Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019  (Przeczytany 202248 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1800 dnia: Październik 22, 2019, 22:46:46 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wspominając już o wyciekach oleju, czy nawet paliwa

Ogólnie się zgadzam. Natomiast doradź mi co mam zrobić z moimi dwoma autami odnośnie wycieków oleju. W akwarium już wycieku nie ma, ale był, silnik i belka są tak uwalone starym olejem od spodu że wygląda to tragicznie. Był to jeden z powodów dla których diagnosta nie chciał mi zaliczyć przeglądu. Ja to myłem płynem do mycia silników, naftą, benzyną i nic to nie dało. Jest tłusta skorupa którą musiałbym chyba targać szczotą na szlifierce, a i wtedy zostałby syf trudny do usunięcia. Tylko persfazje i to że gość mnie zna z białej podłogi i tego że kilka tygodni przed badaniem przyjeżdżam na szarpaki żeby wiedzieć co wymienić, dały mi zaliczyć przegląd.

Z kolei w Pandzie mojej mamy, jest silnik znany z tego że on fabrycznie się poci wokół miski olejowej. Przejrzałem wątki na forach, tam wszyscy mówią że nawet jakbym to zrobił, za miesiąc byłoby to samo. Jak mam nie mieć wycieku oleju w samochodzie który jest tak zaprojektowany, że musi mieć wyciek oleju?
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1801 dnia: Październik 22, 2019, 22:48:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
A co jak spowodujesz wypadek bez ważnego przeglądu?

Zgadza się. Konsekwencje prawne są dużo gorsze niż sam brak sprawdzenia.

Raz jeździłem rok bez przeglądu ale to tylko dlatego że w nawale obowiązków zwyczajnie o nim zapomniałem. Uświadomił mi to dopiero warsztat, gdy oddałem auto na naprawę hamulców, po tym jak zablokował się prawy przedni zacisk.

No to jacyś wyjątkowo normalni. Mnie zawsze trzymają i sprawdzają wszystkie dokumenty, nawet jeżeli mandatu nie chcą wlepić.

Odpukać, do tej pory wszystkie zatrzymania miałem przez normalnych policjantów. Nigdy też nikt nie czepiał się samochodu, chociaż kilka niegroźnych podstaw do zabrania dowodu widać od razu.
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2019, 22:51:19 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1802 dnia: Październik 22, 2019, 22:51:26 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Dużo robi ile bez tego przeglądu jeździłeś,jak krótko to zlewają sytuację.Tak bynajmniej było w moim wypadku ponad 4 lata temu,przegląd miałem do 17 marca a dzwon był 18 i nie było żadnych problemów ani ze strony ubezpieczyciela ani policji
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1803 dnia: Październik 22, 2019, 23:11:50 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Jak mam nie mieć wycieku oleju w samochodzie który jest tak zaprojektowany, że musi mieć wyciek oleju?
W przepisach jest zapisane "wyraźne wycieki w postaci spadających kropel płynów eksploatacyjnych", czyli jeśli masz zroszenie lub skorupę z oleju, ale nie widać kropel to ja bym się nie czepiał. Owszem są takie silniki, których uszczelnić się nie da, albo da się uszczelnić na kilka-kilkanaście tys. km nieśmiało wskażę, że w tej materii króluje opel. U mnie na stacji linia jest tak zrobiona, że światła sprawdza się dopiero po dojechaniu do końca, więc jeśli silnik jest zroszony, ale na posadzce nie zostały jakieś "pamiątki" po badanym pojeździe można przyjąć, że wszystko jest ok, ale są i takie przypadki, że przez te parę minut sprawdzania ustawienia świateł zostaje całkiem pokaźna kałuża oleju. Wtedy to już nie wiadomo co z takim fantem zrobić, bo nie podbijesz to na pewno znajdzie takiego, który mu to podbije i już raczej nie wróci. Podbijesz to się narażasz na problemy prawne..
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2019, 23:17:12 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1804 dnia: Październik 22, 2019, 23:40:21 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
wystarczy zobaczyć jak wyglądają parkingi pod marketami. Szczególnie tymi gdzie się długo siedzi. tam już kostka ma kolor czarny ;) Mam obecnie pod opieką 8 aut i żadne nie zostawia śladów. Wcześniej miałem w firmie seicento 900 i tam robiłem różne cuda by uspokoić skrzynię biegów. Toczyłem tulejki, dorabiałem uszczelnienia, simmeringi i zawsze olej znajdował nową drogę ;)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1805 dnia: Październik 22, 2019, 23:48:44 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2228
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Póki co, szczęśliwie żadne z moich aut niczym nie kapie  <jupi>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1806 dnia: Październik 23, 2019, 00:02:07 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6570
  • Płeć: Mężczyzna
bo nie podbijesz to na pewno znajdzie takiego, który mu to podbije i już raczej nie wróci. Podbijesz to się narażasz na problemy prawne..

Przemówić do rozumu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1807 dnia: Październik 23, 2019, 01:10:55 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A co jak spowodujesz wypadek bez ważnego przeglądu?

A jeśli cegła mi na głowę spadnie jak będę szedł po bułki... Ale zdarza się palec w dupie złamać, więc jak napisałem wyżej, trzeba się w takim wypadku liczyć z konsekwencjami, choć z tego co pamiętam, znajomy który miał wypadek świeżo poskładanym autem bez przeglądu, lecz nie z jego winy, nie miał szczególnych problemów akurat z tytułu jego braku (auto technicznie było sprawne i w miarę zadbane).  Co innego, jak lecisz bez przeglądu stówką i spowodujesz wypadek, bo przegnite przewody hamulcowe "kiedyś wymienię" akurat puszczą. Ale to się może zdarzyć nawet z przeglądem, mój pierwszy polonez, jak jeszcze nie bardzo ogarniałem temat, miał je tak skorodowane, że strzeliły akurat pod warsztatem, do którego zajechałem je wymienić  <rotfl2> A przegląd wóz przeszedł i nic nie usłyszałem na temat przewodów.

Żeby nie było, nikogo nie namawiam do jeżdżenia bez przeglądu.


« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2019, 01:13:51 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1808 dnia: Październik 23, 2019, 07:55:19 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
GOMULSKY - no dobra, a więc brnąc dalej: czy policja ma więc info, że dowód jednak został wymieniony, jeżeli nie okaże ani dowodu, ani kwitu za BT?

Słyszałem, że konieczność wymiany DR miała nie zachodzić w przypadku skończenia się miejsc na wbijanie pieczątek... To nie przeszło? Coś mnie ominęło?
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1809 dnia: Październik 23, 2019, 08:23:36 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W CEP prócz daty badania masz też nr dowodu rej. i datę jego wydania. Jeśli data wydania dowodu jest z przed badania, a od badania minęło ponad 30 dni i jest ono okraszone uwagami, o których pisałem wcześniej to właściwie sytuacja jest jest jasna, że dowód jednak nie jest zmieniony. Do tej pory policja nie specjalnie egzekwowała konieczność wymiany dowodu, ale wiadomo na dobre zmiany potrzeba pieniędzy, więc jak przyjdzie rozkaz "egzekwować" to będą to egzekwować...
Pogłoski mówiące o braku konieczności wymiany dowodu rejestracyjnego to były propozycje Liroya, które przepadły gdzieś w sejmie i najwyraźniej nikt tego tematu już nie chce poruszać.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1810 dnia: Październik 23, 2019, 09:11:54 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
A jeśli cegła mi na głowę spadnie jak będę szedł po bułki... Ale zdarza się palec w dupie złamać, więc jak napisałem wyżej, trzeba się w takim wypadku liczyć z konsekwencjami, choć z tego co pamiętam, znajomy który miał wypadek świeżo poskładanym autem bez przeglądu, lecz nie z jego winy, nie miał szczególnych problemów akurat z tytułu jego braku (auto technicznie było sprawne i w miarę zadbane).  Co innego, jak lecisz bez przeglądu stówką i spowodujesz wypadek, bo przegnite przewody hamulcowe "kiedyś wymienię" akurat puszczą. Ale to się może zdarzyć nawet z przeglądem, mój pierwszy polonez, jak jeszcze nie bardzo ogarniałem temat, miał je tak skorodowane, że strzeliły akurat pod warsztatem, do którego zajechałem je wymienić   A przegląd wóz przeszedł i nic nie usłyszałem na temat przewodów.
Znajowmy mial stuczke nowym passatem. Delikatnie uszkodzony blotnik, maska, zderzak. Do wymiany lampa. Naprawa w aso. Koszt 30tys zł. Teraz sobie wyobraź ze spowodujesz taka stluczke jadąc bez przeglądu. Poszkodowany zrwoci sie do Twojego uebzpiecztciela. Twoj ubezpieczyciel sprawdzi czy miales przeglad i odmówi wyplaty odszkodowania. Poszkodowany dostanie kase od ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Po kilku dniach od tego dostajesz pismo od ufg ze masz zapalcic 30tys zl.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1811 dnia: Październik 23, 2019, 09:30:25 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Teraz sobie wyobraź ze spowodujesz taka stluczke jadąc bez przeglądu. Poszkodowany zrwoci sie do Twojego uebzpiecztciela. Twoj ubezpieczyciel sprawdzi czy miales przeglad i odmówi wyplaty odszkodowania. Poszkodowany dostanie kase od ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Po kilku dniach od tego dostajesz pismo od ufg ze masz zapalcic 30tys zl.
Jest wiele wyroków sądów różnych instancji które nie zwalniają ubezpieczyciela z odpowiedzialności w przypadku braku przeglądu w aucie sprawcy.

Cytuj (zaznaczone)
Poszkodowany dostanie kase od ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego.
Nie dostanie, UFG działa tylko w sytuacjach gdy pojazd nie ma w ogóle OC, albo sprawca uciekł.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1812 dnia: Październik 23, 2019, 10:53:32 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Apropos uciekania,jakiś miesiąc temu mieliśmy taką sytuację,gość pod robotą wpierdolił matce w auto i uciekł,się "ch*" zdziwi jak mu przyjdzie oprócz 5 stów mandatu zabulić za naprawę 30 letniego trupa z własnej kieszeni  <lol2>


Tłumaczenie było takie że nie poczuł więc pojechał  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1813 dnia: Październik 23, 2019, 11:21:23 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4631
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
A jakże inaczej, SUV. Tak dobrze wyciszone są i miękkie, że nic nie słyszysz i nie czujesz wyrywając komuś zderzak czy przejeżdżając na pasach  <lol2> Generalne tendencja na drogach się zmienia: bardziej niż BMW (choć mistrzostwa zmieniania pasów bez kierunkowskazów na DTŚ i świecenia zenonami po oczach w wykonaniu miłośników tej marki wciąż trwają) zaczynam bać się SUVów na drogach, bo ich kierowcy już przeważają w idiotycznych manewrach. Z tego roku w moim prywatnym rankingu wygrywa babka, która SUVem, usiłując podjechać do dystrybutora na stacji, spowodowała... stłuczkę z nim. Też nic nie czuła wjeżdżając na podwyższenie-krawężnik na którym się znajduje i waląc zderzakiem w dystrybutor.

Tales: Maćko odpisał więc nie będę się powtarzał, najważniejszy jest fakt posiadania OC i nie uciekania jak kretyn w czasach, gdzie prawie wszędzie są kamery, nie mówiąc o braku zwykłej przyzwoitości :)
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2019, 11:23:04 am wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1814 dnia: Październik 23, 2019, 11:24:00 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Tak czy inaczej wole mieć przeglad i święty spokój niż stresować się co by bylo jakbym spowodował kolizję bez przeglądu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1815 dnia: Październik 23, 2019, 12:36:35 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
Ustawiona zbieżność. Wszystko wskazuje na to, że polonez dotrze na 10.11 pod fabrykę

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1816 dnia: Październik 23, 2019, 21:53:15 pm »

Offline Grizli

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1803
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez
Znajowmy mial stuczke nowym passatem. Delikatnie uszkodzony blotnik, maska, zderzak. Do wymiany lampa. Naprawa w aso. Koszt 30tys zł. Teraz sobie wyobraź ze spowodujesz taka stluczke jadąc bez przeglądu. Poszkodowany zrwoci sie do Twojego uebzpiecztciela. Twoj ubezpieczyciel sprawdzi czy miales przeglad i odmówi wyplaty odszkodowania. Poszkodowany dostanie kase od ubezpieczeniowego funduszu gwarancyjnego. Po kilku dniach od tego dostajesz pismo od ufg ze masz zapalcic 30tys zl.
Bzdura ubezpieczyciel nie ma prawa odmówić odszkodowania nawet jak jedziesz pijany. Moze w określonych przypadkach wystąpić z regresem i odzyskać kase od sprawcy ale brak przeglądu do nich nie należy.Brak przeglądu spowodowany stanem technicznym pojazdu który był bezpośrednią przyczyną kolizji czy wypadku może dopiero powodować problemy.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1817 dnia: Październik 23, 2019, 22:04:45 pm »

Offline strowger#1983

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 145
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Heavy User
    • Polonez, Fiat, Chevrolet, Toyota
Ja już dwa auta bez przeglądu mam - Polonez w garażu z padniętym alternatorem i Nubira. Polonez od kwietnia, Nubira od maja, o czym przypadkowo się ostatnio dowiedziałem. No i latam bez przeglądu, już z pełną premedytacją. Będę miał czas, to zrobię, na razie go po prostu nie mam...

Mnie interesuje bardziej brak wpisu w odnośnie LPG - kilka lat już się tak kulam, w czasie przeglądu dostaję karteczkę z wpisem o braku adnotacji w DR, papiery od gazu pokazane wcześniej i można jechać. Były kontrole policyjne, żaden policjant nie zauważył...

Żeby było w temacie - poszedłem do garażu, otworzyłem maskę celem wyjęcia alernatora, popatrzyłem i doszedłem do wniosku, że poczekam do wiosny;)
Było:Polonez C+ 1.6GSI '99 - 437kkm - bez remontu: http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez-Caro/69918
Jest:Polonez C+ 1.6GSI '01/02 - 216kkm: klimatyzacja
Chevrolet Nubira 1.8 CDX, 2007, 216kkm: http://www.polskajazda.pl/Samochody/Chevrolet/Lacetti/147971
Toyota Auris 1.6, 2015, 93kkm
http://www.youtube.com/user/strowger79

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1818 dnia: Październik 23, 2019, 23:22:22 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Trochę ostatnio szaleję z pistoletem w garści.

Wczoraj poprawki reaktywneho. Dzisisj pierwsza warstwa podkładu akrylu na podłodze od dołu. Jak się uda kupić kolejną puchę to może jutro uda się położyć 2 warstwę. Jak pogoda dopisze to może przed zimą poleci jeszcze epoksyd i chlorokauczu...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2019
« Odpowiedź #1819 dnia: Październik 24, 2019, 00:04:42 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2060
no co ty. Alternator to cyk pyk
Rozrusznik to co innego.