Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 108982 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 13, 2021, 12:52:54 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Ciekawe jak sobie wyobrażacie jazde oblodzoną ekspresówką/autostradą bez soli na drogach tylnonapędowym samochodem bez kontroli trakcji

Normalnie. Już są dawno alternatywne metody odladzania drogi. W Japonii - podgrzewanie asfaltu, w innych, cywilizowanych krajach np. chlorkek magnezu. Nawet u nas jest do kupienia. Ale żyjemy w kraju z kartonu, więc prościej (i z korzyścią dla naszej prężnej, rozwijającej się z prędkością błyskawicy gospodarki, Niemcy zazdroszczą nam kwa wszystkiego) jest sypać tanią, badziewną i bardzo szkodliwą dla środowiska i naszych podwozi, sól.   :jezyk2:

http://di.com.pl/chlorek-magnezu-alternatywa-dla-tradycyjnej-soli-drogowej-61141

https://imp.gda.pl/fileadmin/user_upload/bkee/2013_12_04_konferencja/09_Tomasz_Mania_Odladzanie.pdf
« Ostatnia zmiana: Styczeń 13, 2021, 12:58:19 pm wysłana przez Daniel22#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 13, 2021, 13:05:35 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Ciekawe jak sobie wyobrażacie jazde oblodzoną ekspresówką/autostradą bez soli na drogach tylnonapędowym samochodem bez kontroli trakcji

Normalnie. Umiesz jeździć to sobie poradzisz
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 13, 2021, 15:42:25 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Przeciez nawet po ślizgiej drodze można jechać szybko o ile nie wykonuje się gwałtownych manewrów. No chyba ze ktoś autostradę wykorzystuje jako tor wyścigowy i jeździ wężykiem.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 13, 2021, 15:57:24 pm »

Offline Ciastek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1294
  • Płeć: Mężczyzna
  • PN 1.8 16v, AR 147 1.9jtd, Ducati Monster 900
no tak, drogi nie mają uskoków, dziur, zakrętów. Zawsze jak jadę A1 z północy na południe ściągam kierownicę dla wygody

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 13, 2021, 17:09:54 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2862
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wazna jest rowniez ocena warunkow panujących na drodze ale jak widze, ze mozna spokojnie jechax te 70/80km/h a widze jak ofiara losu i pozostali gamonie jada bez konkretnej przyczyny(czyt. awaria auta lub lód na jezdzni - gdzie na lodzie naprawde trzeba uważać) to mnie krew zalewa. Taka zawali droga jakby zobaczyla karetke na bombach za sobą to pewno w popłochu wjechała by do rowu trzymając hamulec w podlodze
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 13, 2021, 17:16:44 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
no tak, drogi nie mają uskoków, dziur, zakrętów. Zawsze jak jadę A1 z północy na południe ściągam kierownicę dla wygody

Wystarczyłoby piaskować śnieg.
Choć osobiście akurat odśnierzałbym wyłącznie drogi ekspresowe, autostrady i drogi dwujezdniowe pozamiejskie ze względu na transport żywności ciężarówkami, ale wszystkie pozostałe bym tylko piaskował.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 14, 2021, 00:01:40 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Przeciez nawet po ślizgiej drodze można jechać szybko o ile nie wykonuje się gwałtownych manewrów. No chyba ze ktoś autostradę wykorzystuje jako tor wyścigowy i jeździ wężykiem.
tak, na śliskiej drodze mozna jechac szybko, bo to akurat nie stanowi problemu,
problemem jest na takiej drodze zatrzymac sie i skrecic,
wiec szybka jazda moze okazac sie malo oplacalna ;]

Choć osobiście akurat odśnierzałbym wyłącznie drogi ekspresowe, autostrady i drogi dwujezdniowe pozamiejskie ze względu na transport żywności ciężarówkami, ale wszystkie pozostałe bym tylko piaskował.
no jasne, po co jakas karetka ma dojechac do wiesniakow na jakims totalnym zadupiu,
jak zaczna placic chociaz skladki zdrowotne zamiast KRUSu, to wtedy pomyslily o odsniezeniu dojazdow do nich  <ok>

- podgrzewanie asfaltu, w innych, cywilizowanych krajach
nie idzmy ta droga - podgrzewanie chodnikow kojarzy mi sie z poczatkami najwiekszego goowna w tym panstwie,
w dodatku w praktyce byloby tak, ze u nas instalacje i eksploatacja bylaby najdrozsza na swiecie i zgadnij kto by za to zaplacil
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2021, 00:04:27 am wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 14, 2021, 00:33:07 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zgadzam się z KGB. Akurat temat na czasie i w tv i na necie, można sobie pooglądać takich mistrzów, co to umieją w zimie jeździć szybko i bezpiecznie. Jak wielokrotnie powtarzałem, żadne opony z najwyższej półki i najbardziej wypasione systemy bezpieczeństwa, nie zastąpią myślenia. Trzeba zauważyć to, że dzisiaj przeważają samochody przednionapędowe, a i tak ludzie się rozbijają. Takie zanikające zimy temu też nie służą, bo ludzie się trochę odzwyczajają. Dawniej, jak śnieg leżał ze trzy miechy i bywały mrozy z np. mgłą, szklanka na drogach, to ludzie wiedzieli że tak będzie jakiś czas i trzeba wyhamować z brawurą (idioci zawsze się trafiali) a teraz, to dzisiaj ten śnieg jest, jutro go może już nie być, drogi wydają się ok, bo nawalone soli, ale temperatura może miejscami spaść i jak wjedziemy na pełnej mocy na taki odcinek, nie wiedząc o tym, to można się przejechać. Niejednego już zgubił pozornie czarny asfalt. Paradoksalnie, to najlepiej jeździ się po czystym śniegu, choćby ubitym, ale bez lodu. Wtedy przynajmniej te zimówki jakoś działają. Breja składająca się z wody, śniegu, piachu i soli, tez jest do dupy. Zanim kupiłem pierwszego poloneza, to sporo zim jeździłem żukiem, niedociążonym, na letnich oponach i nie wylądowałem nigdy w rowie. Podstawa, to myślenie i brak brawury. No i jak pisze KGB, każdy gwałtowny ruch kierownicą, czy próba zbyt mocnego hamowania, kończy się źle. Ludzie maja teraz dobre auta, przyzwyczaili się do ciepłych zim i im się wydaje, że co to, te trochę śniegu. No i każdemu się spieszy. Jak widzę, że warunki nie pozwalają, to nie zapier*alam, obojętnie czym bym jechał. Ciekawe, jak to jest tak naprawdę z autami 4x4 w zimie? Nie mówię o tych niby terenówkach, tylko bardziej o osobowych, choćby audi. Na internecie nie brakuje filmów, gdzie idzie jak czołg przez śnieg, ale na lodzie pewnie i tak tańczy jak krowa.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 14, 2021, 03:07:15 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna

Choć osobiście akurat odśnierzałbym wyłącznie drogi ekspresowe, autostrady i drogi dwujezdniowe pozamiejskie ze względu na transport żywności ciężarówkami, ale wszystkie pozostałe bym tylko piaskował.
no jasne, po co jakas karetka ma dojechac do wiesniakow na jakims totalnym zadupiu,
jak zaczna placic chociaz skladki zdrowotne zamiast KRUSu, to wtedy pomyslily o odsniezeniu dojazdow do nich  <ok>


Moja babcia była we wczesnych latach 70. kierowcą karetki we wschodniej Polsce, a uczyła się jeździć na zamarzniętym jeziorze. Myślisz że tam ktoś wtedy drogi odśnierzał?

Akurat tym zamulaczom ze współczesnych karetek by się jazda po zaśnierzonych drogach przydała, może by w końcu zaczęli chociaż na prostej po suchym jakoś jechać do pacjenta zamiast jechać tak powoli żeby na pewno zdążył umrzeć.

Trzeba zauważyć to, że dzisiaj przeważają samochody przednionapędowe, a i tak ludzie się rozbijają.


Właśnie dlatego się rozbijają, bo jak wyjeżdżasz z parkingu to dupy nie zarzuci i nie respektu nie nauczy, ale jak przychodzi co do czego to nie ma gorszej kurwy w prowadzeniu jak auto z przednim napędem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2021, 03:14:36 am wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 14, 2021, 07:18:29 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 878
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Jak się kiedyś dorobię to zrobię remake filmu mistrz kierownicy ucieka z Tobą w roli głównej.Nazwę to "mistrz kierownicy uciekł z kraju" i wiózł byś w nim bimberek z Podlasia na Śląsk .Jak mnie kiedyś będzie stać to się odezwę  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2021, 07:22:44 am wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 14, 2021, 16:33:52 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jako komiedia klasy "Sarnie żniwo" to nawet mogłoby się udać :]
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 14, 2021, 18:43:16 pm »

Online Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1664
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Jak się kiedyś dorobię to zrobię remake filmu mistrz kierownicy ucieka z Tobą w roli głównej.Nazwę to "mistrz kierownicy uciekł z kraju" i wiózł byś w nim bimberek z Podlasia na Śląsk .Jak mnie kiedyś będzie stać to się odezwę 
Jako komiedia klasy "Sarnie żniwo" to nawet mogłoby się udać
Będzie dziwny fiński soundtrack, przyklejane wąsy i rozbijanie niemieckich premjumów?  <lol>

ale jak przychodzi co do czego to nie ma gorszej kurwy w prowadzeniu jak auto z przednim napędem.
Nie mogę się nie zgodzić z tym stwierdzeniem  <ok>
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 14, 2021, 22:09:48 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
No i "ch*", no i cześć, chciałem polatać bokiem kombiakiem, ale niestety wycieraczka od strony kierowcy odmówiła współpracy i póki co kombi musi zaczekać. Kupiłem także do niego górne sworznie RTSa. Jak się wyrobie to jutro montaż.

W temacie szybko ale bezpiecznie, wracają z roboty widziałem jak na jakiejś bocznej drodze jeden Yaris skasował 2 marcedesy i ogrodzenie, no 70 km/h to on na pewno nie jechał. I tu doszedełem do takiej refleksji, że ludzie są sami sobie winni raz, że myślą że systemy same ich wyręcza w myśleniu, a dwa myślą że jak kontrolki ABS, ESP czy airbag się zapalą to te systemy nadal działają... Polska to jednak kraj technicznych jaskiniowców...
jak przychodzi co do czego to nie ma gorszej kurwy w prowadzeniu jak auto z przednim napędem.
Słuchaj się wiesz rozumiesz, podstawa to chociaż minimalna wiedza z zakresu sił działających na pojazd w czasie jazdy. A te wiedzę chcąc nie chcąc trzeba nabywać z literatury fachowej, a nie jakiś łysych taksówkarzy z YT. Ja w sumie całkiem niedawno wyczytałem w pewnej księdze, że paradoksalnie hamowanie silnikiem na zakręcie w FWD jest tak samo ryzykowne jak jazda z wciśniętym gazem w RWD.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 14, 2021, 22:51:45 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 14, 2021, 22:56:17 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Kupiłem także do niego górne sworznie RTSa

Żebyś się czasem nie zdziwił  http://forum.fsoptk.pl/index.php?topic=51977.0

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #75 dnia: Styczeń 14, 2021, 23:12:40 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna

Słuchaj się wiesz rozumiesz, podstawa to chociaż minimalna wiedza z zakresu sił działających na pojazd w czasie jazdy. A te wiedzę chcąc nie chcąc trzeba nabywać z literatury fachowej, a nie jakiś łysych taksówkarzy z YT. Ja w sumie całkiem niedawno wyczytałem w pewnej księdze, że paradoksalnie hamowanie silnikiem na zakręcie w FWD jest tak samo ryzykowne jak jazda z wciśniętym gazem w RWD.

Bo i to jest w książkach o technice jazdy. Poza tym jak z tyłu ma się 40, albo czasem i tylko 30% masy w niektórych autach, to przy zwalnianiu to musi spaść, tył tańcuje potwornie, raz tak rozbiłem samochód na autostradzie. O opanowaniu nie było mowy ale były szanse że auto się zatrzyma na bokiem lekko obcierając zderzakiem o barierkę, tylko że niestety po którejś modernizacji został na poboczu kawałek krawężnika który złapał prawe przednie koło. Półoś napędowa wypadła na jezdnię.
Generalnie rzecz biorąc, jeżeli w FWD nawet czujemy że jedziemy torchę za szybko, to dzieląc zakręt na 4 równe części, najbezpieczniej jest już w części drugiej dodać gazu i trzymać. W najgorszym razie wyjedzie się trochę na pobocze ale przynajmniej tył będzie stabilny.

Na śniegu w FWD najbezpieczniej w ogóle nie bawić się w kontrowanie jak tył ucieka tylko wdusić gaz żeby przód też zgubił przyczepność.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2021, 23:19:47 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #76 dnia: Styczeń 14, 2021, 23:21:54 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Zaskakujące jest, że posiadając taką wiedzę na temat techniki jazdy, tak często w życiu spotykając się takie zdarzenia drogowe.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #77 dnia: Styczeń 14, 2021, 23:32:05 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna

Jako komiedia klasy "Sarnie żniwo" to nawet mogłoby się udać
Będzie dziwny fiński soundtrack, przyklejane wąsy i rozbijanie niemieckich premjumów?  <lol>


Ja bym raczej widział siebie przebranego w strój XIX-wieczny a'la Chopin, i jego muzykę w tle, przerwaną przez Walkirie Wagnera(każdy zna:https://www.youtube.com/watch?v=GGU1P6lBW6Q), kiedy za Polonezem pojawiłby się uzbrojony w karabiny maszynowe Mercedes, zdalnie sterowany przez Adolfa Hitlera wykrzykującego kwestie z "Der Untergang", w którym gwiazda na masce służyłaby za celownik. <lol2>

W sumie bardziej coś a'la Kung Fury.
Do surdutu z epoki Chopina, doklejone wąsy w stylu XVIIwiecznym kozackim, peruka a'la David Hasselhoff, i duże okulary przeciwsłoneczne typu aviator żeby mnie potem nikt na ulicy nie poznał  <lol2>

« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2021, 23:46:50 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #78 dnia: Styczeń 14, 2021, 23:39:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Zaskakujące jest, że posiadając taką wiedzę na temat techniki jazdy, tak często w życiu spotykając się takie zdarzenia drogowe.

Przez 10 lat jazdy miałem dwie poważne kolizje, z czego jedną gdy jako nastolatek wybrałem beznadziejne miejsce do treningu (drzewa na poboczu), a drugi wypadek wydarzył się dokładnie w grudniu 2019 roku, kiedy wstawałem do pracy o 6.00, 7.00, pracę dla kasy kończyłem o 20.00, a jeszcze trzeba było ogarnąć dom i pomóc dziadkowi który był po 90tce i zmasakrowany przez bandytów, plus większość rzeczy w samochodach robiłem sam, i to nie tylko swoim ale jeszcze w aucie mamy. Wstałem w sobotę o 7.00 rano do pracy, zmęczony i niewyspany, jeszcze co gorsza po nocy na psychotropowych lekach nasennych i nieprzytomny wsiadłem za kierownicę kiedy był przymrozek, a nie myślałem i jechałem na pamięć zamiast myśleć co robię. Głupota straszna, ale chciwość i trudy życia zrobiły swoje. Po tym wypadku rzuciłem wiele zleceń żeby mieć czas na wypoczynek. A teraz już w ogóle nie jeżdżę. Może kiedyś.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #79 dnia: Styczeń 14, 2021, 23:53:21 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wracając do zimowej jazdy, dzisiaj znów w tv pokazywali następnych specjalistów. Oczywiście, przeważnie jechali "ciut" za szybko. Jakiś tir wywinął orła w rów, kilka osobówek, jeden śmiertelny, nic nowego. Jak mówię, ludzie uśpili w sobie czujność i sobie jadą niektórzy na totalnej wyjebce. Ja dopiero dzisiaj rano założyłem zimowy komplet kół (mam drugie na aluskach) bo trochę tego śnieżku naleciało, a mokry jest, to na letnich niewiele bym zdziałał, bo nawet zimowe się ślizgają, ale jak są, to niech coś tam się przydadzą. Gdyby nie było śniegu, to bym nadal na letnich jeździł, bo na lodzie i tak gówno zimówki dadzą. Za jakiś tydzień, jeśli mrozy się nie utrzymają, to i tak to wszystko pewnie zniknie do zera. W polonezie wiele nie trzeba, żeby dupę zarzuciło. Troszkę gazu i już tańczy. Dzisiaj temperatura cały dzień była na plusie, to nawet świeży śnieg się ubija na zero zaraz po przejechaniu. Główne drogi posypane aż grubo, stopione do zera, a na bocznych tradycyjnie, błota breja, przerywana od czasu do czasu fragmentami, gdzie jeszcze nie zdążyło się stopić. Najlepiej było lata temu, gdy gmina u mnie, niezbyt dbała o drogi, to jak po kilku dniach odwilży i mrozu, tak na przemian, zajeżdżony śnieg, zmienił się w lód i miejscami dodatkowo wybiły się koleiny do gołego asfaltu, a że ludzie, jak to ludzie, w miarę możliwości jeździli środkiem drogi, to gdy wypadło się wyminąć z drugim samochodem, to stawało się to bardzo niebezpieczne, bo samochód miał problem z wydostaniem się z tych kolein i można było wywinąć orła. Teraz tego niema, bo raczej starają się posprzątać od razu, do czysta.