Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 215224 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #880 dnia: Czerwiec 07, 2019, 20:29:59 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6583
  • Płeć: Mężczyzna
Potrzebuję kupić do Plusa lusterko kierowcy.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #881 dnia: Czerwiec 07, 2019, 22:52:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie wyobrażam sobie nie mieć w aucie szyb atermicznych + przyciemnienie wszystkiego co tylko da się, zgodnie z prawem. Ktoś kto twierdzi że nie ma różnicy, nie użytkuje chyba auta w słoneczne dni.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #882 dnia: Czerwiec 08, 2019, 08:39:45 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2077

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #883 dnia: Czerwiec 08, 2019, 12:15:41 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Dzisiaj odpaliłem Polneza podpiołem przyczepkę i trochę popracował <ok>
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #884 dnia: Czerwiec 08, 2019, 17:03:28 pm »

Offline Multec

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3762
  • Płeć: Mężczyzna
    • E46 325Ci | ROVER 45 1.8 | C+ 98 | Caro 1996 1.6 16V
BMW 7 F01 z podwójnymi szybami. Oklejone też i przednie boczne. Przednia szyba "solar" fioletowa. Różnica między oklejona, a ori solarem jest odczuwalna mocno. Dłoń na kierownicy grzeje dosyć mocno, a łokieć przez boczną zdecydowanie mniej.

Powoli kompletuje fanty do składania czerwonego. Nowy rozrusznik do Roverka, nowa wiązka budy, fabryczna linka sprzęgła i gazu itd.... ;)

W 1.8 Turbo czekam na turbosprężarkę, bo pojechała do regeneracji. Odebrałem downpipe z tulejka pod EGT i jutro montaż wiązki. Odpalenie bez turbo. A jak już wróci to strojonko. Będzie grubas. :D

"JAZDA PRÓBNA" c.d nastąpi...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #885 dnia: Czerwiec 08, 2019, 19:05:32 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Wymieniłem halogeny przeciwmgielne na nowe w ATU

Stare były w takim stanie ...







.

Zatankowałem poloneza do Pełna Benzyny na BP . W trakcie powrotu do domu zaczął chodzić na 3 gary ... Znów się spieprzył układ paliowy . Już powoli mam dość tych cyrków 3 rok się z tym bawię i co chwilę jest akcja że padają wtryskiwacze benzynowe ... Filtr nowy ,bak płukany , wtryski były czyszczone , wymieniona pompa na tak wydajną że kumpel na takiej samej jeździł swapowanym VVC ... Po ostatniej takiej samej akcji z wtryskiwaczami auto zrobiło 300 KM podbiłem przegląd po czym kilka dni później padł wtryskiwacz po zatankowaniu tego cholerstwa do pełna benzyną ...Wymieniłem na jakiś co miałem w gratach zaczął na 4 gary chodzić ale na wyższych obrotach przerywa jak mam ja dość benzyny w tym aucie ... Na gazie kręci się do odciny bez szarpania i skakania obrotomierza na wyższych obrotach... Ehh ręce mi opadają ...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2019, 19:09:34 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #886 dnia: Czerwiec 08, 2019, 19:16:33 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Rozwiązanie jest proste. Nie jeździj na benzynie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #887 dnia: Czerwiec 08, 2019, 19:54:51 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Jak było fabrycznie to ma działać . Chodź fakt na Gazie mam auto cichsze bo wtryskiwacze od gazu nie cykają tak jak benzynowe :P . Ogólnie jak się wk*rwie to kupię nowy bak  i wymienie wszystkie przewody do zasilania paliwa . Szkoda mi mojego bo jest fabryczny FSO ale kurde skądś się to dziadostwo musi robić . Raz miałem akcje że parafina mi się wytrąciła z paliwa ale cały bak był wypłukany wtryski wyczyszczone i zmienione po czym to ustało ...
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #888 dnia: Czerwiec 08, 2019, 23:02:56 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Każdy z doświadczenia powie, że ciemniejsze szyby to mniejsze nagrzewanie wnętrza przez słońce. Bez sensu próbujesz udowodnić, że jest inaczej.
bez sensu jest mi sugerowac cos, czego nie robie,
napisalem wyraznie o co mi chodzi, nie polegam na czyims doswiadczeniu, bo zdobylem swoje majac jednoczesnie na podworku rozne auta :
z szybami bialymi, z szybami atermicznymi lekka zieleń/błękit, z szybami mocniejsza zieleń i mocny błękit, z szybami mocniejsza zieleń i tył oklejony niebieską folią tak mocną, że wydaje się być czarna, czyli nie mniej niż przyciemnienie 80%

No to ze 3/4 roboty to lakier.
moze nie 3/4 ,ale roznica jest zasadnicza,
wystarczy zmierzyć temp. lakieru ciemnego i jasnego, by zdac sobie sprawe, ktory izoluje od nagrzewania, aktory izoluje od wychladzania sie wnetrza,
srebrny wyeksonowany na slonce da sie dotknac reka, granataowy ... kazdy moze sam sprobowac ;p
Atermiki 91,8% seryjne 93,8%
bardzo mala roznica, na zdjeciach wydawalo sie, ze te szyby maja jakis kolor,
przy takiej roznicy w przepuszczalnosci to efekt grzania przez IR bedzie praktycznie taki sam, czyli tak jak pisalem na poczatku

Nie wyobrażam sobie nie mieć w aucie szyb atermicznych + przyciemnienie wszystkiego co tylko da się, zgodnie z prawem. Ktoś kto twierdzi że nie ma różnicy, nie użytkuje chyba auta w słoneczne dni.
a brak klimy sobie wyobrazasz ? Bez klimy to otwierasz sobie szybe w drzwiach i juz cale spektrum promieniowania wpada do srodka,
najskuteczniejszy jest krem z filtrem UV - dziala nawet gdy wysiadziesz z auta ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #889 dnia: Czerwiec 09, 2019, 10:06:04 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Kupiłem https://www.boll.pl/srodki-konserwujace-1/boll-neutralizator-rdzy-spray-237 https://www.boll.pl/lakiery-akrylowe-i-ochronne-2/boll-podklad-epoksydowy-194 Ponadto wczoraj rozwiercałem odpowietrznik w tylnym zacisku, nagwintowałem otwór na M10x1,5 muszę kupić jeszcze odpowietrznik i ciekawe czy okaże sie zacisk szczelny, jak będzie ok rozwiercam odpowietrznik w drugim. A po przeglądzie zrzucam most i bak i czeka mnie spawanie ( podłużnica i mocowanie baku bo obecnie trzyma się na jednym pasie)  <lol>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 09, 2019, 10:07:53 am wysłana przez lukasz190 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #890 dnia: Czerwiec 09, 2019, 10:46:49 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Nie wyobrażam sobie nie mieć w aucie szyb atermicznych + przyciemnienie wszystkiego co tylko da się, zgodnie z prawem. Ktoś kto twierdzi że nie ma różnicy, nie użytkuje chyba auta w słoneczne dni.
a brak klimy sobie wyobrazasz ? Bez klimy to otwierasz sobie szybe w drzwiach i juz cale spektrum promieniowania wpada do srodka,
najskuteczniejszy jest krem z filtrem UV - dziala nawet gdy wysiadziesz z auta ;>

Standardowo, zmiana tematu w Twoim wykonaniu. Jak zawsze gdy odpowiedzi nie po Twej myśli.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #891 dnia: Czerwiec 09, 2019, 11:58:50 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Nie wyobrażam sobie nie mieć w aucie szyb atermicznych + przyciemnienie wszystkiego co tylko da się, zgodnie z prawem. Ktoś kto twierdzi że nie ma różnicy, nie użytkuje chyba auta w słoneczne dni.
a brak klimy sobie wyobrazasz ? Bez klimy to otwierasz sobie szybe w drzwiach i juz cale spektrum promieniowania wpada do srodka,
najskuteczniejszy jest krem z filtrem UV - dziala nawet gdy wysiadziesz z auta ;>

Standardowo, zmiana tematu w Twoim wykonaniu. Jak zawsze gdy odpowiedzi nie po Twej myśli.
nie zmieniam tematu, to caly czas ten sam - podtrzymuje zdanie o nagrzaniu sie wnetrza w stojacym aucie, a wiec nie jest ono spojne z twoja radykalna opinia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #892 dnia: Czerwiec 09, 2019, 13:08:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Tak, stojącym aucie jak zauważyłeś. Zapewne za chwilę dodasz swój post że może również stać w korku z odpalonym silnikiem i włączoną klimą. Ale to na razie nie o tym. Za chwilę będziemy w temacie schładzania auta w wersji z szybami atermicznymi, przyciemnionymi itd. Będziesz zmógł się rozwinąć w zakresie wydajności klimatyzacji, objętości wnętrza auta, zastosowanych materiałów do jego wykończenia, itd. Później będzie o szkodliwości stosowanych czynników klimatyzacji, wysokości cen oraz możliwości zastąpienia ich LPG. W międzyczasie kilka razy wspomnisz, że klima tak naprawdę w aucie jest bez sensu, a Ty inaczej rozwiązujesz problem schłodzenia wnętrza auta.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #893 dnia: Czerwiec 09, 2019, 13:15:59 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Dojdzie jeszcze pewnie stwierdzenie że można taniej i wszystko,nawet to że pada deszcz jest winą parti rządzącej i tym sposobem wrócimy do punktu wyjścia  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #894 dnia: Czerwiec 09, 2019, 13:39:34 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
...
czyzby zmiana tematu, gdy brak argumentow ;]
Dojdzie jeszcze pewnie stwierdzenie że można taniej i wszystko,nawet to że pada deszcz jest winą parti rządzącej i tym sposobem wrócimy do punktu wyjścia 
z tego co widze wyzej, to zgadzales sie z moim zdaniem, a teraz juz sie odmienilo - hipokryzja, schizofrenia czy zwykle nierozumienie tekstu czytanego, a moze jestes kobietą (ktora jak wiadomo, zmienną jest)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #895 dnia: Czerwiec 09, 2019, 20:25:09 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Poldek przepalony 40 KM zrobione gazu dotankowane do tego "wstąpiłem" do Teamu Heko :P . BTW tak wiem  mam usufione felgi  i auto .

"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #896 dnia: Czerwiec 09, 2019, 20:31:50 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Hhehehehehhe produkcja współczesna naklejki czy leżak?
Czy konkretnie masz firmę co podejmie się zrobienia czegoś takiego?.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #897 dnia: Czerwiec 09, 2019, 20:39:10 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A zaślepkę do przedniej dokładki, to planujesz kiedyś założyć? To jest tak prosty element, że można to dorobić bez problemu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #898 dnia: Czerwiec 09, 2019, 20:43:49 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Mam zdjęcią bo będę dorabiał lakier  do pomalowania klapki od wlewu bo mam w innym kolorze niż auto ;)

Naklejka współczesna : http://fabryka-naklejek.com/pasy-blendy-na-szybe/574-pas-team-heko-polonez.html
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #899 dnia: Czerwiec 09, 2019, 21:31:57 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W atu pękło 160 tys. km i tym samym 25 tys. km w moich rękach. Caroroverem przez rok machnąłem 13k km, a w atu zajęło mi to aż 5 lat.
Poza tym zauważyłem, że zaczęła mi się w nim pocić głowica na łączeniu z pokrywą wałków rozrządu, w miejscu gdzie ta druga wcześniej była pęknięta i spawana :/