Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 52897 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #600 dnia: Sierpień 14, 2023, 04:07:49 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2235
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
W weekend zrobiłem Polonezem 250km, między innymi byłem na weselu kawałek za Gostyninem. W ogóle nie miałem ochoty na szybką jazdę, w efekcie czego Polonez spalił mi średnio 6,4 / 100km. Nie pamiętam, żeby udało mi się mieć tak niskie spalanie, a mam wrażenie, że jakbym się postarał to i niżej by się zeszło  <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #601 dnia: Sierpień 14, 2023, 11:31:33 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Zamówiłem krzyżak wału gkn u 050 i będę wymieniał ten przycinajacy sie. Mam nadzieje że będzie pasował bo na allegro sprzedaja go jako do poloneza. Typ w polmozbycie chciał mi dać jakiegoś polfarmera, ale w ten samej cenie w intercarsie mieli gkn, a wiadomo że gkn milion razy lepsze zapewne od jakiegoś polfarmera.
Ciekawe czy zniknie bicie przy 20-30km/h


Wie ktoś jak z dostępnością łożysk do mostu cbk 187? Bo w jednym sklepie widziałem nawet i po 170zl  <rotfl2> albo nie ma na stanie. Da się dostać w normalnych pieniądzach czy rarytasowy drogi temat? I czy do trucka ono też idzie? Półosie ma grubsze to może i łożyska ma inne na dyfrze?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2023, 11:50:27 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #602 dnia: Sierpień 14, 2023, 18:18:01 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Dobra. Miała być łatwa i przyjemna wymiana a wyszło jak zwykle. Ktoś gdzieś pisał że nie trzeba wału demontowac. POWODZENIA  <rotfl2> (jak będzie taki przypadek jak mój). Wał tak zardzewiał że nie dało się wybić krzyżaka jak siedział w całości. A w dodatku jeden seger tak się przyspawał że ni uja nie chciał się ruszyć (resztę też musialem ruszyć młotkiem, w tym co został urwaly się oczka tak mocno siedział). Szlifierka poszła w ruch i na szczęście jest tam tyle miejsca że można było pociąć krzyzaka na kawałki, że w wale pozostały tylko łebki z igiełkami więc już wtedy łatwo było je wybić. A jak już się je wybiło to puścił i seger bo nic nie niego nie prężylo i prawie że sam wyskoczył :D. GKN U050 pasuje, tylko trzeba kupić od razu malutką kalamitke, bo ta w zestawie jest sporo za długa
« Ostatnia zmiana: Sierpień 14, 2023, 18:22:01 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #603 dnia: Sierpień 14, 2023, 22:15:06 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
O mój boże, zabawy ciąg dalszy. Walczę z dziurą w obrotach, na ssaniu nie ma, ale jak już jest sprzęt rozgrzany to pociągnięcie ręcznie za przepustnice dusi, odpuszczę i jest ok. Stwierdziłem że od wiosny walczę z tym sprzętem ( 125p. 1.5ME gaźnik starego typu bez zhs i elektro-śmiecia) i jakoś tak końca nie widać. Nawet się dobrze nie przejechałem, a to pogoda, a to brak czasu. Za pasem jesień i chyba w tym roku tak marnie się  pojeździ, nawet nie zrobiłem 50km.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #604 dnia: Sierpień 15, 2023, 14:04:35 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Zdjalem pokrywę tylnego mostu, żeby zobaczyć na czym jest luz, tak na oko  1/4-1/5 obrotu. No i wyrobił się bolec/sworzen od satelit w miejscu gdzie siedzą na nim , a możliwe że i sam otwór w satelitach jest wyrobiony. Bolec z tego co widzę nie wyrobił otworu w samym dyfrze.
Bym wymienił (o ile są do dostania do trucka) ale za dużo roboty na tę chwilę, bo z tego co widzę to półosie wyjąć i w ogóle cały dyfer wyciągnąć trzeba. Myślałem że może odkrece koło talerzowe duże i odchyle je i dzięki temu się wysunie bolczyk, ale raczej dużo  sie nie odchyli, bo wałek atakujący przeszkadza : |
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2023, 14:10:09 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #605 dnia: Sierpień 15, 2023, 14:35:01 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3441
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Zdjalem pokrywę tylnego mostu, żeby zobaczyć na czym jest luz, tak na oko  1/4-1/5 obrotu. No i wyrobił się bolec/sworzen od satelit w miejscu gdzie siedzą na nim , a możliwe że i sam otwór w satelitach jest wyrobiony. Bolec z tego co widzę nie wyrobił otworu w samym dyfrze.
Bym wymienił (o ile są do dostania do trucka) ale za dużo roboty na tę chwilę, bo z tego co widzę to półosie wyjąć i w ogóle cały dyfer wyciągnąć trzeba. Myślałem że może odkrece koło talerzowe duże i odchyle je i dzięki temu się wysunie bolczyk, ale raczej dużo  sie nie odchyli, bo wałek atakujący przeszkadza : |


Cóż Mruk kontra 125p 1.6 CB....... 2:1. Temat ogarnięty, pływak po raz drugi wyregulowany, dziwnym trafem ustawiłem na równe 7mm, pokręciłem mieszanką w lewo w prawo. Efekt  dziura zginęła ( dodam że gaźnik mam starego typu jeszcze przed erą 34sc1,2,6 i zubażania plus okrągły kolektor).  Wajchowałem ręcznie przepustnicą, nie dławił się.
Czas na testy, 1 rozpędzanie -idzie,2 również,3 też, analogicznie 4 i 5.  Rozpędziłem się do 120km/h i dalej dałem spokój. Wkręca się na obroty, nie buja nie faluje.
zmiana biegów z 1 na 2 i gaz w podłodze-doznałem szoku- nie szarpie, zbiera się równo. Przy okazji wyszedł mi króciec z gaźnika od odmy i zaczęło syczeć.
Mimo tego zauważyłem że obrotomierz coś późno wstaje np po nocy lub długim staniu. Pomaga puknięcie w szybkę. Czyżby się kończyła w nim elektronika?
Po długiej walce i konsultacji z Wrb i Jacek125p mogę powiedzieć że ja jako laik w końcu doszedłem do ładu z tym swoim wynalazkiem.
Wolny dzień uważam za udany ale przejażdżka przy 35 stopniach trochę męczy.
 A  na zakończenie moich wypocin i emocji dodam że temperatura bardzo ładnie, nie grzał się ani nic ( wiatrak a w zasadzie silnik wentylatora od poloneza 1.4 ten płaski).

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #606 dnia: Sierpień 15, 2023, 19:14:45 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Zamontowałem wał. Mam nadzieję że te oryginalne nakrętki samokontrujace nie są jakieś magiczne i nie różnią się niczym od zwykłych samokontrujacych poza wysokością :D bo jedna była zwykła bez kontry a reszta oryginalne wysokie  więc postanowiłem zmienić na nowe zwykle samokontrujace :D
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #607 dnia: Sierpień 16, 2023, 12:29:35 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3042
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Komunikacja publiczna tam prawie nie istnieje, a jeśli uda się złapać autobus, podróż trwa 4-5 godzin na dystansie tych 230km.

Doskonale Cię rozumiem. Kiedyś wybrałem się po samochód (oczywiście starego grata) z wawy do miedzyrzecza. Tam pojechałem blabla carem, szybko sprawnie i nawet mnie wyrzucili prawie pod domem sprzedającego. Niestety stan samochodu pozostawiał wiele do życzenia i po nieudanych negocjacjach postanowiłem, ze nie kupuje i jakoś sobie poradze. Myślałem, jako typowy miastowy, że transport publiczny to tak oczywista sprawa, że będę miał najmniejszego problemu aby wrócić do wawy - jakże byłem naiwny. Najszybszą opcja powrotu wydawał się pociąg, bo w swiebodzinie zatrzymywał sie ekspress do wawy. Ale żeby tam dotrzeć trzeba było PKSem tam dotrzeć jakieś 30km. Niby nic ale te busy jeździły bardzo rzadko i całość zajęła jakieś 3h z czekaniem i dochodzeniem. Na miejscu się okazało, że na dworcu była awaria towarowego który zablokował cały dworzec i ruch pociągów i jak to zapytany przezemnie pracownik koleji powiedział - szansa że dziś coś stąd odjedzie jest nikła. Ostatecznie skontaktowałem się z blabla carem który pod wieczór wracał w stronę warszawy i mnie zgarnął za dodatkowy grosz z tego swiebodzina a zawiózł do konina. Tam udało się z pomocą Bryśka ogarnąć transport koleżeński przez Płock do Grodziska maz skąd mnie brat zabrał. Ogólnie wyprawa zajeła calutką dobę - jak wyszedłem z domu o 5 rano to wróciłem bardzo podobnie następnego dnia. Do tej pory się mocno wyleczyłem z takich spontanicznych wycieczek po samochód na drugi koniec polski.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #608 dnia: Sierpień 16, 2023, 15:50:56 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4708
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Miałem podobną historię w 2014 roku. Wybrałem się po akwarium z 1986 na czarnych blachach. Na zdjęciach, bardzo ładny wóz, za 1000zł. Wystawiony był na zadupiu w Kujawsko-Pomorskim. Po rozmowie ze sprzedawcą powiedział, że dojadę nim bez problemu na miejsce, wszystkie papiery są, auto ogólnie do poprawek blacharskich  ]:->, ale wrócę nim. Po wyprawie pociągiem na miejsce i kilku godzinach tłuczenia się, dotarłem do dworca w większym mieście obok, złapałem stopa do tej wioski, przeszedłem 2km piechotą i byłem na miejscu. Gość podjechał, na miejscu okazało się, że nie ma podłogi, sprzęgło się ślizga do tego stopnia, że nie jedzie więcej jak 70km/h, podłogi nie ma, wał napędowy ma luz na pół obrotu, silnik jest 115c na platynach z dużego fiata, nie ma przeglądu, nie ma papierów na butlę lpg, i szansa, że przejdzie 500km jest 50/50. Zapytałem go, czy by takim trupem (a sam jeździłem wtedy różnymi gratami), wybrałby się w taką trasę, jak sprzęgło się zaraz rozleci. Podziękowałem i spróbowałem wrócić, ale łatwo nie było - koniec końców dotarłem stopem na dworzec, i po czekaniu 7 godzin na pociąg (w pobliskim barze-mordowni, nie było tam naprawdę nic), siedziałem w powrotnym do Krakowa...
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #609 dnia: Sierpień 16, 2023, 16:46:01 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Oni zawsze tak mówią. "Panie bardzo dobry stan!". A po przyjeździe praktycznie zawsze jest do dupy. Ileż to ja się najezdzilem i naoglądałem trucków. Aż kupiłem w końcu tego co mam. Też zresztą trupa, ale już nie miałem wyboru i musiałem wziąć go <rotfl2> <rotfl2> <rotfl2>
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #610 dnia: Sierpień 16, 2023, 19:16:00 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2100
A jak opisałem prawdę jak wystawiałem matiza za 1000 zł i pomierzyłem lakier i 30 zdjęć to nikt nie dzwonił. Ostatecznie kupił go mój kolega i zamęczył w obiadach domowych . Zawsze powtarzał, że to był jego najlepszy samochód bo przez 2 lata płacił tylko OC i tankował.
Więc ludzie chcą być oszukiwani. Więcej już tak uczciwie auta nie wystawie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #611 dnia: Sierpień 16, 2023, 22:19:37 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Prawie skończyłem starter pack w 406, zostały zaprawki i konserwacja. Już patrzeć na to auto nie mogę.

Dziś zmieniłem sobie w Lalunie tuleje tylnej belki i założyłem "nowy" czujnik deszczu wraz z nową wkładką żelową. O ile w pierwszym przypadku się poprawiło i samochód faktycznie zaczął słuchać się drogi, tak na drugim etapie naprawy coś nie pykło i samochód dalej nie reaguje na wodę na szybie  <blee> Tuleje zamówiłem te z zeszlifowanym logo Renault, ciekawe ile wytrzymają?

Zacząłem lakierowanie kadeta bazą. Pierwsze w kolejce ustawiła się rama, wstępnie wygląda na to, że wyszło całkiem przyzwoicie.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #612 dnia: Sierpień 17, 2023, 11:47:42 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Przyszedł nowy (nowy w sensie nowy, a nie że nowy bo inny) aparat 4498  ]:-> Udało mi się wyrwać, razem z nową kopułką i palcem za 300zl, więc jak na tę czasy mega dobra cena (o ile sprawny  :d )Ciekawe czy przestanie wypadac zapłon czy nadal nie  :d
Muszę złożyć wydech, bo pospawalem kolektor z gsi pęknięty i potem będę odpalał i ciekawe czy będzie ok w końcu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2023, 11:49:31 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #613 dnia: Sierpień 17, 2023, 14:54:51 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2873
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Gomulsky pamiętaj,że baza może być do 12h nie przykryta bezbarwnym
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #614 dnia: Sierpień 17, 2023, 18:39:17 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Baza zazwyczaj wygląda ładnie, ale dopiero bezbarwny prawdę ci powie...
Skoro o lakierowaniu mowa, doświadczenia z ostatnich kilku dni utwierdziły mnie w przekonaniu, że na potrzeby lakierowania muszę porządnie zainwestować, czyli wykombinować sobie kabinę lakierniczą z prawdziwego zdarzenia, choćby przenośną, albo zagospodarować/zaadoptować jakieś pomieszczenie, które nie służy do różnych innych prac... Inaczej nie ma nawet co brać się za taką robotę...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #615 dnia: Sierpień 18, 2023, 14:04:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Tyle, że bezbarwnego w tym konkretnym wypadku nie używałem. Akryl w połysku, 2 składniki, kilka warstw i finał.
Dziś prysnąłem ostatnie części karoserii, została jeszcze oslona łańcucha i siodełko. Ale to prysnę razem, gdyż ponieważ w piaskowaniu ujawniła się dodatkową dziurka w szkielecie siodełka, więc zrobię to i idzie w lakier.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #616 dnia: Sierpień 18, 2023, 14:12:51 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2873
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
To baza to nie akryl. Akrylu daje się 2 warstwy
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #617 dnia: Sierpień 18, 2023, 15:00:35 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3132
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Powiedzmy, że w kwestii ilości warstw nie specjalnie stosowałem się do zaleceń. Jak umieszałem trochę za dużo frazy, to nakładałem do opróżnienia pistoletu, a nie licząc ilość warstw. Generalnie nie mam wyciągu z garażu, więc gdy narobi się "dymu" to maluje bardziej na czują niż na oko i dlatego wolę położyć grubiej niż nie domalować.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #618 dnia: Sierpień 18, 2023, 15:08:02 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2873
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Wyciąg nie jest potrzebny. Wystarczy w miarę dobre oświetlenie. Jak za grubo położysz na raz bez odparowania warstw to zgazuje i po nie długim czasie może odpaść. A wtedy wkurw jest dobry xD
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #619 dnia: Sierpień 18, 2023, 15:31:51 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Lepiej dać więcej warstw niż dwie (nie grubo kłaść, tylko więcej warstw z przeczekaniem przy kładzeniu następnej, wtedy nic nie odpadnie) , bo jest potem z czego szlifować ewentualnie (zaciek albo skórka pomarańczy albo wtrącenia) :P
« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2023, 15:34:53 pm wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839