Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 222202 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1840 dnia: Październik 27, 2019, 08:34:40 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Jakim materiałem?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1841 dnia: Październik 27, 2019, 08:42:31 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Po sprawdzeniu skoku krzywek, wkręceniu po 1/2 obrotu na każdym ssącym, złożeniu silnika, uruchomieniu, wszystko ok do kiedy się nie rozgrzał. Hałas dobiegał z dołu silnika, z tylnej panewki  <co>. Już zacząłem obmyślać nowy silnik, gdy przypadkiem zaczepiłem o pedał sprzęgła podnosząc go nieco do góry  <lol>
Sprawa doraźnie rozwiązana za pomocą sprężyny odciągającej łapę sprzęgła <spoko>
I oczywiście wyjęty silnik do wymiany łożyska oporowego sprzęgła, bowiem ostatnio to juz telepało pedałem sprzegła.
Ale łożysko oporowe ok...
 Łożysko w wale korbowym też w porządku...
Sprzęgło krzywe?? Wylazł jakiś nit w okładzinach??? Potem sie sprawdzi.
To jeszcze demontaż miski olejowej. Jak nią szarpnąłem, to brzęknęło cos upadając do środka silnika. Był to półpierścień oporowy wały korbowego. Pozostałe ukryły się pod półką w misce olejowej. Spryciule...
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1842 dnia: Październik 27, 2019, 13:02:29 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przyciemniłem tylne szyby w kombi, folia dość jasna bo przyciemnienie tylko 40% chociaż mam wrażenie, że i tak jest jaśniejsza niż ta w Atu. Podobnie jak w Atu nie wyszło najlepiej bo w kilku miejscach są prześwity na skraju kropek, ale efekt szyby atermicznej jak najbardziej się powiódł <ok> Póki co zatrzymałem się na trójkątach w tylnych drzwiach i zastanawiam się jak wykleić w nich opuszczane szyby tak, aby przy ich zamykaniu i otwieraniu folia nie miała tendencji do odklejania się <mysli>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1843 dnia: Październik 27, 2019, 13:30:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Przykleić folię do rantów szyby jakimś super glu?  Wtedy nie powinno jej chcieć zdzierać przy zamykaniu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1844 dnia: Październik 27, 2019, 13:39:32 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Przy wkładaniu trójkątów w uszczelki był problem z odklejaniem się foli, do tego stopnia, że oklejenie prawej szybki trzeba będzie powtórzyć. No chyba że trzeba szyby odłożyć na dobę czy dwie, żeby klej dobrze związał i dopiero wtedy podejmować próby montażu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1845 dnia: Październik 27, 2019, 15:46:34 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Folii nie nakleja się do samych narożników. Zostawia się margines.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1846 dnia: Październik 27, 2019, 16:11:12 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Nieraz zostawisz margines, a przy montażu, folię uszczelka i tak podwinie. Klej wiąże do dwóch tygodni, ale na następny dzień będzie już mocno trzymać. Jeżeli komuś bardzo zależy na czasie, można próbować mocniej wyciskać resztki wody bądź podgrzać opalarką.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1847 dnia: Październik 28, 2019, 18:10:19 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
ale kombinujecie zwykłe szyby wymontować z drzwi przykleić folię tak by wchodziła pod uszczelkę i heja  założyć z powrotem i nie ma problemu z odklejaniem się ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1848 dnia: Październik 28, 2019, 18:50:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wygląda na to, że u niektórych jednak jest. :)
Pewnie władował za dużo płynu do wody i teraz płacze, że mu uszczelka folię podwija.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1849 dnia: Październik 28, 2019, 19:55:13 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Pewnie władował za dużo płynu do wody
No jeśli płyn do spryskiwaczy może dawać taki efekt to pewnie było go za dużo.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1850 dnia: Październik 28, 2019, 23:39:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
W ramach ćwiczeń odchudzających zrobiłem sobie pit-stop podczas którego zmieniałem tylne 14tki na 13-calowe poszerzki, ze "slickami" na lekkim naciągu.

Przejechałem się i muszę powiedzieć że nie rozumiem jak niektórzy mogli jeździć na czymś takim.
Owszem, fajnie to wygląda i auto przechyla się znacznie mniej, ale na każdej nierówności trzęsie dwa razy bardziej, do tego przestawianie mostu jest do tego stopnia bardziej odczuwalne, że w pewnym momencie się zatrzymałem i wczołgałem pod auto z latarką, bo miałem wrażenie że most odkręcił się od resorów i zaraz będę miał akcję jak w tym Citroenie:
https://youtu.be/xf6KZh27gtg?t=10
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2019, 23:40:51 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1851 dnia: Październik 29, 2019, 04:46:39 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Pewnie władował za dużo płynu do wody
No jeśli płyn do spryskiwaczy może dawać taki efekt to pewnie było go za dużo.
Każdy środek powierzchniowo czynny może dawać taki efekt.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1852 dnia: Październik 29, 2019, 13:56:14 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zatem jaka jest ta złota proporcja wody do płynu?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1853 dnia: Październik 29, 2019, 22:04:58 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
No i pogoda popsuta... chyba sezon spotowy dobiega powoli końca. Z tej okazji, póki są znośne temperatury, zebrałem wszystkie graty do wymiany oleju i na dniach wybieram się na najazd wymienić.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1854 dnia: Październik 30, 2019, 03:41:15 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zatem jaka jest ta złota proporcja wody do płynu?
Dla mnie taka proporcja nie istnieje, bo to zależy również od folii, a rozcieńczyć zawsze możesz.

Chciałem, jeszcze przed uzbrojeniem wnętrza, podłączyć oryginalne radio do anteny ze zmasakrowaną wtyczką oraz wiązki pogryzionej kiedyś przez myszy i sztukowanej na nieizolowaną skrętkę. <lol2> Słabo odbierało, a w końcu zaczęło tylko trzeszczeć, więc już chciałem wymienić instalację, ale dla pewności wygrzebałem jeszcze radio po nubirze II. Jakoś udało mi się je próbnie podpiąć - i  z głośnika popłynął piękny, bo nie zmącony szumem, dźwięk. Czyli jednak wina radia.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1855 dnia: Październik 31, 2019, 20:32:12 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Nabyłem ZFa do ATUwy bo mnie do jasnej cholery chciało doprowadzić za mocne sterowanie przy wyższych prędkościach przelotowych niż 100 szesnachą .







Tak apropos montaż przy JKC założym na aucie  pnp czy muszę kombinować ?

Chciałem, jeszcze przed uzbrojeniem wnętrza, podłączyć oryginalne radio do anteny ze zmasakrowaną wtyczką oraz wiązki pogryzionej kiedyś przez myszy i sztukowanej na nieizolowaną skrętkę.

Ręce opadają ... Zrób to jak należy już przez jakiegoś takiego majstra wyplatałem u siebie w ATU z instalacji Elektrycznej stopiony 2 metrowy przewód który był przytopiony w głównej wiązce na belce pod deską i zwierał do innych przewodów zabawy z termokurczami i izolacją parcianą co nie miara nie życzę ci a nie daj boże jak ci się to zacznie jarać szkoda auta ...
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2019, 20:36:26 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1856 dnia: Październik 31, 2019, 23:42:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A tam pierdolisz. Drut 1mm instalacyjny odzyskany ze śmieci z pobliskiej budowy za uśmiech Ukraińca, bedom mniejsze straty napięcia, bo jak w bloku takie druty dają to musi wytrzymać obciążenie windy, a co dopiero w pierdolonezie. Na skrętkę ew. w torebkę foliową grubo zawiązaną, dużo taśmy od serca w kabłąk, najpewniejsze połączenie (podobno cyna zwięsza opór niepożądany w audiofilii), przynajmniej lutownica Ci się nie omsknie przypadkiem i nie wytopisz dziury w desce. Ja tego stosowałem.
« Ostatnia zmiana: Październik 31, 2019, 23:48:10 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1857 dnia: Listopad 01, 2019, 04:32:46 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Chciałem, jeszcze przed uzbrojeniem wnętrza, podłączyć oryginalne radio do anteny ze zmasakrowaną wtyczką oraz wiązki pogryzionej kiedyś przez myszy i sztukowanej na nieizolowaną skrętkę.

Ręce opadają ... Zrób to jak należy już przez jakiegoś takiego majstra wyplatałem u siebie w ATU z instalacji Elektrycznej stopiony 2 metrowy przewód który był przytopiony w głównej wiązce na belce pod deską i zwierał do innych przewodów zabawy z termokurczami i izolacją parcianą co nie miara nie życzę ci a nie daj boże jak ci się to zacznie jarać szkoda auta ...
Oby tylko ręce. <lol2> Ej! <nonono> Piszę przecież, że to jest sytuacja nie docelowa, lecz zastana przeze mnie. Robione było na roboczo, bez wkładania radia w deskę, ponieważ wiem, czym to grozi, chociaż trochę przesadzasz, bo w najgorszym wypadku zjaranie się bezpiecznika ukręci łeb całej sprawie (NB, jeden już mi się zjarał przez nieuwagę).

w torebkę foliową grubo zawiązaną, dużo taśmy od serca w kabłąk, najpewniejsze połączenie
Ty, no tak chciałem, ale nie mieściło mi się w dziurę na radio, a jak już upchnąłem, to na odbiornik miejsca już nie było.  :(


Tak chwaliłem japońca, a ten skubaniec kabinę dogrzewać mi przestał w czasie jazdy.   <blee> <śnieg>
Nie ma to jak proste auto - w ciągu pół godziny ogarnąłem temat na parkingu pod firmą. :]

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1858 dnia: Listopad 01, 2019, 13:18:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kartonu przed chłodnicą nie idzie zastosować chyba tylko w trampku 601 ze względu na jej brak :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1859 dnia: Listopad 01, 2019, 16:56:13 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
To zasłoń chłodnicę w 126p 650...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.