Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 123234 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #160 dnia: Styczeń 24, 2021, 14:41:30 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Zapewne nie podzielisz się informacją z czego te spinki są...
Po co taka osoba jest tolerowana na forum?  <co>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #161 dnia: Styczeń 24, 2021, 14:58:23 pm »

Online lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Spinki z Uno są podobne do Polonezowskich, oraz spinki z BMW  osadzenie na kulkę mają podobną, ale mocowanie w odbłyśniku już inne, ale może dało by radę to jakoś zespolić.
BMW https://sklep.auto-voll.pl/images/tmp/a/3/e/b/zapinka-mocowanie-reflektora-bmw-e24-e30-e32-e34-316-318-320-323-325-730-740-750-735-518-520-525-530-m5-63121386616-fc79.800x600-s.jpg 
Uno https://www.motozbyt.net/10419-spinka-reflektora-uno.html

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #162 dnia: Styczeń 24, 2021, 15:32:32 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Po co taka osoba jest tolerowana na forum? 
Wiesz, z jednej strony, mógłby się podzielić taką wiedzą z innymi użytkownikami, jeśli dany przedmiot nie jest jakimś unikatem i dostępny jest od ręki w setkach, czy tysiącach sztuk (więc dla nikogo nie braknie), a z drugiej strony, nie ma takiego obowiązku, żeby się tym dzielić. Tak to wygląda i tu masz odpowiedź na swoje pytanie. Może jest to moralnie naganne, ale nie jest zabronione. Z jego strony, chwalenie się tym, ale nie udostępnianie takiej wiedzy, jest może nie fair, ale ma do tego prawo. Lubimy szukać wad u innych, ale mało było przypadków, że ktoś o czymś powiedział i później "zaradni" wykupili i sami sprzedawali z przebitką i to nie małą, bo "rarytas"? Jeden kolega tu raz wynalazł spinki od mocowania dokładek drzwiowych orciari w Polmozbycie Kielce. Nie zeszło długo i wszystko ktoś wykupił. Moje zdanie jest takie, że jako naród, jesteśmy poje*ani i póki sami się ze sobą nie będziemy dogadywać, to takie sytuacje będą się powtarzać. Nie bronię tu nikogo, ale tak to wygląda. Nie dojrzeliśmy i długo nie dojrzejemy do współpracy między sobą. Każdy myśli najpierw o sobie, a dopiero później o innych.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #163 dnia: Styczeń 24, 2021, 16:15:14 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Buźka Ototo. Poloneziarze z mojego najbliższego otoczenia jak będą potrzebować to dostaną ale ktoś obcy jak by chciał to czemu nie korzystać? Szukanie,kupowanie na próbę i dopasowywanie zajęło mi trochę czasu a dobrymi uczynkami to jest piekło wyściełane o czym się nie raz przekonałem i głupiego dziękuję na koniec nie było <spoko>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2021, 16:16:47 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #164 dnia: Styczeń 24, 2021, 16:28:37 pm »

Offline AUTOSAN

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 274
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Borewicz 1980
Moje zdanie jest takie, że jako naród, jesteśmy poje*ani i póki sami się ze sobą nie będziemy dogadywać, to takie sytuacje będą się powtarzać. Nie bronię tu nikogo, ale tak to wygląda. Nie dojrzeliśmy i długo nie dojrzejemy do współpracy między sobą. Każdy myśli najpierw o sobie, a dopiero później o innych.
Dopiero końcówka Twojej wypowiedzi nawiązuje do sedna mojego pytania. Oczywiście, że ma prawo zachować tą wiedze dla siebie, ale skoro chce się tylko chwalić to ponawiam po co w takim razie utrzymywać takiego użytkownika na forum - który jest zorientowany wyłącznie na wyzysk innych użytkowników? Takie podejście jest aspołeczne i pasożytnicze względem innych udzielających się tutaj kolegów/użytkowników. PTK nie wymaga obowiązkowej rejestracji, a więc dla interesu forum celem dobrowolnej rejestracji nie może być chęć szpanerstwa i wyzysku innych.

Buźka Ototo. Poloneziarze z mojego najbliższego otoczenia jak będą potrzebować to dostaną ale ktoś obcy jak by chciał to czemu nie korzystać? Szukanie,kupowanie na próbę i dopasowywanie zajęło mi trochę czasu a dobrymi uczynkami to jest piekło wyściełane o czym się nie raz przekonałem  <spoko>
Rozmawiamy o forum, na forum. Swoje przemyślenia dotyczące prywatnych kolegów zostaw dla siebie. Logujesz się tu i wchłaniasz treści na które ktoś inny poświęcił czas nie dając nic w zamian, poza chwaleniem się. Ponadto szczerzę współczuję, że ten poziom informacji traktujesz jako "wiedzę specjalistyczną", ale nadal nie usprawiedliwia to prób imponowania tym na pokaz.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 24, 2021, 16:47:07 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Dopiero końcówka Twojej wypowiedzi nawiązuje do sedna mojego pytania. Oczywiście, że ma prawo zachować tą wiedze dla siebie, ale skoro chce się tylko chwalić to ponawiam po co w takim razie utrzymywać takiego użytkownika na forum - który jest zorientowany wyłącznie na wyzysk innych użytkowników? Takie podejście jest aspołeczne i pasożytnicze względem innych udzielających się tutaj kolegów/użytkowników. PTK nie wymaga obowiązkowej rejestracji, a więc dla interesu forum celem dobrowolnej rejestracji nie może być chęć szpanerstwa i wyzysku innych.
Masz rację, ale nie można go stąd wywalić, bo nie chce powiedzieć, jakie to spinki i skąd je ma. Jest to zachowanie może i naganne, ale póki nie obraża i nie wyzywa innych użytkowników od plebsu (a był tu jeden taki) to nikt go stąd nie wywali. Co zrobisz, jak nic nie zrobisz?
Napiszę inaczej, poda dokładnie, co to za spinki i okaże się, że za 2 godziny, ktoś wszystko wykupi i wrzuci na allegro jako pasujące plug & play do poloneza, za powiedzmy 15 pln za sztukę, bo może? Co wtedy? A takie akcje już bywały. Tutaj nie chodzi o to, czy ktoś o czymś powie, czy nie, tylko o to, jak zachowają się ludzie, którzy tą wiedzę posiądą, a zwykle zachowują się jak hieny cmentarne. Ja go nie bronię, tylko przedstawiam inny punkt widzenia. Musimy się jakoś dogadywać, a soro się nie dogadujemy, to lepiej nie będzie. No i nie zapominajmy, że forum może przeglądać byle kto, kto chętnie z takiej wiedzy skorzysta. jak tak patrzę na grupy na fejsbuku, to tam też nie brakuje januszy biznesmenów, co chcą zarobić i jakoś nikt się nie burzy, tylko grzecznie piszą "dawaj na priv"

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 24, 2021, 20:29:24 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Jeszcze jutro odwiedzę jeden sklep z gratami do FSO, może mają coś z zapasu (w co wątpię) i Inter Cars-kiedyś w obszernym katalogu znalazłem spinki pasujące do wlotu powietrza w podszybiu z jakiegoś Hyundaia, to może i do lamp coś dorwę  <cwaniak2>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 24, 2021, 20:43:40 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
No to się porobiło,przykra sprawa  <lol2> Ja nikogo nie zmuszam,jak bym to wystawił na FB jako Ori fso i trzepał kasiore na takich leniach którym nie chce się pomyśleć to już by było ok?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2021, 20:46:26 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #168 dnia: Styczeń 24, 2021, 20:55:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5098
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Taki malutki element z plastiku, a tyle problemu. Zrobić projekt i na drukarkę 3D. Chyba nie będą gorsze, niż dopasowywane na siłę z innego auta? Kiedyś był problem z naklejkami, a teraz mamy każde, jakie się tylko chce, więc i to idzie ogarnąć. Za kilka lat, to pewnie nie będzie problemem produkować nowe klawisze podświetlane do poloneza, z dowolnym ideogramem, nawet legendarnych foteli podgrzewanych.
jak bym to wystawił na FB jako Ori fso i trzepał kasiore na takich leniach którym nie chce się pomyśleć to już by było ok?
Przecież możesz w każdej chwili, to jest właśnie piękne, że nikt nikomu niczego nie może zabronić. Jeden Ci napisze "spie*dalaj stąd naciągaczu" a inni już "dawaj na priv" Pamiętaj tylko, żeby być konsekwentnym i w podobnej sytuacji, nie pisać komuś innemu tego, co tu niektórzy pisali Tobie. Nie bądźmy hipokrytami.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2021, 20:58:48 pm wysłana przez Buźka »

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #169 dnia: Styczeń 24, 2021, 21:05:24 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Nie mam zamiaru bo wiem jak sprawa wygląda,spryt i umiejętności są w cenie więc nie mam o to bólu dupy jak co poniektórzy dla których problem stanowi regulacja takiego dinozaura jak ohv  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #170 dnia: Styczeń 24, 2021, 21:12:24 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Rozumiem. Szanuję. Dobrze, że mam oryginały na zapasie...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #171 dnia: Styczeń 24, 2021, 21:54:19 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
No to się porobiło,przykra sprawa  <lol2> Ja nikogo nie zmuszam,jak bym to wystawił na FB jako Ori fso i trzepał kasiore na takich leniach którym nie chce się pomyśleć to już by było ok?
masz problem ze zrozumieniem analogii, skoro podajesz taki przyklad na bycie OK, bo to bardziej zaawansowana forma tego, co zrobiles tutaj,

chyba, ze sprzedawalbys je w cenie oryginalow, czyli jak pamietam po 2pln/szt to mysle, ze bylbys OK ;]

bo wiesz, z jednej strony rozumiem zniechecenie do bezinteresownego pomagania, praktycznie ciagle to robie i wlasciwie jestem juz zmeczony, a sam przeciez nie zywie sie trawiac w zoladku powietrze,
a bywa gorzej niz miec ziobro, bo bywaja tez nieprzyjemnosci (za darmo)
z drugiej strrony, zostales skrytykowany za postawe aspoleczna i zamiast przyjac to na klate, to dalej wierzgasz jakimis przykladami z dudy, ze jestes lepszy od tego co chce 15pln/szt, bo chcesz tylko 10pln/szt

P.S.
mi zupelnie nie zalezy na twoich spinkach, nie traktuje tego tematu osobiscie,
wole poswiecic troche czasu i dorobic sobie cos z aluminium lub miedzi, co spelni to samo zadanie, a bedzie "wieczne" w stosunku do plastikowego szajsu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #172 dnia: Styczeń 25, 2021, 05:48:37 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Osobiście to pakowałem spinki maluchowskie, bo wystarczyło lekko obtoczyć główkę polonezowską na jakieś szlifierce do wielkści główki maluchowskiej, i problem załatwiony z brakiem lub drożyzną  polonezowskich spinek. Do 126p są po 1zł.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #173 dnia: Styczeń 25, 2021, 07:27:40 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Osobiście to pakowałem spinki maluchowskie, bo wystarczyło lekko obtoczyć główkę polonezowską na jakieś szlifierce do wielkści główki maluchowskiej, i problem załatwiony z brakiem lub drożyzną  polonezowskich spinek. Do 126p są po 1zł.
Ja zamówiłem niby do poloneza a okazały się maluchowskie, Ale wystarczyło je podgrzać i użyć trochę siły i ładnie wskakiwały. Więc nie rozumiem ludzi co mają problem z montażem tych spinek

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #174 dnia: Styczeń 25, 2021, 20:56:51 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Pojechałem po spinki od malczana, a dostałem info, że na jutro mają być 4 spinki do Poldka (2 mam więc rzutem na taśmę będzie komplet)  <cwaniak2>

Żeby nie było zbyt kolorowo, przy demontażu starej spinki z korektora świateł urwałem tą kulkę mocującą  <blee> Jutro będę myślał jak to okiełznać ;p

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #175 dnia: Styczeń 26, 2021, 06:27:39 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
przy demontażu starej spinki z korektora świateł urwałem tą kulkę mocującą
Spinki często pękają, to fakt, ale żeby kulka - takiego przypadku szczęśliwie nie miałem (jeszcze).

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #176 dnia: Styczeń 28, 2021, 18:45:08 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Dobra, lampy złożone-na deser musiałem kupić kierunkowskaz, bo stary był zmontowany tak druciarsko, że już po zdjęciu nie nadawał się do montażu xD

Bez jakiejś konkretnej regulacji lampy świecą lepiej-w końcu odbłyśniki na swoim miejscu  <spoko>

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #177 dnia: Styczeń 30, 2021, 14:29:19 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Dzisiaj wsiadam do poloneza, włączam zapłon, a tam zegary świecą, tunel rozświetlony, a nie ma dmuchawy, kierunkowskazów wycieraczek, i zapłonu. Po 115 tysiącach przebiegu w polonezie padła kostka stacyjki. Musiałem wymienić na zapasową, parę minut roboty, i już wszystko śmiga. Muszę dołożyć przekaźnik do obwodu zapłonu, zmierzyłem dzisiaj miernikiem cęgowym, jaki prąd leci przez styki zapłonu w kostce - niecałe 5A na wolnych obrotach. Przekaźnik elektromagnesu już mam, pora dołożyć kolejny i zapomnieć o problemie.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #178 dnia: Styczeń 30, 2021, 14:38:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dodatkowy przekaznik to kolejna para stykow do wypalenia (potencjalnie),
jaki masz miernik cegowy ? chcialem sobie kupic, kiedys nabylem jakis tani, nie zauwazylem ze pomiar na cegach to tylko prad zmienny, ale chyba cale cegi sa lipa - nie mialem okazji go przetestowac na pojedynczej zyle
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #179 dnia: Styczeń 30, 2021, 14:44:34 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Zanim się przekaźnik wypali to przeżyje spokojnie kilka takich kostek stacyki :P. Styki do prądu 30A są jednak znacznie mniej obciążone, niż filigranowe w stacyjce.

Miernik kupiłem UT-203, bo był fajny do wzięcia, mało używany w dobrej cenie, ale i nowe nie są drogie, choć lepiej wziąć model wyżej - 204+, ma zakres do 600A. Do samochodówki wystarczy. Tak jak mówisz, wszystkie tańsze nie mają opcji pomiaru prądu stałego, więc są mało użyteczne.

Co do pomiarów, one tylko na jednej żyle będą poprawnie pokazywać - przy dwóch już się gubią.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2021, 14:47:49 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...