Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #220 dnia: Luty 11, 2019, 12:17:23 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Lepszym pomysłem to jest wygiąć profil pod kształt progów i zamontować go do podnośnika trapezowego.

Przecież ten podnośnik idealnie pasuje pod progi, pod warunkiem że nie masz plastikowych nakładek, no chyba że o czymś nie wiem.
Ja w ogóle nienawidzę mechanicznych podnośników, a koła często i tak zmieniam sam, więc po prostu wożę podnośnik hydrauliczny i kawałek gumy, a rączkę podnośnika trzymam przy fotelu dla samoobrony.

Nie kumam czemu fabryka tak długo trzymała się tego trującego rozwiązania.

Rozwiązanie całkiem fajne bo można dźwignąć dwa koła naraz, a i kręci się łatwiej niż trapezowym, tylko że wykonanie złe. Podobny, tylko że inaczej zrealizowany system jest samochodach rajdowych, tj. masz w progu wewętrznym i zewnętrznym na fragmencie pod słupkiem B wspawaną dużo grubszą blachę z rurką przepuszczoną przez próg, i za to dźwigasz auto, a nie za jakąś papierową blaszkę pod autem wyrywyającą podłogę.

Ten np. ma coś takiego zrobione, jeszcze z dospawaną trzecią częścią na zewnątrz
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2019, 12:21:16 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #221 dnia: Luty 11, 2019, 12:58:54 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Lepszym pomysłem to jest wygiąć profil pod kształt progów i zamontować go do podnośnika trapezowego.
Przecież ten podnośnik idealnie pasuje pod progi, pod warunkiem że nie masz plastikowych nakładek, no chyba że o czymś nie wiem.
Ja w ogóle nienawidzę mechanicznych podnośników, a koła często i tak zmieniam sam, więc po prostu wożę podnośnik hydrauliczny i kawałek gumy, a rączkę podnośnika trzymam przy fotelu dla samoobrony.
Ja nie wożę wcale. Zapasu nie wożę, czasem spray. W borewiczu dojazdówkę i taki właśnie trapez.

Lepszym pomysłem to jest wygiąć profil pod kształt progów i zamontować go do podnośnika trapezowego. Albo wyszlifować w gotowym i obłożyć gumą.
a po co to komu ? taki trapez jak na zdjeciu podkladasz z przodu pod wypust na lape ,a z tylu pod mocowanie resora i podnosisz wybrana strone,
chociaz jakas gruba guma z przodu by sie przydala, to wypust dluzej pozyje (bitek nie zostanie zdrapany) ,a z tylu to podkladam bezposrednio pod most, bo mniej krecenia jest by kolo znalazlo sie w powietrzu
Tak jak piszesz, to trzeba się schylać, wiedzieć gdzie. Trapez z fabrycznym profilem pod próg mógłby każdy (każda) kierowca podłożyć. Chyba, że konstruktorzy zdawali sobie sprawę z lichoty progów po kilku latach...

"Wypust na łapę" - masz na myśli te blaszki?
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2019, 13:03:12 pm wysłana przez lesor#1973 »
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #222 dnia: Luty 11, 2019, 15:06:38 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
"Wypust na łapę" - masz na myśli te blaszki?
tak, to jest to

Chyba, że konstruktorzy zdawali sobie sprawę z lichoty progów po kilku latach...
Przecież ten podnośnik idealnie pasuje pod progi, pod warunkiem że nie masz plastikowych nakładek, no chyba że o czymś nie wiem.
wyciecie w podporce tego trapezu to miejsce na szew progu - problem w tym,ze prog nie sluzy do podpierania (ani unoszenia) karoserii i taki trapez podlozony w dowolnym miejscu progu zawsze niszczy prog,
samochody, ktore maja taki trapez na wyposazeniu, maja tez przystosowane progi i UWAGA : przystosowanie polega na wzmocnieniu dodatkowa blacha progu w dwoch miejscach (przod i tyl),
te miejsca sa zaznaczone podcieciami na szwie (najczescie polokrogle podciecie) i tam nalezy podstawic podnosnik,
sam ie o tym bolesnie (tzn mnie nie bolalo na szczescie) przekonalem prawie pietnascie lat temu, gdy podstawilem podnosnik pod prog dajhajsu w randomowym miejscu i prog zaczal sie uginac ,za to podnosnik podstawiony w odpowiednim miejscu nie robil wrazenia nawet na juz uszkodzonym progu,

w PN tez jest wzmocnienie progu (wewnetrznego) dodatkowa blacha pod slupkiem srodkowym - pod nim wlasnie jest ten pizdziaj do podnosnika, wiec wystarczyloby ten pizdziaj zastapic plaska blacha 3mm wygieta pod ksztalt szwa i oczywiscie zakrywajaca w tym miejscu podloge, zeby zrobic miejsce na podnosnik trapezowy lub lub kolumnowy,
co tez mam zamiar uczynic w swoim C+ gdy w koncu zajme sie progami i okolicami progow

zwracajcie uwage na to gdzie podkladacie lapy podnosnika, bo przewazajaca wiekszosc uszkodzen progow wynika z wizyt u kowali i gumołataczy, bo maja wyjebane na wasze auta i jakby mogli, to przerzuciliby je na dach, zeby wygodnie kola zdejmowac
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #223 dnia: Luty 11, 2019, 20:47:08 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Ameliniowa obudowa filtra paliwa skorodowała po 7 miesiącach... w jednym jedynym miejscu, gdzie nie dotarłem pędzlem z farbą w lipcu.
No i się dowiedziałem, gdzie znika benzyna...
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #224 dnia: Luty 11, 2019, 21:14:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jakieś hawniacze to "malinium"...  <mysli>
Albo mocno zasolony obszar, bo od samej wody chyba tak szybko się nie utlenia...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #225 dnia: Luty 11, 2019, 21:22:26 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Jakieś hawniacze to "malinium"...  <mysli>
Albo mocno zasolony obszar, bo od samej wody chyba tak szybko się nie utlenia...

Non stop na drodze 1-szej kolejności odśnieżania - krajowa 35 do czeskiej granicy w Górach Wałbrzyskich...  Filtron
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #226 dnia: Luty 11, 2019, 21:31:37 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ech, co tu dużo gadać i czemu się dziwić... U mnie od samego stania robią się wżery w odlewach pod maską...
Jak odśnieżona, to i posolona; może warto pomyśleć nad wykombinowaniem jakiejś plastikowej osłony od spodu ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #227 dnia: Luty 12, 2019, 08:12:25 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Wczoraj oddałem 15 calowe felgi aluminiowe do prostowania. <jupi>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #228 dnia: Luty 12, 2019, 22:01:50 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj rozbroiłem układ hamulcowy w maluchu coby się łatwiej go przepychało z miejsca na miejsce. Na 4 cylinderki 3 stały dęba :)

A dziś taka mała rozgrzewka :)




Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #229 dnia: Luty 13, 2019, 18:05:06 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
przyspieszylem zaplon w dajhajsu, bo cos mi nie pasowalo w pracy silnika,
wczesniej nie ruszalem,bo byly slady markera na srubce, sadzilem ze ktos zaznaczyl ustawienia fabryczne przed jakims grzebaniem w rozdzielaczu,
ale najwyrazniej wredna unia wtracala sie w japonskie konsekwencje rekami niemieckiego mechanika, pewnie regulowali na benzyne 91 ;>
jako,ze brak znakow na kole to ustawialem na wakuometr, dojechalem do konca mozliwosci regulacji i nie przekroczylem gorki,
silnik pracuje twardo, lepiej sie wkreca, choc czasami brzeknie zaworami przy obciazeniu - jutro cofne 2* i bedzie git (a przyspieszylem co najmniej 10*)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #230 dnia: Luty 15, 2019, 18:25:59 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Zapytałem znajomego ślusarza, za ile zrobi dla mnie dwie ceówki z otworami (środkowa część połówki podpory skrzyni ładunkowej). To są, jak stwierdził, "groszowe sprawy", stówka za te dwie sztuki. Ha, ha, tylko że ja tyle płaciłem za całe, i to z przesyłką. :d
Jednak co masówka, to masówka...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #231 dnia: Luty 15, 2019, 18:58:48 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Odebrałem kolejne pierdółki z cynkowania do Poloneza. Jutro znów kilka godzin się przy nim posiedzi...

Favoritkę umyłem, poodkurzałem, posprzątałem w środku. Z racji temperatury i pogody, pierwsze w tym roku własnoręczne mycie, jednak nie ma to jak umyć samemu, po żadnej myjni nie jestem tak zadowolony.

Tavria jeździ  <jupi> Gaźnik poskładany, ustawiony, przestała gasnąć i gubić obroty. Niestety policja zabrała dowód za brak przeglądu, trzeba będzie zrobić...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #232 dnia: Luty 16, 2019, 13:52:11 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Odebrałem felgi z prostowania w poniedziałek zaworzę do malowania  <lol>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #233 dnia: Luty 16, 2019, 16:53:01 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
 Wstępne próby zdarcia/zdjęcia starego lakieru z felg. Znalazłem w domu zmywacz do lakieru i próbuję, jak efekty nie będą dobre to oddam felgi do piaskowania.



Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #234 dnia: Luty 16, 2019, 18:43:07 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Odebrałem felgi z prostowania w poniedziałek zaworzę do malowania     
jaki kolor? jakaś ekstrawagancja ?? :)
Zdecydowanie zwykły srebrny żadnych udziwnień ;-)
Ważne żeby były lalki na cito ;-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #235 dnia: Luty 18, 2019, 21:02:16 pm »

Offline mlody

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 96r. L98 1.8Gli 16v/kombi 00r. 92u 1.6gli 16v/2xE30 Touring 93r. 1.8IS
dupowóz w postaci e30 wczoraj nawalił a właściwie skończył się mu rozrusznik więc dziś musiałem błękitnego ruszyć z garażu aby pojechać do roboty i tak jeszcze przez kolejne 2 dni :P ponieważ w środę odbiorę i założę do e30 rozrusznik.
Cytat: Fasola
Co tam groki, el lusterka, szyby, grzane dupy, wspomaganie itd itd je*ać, EL w Vinie się liczy

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #236 dnia: Luty 18, 2019, 21:29:36 pm »

Offline JanekEG

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 60
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro MR91 1.6 GLE
A ja po 2 miesiącach zimowania w garażu odpaliłem bestię, pojeździłem trochę, zmieniłem oliwę z niesławnego minerału na półsyntetyk, pojeździłem jeszcze więcej i... nic się nie stało. Jutro wypłuczę układ chłodzenia i zaleję nowym Petrygo.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #237 dnia: Luty 19, 2019, 14:09:44 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
Kurier dostarczył Staga XL i Staga2-G. Trzeba rozejrzeć się za butlą.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #238 dnia: Luty 19, 2019, 14:11:32 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
gdzie teraz dostales staga XL ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #239 dnia: Luty 19, 2019, 16:37:34 pm »

Offline Bonifacy

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 98
  • Płeć: Mężczyzna
    • VW Passat B3
KGB, pewnie tam, gdzie ja, bo jak się okazało, ten który kupiłem nie był ostatni, a sprzedawca powiedział tylko, że ostatni w celu podniesienia ceny o 25zł