Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 48663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #360 dnia: Maj 16, 2023, 06:18:56 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
W temacie, udało mi się naprawić zawiasy, drzwi zaczęły chodzić tak ciężko że trudno było je otwierać i zamykać. Teraz jest w pyte, jednak odkręcanie i ustawianie drzwi bez ściągania błotnika to był słaby pomysł, ale jakoś się udało.




O kurczę, taki bzdet, a pieprzenia się co niemiara, podejrzewam, z tym cięciem, spawaniem i lakierowaniem jeszcze.
Ale ze zdejmowaniem błotnika byłoby jeszcze więcej; u siebie pamiętam, że do jednej ze śrub mocujących błotnik, ledwo się dostałem.  <glupek>
Najwyraźniej wiedziałeś, co robisz  <ok>

U mnie corolla verso stoi, bo termin badania już minął i teraz ma nieważne już, ale do ojca kuzyn się przykleił, że mu załatwi pieczątkę. No to mówię, dobra, chociaż nie podoba mi się lewizna na przeglądach; samochód ma być przede wszystkim sprawny - ale staruszek wyszedł  założenia, że skoro już się napraszają... Mnie akurat nie było wczoraj na miejscu; tatko wziął kluczyki i pojechał do miasta samochodem bez badań, załatwić tę sprawę (chyba nie wiedział, ile kosztuje teraz taka jazda, ale może to i lepiej).
Wzięli go na podnośnik - i... kazali spier....ć, bo belka przedniego zawieszenia tak zgniła, że aż dziurawa - i w każdej chwili przód może się rozjechać.  <lol2> Ten zdziwiony, a ja przecież od początku tłumaczyłem, że w tamtym roku ze względu na korozję sanek warunkowo przeszedł i trzeba zrobić.  <rotfl2>
No to, q'wa, załatwił pieczątkę...  <lol>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #361 dnia: Maj 16, 2023, 16:34:18 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
W temacie, udało mi się naprawić zawiasy, drzwi zaczęły chodzić tak ciężko że trudno było je otwierać i zamykać. Teraz jest w pyte, jednak odkręcanie i ustawianie drzwi bez ściągania błotnika to był słaby pomysł, ale jakoś się udało.


Dużo dobrej i niepotrzebnej roboty (naprawa zawiasu)  ;)
Żeby mieć przy przednich drzwiach prawie nowe zawiasy, wystarczy nabyć takowe z tylnych drzwi są takie same jak przód tylko, jak pamiętam lewy idzie na prawą stronę lub górny na dół, jakoś tak.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #362 dnia: Maj 16, 2023, 16:55:49 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
No nie wiem, najmłodszy polonez ma 21 (nie wiem czy roya robili w 2003) . U siebie z tyłu też musiałem jeden wymieniać, więc bywa różnie. Polonez na pierwszym lepszym szrocie też już nie stoi, a musi być koniecznie z caro bo atu już miało trochę inne zawiasy z tyłu, nie wiedzieć czemu (nie wiem jak roy). W sumie musiałem wymienić 4 zawiasy, 1 z prawych tylnych, 2 w lewych przednich i 1 w prawych przednich. 2 kupiłem dobre używane na allegro a pozostałe 2 naprawiłem w ramach nauki czy się da, może się przydać na przyszłość.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #363 dnia: Maj 16, 2023, 19:37:04 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
musi być koniecznie z caro bo atu już miało trochę inne zawiasy z tyłu, nie wiedzieć czemu
Atu ma inne zawiasy? ;-| Zaczepy zamków to na pewno ma inne, ale zawiasy? Pierwsze słyszę. Jutro z ciekawości zagrzebię w swojej graciarni a mam w niej drzwi od jednego i drugiego.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #364 dnia: Maj 16, 2023, 20:28:43 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Atu i Kombi mają inne zawiasty tylne. To kolejny przejaw geniuszu OBRu przy FSO - żeby było taniej priorytetem była kompatybilność wsteczna, przy jednoczesnym wprowadzaniu szeregu bezsensownych zmian, które de facto nic nie wnosiły, a podrażały produkt końcowy. Np. zwisy dolne pod tylnym zderzakiem w Atu/kombi to zupełnie inna wytłoczka niż błotnik z Caro, ale nadkole wew i zew było takie samo, więc mimo totalnej bezużyteczności występowały do samego końca.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #365 dnia: Maj 16, 2023, 20:30:55 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Też mnie to zaskoczyło, tak wygląda w atu.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #366 dnia: Maj 16, 2023, 20:44:58 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
Atu i Kombi mają inne zawiasty tylne.
Chyba nie do końca masz rację, katalog części zamiennych nie rozdziela zawiasów względem rodzaju nadwozia. Mają numery katalogowe 064448 i 064449.

ps. z zamiennością zawiasów przód tył według katalogu wychodzi, że jednak się myliłem, chociaż mam w pamięci (było to wieki temu, więc mogłem coś źle zarejestrować) montaż tylnego zawiasu z wąskiego Caro na przód...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #367 dnia: Maj 16, 2023, 20:49:23 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
W caro przód - tył są takie same, w atu/kombi już nie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #368 dnia: Maj 16, 2023, 20:50:30 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #369 dnia: Maj 16, 2023, 21:28:57 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Walczę z rozrusznikiem w 125p 1.5ME. Drugi rozrusznik i chyba dał d........ Zero reakcji. Cóż jutro dalszy ciąg zmagań i trzeci rozrusznik. Kostkę stacyjki wykluczyłem, labo elektromagnes się rozsypał lub zwarcie w środku rozrusznika.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #370 dnia: Maj 16, 2023, 21:38:16 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
W sobotę pojechał 125p po wrzuceniu słupka gsi i przezbrojeniu go na gaźnik. Wczoraj przyjechał piękny Borek na uruchomienie, także roboty od groma.
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #371 dnia: Maj 17, 2023, 07:32:18 am »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • Bosch 97 -> 1.4
W końcu po 5 miesiącach założyłem stabilizator z przodu, to było głupie jeździć tyle czasu bez.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #372 dnia: Maj 17, 2023, 15:09:14 pm »

Offline ceva

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 270
    • Polonez Atu+X20SED Polonez Kombi Polski Fiat 125p
W sobotę pojechał 125p po wrzuceniu słupka gsi i przezbrojeniu go na gaźnik. Wczoraj przyjechał piękny Borek na uruchomienie, także roboty od groma.

Jakieś niespodzianki z tego tytułu?
Z jaką skrzynią był łączony? Fiatowską czy FSO?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #373 dnia: Maj 21, 2023, 21:27:41 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W sumie to nic nie zrobiłem, nie licząc ogarnięcia spalinowego sprzętu ogrodniczego...

Natomiast dziś widziałem bardzo zadbanego, granatowego, wąskiego Caro w Orciari na czarnej blaszce. Co najbardziej mnie w nim zastanowiło to dźwięk silnika, zupełnie nie gadało to jak OHV, a gdy już mnie wyminął to na tylnej klapie zobaczyłem 2,0 GLE  <zdziwiony> I teraz się zastanawiam, Ford? Czy jakiś unikat, pico bello bambino OBRSO z DOHCem, wgl. do którego roku montowali DOHCe w pierdolonezach?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #374 dnia: Maj 23, 2023, 23:49:47 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Chciałem załozyć koło pasowe z wąskiego 1.5 abimexa do wąskiego gaźnika 1.5 i zdębiałem. Koło z abimexa, jest o dobre 2-3mm schowane w strone silnika. W abimexie było grubsze koło rozrządu, że niwelowało tą różnice? Bo sam nie wiem czy je zakładać i czy nie będzie scinać paska klinowego  <co>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #375 dnia: Maj 24, 2023, 08:38:56 am »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 880
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Abimexy miały aluminiową przekładkę między kołem rozrządu a pasowym o grubości mniej więcej takiej jakiej Ci brakuje teraz <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #376 dnia: Maj 24, 2023, 12:31:23 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nie kojarzę aby tam coś bywało. Chyba że tylko w 1.5
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #377 dnia: Maj 24, 2023, 14:45:21 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2081
też nie pamiętam, a wrzuciłem koło abimexa do GLE przy wspomaganiu Jedynie wykroiłem większy otwór w obudowie

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #378 dnia: Maj 24, 2023, 14:51:15 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W sumie to nic nie zrobiłem, nie licząc ogarnięcia spalinowego sprzętu ogrodniczego...

Natomiast dziś widziałem bardzo zadbanego, granatowego, wąskiego Caro w Orciari na czarnej blaszce. Co najbardziej mnie w nim zastanowiło to dźwięk silnika, zupełnie nie gadało to jak OHV, a gdy już mnie wyminął to na tylnej klapie zobaczyłem 2,0 GLE  <zdziwiony> I teraz się zastanawiam, Ford? Czy jakiś unikat, pico bello bambino OBRSO z DOHCem, wgl. do którego roku montowali DOHCe w pierdolonezach?

Dokładnie do którego roku nie wiem, ale wiem, że 2.0 DOHC trafiały się jeszcze w akwariach. W Caro fabryka już nie wkładała, aczkolwiek w latach 90' przepisy umożliwiały stworzenie sobie "składaka" i niewykluczone, że ktoś sam sobie skompletował Poloneza ;) Orciari też weszło razem z MR 93 ( nie licząc tego prospektowego egzemplarza gdzie jest jeszcze wlot na masce i stare podszybie ). Następnym razem może zagadaj z właścicielem jak będzie taka możliwość ;) W wąskim Caro spore prawdopodobieństwo, że będzie Ford pod maską

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #379 dnia: Maj 24, 2023, 18:09:02 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Dokładnie do którego roku nie wiem, ale wiem, że 2.0 DOHC trafiały się jeszcze w akwariach. W Caro fabryka już nie wkładała

Wkładała, do Caro-jeszcze w 92 można było spotkać. Emblemat 2.0GLE..... Fordy były montowane w przejściówkach 2.0 SLE. W akwarium nigdy nie spotkałem się.

A w temacie walczę ze 125p. Rurki paliwa, nowy bak. Słabo się sezon rozpoczął a w zasadzie nie wyjechałem nawet z garażu. Po problemach z rozrusznikiem i montażu nowego baku poddał się powrót paliwa. I tak w kołko.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........