Autor Wątek: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----  (Przeczytany 131273 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #740 dnia: Czerwiec 25, 2021, 23:20:39 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Kolejny przykład jakie fso było "ch*"owe, geometria nie ustawia się automatycznie po każdej ingerencji w zawieszenie. W skodzie było by to nie do pomyślenia  <lol2>
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #741 dnia: Czerwiec 26, 2021, 14:24:18 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Wymieniłem w samochodzie żarówki tylne pozycyjne.
Trupka natomiast nie ruszałem - z wiszącym przodem, progami na cegłach, całkiem zgrabnie stoi :d

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #742 dnia: Czerwiec 26, 2021, 23:24:13 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Byłem dzisiaj na motoweteran bazarze, za listwy plastikowe na drzwi do caro 500 zł. Mimo że nowe to poodkształcane od słońca, pewnie je wozi już kilka lat tam. Jebie się już w głowach tym handlarzykom.

Może mi jeszcze ktoś wytłumaczyć fenomen worków na mocz, do których leje się płyn do spryskiwaczy, że to schodzi w takich ilościach i w chorych cenach?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #743 dnia: Czerwiec 27, 2021, 05:40:23 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Ja coraz częściej główkuję nad zamiennikami. U siebie listwy chyba w końcu wytnę z drewna i pomaluję farbą poliuretanową. Gdyby natomiast przeraziła mnie cena worka na płyn, w pierwszej kolejności próbowałbym zaadoptować taki z kranikiem, jakie są w pięciolitrowych sokach.
Na pewno nie będę płacić za jakieś śmieci pieniędzy, za które sam nie odważyłbym się ich wystawić. Tyle ode mnie w tym temacie, chociaż w tym przypadku to akurat nie na temat...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #744 dnia: Czerwiec 27, 2021, 10:41:19 am »

Offline diodalodz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2091
MP79 czekają na Ciebie na Kubie. Maja tam dużo aut do takich napraw.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #745 dnia: Czerwiec 27, 2021, 13:36:19 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Wyrazy współczucia,to nawet jako zadbany egzemplarz pierdoli się jak nastolatka 
Tak twierdzą zazwyczaj ci, którzy tych samochodów nigdy nie posiadali. Chociaż nie ukrywam, że ten egzemplarz ma chyba wszystkie mniej lub bardziej typowe usterki tego modelu i tej wersji silnikowej. Co prawda nie są drogie w usunięciu, natomiast ich ilość i tak zrobiła konkretny rachunek. Najbardziej bolesna była wymiana przedniej szyby, tzw. solara :|

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #746 dnia: Czerwiec 27, 2021, 13:41:43 pm »

Offline CieniaczRider

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 514
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus
Co tam za silnik masz?Polift już?

Na youtube jest kanał "misiekstaszic", gość dłubie "renówki" i Może znajdziesz coś dla siebie  <spoko>

To jakaś okazja ta Laguna czy planowany zakup?

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #747 dnia: Czerwiec 27, 2021, 14:39:22 pm »

Offline Morfina

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 886
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro V6
Wyrazy współczucia,to nawet jako zadbany egzemplarz pierdoli się jak nastolatka 
Tak twierdzą zazwyczaj ci, którzy tych samochodów nigdy nie posiadali.
Będąc mechanikiem nie muszę posiadać, wystarczy mi że widzę z czym robię i jak często. Kumpel miał przedlifta 1.9 dCi,jebało się to na potęgę jedno przez drugie,potem zrobili polifta 2.2 i tamto to już w ogóle jest niewypał  <spoko>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2021, 14:41:59 pm wysłana przez Morfina »
Ślusarz, złodziej, łowca krasnali

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #748 dnia: Czerwiec 27, 2021, 15:31:31 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3129
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Co tam za silnik masz?Polift już?

Na youtube jest kanał "misiekstaszic", gość dłubie "renówki" i Może znajdziesz coś dla siebie 
1,6 16v 107 km, przedlift-przejsciowka. Kanał znam, generalnie większość tego co dotyczy laguny 2 już obczaiłem.

wystarczy mi że widzę z czym robię i jak często.
Widzisz ja laguny 2 już tak dawno nie widziałem na warsztacie, że głową mala. A mimo wszystko trochę tego jeździ.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 27, 2021, 15:33:45 pm wysłana przez Gomulsky »

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #749 dnia: Czerwiec 27, 2021, 19:58:06 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2868
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Nie widziałeś bo wszystkie na szorty lub złomu lądują 😁
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #750 dnia: Czerwiec 27, 2021, 20:07:17 pm »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1947
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Będąc mechanikiem nie muszę posiadać, wystarczy mi że widzę z czym robię i jak często. Kumpel miał przedlifta 1.9 dCi,jebało się to na potęgę jedno przez drugie,potem zrobili polifta 2.2 i tamto to już w ogóle jest niewypał  <spoko>
Mój ojciec ma od 7 lat przedlifta 1.9 dci, oprócz typowych eksploatacyjnych napraw nic się nie dzieje. Na liczniku już prawie 300tyś, ale auto sprowadzone z Francji więc może i coś więcej "w pamięci". Ja sam na co dzień jeżdżę Laguną 3 2.0 dci GT i też złego słowa powiedzieć nie mogę. Jak się dba to jeździ i się nie psuje.

W temacie: nowy silnik do poloneza w trakcie składania, nowe tuleje już wklejone, jutro montaż tłoków z korbami.

Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #751 dnia: Czerwiec 27, 2021, 20:24:57 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Jeszcze zależy jak kto eksploatuje. Poldroverem można jeździć ostro i nie wydmuchać uszczelki przez 10 lat. A jak wpadnie w niepowołowane ręce, to będzie kaplica za tydzień.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #752 dnia: Czerwiec 27, 2021, 20:28:49 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6603
  • Płeć: Mężczyzna
Dzisiaj podniosłem przód, i kierownicę można obracać w pełnym zakresie jednym palcem.

Zbieżność albo kąt wyprzedzenia zwrotnicy. Też miałem problem jak po zmianie kul ustawiłem na oko. Póki nie pojechałem na geometrię, to zmieszczenie się w zakręcie w normalnym ruchu miejskim przy 30km/h było wyzwaniem, bo tak strasznie rył przodem.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #753 dnia: Czerwiec 27, 2021, 21:23:37 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
1.9 dCi,jebało się to na potęgę jedno przez drugie,potem zrobili polifta 2.2 i tamto to już w ogóle jest niewypał
Padały te silniki przez wymianę oleju co 30 tys km. 2.2 też był w przedlifcie, powód awaryjności dokładnie taki sam jak w 1.9. W poliftach wszedł 2.0 dCi, który jest jednym z najlepszych silników w tej klasie. Od listopada zeszłego roku na co dzień jeżdżę L3 2.0 dCi GT i też złego słowa nie powiem. Tyle że po samochód pojechałem do Niemiec i kosztował nieco więcej niż średnia cena rynkowa w Polsce.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #754 dnia: Czerwiec 27, 2021, 23:10:21 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Co tam za silnik masz?Polift już?

Na youtube jest kanał "misiekstaszic", gość dłubie "renówki" i Może znajdziesz coś dla siebie  <spoko>

To jakaś okazja ta Laguna czy planowany zakup?

To nasz dawny kolega z forum.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #755 dnia: Czerwiec 27, 2021, 23:41:59 pm »

Offline mihals

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1155
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez ohv
Wujek ma lagune 1.8 z lpg, już kilka ładnych lat no i poza pęknieta tylną szybą, to same naprawy eksploatacyjne tylko. Ojciec kumpla ma lagune 1.9 też już chyba 5-6 lat i o problemach z panewkami dowiedział się dopiero niedawno od kogoś, naprawy również typowo eksploatacyjne są w niej wykonywane. Z drugiej strony, laguna to chyba samochód który najczęściej widzę na poboczu na "awaryjnych"  <rotfl2>

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #756 dnia: Czerwiec 27, 2021, 23:54:39 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13838
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
1,6 16v 107 km
powinien miec nadlewy na kolektorze dolotowym pod krocce wtryskiwaczy gazowych,
jezeli chcesz miec pelne wyposazenie, to musisz zagazowac  :d
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #757 dnia: Czerwiec 28, 2021, 18:47:59 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3060
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Poczyniłem kolejny bezsensowny wydatek na Trupka - 10 zł na dwa nowe odpowietrzniki do zacisków. Stare mają objechany sześciokąt, a na dobrą sprawę można było uruchomić rozum zamiast portfela i nakręcić nakrętkę, na co pozwala długość gwintowanej części odpowietrznika, zaś sam gwint jest o skoku typowym dla M8.

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #758 dnia: Czerwiec 28, 2021, 19:12:16 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4693
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Poczyniłem kolejny bezsensowny wydatek na Trupka - 10 zł na dwa nowe odpowietrzniki do zacisków.

Szok. Ale kto bogatemu zabroni.

Ja zaś zastanawiałem się nad regeneracją styropianu nad kołem zapasowym, i jak pomyślałem, tak zrobiłem, uzupełniłem brakujące drobinki gąbką ze starego materaca pokrojoną na drobno, i wymieszaną w wiadrze z butaprenem z konfetti. Taką mieszankę wyjąłem z wiaderka i wkleiłem (też butaprenem), pozostało wyrównać nożykiem do tapet i będzie glancyś  :] Mieszanka konfetti i gąbki przypomina strukturę styropianu z daleka, wyszło blisko oryginału. Udało się też zmyć cifem odbity na czarno brud od koła  <ok>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2021, 19:20:09 pm wysłana przez Daniel#1984 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -----===== Co zrobiłem dziś w moim aucie **2021** =====-----
« Odpowiedź #759 dnia: Czerwiec 28, 2021, 19:48:57 pm »

Offline AndrzejP

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 397
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro Plus GSI
Dzisiaj wreszcie pojeździłem Poldkiem bez przyczepy :) Kurde, naprawdę lubię sobie tym klamotem pośmigać po mieście - nawet bez klimy; takie stare klimaty - no, poza kosztem takiej jazdy, bo mnie spalanie 14-15/100 wkurza... Może w te wakacje w końcu będzie ta zmiana silnika. No i sekwencja by się przydała.

Oczywiście znów zaobserwowałem zjawisko, ze jak PN pierwszy na światłach, to kierowca w pasa obok MUSI, ale to MUSI wyprzedzić i wjechać przede mnie. Względnie opcja, że kogoś wyprzedzę, to po chwili takie auto przyspiesza i mnie wyprzedza :)