Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----  (Przeczytany 54276 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

-----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« dnia: Styczeń 03, 2022, 11:55:54 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Nowy Rok, stary temat w nowej szacie.

Z nowości u mnie. Sprzedałem w czasie świąt 2 auta, pozbyłem się BMW 320d 2004r i Volvo S90 3.0 z 1997 - biznesu życia nie zrobiłem lecz starczyło na nową zabawkę SsangYong Rexton I z 2002r silnik "mercedes" 3.2 L z LPG (uff) jestem na etapie przywracania tego wynalazku do życia. Mercedes jest w cudzysłowie bo mimo, że to jednostka MB to osprzęt już niekoniecznie, więc katalogi części stają się moją nową czytelnią :D

PS. może ktoś ma chęć na Volvo 960 2.5 24V 1995r w stanie do poprawek ale za uczciwy pieniądz? Można się zgłosić PW.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 03, 2022, 12:52:47 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Za to bmw ile wziąłeś, jeśli to nie tajemnica? To było już e46? Bo słabo się orientuję w generacjach.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 03, 2022, 13:04:08 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Tak e46. Udało się ustalić cene na 7500PLN. Przebieg wg zegara 242 tyś km - auto było w dobrym stanie praktycznie 100% sprawne po serwisie zawieszenia przód i hamulców. Rdza polakierowana i odświeżony lakier :)



Ogólnie to teraz są w dołku te e46, jeżeli nie mówimy o poszukiwanych wersjach na wypasie z R6.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 03, 2022, 13:20:09 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Wolałbym sedana. Sam sobie nieraz myślę o bmw, ale poloneza szkoda się pozbywać. Ostatnio mnie zaczepiło dwóch takich i chcieli kupić, albo się zamienić właśnie na bete, ale e30? Zdaje się tak mówił, a to staroć przecież. Mi tam się e90 podoba, bo to już takie bardziej nowocześniejsze z wyglądu, ale cena. Serią 1 też bym jeździł, ale jak wyżej. Sąsiad ma e61, to piątka w kombi, ale fajna. Zadowolony bardzo. Silnik 3.0 w gnoju, ale ponoć w 9 się mieści. Ja tam wolę trójkę. Mniejsze trochę. Sprzedać dobrze poldka, to by kupił, ale potem na serwis trzeba mieć, jak coś walnie. Albo po prostu trafić coś zadbanego, to posłuży.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 03, 2022, 13:24:40 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
ale potem na serwis trzeba mieć, jak coś walnie. Albo po prostu trafić coś zadbanego, to posłuży.

Powdzenia w poszukiwaniach :D A auta się psują jak każde inne, modelu z przełomu wieku są już dość skomplikowane ale jeszcze chyba nie tak aby utrudniać naprawy. Niemniej ja bym bez dokładnego sprawdzenia interfejsem diagnostycznym BMW nie polecał kupować.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 03, 2022, 13:33:10 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
E30 za Poloneza tak łeb w łeb? Kurla, że mi tak nikt nie proponuje
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 03, 2022, 14:00:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Bo marudził, że o części ciężko. A zresztą, auta nie widziałem i może to totalny gruz? Mi takie niepotrzebne, nie moja bajka. Wolałbym coś wspolczesniejszego.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 03, 2022, 14:24:06 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Mnie też kilka miesięcy temu w korku w Wawie zaczepili jacyś goście (z daleka było widać, że handlarze xD) i proponowali 5 tysi, no ale wiadomo... po zatrzymaniu by cena na 500zł pewnie spadła z ich strony xD

W temacie: wyjąłem przednie amorki w Poldku, nowe zamówione-czekam na dostawę, zakładam i ciekawe jak będzie jeździł :P

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 04, 2022, 07:33:57 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
Bo marudził, że o części ciężko. A zresztą, auta nie widziałem i może to totalny gruz? Mi takie niepotrzebne, nie moja bajka. Wolałbym coś wspolczesniejszego.
E30 jak dla mnie to ostatnie fajne bmw, Nowszymi to raczej nie ma sensu się interesować. Ani to nie wygląda i sama elektronika. A poloneza nigdy bym nie zamienił na jakieś bmw.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 04, 2022, 09:04:02 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
A poloneza nigdy bym nie zamienił na jakieś bmw.

Jakbyś pojeździł to miałbyś szersze pole widzenia :)
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 04, 2022, 09:18:59 am »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Czy ktoś posiada jakieś info o zakończonym sukcesem podpięciu arduino (złącze szeregowe) pod kompa GSI celem odczytania danych? Chodzi o wyświetlenie parametrów pracy silnika na LCD podczas jazdy.
Jakby nie było taki sposób byłby wygodniejszy niż jazda z podłączonym starym laptopem pracującym dosowym softem.

A w temacie - Poldek po ~2 miesiącach postoju trochę niemrawo, ale odpalił - popracował 20min. i kolejny dłuższy postój przed nim :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 04, 2022, 09:54:04 am »

Offline Paki68

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 509
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu Plus 1.6 gsi
A poloneza nigdy bym nie zamienił na jakieś bmw.

Jakbyś pojeździł to miałbyś szersze pole widzenia :)
Jeździłem, Po prostu odrzuca mnie każdy nowszy samochód. Dla mnie to jest męczarnia jeździć czymś takim. Mnóstwo jakiś kontrolek informacji ciągle się pojawia i widać że samochód za wszelką cenę chcę przejąć kontrolę a już nie mówię o prowadzeniu które bardzo takie sztuczne i nie naturalne jest, nie ma żadnej frajdy z jazdy. Dla mnie najlepiej się jeździ samochodami z lat 90 i starszymi. A nawet nie wspomnę wykonaniu tych nowych wyrobów samochodopodobnych, że strach coś dotknąć bo zaraz się urwie czy połamie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 04, 2022, 14:16:42 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4670
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Piona, mam to samo. Zawsze mnie bawi, jak ktoś by chciał mnie siłą wcisnąć do nowego auta :P. To nie jest jakieś nieosiągalne w dzisiejszych czasach prowadzić nowe auto z salonu/zachodnie, często się zdarza, jak znajomy potrzebuje np. zmiennika na trasę. Z ulgą zawsze wracam do poloneza. Tylko poldek musi być w doskonałym stanie technicznym, bo inaczej to faktycznie męka.
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 04, 2022, 17:51:37 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Polonez Polonezowi też nierówny, bo jazda zamulonym boschem a zdrowym abimexem to dwie inne jazdy. W ogóle stwierdzam, że najfajniejsze auta zaczęły się w latach 70 a skończyły na początku XXI wieku. Z czego osobiście lubię dużo konstrukcji z lat 90' bo mają bajery typu klima, czy mocne silniki ale nie są zepsute nadmiarem elektroniki

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2022, 19:28:05 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Teraz latam od kilku dni E32 735 w manualu z 86 roku,auto wyrwane po 20 latach postoju tyle co na szybko zrobione papiery i na chwilę obecną jedno z wygodniejszych aut jakie prowadziłem  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2022, 21:40:16 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Zadbany polonez, to faktycznie nie jest złe auto. Ja tam z plusa jestem bardzo zadowolony, tym bardziej teraz z roverem pod maską. Wrzucić sekwencję i się odmuli, bo go mikser trzyma. Tyle tylko, że i ja powoli zaczynam mieć dość tego, że patrzą na mnie jak na gorszego. Chyba każdemu się wydaje, że jeżdżę polonezem, bo nie stać mnie na lepsze. Po części to prawda, bo nie kupię sobie ot tak auta za za 20 tysięcy, ale takie za 10 bym mógł, bo za to, co mam z części do poldka i żuka, to pewnie jakaś tam sumka by się uzbierała i coś tam bym sobie mógł kupić, a polonez i tak by został.Niemniej, za poloneza zapłaciłem w 2013 3100 pln i na dzień dzisiejszy, tą sumę bym przynajmniej podwoił, zwłaszcza teraz z roverem, wspomą i klimą. Co bym sobie kupił za 3100? Kupę rdzy? Często jak jadę, szczególnie latem i auto jest nawoskowane, to się ludzie za nim oglądają. Żeby uzyskać ten sam efekt jadąc np. bmw, musiało by to chyba być jakieś M5, bo każde zwykłe, to tylko jedno z wielu,jakie jeżdżą po drogach. Dużo by gadać na ten temat. To jest tez to, że ja lubię jeździć czymś, co mi się podoba, a mało które ze współczesnych aut, mi się podoba. Jest też sprawa tego typu, że to wszystko jest drogie i nie ma pewności, czy nie kupi się skarbonki. W polonezie, to najważniejsze, żeby blacha była w porządku, a reszta, to jest pikuś, bo można sobie ogarnąć bezproblemowo, bo to proste sprawy. W takim bmw, czy innym, to wszystko może być zużyte i to są koszty. Niemniej, pomimo tego, nadal myślę, żeby sobie takie coś sprawić i to tylko dlatego, żeby choć chwilę czuć się nie gorszym od innych mimo, że kupno np. 15 to letniego bmw, to żaden wyczyn, bo inni i tak mają takie np 5 cio letnie. Byłem dzisiaj na złomie i jak popatrzyłem, jakie ludzie auta oddają, to sobie pomyślałem, "co ze mną jest nie tak"? Może to nie 10 cio letnie sztuki, nie licząc takich po wypadkach, ale dużo było aut w bardzo dobrym stanie blacharskim i nie wyglądały na gruzy.
W każdym razie, wziąłem sobie dwa silniczki od regulacji lamp z lanosa, bo pisaliście, że pasują p&p do poldka i do tego udało mi się w końcu dorwać licznik od lublina 3 z Mera Błonie, z czcionka taka jak w caro plus, do 160 km/h i z podpórką wskazówki. Licznik nie na wypasie, bo z zegarkiem zamiast obrotomierza, więc wyjąłem sobie sam prędkościomierz. Pewnie raczej nie włożę go do poldka, bo podświetlanie innego koloru ma, ale chciałem takie dorwać, to mam. Musiałem na taka okazję czekać parę lat.


Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 04, 2022, 21:49:43 pm »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1167
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
Mi też dokuczają, że złomem jeżdżę, ale co komu do domu jak chata nie jego. A po drugie jak dowodzą badania osoby takie są stałe w uczuciach nie tylko do samochodów, czy innego sprzętu ale i do partnerów, i nie zmieniają bo reklamy go omamią. I również takie osoby przeważnie należą do 10 % populacji na które nie działają reklamy i promocje.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 04, 2022, 21:53:09 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Gdzie Wy Mieszkacie, że ludzie oceniają innych po aucie?Pewne przypuszczenia mam, ale... (to nie jest złośliwe pytanie, całkiem serio się zastanawiam)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2022, 22:00:01 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
A po drugie jak dowodzą badania osoby takie są stałe w uczuciach nie tylko do samochodów, czy innego sprzętu ale i do partnerów, i nie zmieniają bo reklamy go omamią
No, tu się z tobą zgodzę, bo akurat takie wartości wyznaję, choć nie posiadam (nadal) żony. Na poloneza nie lecą  :P
I również takie osoby przeważnie należą do 10 % populacji na które nie działają reklamy i promocje.
I tu również podnoszę obie ręce do góry. Kupuję tylko to, co jest mi potrzebne, a nie to, co mi ktoś nakazuje, bo jest na czasie. Zacznijmy od tego, że nie jeździłbym polonezem, tylko czymś współczesnym, zarzynając się wcześniej, żeby mnie było na to stać. A wszelakie reklamy w tv i radiu, powodują u mnie od razu uczucie gotowania się mózgu, dlatego nie oglądam i nie słucham. Tylko czasem czuję się jak wariat wśród masy "normalnych".
Gdzie Wy Mieszkacie, że ludzie oceniają innych po aucie?Pewne przypuszczenia mam, ale... (to nie jest złośliwe pytanie, całkiem serio się zastanawiam)
Słuchaj, pewnie mieszkasz w mieście, więc się dziwisz, ale na szeroko rozumianej "prowincji" nadal tak jest i będzie jeszcze długo. Ale z drugiej strony, nikt mi nie wmówi, że w miastach jest lepiej. Może w tych dużych tak, ale w mniejszych już niekoniecznie. Ale jak by to powiedzieć, wszędzie trafiają się takie jednostki, bo to nie chyba nie do końca miejsce zamieszkania o tym decyduje. Ja wiem, jak jest u mnie i piszę na podstawie własnych doświadczeń. Wiem, czym się ludzie wożą i widzę, jak się zachowują. Nasłuchałem się też dużo. Całkiem spora grupa ludzi u nas, nie dorosła mentalnie do posiadania jakichkolwiek większych (nie dużych) pieniędzy i tak samo, lepszego samochodu, bo słoma z butów wystaje i potem taki pluje na tego "gorszego"

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2022** =====-----
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 04, 2022, 22:25:05 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
W takim bmw, czy innym, to wszystko może być zużyte i to są koszty.
No większej głupoty nie czytałem już dawno,a to FSO się nie psują a mosty,skrzynie i silniki w stanie do założenia leżą wszędzie?. Jako użytkownik/mechanik poloneza i audi jednocześnie muszę Cię zmartwić bo jak coś w takim zachodnim się zepsuje to płacisz,wymieniasz i znowu kręcisz 100 tyś a cenowo wcale to nie są niewiadomo jakie koszta no i części do takich aut kupujesz wszędzie o wyborze w producentach nie wspominając. Lubię polonezy ale na oranie w taki brud i syf jak jest teraz nie wyobrażam sobie nic innego jak stare audi w ocynku,raz na dwa tygodnie umyję to na myjni za dwa złote i kręcę kilometry bez strachu o podwozie  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2022, 22:28:16 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali