Autor Wątek: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020  (Przeczytany 163307 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #300 dnia: Marzec 12, 2020, 16:04:26 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Tak właśnie mam u siebie na RTSach. Cały zestaw jest do wąskiego zawieszenia (bo tylko takie są z dobrych marek dostępne, do szerokiego jest tylko Mototechnika i Delphi) i dłuższe łączniki i to one załatwiają całą sprawę. Z resztą różnica w długości końcówek między szerokim a wąskim rozstawem nie jest duża. Kiedyś to sprawdzałem i jak dobrze pamiętam wychodzi nawet zabawnie, bo krótka końcówka do wąskiego rozstawu jest minimalnie dłuższa od tej do szerokiego :) Ta długa robi różnicę i ona jest dłuższa w szerokim  ;)

W sumie całe szczęście, że Polonez zawieszeniowo to Włoch, dzięki temu te niektóre elementy są nadal produkowane przez dobre marki. Te same drążki są w Argencie, 132, Lancii Gammie Coupe czy Fulvi  :-) Oni nawet pewnie nie zdają sobie z tego sprawy  ;>

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #301 dnia: Marzec 12, 2020, 16:05:38 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
mieliśmy już kilka przykładów na wznowienie produkcji gdzie chętnych było masa lecz po napisaniu ceny połowa milkła
Masz pewnie na myśli słynne "kolorowe" szyby? Nie dziw się, że chcieli tanio. Sam bym wziął cały komplet, ale niestety, pewnych rzeczy się nie przeskoczy. Zresztą, logicznie myśląc, to porównując szyby z np. kompletem drążków/końcówek, czy wahaczy do przedniego zawieszenia, które to ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo, to niestety, szyby przegrywają, bo w tym wypadku, wydają się jedynie fanaberią. Komplet szyb wychodził tam chyba 1500, czy jakoś tak? A takie elementy zawieszenia, to ile by mogły kosztować? 500 pln? Jeśli były by jakości porównywalnej z fabryczną, to jest to inwestycja na lata, w zależności od przebiegów danego pojazdu. Ale zgadzam się co do reszty. W naszym środowisku strasznie ciężko się jest dogadać. Czasem ludzie są w stanie płacić po 300 pln za ten durny stabilizator z kombi, podczas gdy zrobienie takiego na grupowe zamówienie, ile by mogło kosztować? Chyba nie więcej? Kawałek wygiętego i zahartowanego pręta, żadna kosmiczna technologia. Jak tu kiedyś ktoś pisał, nie było by żadnym problemem załatwienie nawet nowych groklinów, albo przynajmniej "remont kapitalny" starych, ale niema się z kim dogadać. Naprawdę ci, którzy płacą po 1500 pln za stare, wypierdziane szmaty, nie woleli by tyle dać za nowe, lub regenerację starych na nowych gąbkach itd? To samo z klimatyzacją, do której ciężko dostać głupie przewody, nie wspominając o reszcie. Niektóre rzeczy, to oczywiście fanaberie, ale jeśli by chodziło o podzespoły mechaniczne, których nie można kupić, lub są podłej jakości, to idea jest jak najbardziej słuszna. Im więcej chętnych, tym chyba mniejsza cena, co nie? Gdyby skrzyknęli się wszyscy, którzy siedzą w temacie poldków itd. to można by zrobić takie zamówienie, że zapewne nie uderzyło by to po kieszeni. W przypadku szyb, chętnych nie było dużo. Ciekawe co by było, gdyby zamówienie było np. na 2000 kompletów? Zeszli by z ceny, czy dalej tyle?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #302 dnia: Marzec 12, 2020, 16:46:57 pm »

Offline Chińczyk

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 343
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999
Ciekawe co by było, gdyby zamówienie było np. na 2000 kompletów? Zeszli by z ceny, czy dalej tyle?

Pomysł może i fajny, ale znajdź tylu chętnych lub kogoś kto chce zamrozić swoją gotówkę i sprzedawać później po jednej/dwóch sztukach by odzyskać swój kapitał.
Cytat: Zoltan#1930
czyli w domyśle, że jesteśmy debilami, co ewentualnie powiedzą gdzie młotkiem przywalić, a ci z forum prawnego wiedzą co i jak "z firmo" a kanapki smarują gównem?

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #303 dnia: Marzec 12, 2020, 16:58:08 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
myślę, że pierwszy do produkcji będzie drążek środkowy. Zapasy się kończą a zamienników prócz M-T nie ma

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #304 dnia: Marzec 12, 2020, 18:46:14 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Pomysł może i fajny, ale znajdź tylu chętnych lub kogoś kto chce zamrozić swoją gotówkę i sprzedawać później po jednej/dwóch sztukach by odzyskać swój kapitał.
No niestety. Prędzej większość zezłomuje te polonezy, niż zacznie dokładać tyle kasy, ile by to nie było. Te szyby pewnie były by sporo tańsze, ale przy tak małej liczbie chętnych, to nic dziwnego, że cena jak za bmw. Do tego wszechobecne docinki, że pasek nie taki, że zarabiają na frajerach itd. Ręce opadają. Przy takich akcjach zamówieniowych, to zawsze najlepiej dowiedzieć się najpierw, jaka może być najniższa proponowana cena danego produktu i ile musi być zamówione kompletów. Inaczej, to ludzie się nie decydują bo drogo, a im ich mniej, to drożej. Ja wiem, że fajnie by było kupić produkt wysokiej klasy za psie pieniądze, ale to tak nie działa. Tym bardziej na specjalne zamówienie. Blacharka też by się przydała lepszej jakości, ale cóż...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #305 dnia: Marzec 12, 2020, 22:20:47 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
Tyle że szyby to ekstrawagancja właściciela. A części blacharki i zawieszenia to konieczność dla przetrwania. Zastanawia mnie jedynie fenomen Mototechniki, bo na ich miejscu bym zrobił produkt spoko i cenę x2 A tak to nikt nie kupuje bo badziewie i co z tego że tanie.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #306 dnia: Marzec 12, 2020, 22:27:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
yle że szyby to ekstrawagancja właściciela. A części blacharki i zawieszenia to konieczność dla przetrwania. Zastanawia mnie jedynie fenomen Mototechniki, bo na ich miejscu bym zrobił produkt spoko i cenę x2 A tak to nikt nie kupuje bo badziewie i co z tego że tanie.

Ale jest w każdym sklepie kotoryzacyjnym, a lepsze części tylko na necie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #307 dnia: Marzec 14, 2020, 23:16:56 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1144
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Rozebrałem silnik krokowy w roverze i wyczyściłem. Chociaż czyszczenie to dużo powiedziane bo wszystko było zachowane od nowości w sterylnych warunkach,a do tego niema tam co czyścić-jedna zębatka i 2 ośki. Co jakiś czas obroty potrafią skoczyć o 200 obr.,aby zlikwidować to zjawisko,trzeba linke puścić luźno po silniku,zamiast w oryginalnym uchwycie.Jeśli chcemy zachować linke puszczoną jak w fabryce,trzeba linke poluźnić do tego stopnia,że przepustnica się będzie otwierała maxymalnie w 70%,albo dołożyć dodatkową sprężyne odciągająca ośke przepustnicy. Kto takie gówno zaprojektował,szkoda że polonez nie doczekał się nowego osprzetu rovera,zamiast tego szitu na poziomie komarka.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #308 dnia: Marzec 15, 2020, 17:29:09 pm »

Offline maniek1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 441
  • Płeć: Mężczyzna
    • fiat 125p
zamontowałem podsufitkę od + oklejoną na S line.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #309 dnia: Marzec 15, 2020, 18:48:10 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Przez ostatni miesiąc: kupiłem Trucka LB 2003 i zrobiłem mu podstawowy serwis. Zostało tylko uszczelnić tył silnika, bo niestety się leje...

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #310 dnia: Marzec 18, 2020, 21:01:17 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Mojego Poloneza dopadł odłamkami koronawirus. Firma gdzie dałem zaciski, jarzma itp do lakierowania zawiesiła działalność na czas pandemii.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #311 dnia: Marzec 18, 2020, 21:15:36 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A to miało być samo lakierowanko, czy też przygotowanie, piaskowanie itp? Bo jak miałeś gotowe, to trzeba było sobie samemu prysnąć. Ja sobie dawno temu w caro zwykłą śnieżką prysnąłem i trzymało parę lat. Są teraz przecież niby te lakiery temperaturowe, więc co za problem? A teraz będziesz czekał uj wie ile. Zresztą, do takich operacji, to najlepiej mieć drugi komplet, wtedy sobie można robić na spokojnie i podmienić, jak będzie gotowe. Najgorzej, to rozkręcać jeżdżące auto i czekać.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #312 dnia: Marzec 18, 2020, 21:23:12 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
To miało byc piaskowanie i proszek.
Auto jest jeżdżące bo to zaciski z palio A na razie siedzi bendix jeszcze.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #313 dnia: Marzec 19, 2020, 09:09:07 am »

Offline wlodek

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 61
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus / FSO Poloneza Caro 1.4
Wymieniłem olej + filtr w k16.

A dzisiaj pochylam się nad prawą, przednią podłużnicą.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #314 dnia: Marzec 20, 2020, 22:17:25 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Mojego Poloneza dopadł odłamkami koronawirus. Firma gdzie dałem zaciski, jarzma itp do lakierowania zawiesiła działalność na czas pandemii.

Czego się boją, że złapią koronawirusa od zacisków?

Za najdalej dwa miesiące się okaże że może być 5 razy więcej zgonów, a żadna kwarantanna nie jest potrzebna. Wystarczy że 100 tys. ludzi nie dostanie nagle pensji.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #315 dnia: Marzec 21, 2020, 13:53:07 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
W ramach kwarantanny sworzeń dolny i końcówka RTS zamontowane, miałem w Atusiu skrzynię zdrucać, ale właśnie skończyłem zawieszkę w Karusiu.
Musze zadbać o jeździdełka, bo skorom pracownik medyczny, to wszystko przede mną jeszcze.
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #316 dnia: Marzec 21, 2020, 17:34:07 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2062
Fajnie masz. Ja od 2 tygodni nie mam życia. Od pon do pt 8-20 i sobota oszczędniej bo od 10 do 14:30. Strach pomyśleć jak będzie, gdy korona się rozszaleje.
W przychodni już nie przyjmujemy ludzi z ulicy. Wszystko jest organizowane co do minuty. Zabiegi, przyjęcia . Płatności za teleporady blikiem ... Skype ;) nowy tydzień zaczynam z rozbudowanym systemem dezynfekcji rąk i powierzchni. Jedynie wszystkiego brakuje, od maseczek po kombinezony.

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #317 dnia: Marzec 21, 2020, 20:02:56 pm »

Offline altowiolista

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 660
    • Atu i Caro-oba GSi, Borewicz 1,? '83, Caro+ GLI, Atu-
diodalodz, na razie modlę się, abyśmy w robocie nie weszli do pułapu zejść...
Altówka, Alaska, mój Anioł albo Atu. Jak by nie patrzeć - warto żyć! A teraz mam jeszcze Borewicza!!

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #318 dnia: Marzec 24, 2020, 20:22:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wiele nie zrobiłem, bo od ponad tygodnia zmagam się zatokami...
No ale w Uno wymieniłem pasek klinowy, przy okazji zauważyłem, że podobnie jak w poldku, tak i w Uno termostat powietrza domyślnie zasysa ciepłe powietrze znad kolektora, a że u mnie tej rury już nie ma, to zablokowałem go tak, że zasysa zimne powietrze spod zderzaka. Może to placebo, ale trochę orzeźwiło to te 39 kotów mechanicznych :)

Odp: ---===] Co dzisiaj zrobiłem w/z moim autem... [===--- 2020
« Odpowiedź #319 dnia: Marzec 24, 2020, 21:15:13 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4634
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Po tylu latach walnięty termostat w puszce powietrza to przypadłość nie tylko poloneza. Identyczny problem był w mojej favoritce, i większości aut, które spotykałem z termostatem w puszce powietrza. Zawsze zablokowanie na zimne ożywia silnik, a w poldkach szczególnie, bo różnica między wlotem fi50mm a o 1/3 mniejszym dla gorącego jest dość spora  :]
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2020, 21:17:51 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...