Autor Wątek: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----  (Przeczytany 6209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« dnia: Styczeń 14, 2024, 15:42:47 pm »

Offline Conrado967

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Atu 1.8 16V
    • GTA Polish Mods
Siemka wszystkim w nowym roku ;)


Skoro nie ma nowego tematu na 2024, pozwalam sobie taki założyć i pochwalić się regeneracją zacisków do Poloneza na lucasie dla kolegi oraz przygotowania swapa na Palio 257mm do mojego Kombi.





Użyte reperaturki:
- D41073C do Poloneza na Lucasie
- D43282S do Palio 257mm - tłoczek znacząco różni się wysokością i nie byłem pewny czy mogę wrzucić ten z zestawu.



Ten co był okazał się być jednak okazał się być w niemal idealnym stanie, poza tą częścią, która wystaje poza osłonę kurzową.

Szpraj do zacisków hamulcowych Deco w kolorze złotym.

W przyszłym tygodniu mam nadzieje, że uda się je wrzucić na auta już.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 24, 2024, 11:31:00 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Rozerwałem z wierzchu lublinową plandekę, zrzucając z niej śnieg.
Jak na złość, znowu zaczął sypać, więc wjechałem na chwilę na halę i na szybko poratowałem kawałkiem tkaniny roletowej przyklejonej na klej do fartuchów. Zobaczymy, na ile to wystarczy.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 24, 2024, 11:38:50 am »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Rozerwałem z wierzchu lublinową plandekę, zrzucając z niej śnieg.
A no widzisz, tak czasem jest, jak się chce za dobrze. Chciałeś zrzucić śnieg, żeby nie ciążył na plandece i jej nie rozerwał, a przy próbie zrzucenia, sam ją rozerwałeś. Tak bywa. Dostawczaki skrzyniowe są czasem wygodne, bo ściągasz plandekę, pałąki i masz możliwość załadowania węgla, ziemi, piachu itp, bezpośrednio ładowarką, ale znów są problemy z zalegającym śniegiem, lodem itd. Blaszak jest pod tym względem lepszy, ale znów nie posiada wyżej wymienionych zalet. Nie można mieć wszystkiego.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2024, 05:31:25 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Szczerze mówiąc, z zakrytą paką jest bardziej użyteczny, bo nie leży tam wszystko jak na straganie, kiedy zaparkujesz, a jak jedziesz, niczego ci nie wywieje.
Jeżeli chodzi o załadunek, też nie ma tragedii. Niedawno ładowali tam od tyłu blachy stalowe 3×1,5. Oczywiście, na płasko. I lublin, jak stoi, to stoi, ale tych blach, gdyby nie ten samochód, nie miałbym czym przewieźć, bo blaszaka mam co prawda z większą paką, ale nadkola...
Wierzch plandeki trzeba będzie czymś pomalować, bo za każdym razem lód odchodzi z niej z mikrowarstewką plandekowego polimeru i już jej włókna są na wierzchu. Kwestia czasu, kiedy rozpruje się w innym miejscu.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 26, 2024, 17:43:03 pm »

Offline Młody#

  • To jest bardzo ładny polonez
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 903
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.5C / 125p
Zacząłem składać wąskiego , który ma być repliką radiowozu. Borewicz czeka na zrzucenie głowicy, trzeba sie wziąć bo lada moment marzec będzie i sie sezon spotowy powoli zaczynał
:)
Poloneza, za milion czterysta?

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 31, 2024, 09:26:57 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 667
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
Śnieg stopniał więc wczoraj naładowałem i odpaliłem coupete, rundka po gminie, dogrzałem, trochę sobie  poupalałem do odciny  i powrót pod wiatę :)
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 31, 2024, 19:59:00 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Korzystając z pogody umyłem dziś Subaru. Chciałem poodkurzać i trochę się zmartwiłem. Do auta leje się woda pod nogi kierowcy  ;-| gumowy dywanik suchy od góry, woda jest pod nim. Podłoga jest idealnie zdrowa. Ewidentnie leje się gdzieś od strony szyby / podszybia. Najgorsza możliwa opcja, muszę z tym czekać do wiosny/lata i najgorzej, że nie za bardzo wiem komu to zlecić. Mechanicy u których serwisuje auta nie będą chcieli się podjąć bo to dużo dłubaniny i zabawy. Koledzy u których serwisuje auta - jak wyżej. Samemu mi się nie chce szczerze mówiąc. 

W ostatnim czasie jeździłem sporo z mamą po salonach samochodowych, celem kupna. Ostatecznie wybrała sobie Subaru XV, co mnie cieszy, pojeżdżę sobie współczesnym wyrobem tej marki, zobaczymy jak się sprawuje :)

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2024, 00:23:03 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
zrób ludwika z wodą i oblej krawędzie szyby.
Następnie kompresor z dmuchawką i lecisz w koło szyby od wewnątrz. Jak zobaczysz bańki to wiesz, że wyklejona jest szyba.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 02, 2024, 11:39:19 am »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Na wiosnę tak trzeba będzie zrobić

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 02, 2024, 11:51:38 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 04, 2024, 15:28:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
W Atu coś się popierniczyło i po włączeniu zapłonu od razu przełącza się na LPG. Wygląda jakby czujnik temperatury padł.

Parę dni temu uświadomiłem sobie, że pisząc posta zamykającego 2023 r. zapomniałem o najważniejszej rzeczy. 30.12.2023 r. minęło 10 lat z moim własnym FSO :)

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 14, 2024, 22:15:52 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Po dłuższym czasie irytacji spowodowanej uszkodzoną klapą mieszacza powietrza w Lalunie, w końcu zebrałem się w sobie i go wymieniłem. Rzecz jasna wymiana taka "o po prostu" byłaby zbyt prosta, więc okazało się, że mieszacz zakupiony w internetach też jest uszkodzony - miał pękniętą obudowę w części, która odprowadzała skropliny z parownika klimy. Także prócz demolki wnętrza trzeba było jeszcze z 2 nagrzewnic złożyć jedną sprawną. Na jedno dobrze, po przynajmniej wymyłem porządnie parownik i wyczyściłem go z zalegającego w nim syfu. Oczywiście wleciał nowy filtr kabinowy, oczywiście z węglem. Do tego nowy płyn chłodniczy (w końcu stary miał już 2 lata), tym razem postanowiłem pójść w warsztatowy szamanizm i zainwestowałem w płyn koloru czerwonego. Zobaczymy, czy rzeczywiście kuna przestanie zaglądać pod maskę :) Wymieniłem oringi w nagrzewnicy i w parowniku. Jutro jadę nabić czynnik.

No i jeszcze czeka do wymiany olej, ale to na spokojnie ogarnę, też jutro.
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2024, 22:23:25 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 25, 2024, 22:35:01 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Czy tylko ja ostatnimi czasy coś dłubę przy samochodach? :)

Także na ten czas laluna zakończona, klima nabita wszystko bangla.

Atu chyba przegrało starcie z paliwem E10, ruszyłem ze świateł i silnik zaczął przerywać, na gazie śmiga elegancko. Domniemam, że strzelił gumowy wężyk między pompką a kołnierzem mocującym.
W międzyczasie do atu zawitał poliuretan do dolnych wahaczy i drążków reakcyjnych, twardośc 85 shA, produkcja własna :) Muszę przyznać, że pierdolonez zawsze kojarzył mi sie z dość ciapciowatym prowadzeniem, ale na twardym poliuretanie poprawa jest na prawdę odczuwalna.
Do kombi dorobiłem sobie tuleje z poliuretanu do "kości" mostu i do drążków reakcyjnych. Mam nadzieję, że w tym tygodniu uda mi się to zamontować.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 26, 2024, 07:50:47 am »

Offline Conrado967

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 63
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Atu 1.8 16V
    • GTA Polish Mods
Ja tez coś dłubie! Ale nie zawsze jest czas żeby się podzielić :)



U tego delikwenta ze zdjęcia wymieniłem wczoraj tuleje drążków reakcyjnych z przodu, na poliuretany z Olkusza i go trochę umyłem, ale jedno mycie to za mało dla tego wrosta.

W moim Atu zamontowałem w weekend nową instalacje lpg. Wybór padł na staga 4 qbox basic, na stockowej listwie w01 i reduktorze R02 do 150 KM. Zastąpi ona wysłużonego staga 200 na prawie takiej samej konfiguracji, ale parownik teraz ma zapas mocy - poprzedni (do 120km) był właściwie rozkręcony, a i tak zdarzało się, że brakowało ciśnienia. stag 200 pójdzie do swapa w kombi :).
Przy okazji przerabiam cały układ chłodzenia małego chłodzenia, aby znowu mnie jakiś wąż nie zaskoczył. Wywalam rurkę przy bloku i zakładam trójniki 19/16/19 i będzie wszystko na większej średnicy zrobione.

Miała być głowica na sobotę, ale niestety nie zrobili, także czekam na głowice i składam dziada.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 26, 2024, 20:21:23 pm »

Offline kliper

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 52
    • Bosch 97 -> 1.4
Długo walczyłem z falującymi obrotami jak i ich zatrzymywaniem na około 2000 jak i 500. Czyściłem przepustnicę, smarowałem cały układ silnika krokowego. Nawet wymieniłem wtyczkę po tym jak się poprawiało po ruszaniu nią. Dzisiaj dopiero się przyjrzałem i ogarnąłem to co na zdjęciu. Ciekawe czy rozwiąże to problem. Jeździć obserwować.



Zimne/pęknięte luty.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 27, 2024, 03:56:33 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2080
jedna faza jest urwana. Może to powodować przywieszanie w jednej pozycji.
trzeba przelutować wszystko i na koniec zmierzyć opór na kablach między środkiem uzwojeń a wszystkimi fazami. Środek uzwojeń jest na 99% na 3 przewodzie od prawej i lewej.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2024, 03:58:20 am wysłana przez diodalodz »

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 27, 2024, 20:48:25 pm »

Offline Tales

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1307
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6GLE
Ostatnimi miesiącami nie mam za wiele czasu by coś porobić przy Polonezie. Dziś udało mi się zamontować szeroką miedzianą chłodnicę. To już trzeci egzemplarz który kupiłem na allegro, ale dopiero ta okazała się szczelna.
Ogólnie, stworzyłem dość ciekawą konfigurację która chyba nigdy nie miała prawa wyjechać fabryki. Gaźnik + Lucas + szeroka chlodnica.
https://m.fotosik.pl/zdjecie/7c6767bcb126d1a9

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 27, 2024, 22:27:47 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wczoraj wymieniłem na poliuretany tuleje drążków reakcyjnych w kombi, wraz z drążkami. W oryginalnych gwinty tak zaszły rdzą, że nie byłoby szans na tym regulować geometrii kół. Dobrze, że ostały mi się z dawcy części :) Walka z wymianą była długa i ciężka, ale w końcu dopiąłem swojego. Niestety już nie miałem czasu na jazdę testową.

Dziś pochyliłem się nad Atu i miałem rację, wężyk z gównolitu pękł w baku. Przy okazji zauważyłem, że wąż podający paliwo do silnika też zrobił się jakiś podejrzanie miękki, więc prewencyjnie też go wymieniłem. Mam nadzieję, że obecny wężyk nie będzie z gównolitu i E10 go nie rozpuści.
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2024, 22:46:51 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 28, 2024, 10:20:54 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
Kupiłem niedawno samochód dla żony. Fajne autko, niezła wersja do lekkich poprawek.

Kup włoskie auto, bo na zewnątrz ocynk a podwozie tylko trochę koroduje


Niestety prace są bardziej wymagające.



Może za tydzień coś z tego będzie...
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 29, 2024, 17:58:02 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Kup włoskie auto, bo na zewnątrz ocynk a podwozie tylko trochę koroduje
Ehhh... urok wyrobów Fiata z przełomu wieków - z zewnątrz całkiem spoko, a podłogi brak. Szkoda, bo poza tym niezłe autka z fajnymi silnikami. Moja Marea jeszcze do końca przeglądu do maja i jedzie do huty - trochę mi jej szkoda bo mechanicznie cyka jak pszczółka.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...