Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #860 dnia: Czerwiec 05, 2019, 12:00:45 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
I widzicie użytkownicy forum. Nie ma się co z pajacem zadawać. Do sprawy z wykresem się nie przyznaje bo to pewno zszargaloby jego cenny czas spędzony na uczelniach, przez co teraz dowartosciowuje się poprzez szarże naukowa wylewajac to na to bezbronne forum
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #861 dnia: Czerwiec 05, 2019, 12:33:39 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kupiłem sobie niskoprzebiegowego wonszczaka.
Bardzo ładny, widzę, że konserwowany Noxudolem (y) miałbym prośbę, na PW ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #862 dnia: Czerwiec 05, 2019, 13:15:03 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
I widzicie użytkownicy forum. Nie ma się co z pajacem zadawać. Do sprawy z wykresem się nie przyznaje bo to pewno zszargaloby jego cenny czas spędzony na uczelniach, przez co teraz dowartosciowuje się poprzez szarże naukowa wylewajac to na to bezbronne forum
moze nie warto zadawac sie ze mna, ale to jednak z toba nikt nie zadaje sie - wiec kto tu jest pajacem  <mysli>

nie przyznaje sie do zdarzen, ktore nie mialy miejsca, ale zastanawiam sie skad wziela sie akurat taka konfabulacja z twojej strony,
biorac pod uwage, ze sam robilem wykresy parametrow silnika, to prawdopodobienstwo, ze nie odczytam innego jest nikłe,
za to pokazywalem swoje wykresy i musialem je tlumaczyc, wiec najpewniej to ty nie potrafiles odczytac tego wykresu, skuliles ogon, wyparles z pamieci ten fakt, a ze szczatkowych zapamietanych zadarzen ubzdurales sobie, ze to niby ja czegos nie zrozumialem, co dodatkowo podnioslo cie na duchu,

trzeba bylo to sobie zachowac, nie uzewnetrzniac, by mialo wlasciwosci terapeutyczne,
niestety podzieliles sie tymi marami ze swiatem i wyszlo na jaw, ze to tylko twoje konfabulacje, przez co stracily wlasciwosci terapeutyczne, a nawet gorzej, bo sie osmieszyles - cala terapia psu w dude,

oczywiscie nie potrafisz okreslic, kiedy to niby zdarzenie mialo miejsce i jakiego wykresu dotyczylo, co nie ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #863 dnia: Czerwiec 05, 2019, 14:27:36 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
[...] KGB jak zwykle musi wyrobić dzienny limit swojego pierdolenia[...]
[...] swojego nagminnego pisania zapewne nie zaprzestanie. [...]
Profil -> Modyfikuj Profil -> Lista znajomych/ignorowanych -> Edytuj listę ignorowanych -> Dodaj do listy ignorowanych -> w oknie wpisz trzy literki -> Dodaj

Niestety, nie działa to doskonale, kilka osób wciąż cytuje tego wypociny.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #864 dnia: Czerwiec 05, 2019, 17:33:04 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
oczywiscie nie potrafisz okreslic, kiedy to niby zdarzenie mialo miejsce i jakiego wykresu dotyczylo, co nie ?
Spot w Arkadii, a chodziło o wykres Przemka 1.8 po zmianie walkow
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #865 dnia: Czerwiec 05, 2019, 20:31:27 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
same szyby daja tak małą roznice w nagrzewaniu wnetrza, ze nie odczuwalna, czyli w praktyce bez roznicy,
nie wierzcie tym, ktorzy czuja roznice wsiadajac do dwoch aut stojacych na sloncu z roznymi szybami, bo oni odczuwaja placebo i roznice widza (po kolorze) - nie zalicza ślepej próby
Ogólnie folie pod względem właściwości atermicznych nie ustępują szybom barwionym w masie, ale nie gadaj, bo w porównaniu z bezbarwną zawsze jest różnica! Miałbyś szansę jej nie poczuć, gdybyś miał do czynienia z szybą zespoloną, w której ciemniejsza strona jest od wewnątrz. Ale! Jak masz ciemniejszą od zewnątrz, albo w ogóle pojedynczą, jak w samochodzie, to nie gadaj, bo wewnątrz mniejsze nagrzewanie się od słońca naprawdę czuć - bez względu na to, czy szyba jest barwiona w masie, czy przyciemniona folią.

Z taką folia powodzenia na przeglądzie  Wg obecnych przepisów szyby/folia nie może powodować odbijania światła w stopniu oślepiającym innych uczestników ruchu, więc folia typu lustro weneckie przynajmniej teoretycznie odpada.
To prawda, ale szyby atermiczne też mają ograniczoną przepuszczalność światła. Wystarczy, że folia emituje 70 % widzialnego promieniowania (dla porównania - dla najmocniejszego lustra weneckiego jest to bodajże 5 %) - i możesz okleić nią cały przód. Tak nawiasem, leży u mnie gdzieś jeszcze kilka metrów takiej folii na rolce. <cwaniak2>
W ramach ciekawostki dodam, iż istnieje również dedykowana na szybę czołową folia znacznie ograniczająca emisję IR, bez jednoczesnego przyciemniania szyby. Nie wiem, jak to działa w praktyce, ale w porównaniu ze zwykłym przyciemnianiem koszty należy pomnożyć przez 3.

Niestety, nie działa to doskonale, kilka osób wciąż cytuje tego wypociny.
Niektórzy również w podpisach, więc, DF, wraz z każdą swoją wypowiedzią.  :d

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #866 dnia: Czerwiec 05, 2019, 21:12:50 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Po godzinie 18 wsadzilem dwa nowe jednakowe termometry w tak samo nasłonecznione miejsce. Samochody stoją w takiej samej pozycji. Pomiar po 20 minutach od momentu wsadzenia termometru:  przy atermicznych zielonych 38' przy oryginalnych 42'. Jutro odczytam temperatury w południe i ok godz 14-15. Według prognoz ma być u mnie chłodniej niż dziś. Jak będzie wyjdzie w praniu
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #867 dnia: Czerwiec 05, 2019, 22:10:36 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ciekawe jak miody czy brązy ograniczają nagrzewanie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #868 dnia: Czerwiec 05, 2019, 22:45:22 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Miałem miodowe, z tym że parę lat temu. Wtedy nie zwracałem na to uwagi :/
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #869 dnia: Czerwiec 06, 2019, 13:26:24 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Ogólnie folie pod względem właściwości atermicznych nie ustępują szybom barwionym w masie, ale nie gadaj, bo w porównaniu z bezbarwną zawsze jest różnica! Miałbyś szansę jej nie poczuć, gdybyś miał do czynienia z szybą zespoloną, w której ciemniejsza strona jest od wewnątrz. Ale! Jak masz ciemniejszą od zewnątrz, albo w ogóle pojedynczą, jak w samochodzie, to nie gadaj, bo wewnątrz mniejsze nagrzewanie się od słońca naprawdę czuć - bez względu na to, czy szyba jest barwiona w masie, czy przyciemniona folią.
w samochodach, gdy nakleisz folie to masz "barwiona" od wewnatrz,
co do nagrzewania, to nie myl mocy z energią - mniejsze nagrzewanie mozesz sobie czuc, ale to nie zmniejszy nagrzania wnetrza pojazdu wyeksponowanego na pelne slonce w czasie istotnym z punktu widzenia uzytkownika,
moze przykladzik dla zrozumienia : do zagotowania 1L wody mozesz uzyc czajnika z grzalka 1800W i 1500W,
w pierwszym przypadku zajmie to 3min i 20s , w drugim 4min , efekt bedzie ten sam, czyli 100*C,
wiec jezeli samochod stoi godzine na sloncu, to moze bedzie roznica, ale jezeli stoi kilka godzin to twierdze, ze watpie (a wlasciwie to sprawdzilem, ze jest taka sama szklarnia)

jezeli chlodzisz wnetrze na biezaco, to teoretycznie uzyskasz lepszy efekt, ale praktycznie raczej nie bedzie to istotna roznica,
za to szyba atermiczna ma wazniejsza wlasciwosc w postaci duzego ograniczenia przenikania promieni UV, ktore grzeja nam tkanki pod skora,
wiec to wplyw bezposrednio na cialo jest istotny z punktu widzenia chlodzenia ciala ludzkiego,
kazda szyba odbija tez troche podczerwieni, im ciemniejsza tym wiecej odbija (a mniej przepuszcza), a to podczerwien grzeje wnetrze auta - to wlasnie ta roznica miedzy grzaleczkami w czajniku, zielona szyba jakas wyraznie ciemniejsza nie jest, wiec efekt dudy nie urywa

Wystarczy, że folia emituje 70 % widzialnego promieniowania (dla porównania - dla najmocniejszego lustra weneckiego jest to bodajże 5 %) - i możesz okleić nią cały przód.
folia nie emituje promieniowania, chodzi o przepuszczanie swiatla widzialnego,
70% przepuszczalnosci to musi miec szyba co najmniej, trzeba na poczatek sprawdzic ile ma biala bez powlok, czyli taka jak w PN, bo chyba o nim mowa,
na pewno nie ma 100%, wiec dopiero po pomiarach mozna dobrac jakas folie

 
Spot w Arkadii, a chodziło o wykres Przemka 1.8 po zmianie walkow
ale ja zadnego wykresu w Arkadii nie ogladalem ;]
wykres z różowego Atu widzialem na zlocie pod fabryka, a na nim bylo ponad 130KM w piku o szerokosci ~200rpm
i moje pytanie, gdzie jest linia mocy to byl sarkazm, ktorego moze nikt nie zalapal, bo nikt nie wiedzial o co chodzi w dziwnosci tego wykresu <hahaha>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2019, 13:29:07 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #870 dnia: Czerwiec 06, 2019, 16:09:07 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
w samochodach, gdy nakleisz folie to masz "barwiona" od wewnatrz
Tak, ale w przypadku szyby pojedynczej, jest ona zewnętrzną przegrodą, co w zupełności wystarczy do uzyskania żądanego efektu termicznego. W przypadku szyby zespolon, jedyne rozwiązanie z folią, to klejenie od zewnątrz.
I mniejsza o teorię, bo praktyka jest nieubłagana. Prawdopodobnie folia część IR odbija, część pochłania i oddaje w obie strony, podczas gdy szkło bezbarwne większość IR wpuszcza do wnętrza i efekt cieplarniany powstaje znacznie chętniej. Każdy z doświadczenia powie, że ciemniejsze szyby to mniejsze nagrzewanie wnętrza przez słońce. Bez sensu próbujesz udowodnić, że jest inaczej.

folia nie emituje promieniowania, chodzi o przepuszczanie swiatla widzialnego,
Tutaj akurat mój błąd. Pisałem z głowy i pamiętałem tylko tyle, że producent użył jakiegoś określenia, które nie do końca mi pasowało. Miało być transmisja, a nie emisja. No ale my, jak by nie było, posługujemy się językiem polskim, więc, jak słusznie zauważyłeś, chodzi oczywiście o przepuszczalność.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #871 dnia: Czerwiec 07, 2019, 13:41:27 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z ciekawości sprawdziłem jaka jest przepuszczalność szyb w PNie. Atermiki 91,8% seryjne 93,8%, dla przykładu Renault Trafic  miał "tylko" ~72%.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #872 dnia: Czerwiec 07, 2019, 13:53:34 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ktoś serio wierzy w mit o tym że oklejanie szyb folią coś daje?W daily po oklejeniu szyb folią i 8 godzinnym postoju pod robotą mój dupotermometr nie odczuwa różnicy,mam wrażenie że nawet cieplej jest.Jedyna zaleta taka że ładnie to wygląda jeśli chodzi o całokształt i nikt nie widzi co mam w środku
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #873 dnia: Czerwiec 07, 2019, 14:45:34 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wczorajszy odczyt temperatur. Przy seryjnych 47 stopni C, przy zielonych z glaspo 42 stopnie. Otwierając drzwi czuć różnice tych 5 stopni. Dziś u mnie jest chłodniej za to nie mam jak porównać. Jutro jestem cały dzień w domu, będę częściej spoglądał na termometr, zobaczę dokładniej jak to wygląda. Dodam tylko, że ten co ma oryginalne szyby jest kolorze ciemno niebieskim a mój gdzie są szyby z glaspo jest biały.
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #874 dnia: Czerwiec 07, 2019, 16:41:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
gdzie są szyby z glaspo jest biały.

No to ze 3/4 roboty to lakier.
Dlatego nadal myślę o naklejaniu lustra na dach, na lato.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #875 dnia: Czerwiec 07, 2019, 17:57:25 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wątpię że 3/4 roboty robi lakier. Dla porównania jutro sprawdze temp. W srebrnym Accordzie
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #876 dnia: Czerwiec 07, 2019, 18:28:34 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Dla porównania jutro sprawdze temp. W srebrnym Accordzie

Też wybitnie odbijający lakier, nie wiem co chcesz porównywać.

Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #877 dnia: Czerwiec 07, 2019, 18:59:26 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Z ciekawości sprawdziłem jaka jest przepuszczalność szyb w PNie. Atermiki 91,8% seryjne 93,8%, dla przykładu Renault Trafic  miał "tylko" ~72%.
Ale co konkretnie mierzyłeś - IR, UV, czy światło?
Ktoś serio wierzy w mit o tym że oklejanie szyb folią coś daje?
A czemu mam nie wierzyć, skoro nawet w obrębie jednej kabiny pasażerskiej, przy oklejonych szybach wnętrze nagrzewa się zauważalnie mniej, niż przy nieoklejonych? I proszę mi tu nie przywoływać grzania przez szybę czołową, bo jak słońce świeci w bok, też czuć tę różnicę.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #878 dnia: Czerwiec 07, 2019, 20:16:49 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Z ciekawości sprawdziłem jaka jest przepuszczalność szyb w PNie. Atermiki 91,8% seryjne 93,8%, dla przykładu Renault Trafic  miał "tylko" ~72%.
Ale co konkretnie mierzyłeś - IR, UV, czy światło?
To co pozwala zmierzyć ten przyrząd: https://allegro.pl/oferta/przyrzad-do-pomiaru-przepuszczalnosci-swiatla-egm1-7314345328 , czyli światło. Otwartą kwestią pozostaje przepuszczalność promieni UV i IR.
Ktoś serio wierzy w mit o tym że oklejanie szyb folią coś daje?
KGB już napisał o co chodzi w szybach atermicznych. To że samochód stojąc na pełnym słońcu prędzej czy później nagrzeje się do tych kilkudziesięciu stopni nie ma znaczenia. Liczy się to, że w czasie schładzania wnętrza za pomocą klimatyzacji przez szyby dostaje się mniej promieniowania podgrzewającego elementy wnętrza i nas samych.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2019, 20:23:36 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #879 dnia: Czerwiec 07, 2019, 20:28:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Liczy się to, że w czasie schładzania wnętrza za pomocą klimatyzacji przez szyby dostaje się mniej promieniowania podgrzewającego elementy wnętrza i nas samych.

Czyli jeżeli dojazd z jednego miejsca do drugiego, zajmuje powiedzmy 20 minut, a auto parkujemy w cieniu lub w garażu, to te szyby coś jednak dadzą.
Co do schładzania na dłuższej trasie- bardzo by pomogło gdyby dodać spryskiwacze zalewające podszybie wodą- po dłuższej jeździe w słońcu powietrze docierające nawiewem robi się mocno ciepłe bo to czarne podszybie się nagrzewa.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E