Autor Wątek: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat  (Przeczytany 25998 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #140 dnia: Październik 05, 2019, 13:05:20 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Typowy materiał na tapicerkę samochodowa. Ekoskóra i coś w podobie alkantary - tkanina alicante. Zamawialem stąd: https://hurtowniatapicerska.pl/category/tkaniny-i-akcesoria-samochodowe-tkaniny-samochodowe?horizontal

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #141 dnia: Październik 05, 2019, 14:16:41 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
boczki STD obszywasz skora ?
ta alcante duzo tansza od weluru, ciekawe jak z trwaloscia,
welur w PN to byl taki, jak w tym sklepie pod nazwa autobusowe
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #142 dnia: Październik 05, 2019, 15:42:31 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Jeżeli chodzi o boczki drzwi tapicer powiedział mi że nie jest w stanie odtworzyć oryginalnych wzorów. Mowie o tych zgrzewach, przetloczeniach jezeli można to tak nazwać. Stwierdził że do tego jest potrzebna forma.
Na pewno boczki będą obklejone ekoskora bo takie jak sa to nie będą pasowac do siedzen. Jednak obklejone na gladko bez żadnych przełożeń lub przeszyc będą zle wg mnie wyglądać. Zobaczę co zaproponuje tapicer.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 05, 2019, 19:52:14 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Widziałem takie boczki po obszywaniu i według mnie wyglądają fatalnie bez oryginalnych przetłoczeń... szukaj lepiej oryginalnych skajowych.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #144 dnia: Październik 05, 2019, 20:04:19 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
chodzi mi o boki foteli groclin STD lub RLX, normalnie sa obszyte czarnym welurem, ale tym o krotszym wlosiu, jak ten tanszy ze strony, ktora linkowales,
nie napisales, gdzie bedziesz stosowal skaje i tak sie zastanawiam,

co do boczkow drzwiowych to mozna wyszyc wzor nicią w innym kolorze (zeby byla wyraznie widoczna) i recznie przykleic tak, by srodki byly wypukle,
nie jest to taki sam efekt jak fabryka, ale wyglada spoko
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #145 dnia: Październik 05, 2019, 21:04:47 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
co do boczkow drzwiowych to mozna wyszyc wzor nicią w innym kolorze (zeby byla wyraznie widoczna) i recznie przykleic tak, by srodki byly wypukle,
nie jest to taki sam efekt jak fabryka, ale wyglada spoko
Też właśnie o tym myślałem.
Jeżeli chodzi o kolory to środki foteli będą:
https://hurtowniatapicerska.pl/alicante-extra-z-pianka-ciemny-szary-popiel.html
Natomiast boki:
https://hurtowniatapicerska.pl/skaj-samochodowy-kanyon-na-piance-jasny-czarny.html
Podobnie tylna kanapa.

Jeżeli chodzi o boczki drzwi to zastanawiam sie czy lepiej dac tą "alcantare" czy skaj.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #146 dnia: Październik 05, 2019, 23:41:27 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dajesz skaje na boki siedziska zwyklych foteli ?
nie rob tego, bo bedziesz zalowal, mam takie fotele w dajhajsu i pruje sie to jak stare przescieradlo - na fotelu kierowcy wydarty jest caly bok (siedziska i oparcia) ,a na fotelu pasazera oparlem sie reka o siedzisko i rozprulo sie laczenie płótna ze skaja

w dodatku wybrales sobie szaro-czarny "kolor" ,a to zawsze wyglada slabo, chyba ze jest ozdabiane dodatkowymi wstawkami i przeszyciami
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2019, 23:44:10 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #147 dnia: Październik 06, 2019, 11:22:49 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak już robisz wszystko hurtem, to nie myślałeś o brązowym wnętrzu, ala eksportowe caro z prospektów?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #148 dnia: Październik 06, 2019, 11:52:43 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie, wnetrze bedzie szaro-czarne tak jak pisałem wcześniej. Z resztą teraz tez jest szaro czarne.
Tu jeszcze z pokrowcami, ale cala tapicerka jest taka jak boczku. Szaro-czarne paski.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/701ef40af15f45a9

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #149 dnia: Październik 06, 2019, 16:59:19 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
mialem taka tapicerke w waskim, calkiem przyjemny material, ale malo trwaly,
chyba mocno nie lubi slonca, bo po latach mocno sie pruje,
w szerokim to chyba niezbyt czesto wystepowala,

nie wiem tylko, gdzie chcesz wcisnac skaje, bo nie ma na nia miejsca,
do takich "kolorow" zastosuj przynajmniej kolorowa nic np. niebieska pod kolor nadwozia
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #150 dnia: Październik 10, 2019, 15:54:38 pm »

Offline wlodek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus / FSO Poloneza Caro 1.4
Kwestia gustu ale wydaje mi się, że bez "przetłoczeń" lub chociaż przeszyć udających przetłoczenia nie będzie to zbyt ładne - coś jak rzemiosło z Allegro:

https://allegro.pl/oferta/boczki-tapicerskie-drzwi-polonez-nowe-komplet-skaj-7560518449

Może lepiej używane:

https://www.olx.pl/oferta/kompletne-boczki-tapicerka-polonez-CID5-IDA3Khx.html#8b3ca8ece0



Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #151 dnia: Październik 10, 2019, 20:01:14 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
calkiem przyjemny material, ale malo trwaly,
chyba mocno nie lubi slonca, bo po latach mocno sie pruje,
Może warto zadać sobie pytanie, czy to jest w ogóle samochodowy materiał, bo znam jeden duży sklep, który handluje takimi rzeczami i nie wszystkie tkaniny są przez sprzedawców określane jako przeznaczone do samochodów.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #152 dnia: Październik 10, 2019, 21:30:01 pm »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
calkiem przyjemny material, ale malo trwaly,
chyba mocno nie lubi slonca, bo po latach mocno sie pruje,
Może warto zadać sobie pytanie, czy to jest w ogóle samochodowy materiał, bo znam jeden duży sklep, który handluje takimi rzeczami i nie wszystkie tkaniny są przez sprzedawców określane jako przeznaczone do samochodów.
to material sprzed cwiercwiecza, wiec watpie, ze da sie zakwalifikowac do pozniejszych kategorii
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #153 dnia: Styczeń 31, 2020, 22:52:56 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Odświeżę temat co się dzieje z Polonezem, będzie się działo w najbliższym czasie.
Udało mi się kupić cichy most. Po wymianie stwierdziłem że to nie to samo auto. :-)
Jestem w tracie zmiany układu hamulcowego na Lucas plus tarcze 257mm z Palio. Na tę chwilę brakuje mi jedynie korektora hamowania. Przy okazji dowidziałem się że występowały dwa miejsca mocowań. Jedno przy poduszce amortyzatora a drugie "gdzieś" przy podłożnicy na nadkolu.
Zupełnie przypadkiem udało mi się kupić alufelgi Dezent o fajnych parametrach: 14x5,5 4x98 ET28. Obecnie już mają roztoczony otwór centralny z fiatowskiego na polonezowski i niebawem pójdą do renowacji, wiec stalówki 14 w idealnym stanie będą na sprzedaż. :-)
Udało mi się kupić za 120zł zupełnie nowy przedni zderzak ale czeka on na montaż z uwagi że stwierdziłem że zajmę się całym przodem kompleksowo, w sensie kupię nowe reflektory i halogeny, i dopiero wtedy założę nowy zderzak.
Jakie plany na przyszłość?
Muszę przejrzeć wał bo słychać stuki przy dynamiczniejszym ruszaniu. Krzyżaki?
Ogarnąć prowadnice szyb w drzwiach przednich bo nie da się domknąć okien i cały czas słychać szum. Nie słyszałem tego jak jeździłem z wyjącym mostem. :-)
Planuję zająć się wygłuszeniem.
Rozglądam się za stabilizatorem od kombi.
A co najważniejsze. Zaczynam w końcu zbierać graty potrzebne do swapu na rovera 1.8. Wiem że pewnie poleci hejt ale nie chcę OHV szczególnie GLE. :-)
Fotki jakie mam:
Naprawa wycieraczek: https://www.fotosik.pl/zdjecie/31e424f8ccc07d8f
Felgi na sprzedaż: https://www.fotosik.pl/zdjecie/d1a919d1ee26598a
Przymiarka hamulców: https://www.fotosik.pl/zdjecie/7bf5b18d056b6d12

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 02, 2020, 00:56:53 am »

Online KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A co najważniejsze. Zaczynam w końcu zbierać graty potrzebne do swapu na rovera 1.8. Wiem że pewnie poleci hejt ale nie chcę OHV szczególnie GLE.
ja pierdziu, ilez to bylo rozkminy nad tym nie/swapem rowerka, zakladales tematy tylko po to, zeby nikogo nie sluchac, bo i tak byles zdecydowanie niezdecydowany albo niezdecydowanie zdecydowany,
byly rozwazane za i przeciw (i tak ich nie bierzesz pod uwage, wiec łorewer) i chodby skaly sraly rowerek nie jest dzisiaj dobrym materialem na swapa - tzn. w twojej sytuacji jest beznadziejny, bo nie przywiozles sobie ucietego przodu z poldo-szesnachy na przyczepce ;>
posiadasz dokladnie 0 potrzebnych czesci do takiego swapu i jeszcze masz nadzieje kupowac je oddielnie ,
good luck !
sadze, ze skonczy sie to spektakularna porazka i narobisz sobie wstydu - a narobic sobie wstydu przy swapie rowerka to podwojna porazka <rotfl2>
porazka przy malo eksploatowanym swapie, to z kolei zaden wstyd, wiec zdecydowanie bezpieczniejsze przedsiewziecie, a jest kilka silnikow, ktore pasuja  - i nie trzeba do tego uzywac skrzyni z RX7 ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 02, 2020, 07:45:09 am »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
bo nie przywiozles sobie ucietego przodu z poldo-szesnachy na przyczepce
:-)
Wiem że pewnie poleci hejt ale nie chcę OHV szczególnie GLE.
Mam podobne odczucia ;-)
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 02, 2020, 09:38:37 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
ja pierdziu, ilez to bylo rozkminy nad tym nie/swapem rowerka, zakladales tematy tylko po to, zeby nikogo nie sluchac, bo i tak byles zdecydowanie niezdecydowany albo niezdecydowanie zdecydowany,
byly rozwazane za i przeciw (i tak ich nie bierzesz pod uwage, wiec łorewer) i chodby skaly sraly rowerek nie jest dzisiaj dobrym materialem na swapa - tzn. w twojej sytuacji jest beznadziejny, bo nie przywiozles sobie ucietego przodu z poldo-szesnachy na przyczepce
posiadasz dokladnie 0 potrzebnych czesci do takiego swapu i jeszcze masz nadzieje kupowac je oddielnie ,
good luck !
sadze, ze skonczy sie to spektakularna porazka i narobisz sobie wstydu - a narobic sobie wstydu przy swapie rowerka to podwojna porazka
porazka przy malo eksploatowanym swapie, to z kolei zaden wstyd, wiec zdecydowanie bezpieczniejsze przedsiewziecie, a jest kilka silnikow, ktore pasuja  - i nie trzeba do tego uzywac skrzyni z RX7
Jak możesz to nie wypowiadaj się w tematach które ja poruszam.

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 02, 2020, 12:11:17 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Trudno, żeby się ktoś ekscytował montażem roffera, bo to oklepany silnik i przekładka ohv nie jest rewolucją, ale tendencja do nazywania wszystkich niepochlebnych opinii "hejtem" uważam za zdziecinnienie... forum jest od wyrażania opinii, także tych negatywnych. Rover brzmi jak odkurzacz i nigdy w polonezie go nie lubiłem, zdecydowanie wolałem pod maską oglądać stare DOHC i podobne silniki, czy to 1.4 czy inny, co już "hejt" czy jeszcze nie? Czy dopuszczalne jest tylko klepanie po plecach i chwalenie?  :jezyk2:
« Ostatnia zmiana: Luty 02, 2020, 12:13:23 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 02, 2020, 12:47:35 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Dwie rzeczy są pewne,

Jedna, że póki nie będziesz miał wszystkich potrzebnych części, nie ma sensu rozgrzebywać auta.

Druga, że póki jest w stanie oryginalnym, możesz dostać na niego opinię rzeczoznawcy i robić sobie legalne przerwy w płaceniu OC.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Polonez Caro 1.6GLE 94r. + garażo-warsztat
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 02, 2020, 12:55:41 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Trudno, żeby się ktoś ekscytował montażem roffera, bo to oklepany silnik i przekładka ohv nie jest rewolucją, ale tendencja do nazywania wszystkich niepochlebnych opinii "hejtem" uważam za zdziecinnienie... forum jest od wyrażania opinii, także tych negatywnych. Rover brzmi jak odkurzacz i nigdy w polonezie go nie lubiłem, zdecydowanie wolałem pod maską oglądać stare DOHC i podobne silniki, czy to 1.4 czy inny, co już "hejt" czy jeszcze nie? Czy dopuszczalne jest tylko klepanie po plecach i chwalenie? 
Pisząc "będzie hejt" miałem na myśli to że pewnie będzie wiele głosów typu "zostaw gle bo masz silnik w fajnym stanie"
Mi osobiście ten silnik nie pasuje z wielu powodów m.in słabe osiągi, wysokie spalanie a przede wszystkim uperdliwa regulacja "wszystkiego" która trzeba wykonywać dość często. Takie jest moje zdanie. Jak ktos lubi gle to oczywiście rozumiem.
Kiedyś byłem uważałem żeby zostawiać w tym aucie wszystko w oryginale. Teraz uwazam że warto "unowoczesnic" poloneza. Dlatego modyfikuje hamulce, niebawem pewnie tez zawieszenie, a swap na rovera to chyba najtańszy i najprostszy sposób na nadanie temu autu osiągów współczesnych aut.