17:55:11 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6584
  • Płeć: Mężczyzna
Mechanicy przeważnie mnie denerwują. Chyba zacznę serwisować Poloneza w jakimś zakładzie tuningu ekstremalnego, bo ilekroć ,chcę zlecić jaką pierdołę w "normalnym" miejscu, to słyszę "nie da się" albo "skąd my to weźmiemy".
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E