Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202443 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 03, 2019, 01:03:48 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
rozkręceniem rozpieraka.
Pod korkami są rozpieraki właśnie.
Luzujesz linki i ustawiasz rozpieraki i dopiero wtedy się naciąga linki
Jeśli szczęki są stare i twarde to nie uzyskasz efektu. Dobra szczęka to taka, na której można paznokciem zostawić ślad. One pod wpływem temperatury potem troszkę twardnieją.
Podstawa to właściwy wymiar bębna i dobrze ustawione szczęki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 03, 2019, 06:44:40 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Szczęki zmieniłem na nowe chyba trzy lata temu; twardości okładziny paznokciem jednak nie sprawdzałem...
Tak, jak piszę - rozpieraki rozkręcone na ok. sześć zwoi. Nie pamiętam dokładnie, ale z tego co sobie kojarzę, raczej nie za dużo zostało zapasu gwintu w nich. Linka natomiast - napięta już na max, tzn. nakrętka przy dźwigni już dalej nie "idzie".
Kurczę, nigdy nie wpadłem na pomysł obrócenia tarczo-bębna gumką do dołu, żeby dało się zkręcić rozpierak i zdjąć bęben bez użycia ciężkiego sprzętu pod postacią młotka... Dzięki za wskazówkę, tak przy okazji. ;-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 03, 2019, 08:28:06 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Podładowałem akumulator, dolałem z 10 litrów bęzyny. Odpaliłem po staniu od września zagadał za drugim razem. Wyciągnołem z garażu hamulce nie trzymały rozgrzał się i przejechałem z 30 km po czym schowałem do garażu. Jak będzie pogoda za tydzień umyje go  <lol> i może polecę w sobotę na przejażdżkę . Stwierdzam wibrację tylko nie mogę dojść czy dochodzą z wału czy z felg  <co> może po zmianie na felgi aluminiowe coś się wyjaśni bo tych kartofli co mam na 13 nie będe już wyrażał  :P
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 03, 2019, 18:17:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
komplet relaxów

Ile walk turniejowych stoczyłeś w trakcie zakupu?
O czym Ty do mnie piszesz?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 03, 2019, 20:54:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
O tym ile osób musiałeś pokonać podczas bójki o prawo do zakupu Groków.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 03, 2019, 21:24:18 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nikogo, kręcili się jacyś amatorzy polskiej motoryzacji, ale oblecieli wszystkie maluchy na placu i poszli w cholerę.
Najbardziej godne uwagi w owym Polonezie były w/w grocki, takie alufelgi:

I prawdopodobnie oryginalny zbiornik paliwa (Caro minus, abisex), poza tym nic w nim specjalnie ciekawego nie było.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 04, 2019, 19:19:29 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Eee, to akurat najbrdzydsze alu, jakie widziałem na polonezie.

Ja natomiast drogą kupna zanabyłem dzisiaj harmonijkę/osłonę lewarka biegów do lublina. Sklepowy nie miał na stanie, więc puścił na lewo za 20 zł.
Teraz natomiast miałem ciekawszą akcję, bowiem wziąłem się w końcu za spawanie paki do truckła i jakież było moje zdziwienie, kiedy nowa podpora okazała się o centymetr wyższa niż oryginalne...
Już wspominałem, że zrobiłem się w "chu-chu", zamawiając ten złom
http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=49861.msg796666#msg796666
ale nie spodziewałem się, że aż tak. Jakżeż mi to umknęło przez tyle czasu...  <olaboga>
Dobrze, że udało mi się nie ulec pokusie zamówienia od razu więcej szt.; jakbym przeczuwał, że to będzie jakaś mina. Niestety, te dwie połówki zdążyłem już "zlepić", więc za chwilę będę myślał, co dalej z tym robić... :/

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 05, 2019, 10:08:09 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W ostatnim czasie:

- Polonez ma założone już kompletne wspomaganie ZF  <cwaniak2>
- Tavria dostała nowe ( używane ) opony, odwiedzony jeden z najstarszych łódzkich warsztatów wulkanizacyjnych, bo jako nieliczni mają nakładki do wyważania kół w tym aucie.
- Wczoraj uszczelka pod głowicą w Skodzie powiedziała ,,dość". Favoritka unieruchomiona, a jako, że Tavrią jeździ teraz kolega to pozostałem bez auta...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 05, 2019, 10:17:08 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 665
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Kilka dni temu oglądałem w TV stary Polski film „Skradziona kolekcja”  taka fajna PRLowska komedia, ale są popisy Motorodeo gdyby kogoś interesowało i do tego klasycznie  przyspieszone  sceny pościgów DFa za podrasowanym  126p  :-) polecam
https://www.filmweb.pl/film/Skradziona+kolekcja-1979-9588

a co do Poldka, to założyłem na tył ATSy 8" z gumą 205, pięknie zamienia się w dym ;-D
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 05, 2019, 15:51:16 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Zamówiłem części do naprawy Skody. Uszczelka pod głowice Reinza, pod kolektory jakieś randomowe, co było w hurtowni, nowy termostat Wahlera 88 stopni ( profilaktycznie ) i chyba domówię też profilaktycznie nowy czujnik termiczny włącznika wentylatora bo wczoraj się nie włączył jak silnik się prawie gotował  ;-| No i nowy olej - Total 5W40 Energy  <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 05, 2019, 19:12:37 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
zmierz ile wystają tuleje, bo inaczej to robota głupiego. Tam się reguluje tuleje podkładami . Z tego co pamiętam powinny wystawać 0,10 mm ponad blok.
Na przybyszewskiego w polmozbycie pewno maja dużo gratów do tego silnika.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 05, 2019, 20:24:35 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
amówiłem części do naprawy Skody.
wyyybitny silnik, laczy cechy pogardzane w polskiej OHV z finezja rozwiazan roverka (czyli cechami pogardzanymi przeze mnie w roverku),
czyli 3 podpory z walkiem w bloku i tulejami w rozpadajacej sie i cieknacej aluminiowej puszce,

Łysy to lamus i teraz to jakis naciagacz na warsztacie - 2000pln za wymiane uszczelki w takim silniku :]
kto sie skusi obejrzec caly odcinek i wylapac najwieksza glupote o konstrukcji, jaka strzelil łysek, bo w necie nie doczytal (a o konstrukcji silnikow nie ma pojecia, wiec sie wypowiedzial)
https://www.youtube.com/watch?v=1TSVR1m9468&t=778s
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 05, 2019, 20:47:05 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
https://www.youtube.com/watch?v=1TSVR1m9468&t=778s
Widzę dawniej się czaił ze "sponsorami odcinka", a teraz komercja wypływa z każdej sekundy nagrania...
kto sie skusi obejrzec caly odcinek i wylapac najwieksza glupote o konstrukcji, jaka strzelil łysek, bo w necie nie doczytal (a o konstrukcji silnikow nie ma pojecia, wiec sie wypowiedzial)
Najwyraźniej Ty to zrobiłeś, więc zamiast marnować cudzy czas podziel się tym sekretem ;>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 05, 2019, 21:20:13 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie ma glupich, powiem wam i pozniej sam nie bede wiedzial ;]
zmarnowalem 25min zycia (ogladalem na 1.5x ) to inni niech zmarnuja swoj czas, jezeli chca sie czegos dowiedziec,
dam tylko wskazowke, ze to jest cos, co wydaje sie praktycznie niemozliwe w takim silniku i faktycznie tego nie ma, a łysek mysli, ze jest, bo zadnej OHV w zyciu nie widzial od srodka
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 05, 2019, 21:32:32 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Kilka dni temu oglądałem w TV stary Polski film „Skradziona kolekcja”  taka fajna PRLowska komedia, ale są popisy Motorodeo gdyby kogoś interesowało i do tego klasycznie  przyspieszone  sceny pościgów DFa za podrasowanym  126p  :-) polecam
https://www.filmweb.pl/film/Skradziona+kolekcja-1979-9588

Oglądałem jako dzieciak i śmiałem się już wtedy z superkleju pod kołami fiata i z przyśpieszonych ujęć. Zawsze mnie dziwi, jak filmowcom nie było głupio robić takie triki, to jest sztuczne jak cholera :D.

Dawid, co się stało ze skodą, bo chyba przegapiłem?

Mój wóz bojowy zrobił 300km przedwczoraj, jutro wymiana oleju, kolejny raz na specola 5W40. Wueska zeżarła tyle pieniędzy, że tym razem nie miałem nawet na nic droższego :D
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 05, 2019, 21:35:40 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Widzę dawniej się czaił ze "sponsorami odcinka", a teraz komercja wypływa z każdej sekundy nagrania...
Przecież jutub, to narzędzie do zarabiania (niemałej) kasy, a że on się akurat zajął takim tematem, to cóż. Można cwaniakować, jak nam sponsorzy za free dadzą wyposażenie i udawać mądrego.Ostatnio reklamował jakąś tam firmę, sprzedającą "uczciwie" samochody używane, "sprawdzone" a w komentarzach ludzie pisali coś innego.
Jutub w początkach kariery służył jako rozrywka, a że z czasem rozrósł się do tego, czym jest obecnie, to nie znaczy, że cała wiedza tajemna przekazywana tam przez różnych twórców jest prawdą i tylko prawdą.Każdy może założyć kanał i trzepać hajs, kwestia znalezienia odpowiedniej grupy "wyznawców". Znajdą się tam kanały o tematyce mechaniki bez zbędnego pierdole*ia, ale każdy ogląda to, co mu pasuje.Łysego też oglądam, choć nie namiętnie i raczej dla rozrywki.Niemam kwalifikacji, żeby to negować, lub wychwalać.On sobie po prostu zrobił fejm i trzepie teraz hajs, a jeśli ludzie są zadowoleni z jakości usługi i ceny za nią, to mi nic do tego.Nikt nikogo do niczego nie zmusza.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 06, 2019, 10:37:29 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari

Dawid, co się stało ze skodą, bo chyba przegapiłem?

Mój wóz bojowy zrobił 300km przedwczoraj, jutro wymiana oleju, kolejny raz na specola 5W40. Wueska zeżarła tyle pieniędzy, że tym razem nie miałem nawet na nic droższego :D

W Skodzie HGF. Moja mała tradycja, poza Roverem 25 i Daewoo Tico w każdym aucie które miałem robiłem uszczelkę pod głowicą  <lol2>  <rotfl2>

Czyli ze Specola 5W40 zadowolony jesteś.

Wczoraj, żeby mieć czym jeździć pożyczyłem od kolegi dobite Seicento 900 z niedziałającym wstecznym, dziś rano o tym zapomniałem i pod sklepem wypychałem go z miejsca parkingowego  :d dobrze, że lekki to lekko poszło ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 06, 2019, 19:24:38 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Warto tak? Nie lepiej już MPK?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 06, 2019, 19:44:06 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Od jutra do niedzieli rozpoczynam pracę w godzinach 3:30-4:30, nie lubię chodzić z buta o tej godzinie - ciemno, zimno i chce mi się spać ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 06, 2019, 21:29:57 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
No cóż - jak się ma poloneza, coś jeżdżącego jednak potrafi się przydać. ;) Zwłaszcza w godzinach, w których komunikacja miejska dopiero wstaje.
A mnie ostatniej nocy śniło się, że kupiłem kolejnego poloneza (białe akwarium), który nagle mi się zdechł i nie dał się odpalić. Okazało się, że jest totalną padliną i nie ma czego ratować.
Mam nadzieję, że dzisiaj obejdzie się bez koszmarów, ale po tym ostatnim raczej nigdy już nie kupię poloneza. :)