Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 170330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1140 dnia: Październik 01, 2020, 21:57:41 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4691
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ech ten mit wysokiej półki i kosmicznej technologii. Bez oporów można wlać k2 75W90 gl-5 za 18zł, bo jest lepszy pod każdym względem od tego hipola o którym mowa :P.

Skąd wiesz?

1. Karta charakterystyki, do znalezienia w parę sekund w google, znalezienie zajmuje minutę i wiemy, który olej jest dziadowski, nie trzeba słuchać Zenka w sklepie i sugerować się forumowymi opiniami typu "bo dziadek lał"
2. Pływał sobie w jednej ze skrzyń samochodów które posiadałem i w zimie biegi wchodziły lekko, tak samo po nagrzaniu.
« Ostatnia zmiana: Październik 01, 2020, 21:59:50 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1141 dnia: Październik 01, 2020, 22:59:34 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Podłączyłem ten alarm Prestige i działa jak trzeba. Jedyne co, to nie podłączałem siłowników master, bo nie chciało mi się boczków zdejmować, przekładać siłowników i ciągnąć dodatkowych przewodów. Wszystko działa elegancko z pilota. Jeszcze ewentualnie diodę sygnalizującą działanie, by trzeba podłączyć i krańcówki przy masce i bagażniku, ale to nie jest ważne. Zależało mi na centralnym. Nawet czujniki ultradźwiękowe na słupkach działają.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1142 dnia: Październik 02, 2020, 08:28:37 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Miałem i byłem zadowolony. Nawet klapę otwierał...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1143 dnia: Październik 06, 2020, 13:10:02 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire


Wyprałem i zamontowałem Limitedy na pokład  :) . Idealne nie są ale będę szukał za niedługo dawcy materiałów . Na szczęście już wiem w czym występowała taka tapicerka ;)

Tyle syfu zebrało się na fotelach i kanapie przez 24 lata ...

« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2020, 13:20:17 pm wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1144 dnia: Październik 06, 2020, 15:03:19 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Na szczęście już wiem w czym występowała taka tapicerka

I jak rozumiem to tajemnica? :P Ja bym za to chciał znaleźć nowy materiał, który był używany w Truckach 2003 i Matizach/Lanosach.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1145 dnia: Październik 06, 2020, 18:42:58 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Na szczęście już wiem w czym występowała taka tapicerka ;)
Szkoda, że nie podzielisz się na macierzystym forum tą informacją. Koledze na facebooku podpowiedziano, że ten materiał występował w Renault Laguna I  <cwaniak2>
« Ostatnia zmiana: Październik 06, 2020, 18:44:40 pm wysłana przez AUTOSAN »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1146 dnia: Październik 06, 2020, 18:53:00 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13837
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
faktycznie, mialem wrazenie, ze skądś znam ten welur o paździerzowatym wygladzie,
Laguna spoko auto, tylko wkurzal mnie dostep do niektorych elementow przy naprawach i ta wszechobecna szarosc wnetrza,
kiedys wzialem sie za przegladanie ogloszen, zeby zobaczyc jakie tam tapicerki byly do wyboru i czaicie, ze nie bylo nic w kolorze !!
zawsze szary paździerz w kilku odmianach tej swojej szarosci - w zyciu bym tego do Poloneza nie wstawil, chodzby mialo byc limitowane nawet do pół egzemplarza ;]
raczej w druga strone transfer by sie przydal, czyli jakis kolorowy welur z PN do Lagi

P.S.
sam material jest dosc trwaly i wytrzymaly, tylko wyglada kijowo
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1147 dnia: Październik 06, 2020, 20:49:48 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Chyba chodziło o to, że laguna miała aspirować do safrane, a ta niby miała być limuzyną dla nadzianych, nudnych gości po 50-ce. Laguna miała jeszcze gorzej, ponieważ jej odbiorcą mieli być ludzie, którzy chcieli być jak nabywcy safrane ;)

W autach zrobiłem niewiele, w Uno zmieniłem tylne amortyzatory. Po wymianie niestety jakiejś  wielkiej różnicy nie czuć.
Ostatnio wybrałem się w dłuższą trasę Atówką i niestety muszę stwierdzić, że prowadzi się tragicznie... Ale za to cały czas czuć wigor pod nogą :d
Z większych przedsięwzięć, ociepliłem drzwi w garażu, ciekawe na ile pomoże to w zimie.
Kupiłem też przedostatnią transzę części do Una: rozrząd, filtry, uszczelkę miski olejowej, olej do silnika i kilka innych rzeczy. Pozostaje jeszcze kupić nowy olej do skrzyni i akumulator, gdyż obecny po 8 latach już bardzo mocno odmawia współpracy.
W kombi chyba pompa paliwa powiedziała papa, bo jakoś dziwnie muli i szarpie przy ostrym przyspieszaniu, a jak się przyspiesza w miarę delikatnie to wszystko jest w miarę ok.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1148 dnia: Październik 07, 2020, 01:03:37 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Szkoda, że nie podzielisz się na macierzystym forum tą informacją.

Cóż  jak by każdy wiedział z czego są to już by nie były takie rzadkie bo każdy by sobie repliki robił  a próbował by to opchnąć jako oryginał dlatego nie chciałem się dzielić informacją chodź myślę że gdyby ktoś na PW się odezwał to by dostał od mnie odpowiedź z czego ten materiał jest ;-)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1149 dnia: Październik 07, 2020, 10:44:39 am »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1295
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
Szkoda, że nie podzielisz się na macierzystym forum tą informacją.

Cóż  jak by każdy wiedział z czego są to już by nie były takie rzadkie bo każdy by sobie repliki robił  a próbował by to opchnąć jako oryginał dlatego nie chciałem się dzielić informacją chodź myślę że gdyby ktoś na PW się odezwał to by dostał od mnie odpowiedź z czego ten materiał jest

uuuuuuu ale pech :( niefart na całego, cały plan w pizde

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1150 dnia: Październik 07, 2020, 10:48:56 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Cóż  jak by każdy wiedział z czego są to już by nie były takie rzadkie bo każdy by sobie repliki robił  a próbował by to opchnąć jako oryginał dlatego nie chciałem się dzielić informacją chodź myślę że gdyby ktoś na PW się odezwał to by dostał od mnie odpowiedź z czego ten materiał jest

Ja też ostatnio znalazłem dobry zamiennik nagrzewnicy Calsonica (znanej z tego, że nie jest specjalnie trwała i ciężko ją dostać), który pasuje dość dobrze na miejsce oryginalnej, też lepiej nie będę się dzielić tą informacją bo jeszcze inni użytkownicy Plusów z Calsoniciem by mogli mieć nie cieknące nagrzewnice, co by wtedy było jak by wszyscy sobie "od tak" mogli wymienić.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1151 dnia: Październik 07, 2020, 11:01:42 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2090
dobry zamiennik nagrzewnicy Calsonica
wystaw na allegro za 1000 zł i wypal oznaczenia

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1152 dnia: Październik 07, 2020, 12:19:26 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2284
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
no cóż, po co więc zaglądać na to forum? może zmienić nazwę na  "się chwalę i pocałujcie mnie w dupę.pl"
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1153 dnia: Październik 07, 2020, 13:25:29 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 884
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Nagrzewnica z Clio I pasuje prawie idealnie zamiast oryginalnej calsonica  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1154 dnia: Październik 07, 2020, 16:43:56 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Z porshe pasuje lepiej...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1155 dnia: Październik 07, 2020, 16:48:21 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Nagrzewnica z Clio I pasuje prawie idealnie zamiast oryginalnej calsonica 

jeśli dobrze widzę to przy tej trzeba by lekko kombinować z rurkami wody (o ile znalazłem w necie tą samą którą masz na myśli).
Ja akurat dobrałem VALEO 812016/NISSENS 71143/THERMOTEC D6P007TT od Citroena Saxo/Peugeota 106 - wyjścia wypadają identycznie jak w oryginalnej, plastikowe rurki są dłuższe niż w oryginale i jedną z nich można opcjonalnie podciąć (ale to nie przymus), szerokość i grubość jest ta sama, wysokość trochę mniejsza.
Jedyne, co trzeba zrobić to zrobić dystanse z gąbki żeby zniwelować różnice w wysokości i uciąć "uszka" na śrubki żeby nagrzewnica schowała się do obudowy jak oryginalna.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1156 dnia: Październik 07, 2020, 17:16:47 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Wymieniłem spalone żarówki podświetlenia w panelu od ogrzewania i nawiewu w konsoli środkowej. Tym razem nawet cięgno od sterowania temp. bez problemu dało się wyczepić.

Z kolei w starciu głowica GSI vs ściągacz sprężyn (kształt C) wygrała głowica... Na te sprężyny to jednak musi być coś lepszego niż badziewny ściągacz :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1157 dnia: Październik 07, 2020, 19:22:35 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1169
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Wstępnie dobrze jest podeprzeć zawór  i poprzez kawałek rurki walnąć młotkiem od strony sprężyny, celem odklejenia zabezpieczeń zaworu. Uwaga na zabezpieczenia bo mogą latać po garażu.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1158 dnia: Październik 07, 2020, 20:53:12 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2090
twardszych sprężyn niż w GSI nie widziałem w innym aucie. To fakt. jak masz wiertarkę stołową to na niej też się da.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1159 dnia: Październik 07, 2020, 20:55:44 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Wstępnie dobrze jest podeprzeć zawór  i poprzez kawałek rurki walnąć młotkiem od strony sprężyny, celem odklejenia zabezpieczeń zaworu. Uwaga na zabezpieczenia bo mogą latać po garażu.
No właśnie, ja nie liczę na to, że sama sztywność ściągacza da sobie radę z zaklepanym zamkiem  zaworu, za każdym razem tak robię... Tzn pukniecie młotkiem w śrubę ściągacza od strony sprężyny po wstępnym naprężeniu
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2020, 20:57:28 pm wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!