Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 148842 razy)

0 użytkowników i 35 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #920 dnia: Sierpień 22, 2021, 16:37:12 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 889
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Po 4 latach pierwsze metry V6 za mną,miny ludzi na widok plującego ogniem z wydechu poloneza bezcenne  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #921 dnia: Sierpień 22, 2021, 17:37:00 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 402
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Dzisiaj spontanicznie (w czasie porannego przeglądania portali natrafiłem na info) wybrałem się na 7 Zlot Starych Pojazdów w Starym Mieście k. Konina.
Fajna impreza, sporo samochodów (różne marki, nie tylko FSO :) ).

Niestety musiałem zwijać się przed końcem imprezy, no ale takie życie. No i znów nabrałem ochoty na 125p - może kiedyś :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #922 dnia: Sierpień 22, 2021, 21:10:00 pm »

Offline Macki

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1480
  • Płeć: Mężczyzna
  • The (Borbet™) A-Team :)
    • Polonez Caro 1.6GLI '95 Polonez Caro+ 1.8GTI '97 Dacia 1310p 1.3 '83 Skoda Felicia 1.3MPI'99
hmmmmm myślałem że ty się zapadłeś pod ziemię.........
Miło, że ktoś jeszcze mnie tu pamięta :)
Zapaść to się tak zupełnie nie zapadłem, trochę jedynie się priorytety w życiu pozmieniały, dużo zamieszania, ogólny brak czasu na wszystko itd.... ale Polonez i wszelkie rarytasy cały czas ze mną są, a nawet trochę przybyło ;)

A w temacie - okazyjnie zakupiłem do Plusa nówki sztuki oponki (jeszcze z naklejkami!)... tyle że z drugiej ręki - 4 czternastki za 300zł :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2021, 21:18:31 pm wysłana przez Macki »
był: Polonez Caro Plus 1.6 GSI '98 69E
       Polonez Caro 1.4 16V GLI '96 L115

  Bądź kowalem swojego losu.
    ...i kompozytorem swojego Poloneza! ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #923 dnia: Sierpień 22, 2021, 21:20:43 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2140
Polonez stoi już od tygodnia na lakierni. Aż się boję efektu. Dzisiaj zrobiłem też remont gaźnika do Fiesty. Wiem już czemu ten system umarł ;) Rozebranie, umycie, odszorowanie i złożenie do kupy 7 godzin roboczych.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #924 dnia: Sierpień 22, 2021, 22:26:49 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5203
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Przepaliłem sobie dzisiaj troszkę poloneza i przejechałem się po okolicy. Jak mówiłem, mimo wywalonej uszczelki, jeszcze da się nim parę kilometrów zrobić bo się nie grzeje ani nic, tylko kompresja już wali w zbiorniczek troszkę. Zrobię to dopiero, jak wyzdrowieję. A jako, że ostatnio jeżdżę tylko Yariską, to chyba pierwszy raz w życiu, zaczyna mi przeszkadzać fabryczna kierownica w polonezie. Wreszcie zrozumiałem, co oznacza popularne określenie "koło sterowe"  :P  Jakaś taka strasznie wielka się zrobiła i sprzęgło nawet ciężko zaczęło chodzić. Poza tym, to biegi wchodzą lepiej, niż w Yarisce. Tak to jest, jak się pojeździ dłuższy czas czymś "lepszym" to człowiek zaczyna dostrzegać wady tam, gdzie wcześniej ich nie widział. Strach wsiadać do jakiegoś audi, czy bmw.
A wracając do kierownicy to jak pamiętam, ktoś tu ładnie zmniejszył sobie kierownicę do poloneza. Gdyby owa osoba zechciała przypomnieć ten proces, to byłbym wdzięczny, bo zaczynam o tym myśleć. Niby mógłbym to wymienić na jakąś oplowską, jak w kombi, ale sam nie wiem. Fakt faktem, że do plusa pasuje stylistycznie bardziej ta w kombi, niż ta tradycyjna, ale znów przyzwyczajenie robi swoje, a dodając przycisk klaksonu z logiem FSO, zyskuje na wyglądzie. Akurat mam w swoich zbiorach taki z fakturtą "skórki" jak kierownica w plusie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #925 dnia: Sierpień 22, 2021, 22:27:40 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4743
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Jak sprzęgło ciężko chodzi, to polecam zainwestować w linkę lin-motu :P
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #926 dnia: Sierpień 22, 2021, 23:00:09 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5203
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Nie w tym sensie piszę. Tu jest linka jeszcze fabryczna, tylko po prostu, taka jest duża różnica pomiędzy toyotą, a polonezem. Noga mi się przyzwyczaiła do toyoty, wiec po ponownym zasiądnięciu za kierownicą poldka, momentalnie poczułem różnicę na minus, gdzie dawniej wciskało mi się to bez żadnego oporu. Taką samą różnicę odczułem, gdy miałem chwilę równocześnie rovera i gsi. Tam sprzęgło chodziło jakby minimalnie ciężej, chociaż było nowe. Tak to już jest z tymi przyzwyczajeniami.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #927 dnia: Sierpień 22, 2021, 23:18:09 pm »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Przejedź się kiedyś czymś na zmotanym podwójnym docisku, to docenisz jak lekko chodzi sprzęgło w poldku ;)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #928 dnia: Sierpień 23, 2021, 00:01:18 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5203
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
A to w takich cudach nie stosują jakieś hydrauliki? Oglądałem niedawno Łysego i tam właśnie gadali o tych sprzęgłach podwójnych. Ale to niby do konkretnie zmotanych aut, więc raczej nie będzie mi dane takim jeździć.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #929 dnia: Sierpień 23, 2021, 02:30:47 am »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4743
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Tu jest linka jeszcze fabryczna

Moja fabryczna chodziła już kiepsko po 100 tysiącach, wymiana na nową i od razu sprzęgło chodzi lżej :)
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #930 dnia: Sierpień 23, 2021, 12:03:30 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13892
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
A to w takich cudach nie stosują jakieś hydrauliki?
hydraulika nie zmienia przelozenia ukladu noga-docisk, roznice sa na tym, ze zalozmy ze hydraulika sie nie zaciera, za to linka nie przecieka ;p
w PN sprzeglo chodzi lekko - kiedys, juz nie pamietam czy to jezdzac dluzej Laguna 1.8 (tutaj linka byla zle zalozona i tarla o pancerz, a pedal stawial duzy opor, w koncu linka pekla w trasie, zalozylem nowa dobrze i chodzilo duzo lzej, tak jak powinno),
czy juz Kappa 2.0 (hydro), a moze nawet Alfa 1.8 (hydro),
w kazdym razie dlugo nie jezdzilem Truckiem i gdy wsialdlem do niego, to nie nie wiedzialem czy rozprzeglilem, czy urwala sie linka - pedal podnoisl sie po puszczeniu, wiec sie nie urwala,
bylo wyraznie lzej niz w tych autach lacznie z Evanda 2.0, co robi dziwne wrazenie, bo przeciez wsiadasz do trupka ;>
po prostu duze i mocne silniki maja duze sprzegla stawiajace wieksze opory,
w jarisie masz maly silnik i male sprzeglo, wiec jest lekko,
nie wiem jeszcze jak sa zbudowane uklady w tych wszystkich mocnych furach po 300KM i wiecej z reczna skrzynia,
tam musi byc jakies wspomaganie wysprzeglania, bo nie wyobrazam sobie jak duza sile trzeba przylozyc do pedalu w normalnym ukladzie, zeby ruszyc taki docisk,
w silnikach ~200KM stosowane jest odciaganie sprezyny docisku, ale przy 300 trzeba czegos wiecej

P.S.
podaje moce silnikow, to taki skrot myslowy, zeby wiekszosc zrozumiala,
same sprzegla dobiera sie do momentu na wale, a nie mocy (jako takiej),
gdy uznamy,ze 200KM ma silnik 3l ,a 300KM 5l , to beda te przedzialy momentow, o ktore chodzi
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2021, 12:08:36 pm wysłana przez KGB »
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #931 dnia: Sierpień 23, 2021, 16:30:05 pm »

Offline DStage

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 33
  • Płeć: Mężczyzna
    • Truck LB 1.6, Fiat Coupe 20VT, Seicento 1.4T, Multipla 1.9JTD, 500L 1.4T
    • DStage Garage
Polecam zobaczyć jak chodzi sprzęgło (hydro) w Coupe 20VT - dwa razy miałem sytuacje gdzie dawałem się przejechać kobiecie jednego albo drugiego kolegi i obie miały "lekkie" zdziwienie przy pierwszym starciu ze sprzęgłem ;-) Nie żebym jakoś umniejszał możliwości kobiet za kierownicą, co mniej obeznani z tej brzydszej płci miewają podobnie. W czasach świetności kiedy te samochody były mocno modyfikowane widywało się dwutarczowe lub inne wynalazki i raczej żadnych dodatkowych wspomagaczy. Taki średnio+ zmodzony to moment rzędu 400Nm (moce tak gdzieś 330-360KM), przy grubszych modach >500 a i >600 bywały (już raczej ze zmianą dołu na 2.4).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2021, 16:32:57 pm wysłana przez DStage »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #932 dnia: Sierpień 24, 2021, 08:53:51 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3089
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & Lancia Y'99 1.2 16V
O Witamy Mackiego ponownie!

Zakładaj temat w dziale o autach i być może w tej okazji zrobimy jakiś spot na cyplu na koniec sezonu  <ok>.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #933 dnia: Sierpień 25, 2021, 10:17:45 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 889
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Poratuje ktoś zdjęciem jak powinny być rozmieszczone te kwadratowe gumy które przychodzą między bak a karoserię? W ASO nie odbierają telefonu złodzieje a musi być jak fabryka  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #934 dnia: Sierpień 25, 2021, 12:27:27 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2140

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #935 dnia: Sierpień 25, 2021, 20:00:54 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 597
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #936 dnia: Sierpień 30, 2021, 14:12:57 pm »

Offline bing17

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 103
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 125p
Polonez stoi już od tygodnia na lakierni. Aż się boję efektu. Dzisiaj zrobiłem też remont gaźnika do Fiesty. Wiem już czemu ten system umarł ;) Rozebranie, umycie, odszorowanie i złożenie do kupy 7 godzin roboczych.
Komu zleciłeś lakier ?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #937 dnia: Sierpień 30, 2021, 16:51:52 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2140
nawet nie warto publikować bo wyszło bardzo słabo. 5 lakiernik w tym roku. Już mi się auta kończą na te próby.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #938 dnia: Sierpień 30, 2021, 17:08:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5203
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.6 GSI '01
Metalikiem, czy akrylem kryłeś? Pewnie nie masz warunków, ale skoro płaciłeś tyle razy ze spie*doloną robotę, to może już lepiej samemu sobie spie*dolić? Ludzie po szopach ciągniki malują i niektórzy naprawdę drogi lakier kładą, więc z autem też by dało radę. Najgorsza robota, to przygotowanie pod lakierowanie, tego nie lubię. Samo lakierowanie, to tylko uważać żeby zacieków nie porobić i już. Niestety, ale mam wrażenie, że co lepsi fachowcy, to chyba za granicę wyjechali, a reszta ma wywalone na tanie auta. Albo na wszystkie. Kasę wziąć i popsikać byle jak. Jeszcze może spod lakieru znać rysy po papierze ściernym? Bo i takie przypadki bywały. Niektórzy się nie pie*dolą, tylko z grubej rury jadą i na to lakier.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #939 dnia: Sierpień 30, 2021, 19:52:41 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Fakt, przygotować to ciężko. Ale lakier, czy aby tylko chodzi o to aby nie było zaciekow? Mam inne zdanie
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)