Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 123308 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1040 dnia: Wrzesień 30, 2021, 12:43:46 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
75W140.

E tam wypalenie, jesień idzie, pogoda za oknem bura, zimno, i się człowiekowi odechciewa wszystkiego :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1041 dnia: Październik 02, 2021, 00:31:05 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
To warto sobie chociaż sprawić lampę przeciwdepresyjną, postawić np. obok fotela w salonie, i się naświetlać podczas oglądania TV.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1042 dnia: Październik 02, 2021, 08:27:11 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Co takiego?  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1043 dnia: Październik 02, 2021, 10:05:35 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Akurat banned wie, o czym pisze, bo jest coś takiego. Ma to zastępować naturalne słońce i pobudzać produkcję dopaminy w mózgu, czyli tzw. "hormonu szczęścia" Komuś, kto nie przeżył jakiejkolwiek "depresji sezonowej" może się to wydawać śmieszne, ale to ponoć działa. Mieszkamy w chu*owym kraju, gdzie przez większość roku jest albo szaro, albo pada, a słonecznych dni, jest jak na lekarstwo. I jak tu nie zwariować? A na takiej np. Florydzie, ludzie mają słońca aż za dużo. Nie będę się tu rozpisywał na publicznym forum, ale ja akurat już wiem, co i jak i wcale nie jest mi do śmiechu. Raczej nikomu tego nie życzę.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1044 dnia: Październik 02, 2021, 11:24:25 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Czyli jeśli on wyjechał na wyspy to z automatu strzelił se w kolano bo tam dopiero jest szaro buro i ponuro
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1045 dnia: Październik 02, 2021, 17:37:56 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Różnica jest jednak taka, ze tam wykonujac legalnie najmniej płatną pracę możesz spokojnie przetrwać od wypłaty do wypłaty i nawet coś odłożyć. W Polsce wykonując ta samą pracę,  też za minimum krajowe nie można mówić o czymś takim jak samodzielna egzystencja, ba nawet o wegetacji. Zakładając, że nie masz własnego domu/mieszkania to w najlepszym razie połowa z tych ~2100 zł netto idzie w pizdu. Plus dojazd do roboty i zostaje Ci z 500-600 zł na rachunki, jedzenie, środki czystości i odzież. Nie dostaniesz na łeb, jeśli taki stan rzeczy ciągnie się latami?
W temacie, w kombi zrobiłem przegląd. Po prawie roku wszedłem pod atu, biedne powoli się poddaje, tzn. mimo remontu i konserwacji podłużnica zaczyna próchnieć... Także stoję przed dylematem, czy ratować czy jeszcze pojeździć, a potem zezłomować.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2021, 17:43:12 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1046 dnia: Październik 02, 2021, 18:56:56 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Dokładnie, nie ma co się śmiać z depresji, bo to smutna sprawa. A depresję sezonową zrozumie ten kto dużo pracuje w nocy a odsypia w dzień, zimą często bywa tak, że śpisz akurat wtedy kiedy jest słońce i bywa kiepsko. Wujek był kiedyś kierowcą w piekarni, praca tylko w nocy, w dzień spał i taka praca przez kilka lat zmusiła go do wizyty u psychiatry. Mamy pewne potrzeby naturalne i tego się nie oszuka. A swoją drogą ten sam wujek również wyemigrował do UK i z pensji ciężko pracującego pracownika fizycznego kupił sobie 2 letniego Vauxhalla, po dość krótkim czasie. U nas o dwuletnim aucie mógłby zapomnieć. A co do kasy, ja jestem zdania, żeby minimalna krajowa była niska, tylko, żeby nikt tyle nie zarabiał. W sumie, osobiście nie znam nikogo kto zarabiałby 2100 netto.

W temacie, umyłem i nawoskowałem Punto, już z myślą o zabezpieczeniu przed zimą. Z Polonezem nie robię nic. Zbiera kurz w garażu. Kolega zregenerował mi rozrusznik, ale ciepły i tak nie może załapać, jakby coś się ślizgało. Ehhh... Montował ktoś rozrusznik od Rovera-Rovera ?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1047 dnia: Październik 02, 2021, 19:11:00 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
tam wykonujac legalnie najmniej płatną pracę możesz spokojnie przetrwać od wypłaty do wypłaty i nawet coś odłożyć
W Polsce niby też się da, ale trzeba zarabiać "ciut" więcej, niż średnią krajową, niestety.
Zakładając, że nie masz własnego domu/mieszkania to w najlepszym razie połowa z tych ~2100 zł netto idzie w pizdu
Dobrze, że mam swój dom, jaki by nie był (nie mam złotych klamek) ale swój. A już samo to powoduje, że mam nieco lepiej, niż niektórzy ludzie w tym kraju, którzy muszą wynajmować i stoją przed dylematem, budować dom/kupować mieszkanie, czy wynajmować, a ceny budowlanki nadal do góry.
Nie dostaniesz na łeb, jeśli taki stan rzeczy ciągnie się latami?
Coś o tym wiem. Jeszcze z pięć lat temu, miałem totalnie wywalone na wszystko, tzn. nie dosłownie, bo normalnie żyłem i pracowałem, ale nie rozpamiętywałem ani przeszłości, ani nie myślałem zbytnio nad przyszłością. Aż w końcu stało się coś, jakiś nagły impuls i się totalnie załamałem. Coś takiego powtórzyło się  jeszcze dwa razy, ostatnio rok temu i do tej pory nie potrafię wrócić do stanu przed tym wszystkim. To tak, jakby odciąć grubą kreską tamto życie i zacząć nowe, choć w mało pozytywnym znaczeniu. Długo by pisać.
No i żeby nie było samego OT:
Także stoję przed dylematem, czy ratować czy jeszcze pojeździć, a potem zezłomować
Możesz w międzyczasie czegoś szukać i jak znajdziesz, to sprawa prosta, a jeśli nie, to można jeszcze próbować ratować, ale to też zależy w którym miejscu to zeżarło i w jakim stopniu. Mój niebieski caro nie miał nic pod spodem, oprócz zdrowych podłużnic, więc się nie rozleciał. Jeśli tutaj reszta jest zdrowa, to może idzie to zrobić, ale trzeba zrobić dobrze.
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2021, 19:14:40 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1048 dnia: Październik 02, 2021, 22:51:10 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
lampę przeciwdepresyjną

Przecież to jakaś lipa, z wciśniętymi świetlówkami o barwie 4000-5500k, w odpowiedniej cenie, coś jak woda plazmowana  <rotfl2>. Taki sam efekt uzyskasz montując porządne oświetlenie w pokoju o tej barwie, tylko musi mieć odpowiednio dobrą wydajność. Ja mam na suficie teraz belkę na świetlówki 4000k, do której wsadziłem 4x rurę ledową o barwie 840 (4000k), i gdyby to było moje mieszkanie, dorzuciłbym jeszcze jedną, a tą z centralnego miejsca sufitu przesunął dalej.

Bardziej bym się zastanawiał nad budową tego, i swego czasu poważnie myślałem nad taką zabawką, tylko dawno na śmietniku nie było żadnego talerza satelitarnego  ;>:

https://www.youtube.com/watch?v=6bqBsHSwPgw

- -------------------------------------------

A w temacie, to wracając ze spota się dowiedziałem, że nie pompa paliwa mi zdechła, tylko guma powiedziała pa pa. Szkoda tylko, że w bolesny sposób, wylewając 3 litry drogocennego płynu za 5,90 prosto w beton  <lol2>



Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1049 dnia: Październik 02, 2021, 23:16:13 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
to masz tanio  ja do poloneza tankuję tylko 98 po 6,10 na lotosie

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1050 dnia: Październik 02, 2021, 23:47:37 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4669
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Za to gaz na najdroższej stacji w Mysłowicach mamy już po 3,14, po najtańszy muszę jeździć na carrefour/auchan.

tankuję tylko 98

Tylko, że tankowanie 98 do fabrycznego abimexa w którym nie przesunąłeś zapłonu na kole pasowym, czy w jakikolwiek inny sposób jest bez sensu, bo ten silnik fabryka wystroiła na 91 oktanów, więc on tych 98 po prostu nie wykorzysta...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1051 dnia: Październik 03, 2021, 10:34:30 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
Łódź już przebiło 3.00 . Wczoraj jeszcze udało mi się zatankować za 2.98. Takich czasów jeszcze nie było ...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1052 dnia: Październik 03, 2021, 11:05:41 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A u mnie w małym miasteczku wczoraj było 3.15 za lpg, jeszcze trochę to trzeba będzie na wodę przeprogramować.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1053 dnia: Październik 03, 2021, 11:06:05 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Łódź już przebiło 3.00 . Wczoraj jeszcze udało mi się zatankować za 2.98.
Wczoraj też zaobserwowałem na niektórych stacjach w Poznaniu 3,0x zł / odpowiednio 6,xx za benzynę. Ciekawe, ile będzie zimą.

Takich czasów jeszcze nie było ...
Tak źle nie, ale patrzę w zapiski i połowie 2012 mam najwyższą cenę 2,87 - czyli zbliżona wartość.


Kurde, chyba trzeba będzie buraki sadzić i etanol robić z wykorzystaniem PV, aby nie wydać majątku na paliwo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1054 dnia: Październik 03, 2021, 12:21:23 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Idzie wspomaganie od Plusa.
Ech szukam fachowca który ładnie wyrzeźbi mi otwór w ścianie grodziowej.
Na Płocku 2.99zł szkoda gadać.
Cały czas ogarniam temat podświetlenia suwaków w 125p. Mam już pomysł lecz blokują mnie same te kwadraciki- z wyglądu to samo co Polonez lecz różnica jest w środku. Nie wchodzą na blachy suwaków od 125p na szerokim włączniku wentylatora.....
« Ostatnia zmiana: Październik 03, 2021, 12:27:36 pm wysłana przez mruk1313 »
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1055 dnia: Październik 03, 2021, 12:21:51 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Dokładnie. My w kuj-pom mieliśmy gaz po 3zł klika lat temu. Później był po...1,8zł.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1056 dnia: Październik 03, 2021, 14:53:05 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Od czasu jak ,,odkryłem" promocję na shellu we wtorki ( Lepsza 95 w cenie zwykłej 95 ) to zacząłem tankować tylko na shellu. W Punto benzynę mam tylko do rozruchu, natomiast mamie w Toyocie spadło spalanie o 0,3 według komputera, jeżdżąc na Shellowskim 95 premium w porównaniu do Orlenowskiego 95. Więc wszystkie auta tankuję we wtorki  :d swoją drogą, przerzuciłem się z tankowaniem LPG również na Shella, spalanie bez zmian ale auto przestało podszarpywać.

Ostatnio zacząłem ogólnie mniej jeździć i starczają mi w dupowozie dwa tankowania LPG w miesiącu do pełna. Ostatnio tankowałem to było LPG po 2,79 a teraz piszecie, że już po 3zł to ostro ceny w górę idą...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1057 dnia: Październik 03, 2021, 14:55:00 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6585
  • Płeć: Mężczyzna
Taki sam efekt uzyskasz montując porządne oświetlenie w pokoju o tej barwie, tylko musi mieć odpowiednio dobrą wydajność. Ja mam na suficie teraz belkę na świetlówki 4000k,

Właśnie chodzi o źródło światła w odpowiednim kolorze i jasności. Taką terapię stosuje się w leczeniu w sezonie jesienno-zimowym, a w rejonach polarnych była obowiązkowa w szkołach w ZSRR.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1058 dnia: Październik 03, 2021, 14:58:26 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Tak jeszcze uzupełnię - jak w 2012 był gaz po 2,87, to bena była za 5,69 - mam cenę benzyny, bo wówczas kupiłem Octavię i musiałem zatankować benę, bo była bez instalacji lpg.

A coby daleko nie sięgać - 2020-04-29  --> gaz po 1,37 :) (Poznań).



Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1059 dnia: Październik 03, 2021, 17:59:37 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Pozostaje mieć nadzieję, że niedługo ceny pospadają  :P

Też ostatnio we wtorek Mazdę na Schellu tankowałem, nie spodziewam się cudów po "lepszej" 95, ale nie powinna zaszkodzić :P