Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 123288 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1120 dnia: Październik 24, 2021, 00:04:03 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
55gr/kg,polonez waży 1100 więc 600 zł +/-. Nie wiem z kąd wam się te ceny na szrotach biorą  <spoko> Dwa lata temu oddawałem 80tke to dostałem 8 stówek. W przypadku samochodu dochodzą zanieczyszczenia w postaci plastików i wnętrza więc proste że nie liczą tego według ceny jak na zwykłym skupie złomu tylko mniej
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2021, 00:10:51 am wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1121 dnia: Październik 24, 2021, 00:43:09 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
55gr/kg,polonez waży 1100 więc 600 zł +/-. Nie wiem z kąd wam się te ceny na szrotach biorą  <spoko> Dwa lata temu oddawałem 80tke to dostałem 8 stówek. W przypadku samochodu dochodzą zanieczyszczenia w postaci plastików i wnętrza więc proste że nie liczą tego według ceny jak na zwykłym skupie złomu tylko mniej
w sierpniu cena skupu zlomu stalowego wynosila 1.30pln/kg
nie wiem jak jest dzisiaj, nie interesowalem sie - jezeli spadla do 55gr/kg to ciesze sie, bo musze kupic duzo blachy, a w wakacje ceny ocipialy, a mimo to dostepnosc byla marna
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1122 dnia: Październik 24, 2021, 08:37:59 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
wakacje ceny ocipialy, a mimo to dostepnosc byla marna

Nadal się utrzymują na wysokim poziomie.
Szukam blachy trapezowej na dach garażu, regularnie przeglądam ogłoszenia i widzę, że ceny nadal powoli i systematycznie rosną.

Podobnie jak z płytami OSB - tam nastąpił wzrost 2-3x. Kurde, na takich płytach więcej można było zyskać niż na akcjach :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1123 dnia: Październik 24, 2021, 09:13:01 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
55gr/kg to cena jaką dają na szrocie za samochód i ona zauważyłem jest nie zmienna już od dłuższego czasu,cena normalnego złomu w mojej okolicy waha się między 0.95/1.05 gr za kilogram
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1124 dnia: Październik 24, 2021, 17:34:48 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Ogólnie to dałem 700zl. Ale do auta dostałem bbs Ra 15 które w pięć minut mi poszły i dlatego napisałem że auto wyszło te 400 zł :D
Jeszcze dorzucił halogeny z epoki chromowane , też je sprzedam i już wogole wyjdę 200 zł za auto. No ale druga strona medalu taka, że już poszło w części 400 zł aby to mogło bezpiecznie się poruszać po drodze :) i wogole poruszać
Jutro lub we wtorek myślę że uda mi się go poskładać i wkoncu umyć bo 5 lat w garażu pod domem na nim widać (robił też za składzik narzędzi budowlanych)
A historia taka, że 3 lata temu byłem mu zdiagnozować czemu nie pali , bo dostał od kogoś mój nr że siedzę w polonezach. No i tak zrobił że napisał do.mnie że jak chce go wziąć to mam przyjechać i ugadac się co do uczciwej ceny :D
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1125 dnia: Październik 24, 2021, 21:01:36 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Atu czy Caro?Jakiś bardzo zeżarty czy nie tak źle?W sumie jak ma deskę nie popękaną to praktycznie darmowy  <lol2>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1126 dnia: Październik 24, 2021, 21:24:37 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Dzisiaj popołudniu na rogatkach Poznania (ok. Baranowa) minąłem się z pięknym 125p kombi. Podejrzewam, że auto wyciągnięte na niedzielną przejażdżkę, bo pogoda była świetna.
Znów mi się zamarzył 125p :) W końcu czym skorupka za młodu... :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1127 dnia: Październik 25, 2021, 12:11:33 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG

Czemu zbrodnia ? Swego czasu to była bardzo popularna przeróbka.

Bo to nie łoryginał, panie.

Skończyliśmy montaż, i auto śmiga :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1128 dnia: Październik 25, 2021, 23:29:05 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
No i dobrze, niech cieszy. Oczywiście zawsze się znajdzie samozwańcza grupa koszernych "znafców klasygóf" która będzie marudzić, ale bez przesady, to jest w sumie odwracalna przeróbka. Z drugiej strony nie wiem jak teraz, ale nie pamiętam żeby komuś przeszkadzały tabuny el-ów i fl-ów na chromowanych zderzakach gdzie oryginalnie były plastiki. Albo dziwne próby elitaryzacji, gdzie maluchy el i polonezy plus traktowane są jako pomyłkę i porążkę, gdzie w gruncie rzeczy to to samo co stare, a i często wprowadzające jakąś użyteczne zmiany i unowocześnienia, bo mój stary grat jest lepszy niż twój  <lol2> . Ale takie głupoty to na szczęście chyba tylko w internecie wypisują  :]

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1129 dnia: Październik 26, 2021, 00:28:49 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W temacie maluchów i polonezów w sumie nie jest tak źle. Ale ostatnio posiedziałem trochę na forum IŻ-a i grupach dotyczących WSK, gdzie za nieoryginalną śrubkę na błotniku, czy pomalowanie na nowo zgnitego motocykla "bo zniszczyłeś oryginalny lakier" można oberwać wirtualną piąchą w twarz  <lol>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1130 dnia: Październik 26, 2021, 00:45:30 am »

Online Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Powietrze w oponach tez mają jeszcze z fabryki? Ja wszystko rozumiem, ale niektórym już się chyba coś odkleiło pod kopułą. Ja tam zawsze uważałem, że czasem można poprawić fabrykę, a poza tym, każdy ma jakiś swój gust i każdemu podoba się coś innego. Ja np. nie lubię minusowania plusowego wnętrza, bo  plusowe mi się bardziej podoba, a na widok minusowego, rzygam. Natomiast ktoś inny mógł rzygać na widok deski z plusa w moim starym caro i tak to już jest na tym świecie. Fiat 125 z deską z plusa, też mi się bardzo podobał, a inni włosy z głowy rwali.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1131 dnia: Październik 26, 2021, 21:23:59 pm »

Offline DStage

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Truck LB 1.6, Fiat Coupe 20VT, Seicento 1.4T, Multipla 1.9JTD, 500L 1.4T
    • DStage Garage
Bo to nie łoryginał, panie.
I dopadnie Cię VIN Polizei :D

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1132 dnia: Październik 27, 2021, 00:58:56 am »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
No miało być pięknie , ale w plusie się okazała upg :D boje się że nie będzie już co z głowicy zbierać bo blisko zaworow jest.
W piątek zawiozę do szlifierni i trzeba będzie czekać na info
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1133 dnia: Październik 28, 2021, 23:29:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Silnik będzie lepiej doprężony, jak tak głowica zjechana :D

Poldek mnie dzisiaj pozytywnie zaskoczył - spalił na trasie 300km 10 litrów, przy 130-140km/h. Ostatnio wyszło 13L i trochę się wkurzyłem przy "nowych" cenach, ale wyjechałem w godzinach szczytu, częste deptanie gazu do podłogi, i pośpiech przy jeździe do Puław podbiły spalanie. No i jechałem trochę szybciej. Dzisiaj wyjechałem wieczorem, i na luzie przeleciałem przez irytujące "wąskie gardła", bez wyprzedzania co chwilę traktorów i rupieci wlokących się 50km/h na 90-tce. Chyba zacznę znowu jeździć wieczorami na dłuższe trasy, przy dodatkowych reflektorach w atrapie jest dość jasno, i dzisiaj zrobiłem tą samą trasę i szybciej, i auto spaliło mniej :) Kiedyś nie zwracałem na to uwagi, ale przy cenie 3,20 za litr zaczynam mieć skłonności do oszczędzania... ech  <blee>

No i przy 127 tyś km zaczęło się chyba kończyć łożysko na półosi z tyłu, słyszę stuki. Będę musiał wymienić parę z tyłu i będzie spokój.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2021, 23:32:12 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1134 dnia: Październik 28, 2021, 23:39:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Będę musiał wymienić parę z tyłu i będzie spokój.
wymien jedno, to ktore halasuje,
drugie moze przezyc nowe ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1135 dnia: Październik 29, 2021, 00:09:54 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Polonez gsi-na ciepłym żeby odpalić, trzeba trzymać wdepniety pedał gazu, inaczej odpali na ułamek sekundy i zgaśnie, a odpali normalnie po drugim zakreceniu. Co go gnębi? Wszystkie filtry, swiece, kable itd powymieniane

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1136 dnia: Październik 29, 2021, 09:26:21 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Silnik będzie lepiej doprężony, jak tak głowica zjechana :D

Poldek mnie dzisiaj pozytywnie zaskoczył - spalił na trasie 300km 10 litrów, przy 130-140km/h. Ostatnio wyszło 13L i trochę się wkurzyłem przy "nowych" cenach, ale wyjechałem w godzinach szczytu, częste deptanie gazu do podłogi, i pośpiech przy jeździe do Puław podbiły spalanie. No i jechałem trochę szybciej. Dzisiaj wyjechałem wieczorem, i na luzie przeleciałem przez irytujące "wąskie gardła", bez wyprzedzania co chwilę traktorów i rupieci wlokących się 50km/h na 90-tce. Chyba zacznę znowu jeździć wieczorami na dłuższe trasy, przy dodatkowych reflektorach w atrapie jest dość jasno, i dzisiaj zrobiłem tą samą trasę i szybciej, i auto spaliło mniej :) Kiedyś nie zwracałem na to uwagi, ale przy cenie 3,20 za litr zaczynam mieć skłonności do oszczędzania... ech  <blee>

No i przy 127 tyś km zaczęło się chyba kończyć łożysko na półosi z tyłu, słyszę stuki. Będę musiał wymienić parę z tyłu i będzie spokój.
Mi w tym roku padło łożysko w tylnym lewym kole, objaw był że od 70km/h zaczynało strasznie wyć. Trafiłem nową półoś ze starych zapasów już z zamontowanym łożyskiem oryginalnym i była tylko podmiana całość bez bawienia się z nabijaniem nowego na półoś. Radze ci zaopatrzyć się w palnik i przedłużkę, Nam złamał się klucz przy odkręcaniu półosi, dopiero po podgrzaniu puściło
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2021, 09:33:22 am wysłana przez Paki68 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1137 dnia: Październik 29, 2021, 09:35:21 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
spalił na trasie 300km 10 litrów
Tej no, rewelacja to spalanie --> 3,3/100 :)

przy cenie 3,20 za litr zaczynam mieć skłonności do oszczędzania
Nie Ty jeden.
Choć jakiś dłuższy wyjazd Poldasem musze jeszcze uskutecznić w tym roku (mimo spalania ~10/100 vs Octavia ~8/100 :) ).

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1138 dnia: Październik 29, 2021, 11:51:25 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nie no, 3,3L to bym chciał, ale chyba by takie wyszło na mikserze ~26mm i dotykaniu gazu opuszkiem małego paluszka  <lol2>

Można się pocieszyć, że przy takiej rekordowej inflacji (dzisiaj znowu pobiła rekord - dobiła już do 7%) i tak się nie opłaca trzymać oszczędności w gotówce - lepiej się nie ograniczać, i puścić w atmosferę  ;>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #1139 dnia: Listopad 02, 2021, 16:16:23 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Nabrałem ochoty na przejażdżkę Polonezem. Akumulator ostatecznie zakończył swój żywot, więc Polonez dostał dziś nową Tople Energy 60aH . Ostatecznie tylko go przepaliłem.