Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 108976 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #100 dnia: Styczeń 17, 2021, 00:53:39 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna

Nawiasem, czy ktoś się orientuje czy w ramach gospodarki odpadami są jakieś punkty, gdzie można oddać zużyty olej? Pytam gdyż już zebrało mi się dobre 25l i wątpię, że uda mi się go w całości wykorzystać do ogrzewania garażu.

Zbiornik z pompką elektryczną, przewody poprowadzone nad opony tylne i możesz nie męcząc auta robić burnout przy każdym ruszeniu spod świateł. ;>
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #101 dnia: Styczeń 17, 2021, 10:15:39 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Po 3 tyg. stania przepaliłem maszynę - na dworze -10*C, sucho, słonecznie - idealna pogoda na krótką przejażdżkę :) Aku wczoraj podładowałem kilka godzin; dzisiaj niemrawo, ale po dłuższym namyśle silnik odpalił. Jako, że rano spokój na drogach; do tego niedziela, więc znalazł się także pusty parking, aby wykorzystać zalety RWD :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #102 dnia: Styczeń 17, 2021, 11:33:19 am »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Ja wczoraj upalałem kilka godzin z rzędu po czym gdy wyciągalismy się na kilka aut z zasypanej drogi, wywaliło mi cały płyn chłodniczy. Winnym okazał się przewód od podgrzewania przepustnicy na którym stara opaska puściła.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #103 dnia: Styczeń 17, 2021, 12:02:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Jako, że rano spokój na drogach; do tego niedziela, więc znalazł się także pusty parking, aby wykorzystać zalety RWD
Masz szczęście, że policja ściga teraz narciarzy i dzieci na sankach, to nie mieli czasu na zajęcie się prawdziwym bandytą   :P  Ja niestety nie mam gdzie się bawić, a pod kościół przecież nie pojadę  :-) Auto stoi w garażu i tyle. Jutro i tak chyba trzeba będzie skoczyć w jedno miejsce, więc i tak zaliczę kolejną zimową jazdę. Śnieżku znów troszkę popruszyło. Przypomina się prawdziwa zima.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #104 dnia: Styczeń 17, 2021, 13:17:23 pm »

Offline ralf93

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 36
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez GLE '94
Śnieg skusił mnie na wyciągnięcie Carówki z garażu. Przełożyłem felgi z zimówkami i pojechałem pośmigać po nieodśnieżonych wiejskich drogach. Sama przyjemność, auto całkiem dobrze trzyma się drogi a i bokiem też idzie jak się chce.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #105 dnia: Styczeń 17, 2021, 14:04:22 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Masz szczęście, że policja ściga teraz narciarzy i dzieci na sankach, to nie mieli czasu na zajęcie się prawdziwym bandytą
Dokładnie :)
Nie pchałem się na popularne parkingi (M1, Auchan), bo tam często policja się czai na ludzi; przypadkiem trafił się pusty parking gdzieś przy lesie; z gładką nawierzchnią, więc czemu by nie skorzystać. Jak wracałem do domu, to mijałem parking przy Tesco - dobrze, że tam nie pojechałęm w pierwszej kolejności, bo był cały odśnieżony.
Tak czy siak w Pozku jeszcze jutro ma być mróz a potem znów odwilż i okolice 0, więc będzie breja ze solą, zatem Poldas pewnie znów zaliczy dłuższy postój pod wiatą :)

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #106 dnia: Styczeń 17, 2021, 14:07:22 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1304
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
więc będzie breja ze solą
U mnie dzis -10 a droga wygląda jak po przejściu lawiny błotnej.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #107 dnia: Styczeń 17, 2021, 18:53:10 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
więc będzie breja ze solą
U mnie dzis -10 a droga wygląda jak po przejściu lawiny błotnej.
Na szczęście tam, gdzie jeździłem drogi główne czyste, suche. Boczne częściowo z ubitym śniegiem.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #108 dnia: Styczeń 17, 2021, 21:23:15 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1143
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Do posesji mam gruntowa drogę dojazdową o długości około 600 metrów, jakiś geniusz regularnie tam wjeżdża i przez pierwsze 200 metrów sypie solą, zarazem nic nie odgarniając. Chyba nie muszę mówić jaka papa się zrobiła, że aż auto grzeznie ;-|
Dzisiaj pohasałem przednionapedówka po polnych drogach, jednak polonez wymięka przy przeprawach, przez śniegi do kolan   :P
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2021, 21:25:37 pm wysłana przez mihals »

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #109 dnia: Styczeń 17, 2021, 23:06:31 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
W nie moim atu, sprawiłem, że ciepłe powietrze zaczęło lecieć na nogi. Regulacja linki. Różnica kolosalna  :d

Z ciekawostek, znalazł się mój silnik z fiata (1300) ze skrzynią na FB, który sprzedałem jakiś czas temu. Cena urosła o 400zł, a przebieg spadł o 55 tysięcy  <lol2>
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #110 dnia: Styczeń 18, 2021, 08:37:25 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
W Plusie na podciśnieniu wypina się zatrzask trzymający linkę to klapy nagrzewnicy, jak się to dzieje to właśnie klapa prawie się nie otwiera i powietrze jest ledwie letnie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #111 dnia: Styczeń 18, 2021, 15:13:45 pm »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
A co może być jak ustawiam w plusie na szybę i słabo dmucha. Wręcz mam wrażenie że wentylator pracuje z większm oporem niż przy innych ustawieniach. Próbowałem wymacać ręką ten wyższy siłownik po stronie kierowcy i wychodzi, że się przestawia tak jak powinien...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #112 dnia: Styczeń 18, 2021, 15:38:18 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
kanaly nawiewow na szybe chyba tez sa podlaczone karbowana rura, wiec moza masz ja zgnieciona
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #113 dnia: Styczeń 18, 2021, 16:05:41 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A u mnie, od jakiegoś tygodnia, może dwóch, coś się zaczyna walić z ogrzewaniem. Do niedawna, było ok, nawet jak miał te 70*, to już leciało letnie powietrze, a teraz już coś się zwaliło i wali zimnem i chyba dopiero, jak się termostat otworzy, to się to ciepło rozejdzie po układzie i grzeje. Termostat powinien być ok, bo wymieniałem go w zeszłym roku, wprawdzie nie nówka, ale to jeszcze stara produkcja mery, ten zimowy niby i wszystko było ok. Stary się rozleciał tak, że ten grzybek na dole, całkowicie oderwał się od reszty i się tak dyndał w obudowie termostatu. Czy to możliwe, że zaczyna uszczelka bardzo delikatnie puszczać? Bo widzi mi się, że ciśnienie w układzie jest spore, ale z drugiej strony, po nagrzaniu wszystko działa ok. od momentu otwarcia termostatu. A może pompa wody niedomaga? Normalnie mam wrażenie, jakby układ się nieco zapowietrzał, czy coś, że nie idzie ciepło na nagrzewnicę. Parownik się normalnie dogrzewa, dziwne, bo mam go podłączonego zasilaniem pod powrót z nagrzewnicy i wyjście na wejście do pompy (zamiast tego kieliszka). Jakby mało było problemów, to pierwszy raz w życiu, zacięła mi się stacyjka i teraz się boję kluczyka wyciągać. Po prostu po wyjęciu i ponownym włożeniu, nie mogłem jej przekręcić. Dopiero poruszałem w prawo i w lewo i puściło, ale to już jest sytuacja niebezpieczna. Gdyby nie to immo, to bym założył inną, bo mam ze 3 z plusa bosha i z rovera.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #114 dnia: Styczeń 18, 2021, 16:08:09 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Przecież możesz pierścień od immo założyć do tej z Boscha lub przyczepić gdzieś obok.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #115 dnia: Styczeń 18, 2021, 16:09:53 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Można tak? Będzie działać? Bo to jakoś coś tam było z programowaniem stacyjek itd. i że jak coś, to się cały komplet wymienia. Nie wiem, więc pytam.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #116 dnia: Styczeń 18, 2021, 16:14:24 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Co do nawiewu na szybę w Plusie - a tam na łączeniu obudowy z plastikowym kanałem przykręcanym do deski nie ma czasem klapki - do sterowania na szybę?
Mam zdjęcie kanału, ale niestety nie tej obudowy, na którą on nachodzi.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #117 dnia: Styczeń 18, 2021, 16:19:18 pm »

Offline Bartek GSi

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 739
  • Płeć: Mężczyzna
    • Daewoo-FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSI 1998r Zielono- Granatowy metalik 42U
Przecież jak zmieni stacyjkę to i kluczyk będzie inny ( z innym immobilaizerem). Chyba, że można zrobić tak, że zmienić stacyjkę na nową, przełożyć pierścień ze starej i przymocować stary kluczyk od kompletu do niej :) Powinno działać i będzie wyglądać jak fabryka.

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #118 dnia: Styczeń 18, 2021, 16:33:54 pm »

Offline Mariusz#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2277
  • Płeć: Mężczyzna
    • POLONEZ Atu+ 1.6 GSI
I jak wyjechać teraz Polonezem kiedy podwozie wygląda tak...
Modyfikuj wiadomość

* 20210109_213940_compress73.jpg (580.89 kB, 4000x3000 - wyświetlony 53 razy.)
Panie popraw ta nakrętkę na górnym mocowaniu stabilizatora bo tak być nie może (trzeba dać dłuższą śrubę i samokontre) u Ciebie trzyma to w połowie gwintu.
Pan inżynier widzę, że lubi jeździć tym polonezem

Odp: -----=====Co zrobiłem dzis z/w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #119 dnia: Styczeń 18, 2021, 16:34:58 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 512
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Bocian jeśli górny siłownik otwiera się prawidłowo, to może ten dolny źle działa i nie domyka czegoś, przez co słabo na szybę daje.

KGB w podciśnieniowej wersji nie ma karbowanej rury  ;p Kanał nadmuchu na szybę opiera się na obudowie nagrzewnicy i tylko klapka jest ruchoma.