Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202356 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #620 dnia: Kwiecień 23, 2019, 23:09:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ciekawe, czemu do seicento, pewnie zgodnie z zasadą: skoro auto ma już ponad 10 lat, to stare, jak stare, to nie ma uszczelniaczy, jak nie ma uszczelniaczy, to mineralny je uzupełni.  <lol2>

Fiat przewietrzony i umyty. Trzeba się za niego znowu zabrać od strony mechanicznej.

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #621 dnia: Kwiecień 24, 2019, 20:41:22 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Po długich podróżach przez internetowy bezkres udało mi się namierzyć sprężarkę klimatyzacji, która ma wyprowadzenia identyczne do tych stosowanych w PNie. Co prawda ma inne koło pasowe, ale bez problemów można je kupić na alledrogo i przełożyć, ja akurat koło pozyskałem ze starej sprężarki. Z punktu widzenia "bezpieczeństwa" całego układu największym problemem jest brak zaworu upustowego, mimo wszystko doświadczenie podpowiada, że najczęstszą awarią układu klimatyzacji jest jego rozszczelnienie, więc mam nadzieje, że nie będzie on potrzebny :)



Ciekawe, czemu do seicento, pewnie zgodnie z zasadą: skoro auto ma już ponad 10 lat, to stare, jak stare, to nie ma uszczelniaczy, jak nie ma uszczelniaczy, to mineralny je uzupełni. 
Oni po prostu myślą, że to na prawdę coś daje. Zabobon przekazywany z pokolenia na pokolenie absolwentów ZSZ, którzy mają uczulenie na wiedzę teoretyczną a przyswajają wiedzę "fachowców" co "30 lat tak robi i dobrze jest"...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2019, 20:52:01 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #622 dnia: Kwiecień 24, 2019, 21:00:17 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Mój kolega do niedawna miał Seicento 900, od nowości tylko 15W40, do tego kolega zmieniał co 20tyś, a przy sprzedaży olej miał już dobrze ponad 20.000km. Auto miało w momencie sprzedaży 140-coś przebiegu, w mojej opinii stan silnika był dyskusyjny  ;-|

W temacie olejów itp, wczoraj byłem puntem mamy na wymianie ( LM 5W40 ) i po wymianie zalałem LM Ceratec. Zobaczymy efekty ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #623 dnia: Kwiecień 24, 2019, 21:02:20 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Po cholernych fachowcach mam w 40% przypadków robotę spartoloną albo nie wykonaną wcale.
W końcu namierzyłem ostatnio dobry warsztat który nie marudzi i na cztery zlecenia, wszystko dotąd wykonał pierwszorzędnie, a to chyba dlatego że jedna z nielicznych firm w tej imitacji cywilizowanego kraju, która istnieje nieprzerwanie od czasów przedwojennych.

Wziąłem się za Plusa i akurat jak miałem ciąć kawałek podłogi przy tym dziadostwie do lewarowania, padła mi szlifierka kątowa.
Niestety muszę też stwierdzić że jeżeli korozja będzie dalej czyniła takie postępy jak teraz to do 5 lat naprzód będę musiał wyspawać nowe progi, a za jakieś 20 będzie konieczna wymiana sporych części podłogi. Poza tym utleniła się lewa tylna burta, oraz doszło do poważnej infekcji bagażnika, zapewne dlatego że na skutek awarii uszczelki przez trzy miesiące był zalany wodą.
Poza tym stale nawraca problem korozji na styku lewego słupka A z dachem i nie jestem w stanie tej zarazy zatrzymać.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #624 dnia: Kwiecień 26, 2019, 07:36:49 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
inne koło pasowe
Na mój gust, tak na oko to wygląda tak samo jak w moim poldonie.
A możesz zdradzic model czy jakies inne szczegóły identyfikujące tą nową sprężarkę??
T amija jeszcze działa, ale nigdy nie wiadomo kiedy się skończy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #625 dnia: Kwiecień 28, 2019, 10:50:50 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Wczoraj wygłuszyłem drzwi przednie

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #626 dnia: Kwiecień 28, 2019, 11:02:43 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3429
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Działamy, działamy, Plus jeszcze nie wyprowadzony, zajmuje się odszczurzaniem 125p z ostatniego rocznika.....
szukam kpl foteli w materiale, bo moje nie wytrzymały próby czasu a samochód ma raptem przejechane 140 tyś km.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #627 dnia: Kwiecień 28, 2019, 11:55:03 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2061
ciekawy jestem efektu. Ja założyłem folę pod boczki i już było ciszej.
Z moich obserwacji nawięcej hałasu dostaje się przez źle zespawane ramki drzwi pod lusterkami. U mnie widać światło z zewnątrz.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #628 dnia: Kwiecień 28, 2019, 12:18:35 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Tez kiedyś wygłuszałem drzwi,zero efektu jesli chodzi o wyciszenie,jedynie głośnik minimalnie lepiej grał

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #629 dnia: Kwiecień 28, 2019, 12:47:47 pm »

Offline MichalFSO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 375
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro + 1.6GLI
Wygłuszenie drzwi dodaje sporego plusa do audio to trzeba przyznać i dźwięk przy zamykaniu przyjemniejszy :)
Polonez lepszy niż myślisz!!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #630 dnia: Kwiecień 28, 2019, 20:15:38 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Po długich podróżach przez internetowy bezkres udało mi się namierzyć sprężarkę klimatyzacji, która ma wyprowadzenia identyczne do tych stosowanych w PNie.
Podaj proszę jej oznaczenie, jest nas tak mało chyba warto sobie pomagać  <spoko>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #631 dnia: Kwiecień 28, 2019, 21:40:08 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Na mój gust, tak na oko to wygląda tak samo jak w moim poldonie.
Bo już zostało podmienione na to właściwe - polonezowe...

Podaj proszę jej oznaczenie, jest nas tak mało chyba warto sobie pomagać 
Nie chcę psuć rynku forumowym handlarzom i polmozbytowym poszukiwaczom larytasów :P Co by było jakby każdy mógł taką nową sprężarkę z nowym kołem pasowym i elektromagnesem ogarnąć za mniej jak 1000 zł? Chyba świat by się skończył, a tak można wołać ceny z dupy <cwaniak2>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #632 dnia: Kwiecień 29, 2019, 12:18:41 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Nie chcę psuć rynku forumowym handlarzom i polmozbytowym poszukiwaczom larytasów :P Co by było jakby każdy mógł taką nową sprężarkę z nowym kołem pasowym i elektromagnesem ogarnąć za mniej jak 1000 zł? Chyba świat by się skończył, a tak można wołać ceny z dupy <cwaniak2>
Mówiąc krótko zaliczasz się do ww grupy...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #633 dnia: Kwiecień 29, 2019, 16:08:56 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zaliczałby się do w/w grupy, gdyby wykupił wszystkie dostępne sztuki i zaczął tym handlować, wrzucając po jednej sztuce co pół roku z dopiskiem "Larytas OBRSO ostatnie sztuki" Już tu wielokrotnie bywało tak, że ktoś znalazł coś pasującego do FSO, potem się "pochwalił" a później rzucili się "spekulanci" i cena poszła w górę x3. Wtedy było ok, nie? Niby trzeba być człowiekiem i informować o takich rzeczach, bo jesteśmy jedną wielką szczęśliwą rodziną (ha ha ha) ale z drugiej strony, też trzeba nie być świnią i nie wykupić wszystkiego po to, żeby się nachapać na innych i tylko dlatego, że ktoś był szybszy i cwańszy od reszty. A tak to niestety wygląda, że jak ktoś chce być w porządku, to zaraz znajdą się hieny, które na tym żerują. Nie twierdzę, że tylko sami "nasi" ale wszyscy dobrze wiemy, jak to teraz wygląda. Tutaj też by się znaleźli zaradni, co by chcieli przyjanuszować na tym.Ale jak był poprzedni temat o zielonych szybach, to zaraz było, że tamci chcą zarobić na jeleniach, żeby im szybki wyszły za free.Tak to wygląda.Mówi się, że dzisiaj wszystko można dorobić, kwestia odpowiedniej ilości sztuk, ale już widzę, jakby się tutaj wszyscy dogadali, gdyby była możliwość wyprodukowania na zamówienie "paru" sztuk takich kompresorów. Na internecie jest bardzo dużo podobnych, ale albo inne mocowania, albo przyłącza. Chłopak pogrzebał, znalazł, a teraz hejt, że menda nie chce powiedzieć gdzie i za ile kupił. A to gnój  :-)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #634 dnia: Kwiecień 29, 2019, 16:25:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja znajdując informacje na temat dobrych części, od razu wrzucam na forum, chyba, że towar jest jakoś ultra deficytowy w dobrze zaopatrzonym sklepie, a nawałnica handlarzy mogłaby poprzewracać sprzedawcy w głowie i podniósłby ceny pięciokrotnie, wtedy się dzielę tylko z zaufanymi znajomymi  :P Ta sprężarka jest jakiś ultra rarytaśnym zapasem z epoki? Jeśli jest bez problemu dostępna na allegro i pasuje od innego wozu, to podzielenie się tajemnicą nie byłoby chyba tak straszne.

Wymieniłem filtr LPG po 15kkm. Jestem w pozytywnym szoku, jak zmieniła się na plus jakość gazu w Polsce :) Kiedyś wyjmowałem cały zabity szarym pyłem, a teraz jak widać, mógłby zrobić drugie tyle.  <cwaniak2> Tankowane na circle K i lukoilu.

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #635 dnia: Kwiecień 29, 2019, 17:31:34 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Jakiś czas temu kilka osób prosiło mnie o szerszy opis samochodu ZAZ Tavria. Jako, że Tavria wróciła do kolegi z którym się na nią złożyłem, uległa awarii ( coś się stało, że biegi nie wchodzą, auto nie jedzie ) i jej przyszłość stoi pod znakiem zapytania ( albo naprawa albo rozbiórka na części ) to napiszę co nieco o tym aucie + kilka zdjęć ( średniej jakości niestety )

Tavria to dziwny twór. Montowana w Damisie w Łodzi, wersja lux którą miałem okazję jeździć różni się od zwykłej: wspomaganiem hamulców, inną deską, inną kierownicą, innymi bogatszymi zegarami, welurową tapicerką i katalizatorem. Z zewnątrz każdy wie jak to wygląda :) szybka zegarów jest tak wyblakła, że zegary są ledwo czytelne.


Ukraińcy sporo rzeczy zrobili ,,na odwrót niż inni" - skrzynia biegów 5 i wsteczny są zamienione miejscami względem normalnego auta - wsteczny do końca w prawo i do przodu a 5 do tyłu, dziwnie się z tym jeździ ale idzie się przyzwyczaić. Skrzynia biegów chodzi nieprecyzyjnie a biegi są długie, ale nie w sensie przełożeń tylko mają dość długi skok lewarka. Wnętrze jest zrobione z tragicznie złych materiałów. Welur na plus bo przyjemny ale plastiki tragiczne, twarde, łamliwe i niezwykle podatne na rysowanie, można je porysować palcem, do tego wszystko trzeszczy a pojęcie spasowania elementów dla zaporoskiej fabryki musiało być czymś obcym  ;-| Wszystko jest luźne i ma się wrażenie, że gdyby mocniej pociągnąć to by odpadło. Pozycja za kierownicą jest wygodna nawet dla wysokich osób, tutaj plus. Mimo tego, że egzemplarz ze zdjęć jest raczej trupem, to całkiem niezłe ogrzewanie. Na plus dla samochodu jest zawieszenie, w miarę zwarte, dobrze wybiera nierówności, mimo średnio złego stanu tegoż zawieszenia w tym egzemplarzu. Bardzo dziwne koła na 3 śruby:

Ciężko znaleźć wulkanizatora który ma specjalne nakładki do wyważania tego.
Największą obiektywną zaletą jest silnik Tavrii. Jednostka z Melitopola, ponoć autorskiej dzieło Ukraińców, ile w tym prawdy nie wiem. Ale silnik ochoczo wkręca się na obroty, chce mu się jechać i nawet w miarę mało pali jak auto wschodnie ( mnie wyszło w okolicach 7 litrów, ale jazda na krótkich dystansach i lubiłem nieraz dać jej ,,po garach" ) Z ciekawostek - aparat kręci się w drugą stronę.

Pod maską powinno być kolo zapasowe, ale akurat nie ma ;)
Najgorszą stroną Tavrii jest jakość wykonania, w sumie brak jakiejkolwiek jakości, a także podatność na korozję. Tavria ze zdjęć, choć nie widać tego na zdjęciach, nie ma w sumie żadnego zdrowego elementu. Korozja jest wszędzie, zjedzona podłoga, progi ( były już robione ) podłużnice, wszystkie klapy a nawet rynienki przy dachu. Samochód podczas każdego mycia miał wilgoć w środku, bo po prostu jest nieszczelny. TO AUTO MA DOPIERO 72tyś przebiegu  ;-|

Nie ma sensu porównywać Tavrii do Poloneza, Favoritki czy Samary bo Tavria jest o półkę niżej od tych aut. Tavrie porównywać można z Maluchem czy Trabantem bo to własnie ta półka. No i z Tico ale ono było sporo droższe od Tavrii. Nie miałem do czynienia z Yugo Koral.

Podsumowując:
Jako klasyk/funcar/zabawka na chwilę - szczerze polecam, bo ,,egzotycznie", śmiechowe i bardzo klimatyczne autko które na szczęście nie jest ,,legendą PRL" i można je kupić za grosze, choć podaż jest śladowa.
Jako dupowóz, auto do normalnej jazdy - nie polecam, problematyczne, porównywalne z Maluchem czy Trabantem. Jeśli ktoś dobrze czuje się za kierownicą 126p albo Trabanta to w Tavrii również się odnajdzie. Tylko jeśli dupowóz ma nie być problematyczny to nie ma to sensu. Miałem przez krótki okres czasu Daewoo Tico jako auto na co dzień, i niestety, ale Daewoo Tico jest lepszym samochodem. Lepiej zrobionym, mniej problematycznym. Za to nudniejszym ;) Nie żałuję tego zakupu, bo zawsze chciałem chwilę pojeździć Tavrią i nawet lubiłem nią jeździć :)
Na koniec zdjęcie tylnej klapy, w całym aucie blacharka jest w takim stanie...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 29, 2019, 17:37:39 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #636 dnia: Kwiecień 29, 2019, 17:51:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
TO AUTO MA DOPIERO 72tyś przebiegu
Jestem w stanie uwierzyć, że samochód może być trupem po takim przebiegu, zwłaszcza jeśli jeździł głównie po mieście i... zimą był garażowany w ciepłym. Zresztą, z tego co piszesz o plastikach, równie dobrze uszczelki mogą być już sparciałe i też nie do końca spełniać swoje zadanie.
zdjęcie tylnej klapy, w całym aucie blacharka jest w takim stanie...

Na usta aż ciśnie się pytanie, czy ktoś naprawdę podpisał się pod taką robotą, czy jakiś partacz chciał narobić koło dupy konkurencji. :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #637 dnia: Kwiecień 29, 2019, 20:33:12 pm »

Offline Michał_Wawa

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 14
  • Płeć: Mężczyzna
    • Truck
Na samym początku  lat 90tych teściówie kolegi kupili Tavrię (bo większa niż  maluch a niezbyt droga). Psuła się ale nie jakoś dramatycznie. Jak miała dwa lata to stała spokojnie pod blokiem, na jedynce i bez ręcznego  (żeby się nie zapiekł :) ).
Nastąpiło jakieś zwarcie, auto samo odpaliło i przywaliło w blok :) Nie uwierzyłbym ale to szczera prawda :-)
Pozdrawiam
Michał

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #638 dnia: Kwiecień 29, 2019, 21:58:39 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Fajnie, że opisałeś tą tavrię. Licznik faktycznie jest aż tak matowy, czy brudny od środka? Ciekawe co się stało skrzyni, jak odpaliliście i ruszyliście, też nie dało się wrzucić żadnego biegu?

Co do konserwacji, pewnie najlepsza możliwa: bitex tylko na podłogę i do przodu  ]:->
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #639 dnia: Kwiecień 30, 2019, 14:50:25 pm »

Offline arek1995

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 387
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1997r 1,6 bosch/abimex/GSI
Po długich podróżach przez internetowy bezkres udało mi się namierzyć sprężarkę klimatyzacji, która ma wyprowadzenia identyczne do tych stosowanych w PNie.
Podaj proszę jej oznaczenie, jest nas tak mało chyba warto sobie pomagać  <spoko>
Siemka, kiedyś szukałem informacji na temat kompresora do Poloneza i wyszło mi,że jest to kompresor Harrison V5  taki jak w linku https://www.compressor-express.pl/a-sprężarki-x-delphi-harrison-x-v5/citroen-peugeot-08-v5-pv6   Różni się tylko kołem pasowym.
Edit. znalazłem jeszcze na innej stronie :    http://www.klim-faf.pl/sklep/sprezarka-klimatyzacji-harrison-p-233.html
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2019, 14:52:47 pm wysłana przez arek1995 »
Praktyka - Jest wtedy gdy wszystko działa, ale nie wiemy dlaczego.
Teoria - Jest wtedy gdy wiemy wszystko, a nic nie działa.