Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----  (Przeczytany 52794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #180 dnia: Kwiecień 03, 2023, 13:37:07 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Dzisiaj zabrałem się za wymiane świec w ohvce, na 4 cylindrze wykręciła się razem z gwintem, ja prdl. ręce opadają.
To przy odkręcaniu nie czułeś że coś nie tak idzie pod kluczem?
Na pewno różnica była w odkręcaniu czwartej świecy w porównaniu z trzema poprzednimi.
Teraz masz przes**ne. Nie zazdroszczę zabawy.
Ja w swoim założyłem aku i podłączyłem do ładowania. Okres wyjazdu z garażu już się zbliża małymi kroczkami.....

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #181 dnia: Kwiecień 03, 2023, 22:20:43 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1693
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Teraz masz przes**ne. Nie zazdroszczę zabawy.
No bez przesady, wymiana głowicy w OHV zajmuje mniej czasu, niż ładowanie do pełna przeciętnego autka na prąd  :P
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #182 dnia: Kwiecień 03, 2023, 22:27:11 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 891
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Najlepiej to zdjąć i dopiero wstawić tulejkę tym bardziej że w ohv to tak naprawdę koszt 100 zł z nową uszczelką i planowaniem, wszelkie obróbki głowicy na silniku gdzie lecą wióry mało kiedy się kończą dobrze  <spoko>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #183 dnia: Kwiecień 04, 2023, 05:52:36 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
wszelkie obróbki głowicy na silniku gdzie lecą wióry mało kiedy się kończą dobrze
Też tak czułem, gdy w corolli verso wypchnęło mi świecę w czasie jazdy; majster polecony mi przez mechanika, robił na silniku, i skasował 250 zł (sprawna świeca i sprawna cewka były u mnie w zapasie). Już coś koło czterech lat będzie od tamtej pory (2019; nie pamiętam, czy to była wiosna, czy jesień) i niby nie stwierdzam jakichś problemów, chociaż po takim czasie sprężanie można by zmierzyć. W każdym bądź razie, zaskoczyło mnie jego podejście do tematu, bo ja gotów byłem nawet dopłacić - zależało mi na tym, żeby było dobrze zrobione. On tak zawsze robi i tak jest niby dobrze... Zobaczymy...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2023, 05:54:37 am wysłana przez mp79 »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #184 dnia: Kwiecień 04, 2023, 08:42:03 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Chyba że jakimś cudem wysysa te wióry z komory spalania które się do niej dostaną podczas gwintowania czy rozwiercania otworu. Jak to, i czy to robi- tego nie wiem.
Odkurzaczem raczej się nie da, innego sprzętu przy tej operacji też nie widzę....
Zgadka pozostaje nie rozwiązana.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #185 dnia: Kwiecień 04, 2023, 09:25:19 am »

Offline mareks#1181

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1173
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu+ GSI
A nie można tego gwintownika dobrze obsmarować tawocikiem , żeby wiórki nie spadały tylko ładnie się przylepiały, i wtedy pewnie nic by się do cylindra nie dostało.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 04, 2023, 10:27:29 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Pomysł nawet dobry, ale jak to mówi przysłowie; żebyś nie wiem jak trzepał dokładnie, to i tak niejedna kropla w spodnie wpadnie. <blee>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 04, 2023, 12:38:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6616
  • Płeć: Mężczyzna
Wpychasz do środka szmatkę uwaloną smarem tak żeby dość ciasno wypełniała cylinder. Przy robocie jeszcze dysza odkurzacza przemysłowego przy gnieździe, szmatka tylko na to czego by ciąg odkurzacza nie wyłapał. Potem wyciągasz szmatkę szczypcami.

Przy OHV z tymi głupimi odsłoniętymi gniazdami, bez wyczyszczenia wszystkiego naftą i odkurzacza przemysłowego przy świecy, nawet nie wykręcam świec, bo bez tego przy tak podstawowej operacji wszelki kurz i piasek wpada do środka.

Zgadka pozostaje nie rozwiązana.

Teoretycznie można by ustawić silnik tak żeby zawór dolotowy był otwarty i wepchnąć przez kolektor ssący jakiś gumowy wężyk podłączony do podciśnienia. Ale znając nasze warunki, po prostu gwintują, a to że silnik się szybciej zesra potem to dobrze, bo klient szybciej wróci.

Mnie autoryzowany dealer Fiata który miał blacharkę, przejechał rant maski szlifierką tam gdzie jest skierowana w dół do atrapy. Ktoś się musiał starać żeby zjechać rant na całej szerokości ale tak żeby nie było tego od przodu widać. Pewnie liczył że wrócę za rok wymienić maskę.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2023, 13:06:17 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 04, 2023, 22:29:06 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1158
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W warsztatach lpg, wiercą wtryskiwacze w kolektorze dolotowym, bez ściągania kolektora, wióry lecą do silnika aż miło.  <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 04, 2023, 22:41:21 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13849
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
W warsztatach lpg, wiercą wtryskiwacze w kolektorze dolotowym, bez ściągania kolektora, wióry lecą do silnika aż miło.  <mysli>
i pirdola, ze smaruja gwintownik towotem, odsysaja odkurzaczem, albo pompuja kolektor sprezarka - zaby wiory nie wpadaly,
jakos zawsze po zdjeciu kolektora widzialem wiory, wiec najpewniej na koniec oproznija worek z odkurzacza do przepustnicy ;]
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 05, 2023, 01:11:24 am »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6616
  • Płeć: Mężczyzna
i pirdola, ze smaruja gwintownik towotem, odsysaja odkurzaczem, albo pompuja kolektor sprezarka - zaby wiory nie wpadaly,
jakos zawsze po zdjeciu kolektora widzialem wiory, wiec najpewniej na koniec oproznija worek z odkurzacza do przepustnicy

Dlatego ja nie instaluję LPG ani nie świadczę nikomu usług mechanicznych. Dbam o reputację.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 06, 2023, 20:44:21 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Skoro już mowa o LPG, dziś rozbabrałem parownik w corolli verso. Jedyny pozytyw tego jest taki, że przewidziałem taki finał i wraz z filtrami, których wymiana jednak nie pomogła na przełączanie się na benzynę, zakupiłem również gumki do parownika.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 06, 2023, 21:55:38 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2873
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Parownik parownikiem. A wtryski czyste? Nie po zaklejane?
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 07, 2023, 06:00:05 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
A cholera wie; he he... Chyba czyste. Przynajmniej do tej pory nie było z nimi problemów. Instalacja już prawie dziesięcioletnia co prawda... Filtry co jakiś czas się wymienia, parownik już po raz drugi "remontuję".
Naprzeciwko firmy mam gazownika, który tam niestety tylko mieszka, ale warsztat też ma niedaleko i od czasu do czasu coś mu zlecam. Jakiś rok czy dwa lata temu był problem z zaświecającą się kontrolka silnika. Ogarnął temat, więc myślę, że tym razem nie ma co za bardzo się rozpędzać.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 07, 2023, 06:58:16 am »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 324
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Wczoraj wyciągnąłem po długim zimowym śnie swojego 125p z garażu. Pogoniłem trochę po okolicy, pierdnąłem wiosennego powietrza w oponki, a dziś dupa, śniegiem wali od samego rana. Auto ponownie pod kołderkę jeszcze na krótką drzemkę... <mysli>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #195 dnia: Kwiecień 08, 2023, 13:38:35 pm »

Offline krisstof34

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.6 GLI
Witam. Polonez zaaliczył badanie techniczne. I wreszcie po paru latach leżakowania zamontowałem lampy dalekosiężne i wymieniłem przeciwmgielne.
Życze wszystkim Wesołych świąt mokrego dyngusa zdrowia i spokoju na codzień.
Pozdrawiam Krzysiek.
Niestety mam ciągle błąd załącznika jak probuje dodać zdjęcia.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #196 dnia: Kwiecień 08, 2023, 19:11:35 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3061
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ogarnąłem gaz w corolli verso.
Żeby nie było za dobrze, gaz spieprza między króćcem na parowniku a elastycznym przewodem. Fachmany z AC tak dobrały przewód, że za luźno nachodzi na króciec. A to tylko jedno z ich przewinień!
Przyzakładowy warsztat wiodącego producenta instalacji gazowych, k...a jego mać....

A właśnie... Zatankowałem po 2,95 😀

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #197 dnia: Kwiecień 08, 2023, 19:31:21 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1335
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Wyjechałem polonezem z garażu,  posprzątałem garażu i wjechałem spowrotem.
Ostatnio poloneza ogalało klika ekip budowlanych z które obecne u mnie robią. Jeden gość mnie się pytał czy to nie ja byłem z tym polonezem w TVN turbo.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #198 dnia: Kwiecień 08, 2023, 19:39:58 pm »

Offline thomsoon

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 8
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1,6 GSI
Witam,
Dzisiaj pierwszy raz sprawdziłem w samochodzie cyfrowe zegary nad którymi pracowałem. Jeszcze dużo pracy przede mną ale może coś z tego będzie.
Co o tym sądzicie ?
https://www.youtube.com/watch?v=7toZooVpuqI

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2023** =====-----
« Odpowiedź #199 dnia: Kwiecień 08, 2023, 19:46:04 pm »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2100
Grubo !