Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 222228 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1660 dnia: Październik 02, 2019, 18:42:45 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Popryskałem farbą wokół szyby i na progach. Tym samym, skończył mi się lakier. Niepotrzebnie zdecydowałem się poprawić również drzwi pasażera, bo przez to znowu są do poprawki - ale to już nie w najbliższym czasie, w którym zamierzam zamontować podszybie oraz szybę z powrotem na swoje miejsce i zająć się uzbrajaniem wnętrza.
Pytanie do malarzy, ew. lakierników, jeśli czytają...
Utwardzacz, przechowywany przez kilka miesięcy, tężeje sam w sobie, przy czym na wierzchu pozostaje warstwa cieczy. Czy tę ciecz można traktować jako nieutwardzony jeszcze utwardzacz, czy po prostu jest ona rozcieńczalnikiem, i dlatego nie stężała?

Nie był ruszany odkąd mam to auto
Kurczę; a mógłbym przysiąc, że jakieś dwa czy trzy lata temu wklejałeś łącze z allego.pl do regenerowanego alternatora do poloneza wraz z informacją, że go kupiłeś. Widocznie coś przekręciłem.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1661 dnia: Październik 02, 2019, 18:57:59 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Przez ostatnie kilka dni zrobiłem masę drobnicy w stylu smarowanie nowych zamków czekających na montaż, w końcu zrobiłem w miarę przyjemnie wyglądającą zaślepkę cięgna ssania i umieściłem tam diodę od Patrola.
Zrobiłem ostatnie porządki w wiązkach, które będę montować przy składaniu auta (wiązkę szyb, centralnego, alarmu, grzania foteli) i zostawiłem tylko rzeczy, których zapomniałem zmierzyć, by dokończyć to już na aucie. Marzy mi się bezproblemowe składanie, ale nawet się nie oszukuje, że tak będzie... :)
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Polonez wróci do mnie w przyszłym tygodniu - zabiorę się zarówno za składanie jak i mierzenie wszystkiego żeby wiedzieć ile m2 wygłuszenia kupić do wnętrza.

A w dupowozie ostatnio pękło 300kkm.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1662 dnia: Październik 02, 2019, 21:59:27 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kurczę; a mógłbym przysiąc, że jakieś dwa czy trzy lata temu wklejałeś łącze z allego.pl do regenerowanego alternatora do poloneza wraz z informacją, że go kupiłeś. Widocznie coś przekręciłem.

Tak było, tylko pomyliłeś auta ;) Kupowałem dwa lata temu regenerowany altek do wąskiego 1.9 GLD który wtedy jeździłem na co dzień, a którego sprzedałem na początku zeszłego roku.

A w dupowozie ostatnio pękło 300kkm.
Aż się prosi nakleić z tyłu naklejkę od Złomnika ,,ledwo dotart" ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1663 dnia: Październik 02, 2019, 22:03:03 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Aż się prosi nakleić z tyłu naklejkę od Złomnika ,,ledwo dotart"

Nawet ją mam i czekałem z jej naklejeniem, ale gdzieś mi ją wcięło - chyba muszę kupić drugą.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1664 dnia: Październik 03, 2019, 17:16:24 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wjechałem na halę.
Trzeba będzie wstawić szybę z powrotem i zacząć uzbrajać kabinę. Coś czuję, że najwięcej czasu zleci na szukaniu części, a zwłaszcza mocowań, chociaż starałem się je grupować. Tak więc może ograniczę się dziś do naazwanai tego pierwszym etapem przygotowań do uzbrajania kabiny.

Tak na marginesie, dziwna sytuacja zawsze przy odpalaniu - rozrusznik "na krótko" kręci normalnie; przez stacyjkę zaś - jedynie tyka i nie chce załapać.  <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1665 dnia: Październik 03, 2019, 18:14:03 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Położyłem baranka i jeszcze raz potraktowałem podłużnice woskiem. Pozatykałem korki i jednego mi brakuje :/ Jutro ew w sobotę składam częściowo rozebrane wnętrze i wciskam wosk w progi.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1666 dnia: Październik 03, 2019, 20:21:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Tak na marginesie, dziwna sytuacja zawsze przy odpalaniu - rozrusznik "na krótko" kręci normalnie; przez stacyjkę zaś - jedynie tyka i nie chce załapać.
na krotko tzn. ze zakladasz na konektor bendiksa osobny kabel, ktorym laczysz go z klema + ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1667 dnia: Październik 03, 2019, 21:51:41 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Tak.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1668 dnia: Październik 03, 2019, 23:37:07 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to szukaj problemu w przewodzie, na poczatek pusc luzem przewod od stacyjki do rozrusznika i zobacz czy to pomoze,
mialem tylko jeden przypadek PN, w ktorym ten i kilka innych ukladow zachowywalo sie nielogicznie, wiec masz duza szanse wykrycia i naprawienia tej niesprawnosci
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1669 dnia: Październik 04, 2019, 09:37:04 am »

Offline Serocki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 170
  • Płeć: Mężczyzna
    • MR 89
    • Fsoautoklub
Tak na marginesie, dziwna sytuacja zawsze przy odpalaniu - rozrusznik "na krótko" kręci normalnie; przez stacyjkę zaś - jedynie tyka i nie chce załapać.
Polecam dołożyć przekaźnik. Miałem taki problemy przejściówce. Od 8 lat mam spokój.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1670 dnia: Październik 04, 2019, 09:38:31 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Potrzebne oznaczenia łożysk przednich kół i wymiar uszczelniacza.Pacjent pn lucas,ktoś coś?
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1671 dnia: Październik 04, 2019, 11:05:32 am »

Offline Kleofas

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 428
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldoford 2.0 SLE & reszta gruzów
CBK 087, CBK 088, 45x59,13x10 mm

Nie tak trudno znaleźć czy na forum czy w sieci ;)
Chcesz raz a dobrze to poszukaj tych łożysk w hurtowniach łożysk. O obecnie dostępnych zestawach margo lub optimal dedykowanych do poloneza ludzie wypowiadali się raczej chłodno.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1672 dnia: Październik 04, 2019, 11:25:53 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Właśnie dlatego pytam o oznaczenia by dokupić coś cywilizowanego tym bardziej że łatwo nie będą miały, margo założyłem raz i mi wystarczy  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1673 dnia: Październik 04, 2019, 11:28:42 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Bez problemu dostaniesz od ręki łożyska z FŁT, lub koyo :) No i do tego simmer oczywiście.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1674 dnia: Październik 04, 2019, 12:19:12 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Pozbieram te wszystkie śmieci do reszty to wpadniesz na składanie, podrutujesz wspólnie z nami  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1675 dnia: Październik 05, 2019, 01:17:39 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Wpadnę wpadnę, trzeba w końcu ten kolektor z przepustnicą +10KM zamontować, i koło pasowe, bo nic się nie działo przy aucie już ze 2 miesiące  <lol2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1676 dnia: Październik 05, 2019, 05:00:51 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
to szukaj problemu w przewodzie, na poczatek pusc luzem przewod od stacyjki do rozrusznika i zobacz czy to pomoze
Nie wiem, czy przypadkiem już w ten sposób nie kombinowałem, ale spróbuję. W ogóle od dawna coś było na rzeczy, bo już w chwili nabycia tego złoma przeze mnie, elektromagnes nosił niezliczone ślady uderzeń młotka, a bolce kostki stacyjki były zdeformowane, jakby ktoś próbował je rozciągać. <lol2>
Polecam dołożyć przekaźnik.
Jak mu zasilanie podajesz? Bezpośrednio z akumulatora?
Wpadnę
Przy okazji zdobądź jakieś informacje o trucku, bo właściciel strasznie enigmatyczny w tym temacie. ;p

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1677 dnia: Październik 05, 2019, 14:08:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Jak mu zasilanie podajesz? Bezpośrednio z akumulatora?
Tak. Bezpośrednio z akumulatora.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1678 dnia: Październik 05, 2019, 14:49:46 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
 
Zabiłem alternator w ATU  <jupi> do tego też rozwaliłem wał napędowy od 80 zaczyna bić  ;-| Ehh ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1679 dnia: Październik 05, 2019, 19:47:15 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A ja mam coś na poprawę humoru dla tych, którzy uważają, że polonez jest lepszy niż corolla verso...
No i jednak, q'rwa, przesłodziłem - dzisiaj trzecia świeca wystrzeliła mi z głowicy i wbiła się w cewkę. Wiem to, ponieważ cewkę wyjąłem razem ze świecą i chyba mają się ku sobie, bo tak się do siebie przyssały, że nie udało mi się ich rozdzielić. <lol2>
Nie udało się jeszcze podliczyć strat; mechanik, który dla mnie naprawia, będzie dysponowany dopiero po niedzieli, ale świece dość głęboko siedzą, więc bez zrzucania "czapki" w rzeczonym przypadku raczej się nie obejdzie. <do bani>
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2019, 19:48:51 pm wysłana przez mp79 »