Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1160 dnia: Październik 08, 2020, 04:37:02 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Będę musiał pokombinować
Uwaga na zabezpieczenia bo mogą latać po garażu.
No tego chciałbym uniknąć, bo raz, że garaz mam trochę zagracony (i weź to potem poszukaj jak gdzieś wleci) a dwa, czy lecąc czegoś nie rozwali :)


twardszych sprężyn niż w GSI nie widziałem w innym aucie. To fakt. jak masz wiertarkę stołową to na niej też się da.
Tak się szczęśliwie składa, że takowy sprzęt mam w garażu. Dzięki, spróbuję.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1161 dnia: Październik 08, 2020, 09:49:15 am »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Króćce plastikowe parownika skłoniły mnie dzisiaj do nieplanowanego urlopu remontowego. Po prostu sie urwały chłodziwo porozlewałem gdzieś w Unisławiu Śląskim...  Po zakorkowaniu do domu wróciłem na wodzie i benzynie :P UPG chyba  na swoim miejscu... Tylko teraz do Action po najtańszy płyn chłodzacy wypadałoby się karnąć, dopokąd ałuta nie rozmontowałem
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2020, 09:52:18 am wysłana przez altowiolista »
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1162 dnia: Październik 08, 2020, 17:50:39 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wczoraj miałem "ciekawą" sytuację związana poniekąd z polonezem. Wystawiłem na fb do sprzedaży m.in. tylne zaciski i osłony tarcz hamulcowych. Pewny gość napisał żeby podać mu nr telefonu. Podałem, zadzwonił,  ustaliliśmy szczegóły transakcji. Wszystko kulturalnie. Na drugi dzień wysłałem paczkę. Gości wczoraj dzwoni, że on chciał kompletne zaciski a ja mu wysłałem gołe. Co przez kompletne on rozumie zaciski z jarzmami, prowadnikami i zawleczkami. Nie dał mi wg dojść do słowa tylko od razu wydziera się do słuchawki. Po tekście "Dojadę cie pedale jeb.." zakończyłem z nim rozmowę. Gdyby kulturalnie powiedział o co chodzi to może nawet wysłałbym mu te jarzma bo u mnie się będą tylko kurzyły ale po tym co sobą zaprezentował odechciało mi się z nim rozmawiać
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2020, 17:53:29 pm wysłana przez Tales »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1163 dnia: Październik 08, 2020, 17:58:40 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Wczoraj miałem "ciekawą" sytuację związana poniekąd z polonezem. Wystawiłem na fb do sprzedaży m.in. tylne zaciski i osłony tarcz hamulcowych. Pewny gość napisał żeby podać mu nr telefonu. Podałem, zadzwonił,  ustaliliśmy szczegóły transakcji. Wszystko kulturalnie. Na drugi dzień wysłałem paczkę. Gości wczoraj dzwoni, że on chciał kompletne zaciski a ja mu wysłałem gołe. Co przez kompletne on rozumie zaciski z jarzmami, prowadnikami i zawleczkami. Nie dał mi wg dojść do słowa tylko od razu wydziera się do słuchawki. Po tekście "Dojadę cie pedale jeb.." zakończyłem z nim rozmowę. Gdyby kulturalnie powiedział o co chodzi to może nawet wysłałbym mu te jarzma bo u mnie się będą tylko kurzyły ale po tym co sobą zaprezentował odechciało mi się z nim rozmawiać

Może naczytał się tu na forum "Twoich wypocin" w pewnych tematach i stąd ta reakcja........
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1164 dnia: Październik 08, 2020, 17:59:41 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Nie wiem o co Ci chodzi człowieku.
Jak dla Ciebue różnica zdan w pewnych tematach jest usprawidlieniem dla chmastwa i wyzwania kogos to nie mamy o czym rozmawiać
« Ostatnia zmiana: Październik 08, 2020, 18:20:08 pm wysłana przez Tales »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1165 dnia: Październik 08, 2020, 18:43:08 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
w sumie, to nie dziwie sie, ze koles sie zasugerowal, ze to peda kompletne zaciski, skoro sprzedajesz zaciski z oslonami, czyli blacha mocowana przez plyty kotwiczne, ktorych nie sposob odkrecic bez wczesniejszego odkrecenia jarzm,,

co do reakcji, to juz indywidualna sprawa, jeden bedzie dojezdzal pedalow, drugi klamal, ze wysyla pozew, ale najczesciej jest to niegrozny wylew frustracji
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1166 dnia: Październik 08, 2020, 18:51:23 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Powiem tak, gość zadzwonił i powiedział że interesują go zaciski i osłony. Nie było mowy o jarzmami ani też nie padło podczas rozmowy stwoerdzenie kompletnie zaciski.
I tak jak powiedziałem. Gdyby zadzwonił i powiedział że zaszło nieporozumienie to bym mu te jarzma dosłał.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1167 dnia: Październik 08, 2020, 18:51:43 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Nie wiem o co Ci chodzi człowieku.
Jak dla Ciebue różnica zdan w pewnych tematach jest usprawidlieniem dla chmastwa i wyzwania kogos to nie mamy o czym rozmawiać

Bardzo proszę o pisanie ze zrozumieniem i używanie polskich znaków i nie gubienie literek.. bo ciężko się to czyta...

A w temacie rzeźbie w g.... wymyślam podświetlanie suwaków w 125p.
Co ciekawe są 3 rodzaje gumek( pomijam starą konsolę w 125p na wąski przełącznik dmuchawy) różnią się cięgnami bo np z Poloneza 95 roku nie pasują..... są za szerokie lub za wąskie.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1168 dnia: Październik 08, 2020, 20:48:12 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Przykleiłem w 125p klameczki do fletnerek (po dwóch latach obie odpadły na upale). Tym razem na klej do lusterek z siateczką. Ciekawe, ile wytrzyma :P.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1169 dnia: Październik 08, 2020, 22:18:42 pm »

Offline Czaroo#1879

  • Moderator
  • Wiadomości: 917
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6
Powiem tak, gość zadzwonił i powiedział że interesują go zaciski i osłony. Nie było mowy o jarzmami ani też nie padło podczas rozmowy stwoerdzenie kompletnie zaciski.
I tak jak powiedziałem. Gdyby zadzwonił i powiedział że zaszło nieporozumienie to bym mu te jarzma dosłał.
Następnym razem moze aukcje w sylu sprzedam co na zdjeciu.
Było:
Polonez Atu 1.6 GSI
Polonez Caro 1.4 16v
Jest:
Polonez Caro 1,6 GLE

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1170 dnia: Październik 08, 2020, 22:30:51 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Zdjęcie było dodane wraz z opisem:
Z uwagi na zmianę tylnych hamulców sprzedam części widoczne na zdjęciach. Wszystko w pełni sprawne. Półosie z szerokiego mostu. O ceny proszę pytać na priv.

Było, minęło. Nauczka na przyszłość żeby nie załatwiać nic na "gębę".

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1171 dnia: Październik 09, 2020, 00:07:46 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Zdjęcie było dodane wraz z opisem:
Z uwagi na zmianę tylnych hamulców sprzedam części widoczne na zdjęciach. Wszystko w pełni sprawne. Półosie z szerokiego mostu. O ceny proszę pytać na priv.

Było, minęło. Nauczka na przyszłość żeby nie załatwiać nic na "gębę".

Sprzedawanie czegokolwiek co jest tanie mija się z celem, więcej zdrowia stracisz niż coś zyskasz. Jak okresowo nie używałem Plusa i stwierdziłem że sprzedam za stówę akumulator żeby się nie marnował, to miałem w trzy dni z 10 smsów od różnych osób o treści "Czy podejdzie do Golfa TDI"
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1172 dnia: Październik 10, 2020, 11:21:13 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
A w temacie rzeźbie w g.... wymyślam podświetlanie suwaków w 125p.

Ja odpuściłem temat bo myślałem też o tym ale jeśli ruszę kredensa to skończy się zanotowaniem tunelu środkowego z Caro pod deskę z MRa tak samo nagrzewnicy z caro z zaworkiem na zewnątrz (trzeba będzie  dół orzenić z górą oryginału i zaślepić dodatkowe otwory na 2 środkowe nawiewy. I tak do niego będę wrzucał całą instalacje z Abimexa ;-)  Widziałem lata temu takie przeróbki z tym tunelem i nawet fajnie to siada z deską od 125p
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1173 dnia: Październik 10, 2020, 12:43:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ja mam zamontowaną nagrzewnicę z caro, zaworek z lublina pod maską, i nic nie trzeba było zmieniać z nawiewami :) Weszła w miejsce oryginalnej.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1174 dnia: Październik 10, 2020, 13:05:33 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 560
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Widziałem lata temu takie przeróbki z tym tunelem i nawet fajnie to siada z deską od 125p
Potwierdzam https://www.youtube.com/watch?v=ii_3eSn4caQ

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1175 dnia: Październik 10, 2020, 14:17:09 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Co z tego jeśli nie masz żółtych tablic to ok, ja mam.
Próbowałem i testowałem na innej oprawie suwaków.
Brak mi koncepcji. Przewierciłem i wsadziłem małe diody w suwaki ale bardzo słabo to wygląda.
Brakuje jakiś strzałem jak w Polonezie chyba że dać żaróweczki po bokach aby podświetlały suwaki.
Myślałem nad wywierceniem otworu fi5mm, doklejenie kolorowego szkiełka z zegarów 125p ( okrągłe) a z drugiej strony doklejenie oprawki na żarówkę 1,2W.

chyba że ktoś ma jeszcze inną koncepcję.........
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2020, 14:22:24 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1176 dnia: Październik 10, 2020, 18:43:46 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Czy ja wiem czy to takie odejście od oryginału na żółtych. Kiedyś na spocie widziałem Kredensa przed 75 rokiem z Grokami z przodu na żółtych i nikt się nie czepiał ;-)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1177 dnia: Październik 10, 2020, 20:18:10 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Żółte blachy to jest pic na wodę patrząc na to wszystko, robię teraz znajomemu swapa w warszawie na 2.5 tds i po zabiegu też ma dostać żółte  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1178 dnia: Październik 11, 2020, 10:29:54 am »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3437
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Żółte blachy to jest pic na wodę patrząc na to wszystko, robię teraz znajomemu swapa w warszawie na 2.5 tds i po zabiegu też ma dostać żółte  <spoko>

Tak zgadza się , kiedyś z 10 lat temu był wymogi itp itd... Teraz tylko liczy się kasa i przechodzi wszystko, na dodatek bez rzeczoznawcy...
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #1179 dnia: Październik 11, 2020, 22:08:07 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4671
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W sumie to jest lepsza sytuacja niż sprzed np. 15 lat, kiedy naprawdę był problem z rejestracją w jakikolwiek sposób bardzo unikatowych aut, które szły z tego powodu na żyletki, bez perspektyw na poprawę sytuacji w tym temacie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...