Autor Wątek: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----  (Przeczytany 6189 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 29, 2024, 20:40:56 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
z zewnątrz całkiem spoko, a podłogi brak. Szkoda, bo poza tym niezłe autka z fajnymi silnikami. Moja Marea jeszcze do końca przeglądu do maja i jedzie do huty - trochę mi jej szkoda bo mechanicznie cyka jak pszczółka.
Mam podobny dylemat z... toyotą corollą verso. Tylko że ja taki jestem, że zawsze żałuję na złom oddawać. Może ktoś by jeszcze kupił...  <mysli>

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 29, 2024, 21:35:36 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3127
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Panowie, taka zagadka z cyklu niemożliwe, a jednak.

Zerknąłem dlaczego w Atu nie działają światła wsteczne. Wyciągnąłem wyłącznik, sprawdziłem miernikiem - wszystko super. Podłączyłem kostkę i żarówkę i ze 20-30 razy sprawdziłem czy załącza żarówkę - załączał za każdym razem. Włożyłem w skrzynię śrubokręt na luzie - wszedł płytko, na tyle płytko, żeby rozewrzeć czujnik. Potem wrzuciłem wsteczny i włożyłem śrubokręt jeszcze raz i wszedł ~10 mm głębiej niż sięga maksymalnie wysunięty trzpień wyłącznika. Mimo to świateł cofania dalej brak. Ktoś już spotkał się z takimi cudami?

Mając już Atu na kanale dołożyłem zaginione szpilki kolektora wydechowego i w końcu zmieniłem złącze aku-buda/komp na hermetyczne. Wewnątrz zdecydowanie ciszej, natomiast napięcia na instalacji nie mierzyłem.
« Ostatnia zmiana: Luty 29, 2024, 22:05:16 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 29, 2024, 23:04:12 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Tylko że ja taki jestem, że zawsze żałuję na złom oddawać. Może ktoś by jeszcze kupił...  <mysli>
Tyle,że ja się go pozbywam nie dlatego, że chciałbym i mi zbywa tylko zwyczajnie nie ma szans na przejście przeglądu. A na robienie blacharki niestety nie mam już czasu.

Zerknąłem dlaczego w Atu nie działają światła wsteczne. Wyciągnąłem wyłącznik, sprawdziłem miernikiem - wszystko super. Podłączyłem kostkę i żarówkę i ze 20-30 razy sprawdziłem czy załącza żarówkę - załączał za każdym razem. Włożyłem w skrzynię śrubokręt na luzie - wszedł płytko, na tyle płytko, żeby rozewrzeć czujnik. Potem wrzuciłem wsteczny i włożyłem śrubokręt jeszcze raz i wszedł ~10 mm głębiej niż sięga maksymalnie wysunięty trzpień wyłącznika. Mimo to świateł cofania dalej brak. Ktoś już spotkał się z takimi cudami?
A nie masz może włącznika z Malucha albo z DF ze skrzyni z pionowym drążkiem? Kiedyś założyłem przypadkiem właśnie któryś z tych i też miałem jakieś hece ze światłami cofania.
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2024, 23:17:16 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Kupiłem niedawno samochód dla żony. Fajne autko, niezła wersja do lekkich poprawek.

Kup włoskie auto, bo na zewnątrz ocynk a podwozie tylko trochę koroduje
prawda, podwozie koroduje, ale bardziej niz troche - to i tak lepsza opcja niz korodujace nadwozie, bo odpada problem kupowania ladnych blach karoserii, ich pasowania do siebie i lakierowania,
na podlodze zawsze mozna cos dociac z blachy, wspawac i pomalowac jakims siuwaksem czy biteksem - czego oko nie widzi, tego sercu nie zal,

Ypsilon jest fajny, chcialem kupic, ale zostalem spacyfikowany z dwoch stron, ze juz stary i ze brzydki - w sumie to z jednej, bo opinia o brzydocie Lancii wygloszona przez osobe, ktora sie przesiadla z Alfy do Octavii nie moze byc brana na powaznie  <cwaniak2>
no to kupilem japonskiego sztrucla 2-3x drozszego i ani troche nie lepszego (tylko mlodszego),
bez sensu

widze, ze przedliftowa; jaki silnik, 1.1, 1.2 czy moze 1.4 ?



Do auta leje się woda pod nogi kierowcy  ;-|
czemu sie dziwisz, przeciez to normalne, bo to japoniec,
a to ze leje sie pod nogi kierowcy, a nie paazera sugeruje przekladke z angola ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 03, 2024, 05:26:07 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
na podlodze zawsze mozna cos dociac z blachy, wspawac i pomalowac jakims siuwaksem czy biteksem - czego oko nie widzi, tego sercu nie zal,
Niby tak, ale dostęp, panie, dostęp... Jak brak podnośnika i kanału, z takiej dupereli robi się niemałe przedsięwzięcie. Zwłaszcza że zazwyczaj okazuje się, iż dziurka, którą chcieliśmy zaspawać, wcale nie jest taka mała, jak nam się wydawało, bo naokoło niej też wszystko się sypie i nie ma do czego łapać. A w dodatku ujawniają się kolejne miejsca z podobnym "potencjałem".

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 03, 2024, 10:49:48 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 643
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Zwłaszcza że zazwyczaj okazuje się, iż dziurka, którą chcieliśmy zaspawać, wcale nie jest taka mała, jak nam się wydawało, bo naokoło niej też wszystko się sypie i nie ma do czego łapać. A w dodatku ujawniają się kolejne miejsca z podobnym "potencjałem".

Skąd ja to znam ( obecnie 3 Ople na stanie + polonez, a w przeszlości jeszcze 2 Ople ) zawsze wydaje się że jest mała dziura, ale młotek prawdę ci powie. Co dziś zrobiłem, przepaliłem poloneza po ponad półrocznym nieodpalaniu. Cięźko było. Co się ujawniło z usterek od stania, pedał hamulca wpada w podłogę, brak klaksonu, nie działa kontrolka hamulca ręcznego. Na wiosnę wymieniam pompę hamulcową na nową z Fiata Uno i zobaczę czy hamulec powróci.
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2024, 10:51:27 am wysłana przez lukasz190 »

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2024, 15:28:57 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Ogólnie sprzęty jeszcze zimują. Znając życie to sezon rozpocznę kwiecień/maj/wrzesień.
Szukam non stop kilku prospektów dotyczących 125p, lecz do tej pory marne szanse/
Ostatnio stałem się posiadaczem kalendarza ZSD Nysa z wizerunkiem Nysy i Trucka 1990 rok oraz kalendarza na 1987rok z wizerunkami Polonezów w wersji export.
Poza tym w końcu udało mi się skompletować półki do 125p z rocznika 78 gdzie jest fabryczny ala zamsz i troszkę je przytuningować na wzór Fiata 125 listwą chrom.
Taka fanaberia w roczniku 91
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2024, 17:33:12 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Jeżeli chodzi o prospekty, to na wiosce znalazłem sporo takiej makulatury. Wszystkie dotyczące polskich samochodów, ale obcojęzyczne. I nikt nie wie, skąd się tam wzięły. Te o 125p wszystkie raczej sprzed 1974 r., bo jest tam zdjęcie z targów z prototypowym kombi - z klamkami skalpelami i atrapą w chromie.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 03, 2024, 21:25:47 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3436
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Jeżeli chodzi o prospekty, to na wiosce znalazłem sporo takiej makulatury. Wszystkie dotyczące polskich samochodów, ale obcojęzyczne. I nikt nie wie, skąd się tam wzięły. Te o 125p wszystkie raczej sprzed 1974 r., bo jest tam zdjęcie z targów z prototypowym kombi - z klamkami skalpelami i atrapą w chromie.
ooo może akurat są takie których nie posiadam w swojej kolekcji.

FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 04, 2024, 11:11:56 am »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
widze, ze przedliftowa; jaki silnik, 1.1, 1.2 czy moze 1.4 ?

To elefantino rosso, czyli ten usportowiony z 1.2 16V 86KM :D

Niestety odpadły słoniki ze słupka (znak rozpoznawczy tej wersji) i można se kupic na ebay https://www.ebay.com/itm/262014648773 hehe

Od zwykłej różni sie jeszcze zawieszeniem, ma inne amory i spręzyny (drogie sic!) i staba z tyłu, nie wiem czy zwykła też ma. Plus alusy 15" na niskim profilu.

Kiedys były dostępne reperaturki podłogi do punto I od klokkenhorna ale już można pomarzyć żeby kupić - trzeba rzeźbić.
OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 04, 2024, 15:01:30 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
ooo może akurat są takie których nie posiadam w swojej kolekcji.
Któż to wie... 😉

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 05, 2024, 18:55:04 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Nic mi się nie chciało robić ostatnio 😆 gaźnik od 1.6 nadal czeka na montaż, tylko muszę go rozebrać i wyczyścić zanim to zrobię.

Pamieta ktoś z jakiego, chyba audi, pasuje do poloneza silniczek elektrycznych lusterek?
to ja, byly Marcin#839

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 05, 2024, 19:51:59 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1145
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
W 90% samochodów jeżdzących po drogach jest taki sam silniczek jak w polonezie, marka i rocznik bez znaczenia.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 05, 2024, 20:56:48 pm »

Offline Sławek#1978

  • Partacz
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1678
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 OHV Turbo Intercooler +1?? KM?? & Fiat Marea Weekend 1.9 JTD '01 110 KM - Gruz Holownik & Volvo V70 2.4T AWD '01 200 KM - Dailycar "TurboŁoś"
Zgadza się. U siebie stosowałem silniczki z lusterek z A4 B5 bo chodziły po 20 zł za kompletne lusterko.

W temacie - zregenerowałem lampy przód, odbłyśniki po metalizacji, nowe spinki i czarne wkłady. No mały niespodzianka na zloty ;>
Im dalej w blachę tym więcej rdzy...

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 05, 2024, 22:46:53 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Ok dzięki 😀😀
to ja, byly Marcin#839

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 06, 2024, 23:44:28 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4668
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Powróciłem z Kuby. Naładowałem akumulatory słońcem i mogę znowu zająć się poldkiem. Przy okazji podglądania Kubańskich kierowców wpadłem na pomysł paru drobnych modyfikacji (nie stylistycznych!), ułatwiających życie :D Np. atermiczna folia na szyby, mogłem przyjrzeć się jak wygląda taka dość przejrzysta, a nie chamska - czarna czy odblaskowa.

Ale oprócz tego nastukałem 3 klisze po 36 zdjęć zenitem, i kilkadziesiąt z cyfrówki. Było co fotografować :) Polecam każdemu wybrać się i zobaczyć, co innego słuchać/oglądać, a co innego zobaczyć ten kosmiczny świat na żywo.

Już pierwszego dnia, w miejscu zakwaterowania miałem widok dosłownie jak pod domem. Nawet kolor lakieru i wnętrza się zgadza  <lol2> Szkoda, że palmy i wieczne słońce zamiast polskiej burej szarości już niestety nie.

Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 07, 2024, 00:30:00 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13828
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
To elefantino rosso, czyli ten usportowiony z 1.2 16V 86KM :D
to ten wzmocniony  :d
odpowiednik puntosa sportinga

Od zwykłej różni sie jeszcze zawieszeniem, ma inne amory i spręzyny (drogie sic!)
Wlosi tak lubia robic w popierdolkach - jakis komplek na punkcie szwabow, czy co,
tylko szwaby to raczej w duzych mocnych furach rzezbia wersje specjalne, a makarony to tam, gdzie nie ma praktycznego znaczenia,
dlatego proponuje olac sprawe i w razie potrzeby zmieniac na zwykle wersje - skoro nie widac roznicy, to po co przeplacac,
1-2cm  roznicy wysokosci zawieszenia, to czesto rostrzal miedzy swiezym a uklepanym i w aucie za pojedyncze tysiace w stanie srednim zmierzanie w strone oryginalnego zawieszenia (raczej brak zamiennikow) jest rownie sensowne, co kupowanie tych slonikow z ebaya  :P

co do staba z tylu, to mieliscie juz kilka puntosow - jezeli tam byly staby, to i w kazdej Y tez sa
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 07, 2024, 12:43:25 pm »

Offline Tomasz#1969

  • Moderator
  • Wiadomości: 3033
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96 & Truck '93 & N126e '83 & 960'95 & E430'98 & Rexton'02 & 1/2CCS 1.2 16V
co do staba z tylu, to mieliscie juz kilka puntosow - jezeli tam byly staby, to i w kazdej Y tez sa

Dawno to było nie pamiętam, zresztą mieliśmy same punto II, choć chyba płyta podłogowa jest ta sama. Sprawdzę w P1 kolegi czy ma.

No może dziś uda się już zakończyć etap spawania i przyjdzie czas na okrętówkę :P

OHV roxx


Cytat: turbonez
Forum nie jest od bicia konia tylko od konstruktywnych komentarzy .

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 08, 2024, 17:22:51 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5099
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Angielski aluminiowy szmelc wywalił uszczelkę. Płyn poszedł do oleju, temperatura w oczach pod czerwone pole i stało się to w drodze, że nawet nie zauważyłem kiedy. Skrzyżowanie, skręt itd i człowiek na patrzył na wskaźnik ale i tak bym tego nie zatrzymał. Dobrze, że niedaleko od domu. Znajomy mnie ściągnął po cichu i już. Dolewałem płynu i wszystko gdzieś ubywało. Patrzę, na zewnątrz nie idzie, wyciągam bagnet, a tam pod korek. Zapalić już nie chciał, a jeszcze chodził przed zgaszeniem, ale co się dziwić, jak skrzynia korbowa pełna itd. Na tłoki nie poszło, tylko tam. Teraz pewnikiem powrót do oryginału, zabielić głowicę w GSI, uszczelka i ogień. Przy tym naprawdę mi się nie chce robić, a to tylko 1,4. Jeszcze wczoraj normalnie jeździł i nic nie wskazywało, że coś się stanie. Ale ten silnik ma w sumie chyba ponad 140 000 przebiegu i uszczelka fabryczna, o ile wiem. Widocznie przyszedł na nią czas, nic niezwykłego w tych silnikach.

Odp: ----==== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2024** ====----
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 08, 2024, 18:08:05 pm »

Offline Dawid91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2232
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16V orciari
Powrót do OHV to regres. Wyplucie HGF to okazja, żeby pod maską zagościł Rover 1.6 ;)