Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 123912 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1020 dnia: Wrzesień 26, 2021, 21:19:08 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Też poszukuję osoby która by to wykonała. Kupiłem nawet nowy kolektor pod tą okazję.
Sam wielokrotnie nad tym myślałem, no bo to przecież aż się prosi o taka przeróbkę. Trzeba mieć właśnie "zapasowy" kolektor, tak w razie w, jakbyśmy przedobrzyli, no i zrobić dwie flansze, pospawać i ładnie wyrównać. Pasowało by przy okazji zachować oryginalne wymiary, żeby nam podpórki kolektora później spasowały, ale w ostateczności, można przecież zrobić je nowe, nic skomplikowanego. Do dziś nie rozumiem, czemu nie zaprojektowali tego jako dzielony.
Ja się dzisiaj wziąłem trochę za rozbiórkę, ale jak mi się nie chciało z tym bawić, tak nadal mi się nie chce. Strasznie nie widzę odkręcania nakrętek kolektora na aucie. U góry, ok. jakoś tam pójdzie, zwłaszcza, że odkręciłem przepustnicę, ale te dolne, to je*ał je pies. Ciasno strasznie. Wyciągać silnika też mi się nie chce, ale jak się zdenerwuję, to u mnie niedługo. Przy okazji bym sobie komorę wymył i trzeba by jakieś wygłuszenie dać na ścianę grodziową, bo jednak w środku go słychać trochę. Od razu się może pobawię i przerobię złącze między kolektorem a tłumikiem na szczelnie, z zastosowaniem plecionki. Jak mnie kusi mu wrzucić rovera, to nie mam słów, ale też mi się nie chce za bardzo grzebać aż tyle, chociaż to tylko zmiana belki, stabilizatora, drążka środkowego, przewody paliwowe na drugą stronę (można puścić nowe, a te zostawić), podstawa aku, wiązka przednia i to w sumie tyle z najważniejszych. Reszta to kosmetyka, gdyby nie klima. Trzeba by mieć dwa zapasowe przewody idące od kompresora, żeby tych nie psuć, a z wiązki GSi można wypruć potrzebne przewody, albo po prostu zrobić nową wiązkę. Fajnie by było mieć tu rover a na wypasie, klima wspoma , elektryka itd, ale tak mi się nie chce...
Te nieszczęsne wałki od zwykłego 1.8 w końcu coś dają w 1,4? Bo leży mi to parę lat, tylko w wersji bez palca (trza nabić) ale mam z mojego starego 1,4, więc no problem i tak właśnie pytam. Na moście 3,9 go zamuli bardzo, nie? Mam most szeroki na tarczach z caro 1.4 tylko trzeba by te mocowania do amorów dorobić. Na złomie nawet chciałem, żeby mi to z mostu plusowego palnikiem odcięli, ale właściciel się nie zgodził, bo mu mosty z poldka schodzą na pniu, wiec nie ładuje w kontener.
Można jeszcze w ogóle zalegalizować taką przekładkę, gdy silnik jest występujący fabrycznie w danym samochodzie?
A wracając do GSI, można wywalić mu podgrzewanie przepustnicy? Bo mnie te wężyki denerwują, a pozbyłbym się wtedy stamtąd tej rurki powrotnej z nagrzewnicy i dał węża. W roverze to wywaliłem i nic się nie działo.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1021 dnia: Wrzesień 27, 2021, 06:24:18 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Przepustnicę od razu montuj z Leganzy 2.0 16v,fabryczna jest wyrwana żywcem z matiza i dusi ten silnik jak cholera. Podgrzewanie możesz wywalić,nic się nie stanie  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1022 dnia: Wrzesień 27, 2021, 10:28:29 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Miałem kiedyś w GSi przepustnicę z 2.0 i nie chodziło to za fajnie, fakt jak się już silnik wkręcił to szedł jak zły, ale MAP wariował, silnik na niskich obrotach szarpał, dławił się i co chwila walało CHECK.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1023 dnia: Wrzesień 27, 2021, 18:21:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Buźka od kilku tygodni nie mozesz zabrac sie za wymiane UPG, a chcesz robic swapa <wow>
przeciez wymiana UPG w OHV to prosta i szybka robota, a kolektor GSI niewiele wnosi, bo dodatkowa godzinka lub dwie na luzaku, z dostepem tez tragedii nie ma - polecam pobawic sie z zagranicznymi silnikami, to od razu rozpolawianie barana zacznie byc zbedne,
jeszcze rozumiem, gdy ktos chce wywalic hydro i miec dostep do klawiatury, ale normalnie mozna sobie pokrecic srubki co kilka lat,
gdybys odkrecal jedna dziennie w wolnej chwili, to juz dawno mialbys glowice na wierzchu

Przepustnicę od razu montuj z Leganzy 2.0 16v,fabryczna jest wyrwana żywcem z matiza i dusi ten silnik jak cholera.
fabryczna ma srednice 46mm i dusic to moze 2.0, a nie 1.6 - ma dwa razy wieksza powierzchnie niz pojedynczy kanal, a dwoch kanalow na raz nie zasila przeciez
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1024 dnia: Wrzesień 27, 2021, 19:04:20 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
fabryczna ma srednice 46mm i dusic to moze 2.0, a nie 1.6 - ma dwa razy wieksza powierzchnie niz pojedynczy kanal, a dwoch kanalow na raz nie zasila przeciez
Potwierdzam, 171 KM nie dusiła wcale.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1025 dnia: Wrzesień 27, 2021, 19:53:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5100
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Buźka od kilku tygodni nie mozesz zabrac sie za wymiane UPG, a chcesz robic swapa
Nie, "nie mogę się zabrać", tylko mi się nie chce a to dwie różne sprawy. Rozkręciłem wczoraj trochę tego wszystkiego i zostało zabrać się za oba kolektory. Nie musisz mi pisać, że to prosta robota, bo wiem. Jest nieco trudności z tym kolektorem, ale tak, to nic szczególnego. W roverze zrobiłem swego czasu to i tu zrobię. Zresztą, nie jestem z pierwszej łapanki. Starzeję się chyba i mi się już tak nie chce, jak jeszcze 10 lat temu. Ale tak, czy inaczej, to to zrobię. O swapie myślałem, bo wolę rovera niż gsi, ale za dużo zabawy z klimą i szkoda tu cokolwiek przerabiać. Jakby mi tu coś konkretnie walnęło, że silnik by trzeba było wyciągać i remontować, to może bym się skusił.
polecam pobawic sie z zagranicznymi silnikami, to od razu rozpolawianie barana zacznie byc zbedne
A to, to akurat wiem. Tam czasem potrafi być naprawdę ciasno.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1026 dnia: Wrzesień 28, 2021, 19:37:49 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
fabryczna ma srednice 46mm i dusic to moze 2.0, a nie 1.6 - ma dwa razy wieksza powierzchnie niz pojedynczy kanal, a dwoch kanalow na raz nie zasila przeciez
Potwierdzam, 171 KM nie dusiła wcale.
przy dmuchaniu dostaje jednak troche fory ;>
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1027 dnia: Wrzesień 28, 2021, 22:07:48 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Zebrałem się dziś w sobie i praktycznie poskładałem kombi i wykonałem jazdę próbną. Jest na prawdę spoko,  ten silnik jeszcze nigdy tak chętnie nie wyrywał się do przodu. Muszę się pochwalić, że wstawienie pod tylny zderzak wywietrznika ze "współczesnego" samochodu było strzelem w 10tke, nawet bez włączenia nawiewu z kratek daje całkiem nieźle. Oczywiście przyhamowałem kilka razy żeby ściągnąć rdze z tarcz i przekonać się tym samym, jak "ch*"owe są hamulce w PN... 6 hamowań z 100 km/h do 50 km/h i heble właściwie straciły większość swojej skuteczności  <blee>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1028 dnia: Wrzesień 28, 2021, 23:40:23 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 561
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
O jaki wywietrznik chodzi, bo nie mogę skojarzyć ?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1029 dnia: Wrzesień 29, 2021, 00:06:08 am »

Online mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Czy to chodzi o plastikową ramke z gumowymi klapkamo, które otwierają się w jedna strone?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1030 dnia: Wrzesień 29, 2021, 06:43:27 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tak

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1031 dnia: Wrzesień 29, 2021, 09:34:46 am »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W plusach namiastka tego jest w tylnych drzwiach.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1032 dnia: Wrzesień 29, 2021, 10:22:17 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3128
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Nie tylko w plusach, w minusach po 95r. też to było, ale działo jak wszystko we FSO,  czyli średnio. Tutaj przekrój ze  3x większy, w miejscu, gdzie nic nie dławi wylotu powietrza z kabiny, także robi robotę.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1033 dnia: Wrzesień 29, 2021, 13:18:05 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4675
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W którym miejscu ten wywietrznik fabrycznie się znajduje?
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1034 dnia: Wrzesień 29, 2021, 14:42:25 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
W tylnych drzwiach. Prostokątna kratka.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1035 dnia: Wrzesień 29, 2021, 14:50:43 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Ty patrz a ja tam zawsze głośniki montowałem  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1036 dnia: Wrzesień 29, 2021, 19:31:33 pm »

Online mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
A ja to gówno polonezowe z tylnych drzwi zakleiłem taśmą (to te 2 podlozne otwory na rancie drzwi) bo tylko od tego mi się zawsze kurzył bok tylnej kanapy

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1037 dnia: Wrzesień 29, 2021, 23:04:24 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4675
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Też byłem pewien, że to otwór na głośniki  <lol>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1038 dnia: Wrzesień 30, 2021, 01:23:08 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6590
  • Płeć: Mężczyzna

Nie, "nie mogę się zabrać", tylko mi się nie chce a to dwie różne sprawy. (...) Starzeję się chyba i mi się już tak nie chce, jak jeszcze 10 lat temu. Ale tak, czy inaczej, to to zrobię.


Być może tzw. wypalenie, czyli zaburzenie depresyjne.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1039 dnia: Wrzesień 30, 2021, 11:33:50 am »

Online mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1147
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Do mostu 85w-140 czy 75w140?