Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 168639 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #700 dnia: Czerwiec 04, 2020, 17:02:46 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wczoraj tak zachwalałem lublinka, a ten pierdziel zdechł mi dzisiaj na mieście, przed skrzyżowaniem...
Na szczęście, zgodnie z moimi podejrzeniami, winny okazał się niedobór paliwa. Zepchnęliśmy gruchota na zatoczkę, gdzie złapał odpowiedni przechył i zassał jeszcze łyk oleju napędowego, by dojechać na tuż obok położoną stację benzynową. :)
Chyba pierwszy raz zdarzyło mi się stwierdzić, że awaria nie przytrafiła mi się w najmniej odpowiednim momencie.
Co ciekawe, cała akcja trwała może z dwie minuty, a dwóch różnych przypadkowych kierowców zaoferowało pomoc. Czyżby kultowy dostawczak?  <rotfl2> Kilkanaście lat temu lublin 1 zaniemógł mi na mieście, to inni kierowcy trąbili i patrzyli z politowaniem albo jak na coś, co przykleiło im się do podeszwy. A dzisiaj - same pozytywne reakcje. Normalnie, jak kiedyś, gdy syrena 105 mi zgasła i nie chciała odpalić. :d

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #701 dnia: Czerwiec 04, 2020, 18:04:01 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Wczoraj tak zachwalałem lublinka, a ten pierdziel zdechł mi dzisiaj na mieście, przed skrzyżowaniem...
Na szczęście, zgodnie z moimi podejrzeniami, winny okazał się niedobór paliwa.
strasznie "ch*"owy silnik, ze nie chce pracowac bez paliwa - powinien zadowolic sie powietrzem i promieniowaniem kosmicznym
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #702 dnia: Czerwiec 04, 2020, 18:24:25 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Niedługo strach będzie cokolwiek napisać na tym forum bo każdego bombardujesz swoimi kąsliwymi tekstami.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #703 dnia: Czerwiec 04, 2020, 18:37:02 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
To wejdź sobie w profil KGB i sprawdź datę rejestracji konta. Jakoś forum nie trzeba było ewakuować :P.

Ja ciągle tak zachwalam polonezy, a przedwczoraj najechałem przednim prawym kołem na gwoździa  <do bani> W końcu coś musiałem naprawić (bo jeszcze trochę i zapomnę, jak klucz wygląda  :d ), a raczej oponiarz, bo gwóźdź okazał się dość długi, i próba wyjęcie powodowała upuszczenie powietrza. Zrobiłem z nim w oponie jakieś 100km, i ładnie wypolerowało i zaobliło główkę - gdyby nie "pytanie" słyszane przy otwartym oknie, pewnie bym nie ogarnął, że coś mam wbite.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2020, 18:39:06 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #704 dnia: Czerwiec 04, 2020, 18:48:52 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To wejdź sobie w profil KGB i sprawdź datę rejestracji konta. Jakoś forum nie trzeba było ewakuować .
Ale użytkowników coraz mniej. Nie wiem jak innych ale mnie uszczypliwe teksty raczej zniechęcają.
Ciekawe czy w cztery oczy też jest taki mocny w gębie. Czy to tylko król intrentu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2020, 18:52:28 pm wysłana przez Tales »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #705 dnia: Czerwiec 04, 2020, 19:08:12 pm »

Offline lesor#1973

  • FSO:1993-1996 B1078
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1327
  • Płeć: Mężczyzna
  • Borełło, Carełło, 115c_w_Jesionie
To wejdź sobie w profil KGB i sprawdź datę rejestracji konta. Jakoś forum nie trzeba było ewakuować .
Ale użytkowników coraz mniej. Nie wiem jak innych ale mnie uszczypliwe teksty raczej zniechęcają.
Ciekawe czy w cztery oczy też jest taki mocny w gębie. Czy to tylko król intrentu.
W ustawieniach forum możesz sobie ukryć posty każdego, kto cię uwiera. Dużo lepsze niż dyskusje prowadzące donikąd.
Zważcie jegomość – odparł Sanczo Pansa – że to, co tam się ukazuje, to nie żadne olbrzymy, ino wiatraki.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #706 dnia: Czerwiec 04, 2020, 20:48:28 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nabyłem prawilny hak do Atu. Także mając już komplety niezbędnych gratów powoli można oddawać orciari do pospawania, albo samemu zaopatrzyć się w spawarkę do plastiku i spróbować własnych sił <mysli>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 04, 2020, 20:51:38 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #707 dnia: Czerwiec 04, 2020, 22:50:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Podpowie ktoś jak założyć sprężynę na bęben pas?
Wywaliło mi i niestety mam problem bo nie umiem jej nawinąć:(
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #708 dnia: Czerwiec 05, 2020, 10:02:25 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Wczoraj zrobiłem Polonezem 758km  <cwaniak2> Trasa Łódź - Cieszyn - Katowice - Sosnowiec - Łódź. I w międzyczasie objazd szrotów na Śląsku. Z jednego kupiłem idealne drzwi kierowcy z jakiegoś ex miłośniczego Atu Plusa na boschu z 1997. Swoją drogą, strasznie smutny widok, pełno naklejek zlotowych, samochód blacharsko 9/10, jeszcze fluidol z niego wypływał. To jest nielogiczne. Komuś mógł się znudzić samochód, ale jak można egzemplarz wart z 2500 myślę, oddać na złom za 400-500zł ? Kiedy sam komplet zdrowych drzwi tyle wart. Niestety inne drzwi uszkodzili złomiarze i tylko od kierowcy odratowałem.

Poza tym, przed wczoraj sprzedałem Daewoo Tico. Szybko poszło, kupione i sprzedane poniżej tysiąca złotych :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2020, 10:08:29 am wysłana przez Dawid91 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #709 dnia: Czerwiec 05, 2020, 10:11:03 am »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Chętnie bym zobaczył jak wygląda ten Twój nowy polonez. Widzę że zdjęcia robisz na parkingu przy M1. Nie mam tam daleko.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #710 dnia: Czerwiec 05, 2020, 10:43:22 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Szkoda że nie pisałeś, zrobiło by się na szybko spota w Cieszynie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #711 dnia: Czerwiec 05, 2020, 11:37:56 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Trasa Łódź - Cieszyn - Katowice - Sosnowiec - Łódź. I w międzyczasie objazd szrotów na Śląsku.

Po łbie powinieneś dostać za to, że się nie pochwaliłeś, że będziesz blisko. :/

W ustawieniach forum możesz sobie ukryć posty każdego, kto cię uwiera. Dużo lepsze niż dyskusje prowadzące donikąd.

Ale ta opcja jest beznadziejna, bo wystarczy, że ktoś zacytuje i te posty i tak i tak widać.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2020, 12:06:04 pm wysłana przez kuba92 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #712 dnia: Czerwiec 05, 2020, 12:51:01 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Chętnie bym zobaczył jak wygląda ten Twój nowy polonez. Widzę że zdjęcia robisz na parkingu przy M1. Nie mam tam daleko.
Zapraszam na PW i można się zgadać. Mieszkam blisko M1 :)

Szkoda że nie pisałeś, zrobiło by się na szybko spota w Cieszynie  <spoko>



Po łbie powinieneś dostać za to, że się nie pochwaliłeś, że będziesz blisko. :/

Te błędy można naprawić w przyszłości ;) powiem szczerze, że zaspałem i jak miałem być w Cieszynie przed 9, to byłem prawie o 10, Katowice 12, wyjazd na szroty i nie wiem kiedy była 16 bo wracając już stałem w korkach... W domu byłem 21:30 a dziś od rana sporo jeżdzenia miałem ( ale już nie Polonezem ).

W październiku Polonez wraca do Cieszyna i zostanie tam na kilka dni, celem zrobienia porządnej konserwacji antykorozyjnej podwozia, która należała mu się od dawna.

Swoją drogą, kupiłem kolejne Daewoo Tico. Poniżej ceny złomu, a sprawne, jeżdżące z opłatami i nawet el. szyby ma :D Za niedługo będzie do wzięcia.

Po wczorajszym butowaniu sprawdziłem poziom oleju i jednak Polonez sobie troszkę łyknął...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2020, 12:55:55 pm wysłana przez Dawid91 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #713 dnia: Czerwiec 05, 2020, 13:30:16 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kto Ci robi konserwację?
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #714 dnia: Czerwiec 05, 2020, 22:04:53 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
Dzisiaj w trakcie ulewy umarło ładowanie w Atusiu, Bosch długo nie jeździł po naprawie, może po prostu padł regulator albo szczotka się ułamała... A jeszcze wczoraj założyłem chłodnicę z dwoma wentylatorami - zastanawiałem się kiedy będę go odkręcał do demontażu alternatora ;-|
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #715 dnia: Czerwiec 05, 2020, 22:18:24 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Do Uno wleciały nowe świece i kable zapłonowe.
Wykonałem podejście 2.5 do cynowania malucha, po zgłębieniu wielu filmów na YT. Wyszło nienajlepiej, a resztę przykryje baranek, chociaż i tak pewnie za kilka lat w tym miejscu znów będzie dziura.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #716 dnia: Czerwiec 06, 2020, 05:19:39 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
można oddawać orciari do pospawania, albo samemu zaopatrzyć się w spawarkę do plastiku
Lutownica Ci nie wystarczy?  <mysli>
Podpowie ktoś jak założyć sprężynę na bęben pas?
Tak, jak w miarce zwijanej - nawijasz na bolec dekla i nasadzasz. Ja ostatnio w lewym mechanizmie naciągnąłem sprężynę o jeden obrót, bo myślałem, że pas się schowa tak ładnie, jak w prawym; ale nic się nie poprawiło - jak dyndał, tak dynda. ;]
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 06, 2020, 05:23:32 am wysłana przez mp79 »

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #717 dnia: Czerwiec 06, 2020, 07:20:32 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Podobno nie zwijające się pasy są poprostu sztywne od brudu. Koleha kiedyś umył je bez demontażu i zaczęły się ładnie zwijać.
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #718 dnia: Czerwiec 06, 2020, 12:31:03 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Kto Ci robi konserwację?

https://www.facebook.com/Noxudol/?epa=SEARCH_BOX

Ten człowiek. Tanio nie będzie, tym bardziej, że trzeba drzeć to co jest teraz. Ale to chyba jedyny, albo jeden z niewielu ludzi z którymi się dogadam w tej kwestii :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #719 dnia: Czerwiec 06, 2020, 13:04:24 pm »

Offline zimnylech

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 613
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu+ 00' Subru OUT H4
Podobno nie zwijające się pasy są poprostu sztywne od brudu. Koleha kiedyś umył je bez demontażu i zaczęły się ładnie zwijać.
Dokładnie, miałem tak w subru, wystarczyła woda z mydłem. Cały pas rozwinąłem, miękką gąbka powycierałem, odczekałem aż wyschnie i zwinąłem.