Autor Wątek: lepsze ogrzewanie?  (Przeczytany 6138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lepsze ogrzewanie?
« dnia: Grudzień 28, 2005, 09:00:19 am »

artelo

  • Gość
witam,w tym tygodniu mam zamiar wsadzic mał? aluminiow? nagrzewniczkę w miejsce gdzie jest wlot powietrza spod maski do kanału nagrzewania.Polonez 1.6 ale bez plastiku pod szyba(stara buda)mam nadzieje ze zimne powietrze lec?ce prosto do kanalu ktore przejdzie przez nagrzan? nagrzewnicę znaczbnie poprawi ogrzewanie zwlaszcza w zimie,czekam na wasze wypowiedzi na ten temat

Re: lepsze ogrzewanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2005, 09:27:49 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "artelo"
witam,w tym tygodniu mam zamiar wsadzic mał? aluminiow? nagrzewniczkę w miejsce gdzie jest wlot powietrza spod maski do kanału nagrzewania.Polonez 1.6 ale bez plastiku pod szyba(stara buda)mam nadzieje ze zimne powietrze lec?ce prosto do kanalu ktore przejdzie przez nagrzan? nagrzewnicę znaczbnie poprawi ogrzewanie zwlaszcza w zimie,czekam na wasze wypowiedzi na ten temat

 :shock:  :shock:
intercooler

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2005, 10:48:27 am »

SerU#408

  • Gość
Nie s?dzę żeby to znacz?co wpłynęło na poprawę ogrzewania. Najważniejsze to odkamieniony obieg wody, sprawny termostat, drożna nagrzewnica i sprawny zawór na niej, odpowiednio wyregulowane linki od klapek na nagrzewnicy i ogrzewanie będzie działać. Je?li będzie Ci mało to wsad? nagrzewnicę od Lady.

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2005, 13:16:57 pm »

Radecki Marcin

  • Gość
Seru nagrzewnica od Łady ? Serio mówisz ? Jak tak to łatwo to wykonać ? :mrgreen:

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2005, 23:01:40 pm »

WKLIW

  • Gość
od jakiej łady ?? rurki pasuj? czy trzeba przelutowac krućce?

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2005, 23:13:43 pm »

rolek

  • Gość
Z tego co pamiętam to od 2107 i nie trzeba przerabiać rurek

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2005, 23:31:15 pm »

SerU#408

  • Gość
Bodaj 2107 lub tej starszej-nie pamiętam ale wiem, że pasuje bez żadnych kombinacji a jest dużo wydajniejsza  :mrgreen: W Bandziorze swojego czasu zapakowałem fabryczn? nówkę sztukę nagrzewnicę i był ukrop jak diabli  :mrgreen: Pamiętajcie, że najszybciej załatwicie nagrzewnicę i cały obieg wody je?li zamiast płynu będziecie lali wodę-to najbardziej zatyka obieg i zakamienia układ. Nie polecam też koncentratów-lepiej kupić odpowiedni? ilo?ć Borygo lub jeszcze lepiej Paraflu 11 i z głowy.

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 29, 2005, 14:52:47 pm »

WKLIW

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Z tego co pamiętam to od 2107 i nie trzeba przerabiać rurek

ale to pasuje bez przerabiania do jakiego polda z zaworkiem przy nagrzewnicy czy pod mask?? bo ja mam zaworek pod mask?.
aha i polecam zaworek od lublina jest o generacje leprzy :D

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 29, 2005, 18:49:53 pm »

ajk#1212

  • Gość
a ja polecam pompke do nagrzewnicy od merc w124. polepsza obieg cieczy przez nagrzewnicę. miałem taki patent w firmowym trucku. koszt zestawy pompek (2 szt.) około 50 pln.

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 29, 2005, 21:09:28 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "olowaty"
a ja polecam pompke do nagrzewnicy od merc w124. polepsza obieg cieczy przez nagrzewnicę. miałem taki patent w firmowym trucku. koszt zestawy pompek (2 szt.) około 50 pln.

może rozwiń temat :D

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 29, 2005, 22:28:04 pm »

rolek

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
ale to pasuje bez przerabiania do jakiego polda z zaworkiem przy nagrzewnicy czy pod mask?? bo ja mam zaworek pod mask?.

Do tego z zaworkiem pod mask?

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 29, 2005, 22:31:39 pm »

Offline mastah22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1450
Cytuj (zaznaczone)
olowaty napisał:
a ja polecam pompke do nagrzewnicy od merc w124. polepsza obieg cieczy przez nagrzewnicę. miałem taki patent w firmowym trucku. koszt zestawy pompek (2 szt.) około 50 pln.

może rozwiń temat

moze warto by sie tym zainteresowac bo pompa wody w 1.4 chyba jest ciut za słaba moim zdaniem...
  • Jef
  • Czaku

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2005, 23:47:41 pm »

Drobek

  • Gość
oj panowie konstruktorzy  :D  nie lepiej wsadzic kawałek kartona za chłodnice?  :D  :D

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 30, 2005, 00:01:44 am »

rolek

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
oj panowie konstruktorzy  nie lepiej wsadzic kawałek kartona za chłodnice?

Kartonik nie da Ci tyle ciepła co inna nagrzewnica

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 30, 2005, 00:14:34 am »

Drobek

  • Gość
to napisze cos m?drzejszegp. mój ojcie zamontował w poldku 1,6 gli 95r nagrzewnice z ciquecento i grzała zajeeefajnie bo poldka juz niema  :( niewiem jak dokładnie to robił bo niebyło mnie przy tym ale wiem ze uszczelniał styropianem  :D

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2005, 18:04:55 pm »

ajk#1212

  • Gość
w mercedesie w124 zestaw pompek do nagrzewnicy to standard. chodzi o to ze przy niskich obrotach silnika woda kr?zy powoli. pompki utrzymuj? obieg wody w nagrzewnicy na stałym poziomie. jedna pompka wtłacza płyn do nagrzewnicy a druga "wysysa". pompki podł?czone s? zaraz przed nagrewnic? i dził?j? w skrajnym położeniu suwaka od ogrzewania. do moich potrzeb miałem wył?cznik w trucku. takie pompki z robiórki to około 509 pln za komplet. ja tyle dałem.

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2005, 19:35:31 pm »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
509 :shock:  dobrze ze poprawiłem te klapki i znowu mam upał  :roll:

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 31, 2005, 13:21:06 pm »

Chudson

  • Gość
ma kto? może zdjęcia kompletnej nagrzewnicy od łady czy fiata132 ?? czy one maj? jak?? sensown? regulację gdzie ma wiać . bo denerwuje mnie ta przedpotopowa nagrzewnica gdzie jedyna reglacja to na nogi lub wszędzie indziej.  Chętnie bym pokombinował

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 04, 2006, 22:01:49 pm »

Maciussss

  • Gość
Van#1860, czesc!powiedz mi jak poprawiles te klapki??mam poldka 1.4 i z dwoch nawiewow leci w miare cieple powietrze a z od pasazera nawiewow zimne??to wina klapek??jak mozesz to wez mi cos poradz na to:D??POZDRAWIAM!Moj adres mail:)Maciusss9@wp.pl

problem z ogrzewaniem :(
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 05, 2006, 09:04:34 am »

Offline Van

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1714
  • Płeć: Mężczyzna
    • LANOS 00 1.4 16v
Pod schowkiem przy nagrzewnicy jest mocowanie linki do sterowania klapkami. Dorażnie wystarczy tylko j? naci?gnac bo pewnie nie maj? pełnego ruchu(linka się wyci?gneła czy przesuneła) poluzujesz t? srubę(wygodnie jest wyci?gnac schowek choć bez tez się da. Ręk? poruszasz klapkami by rozruszać i ustawić w pozycji zamykaj?cej. ustawić suwak na max naci?gaj?c dokręcic. po tym bedziesz w pozycji max miał juz ciepło i gor?ce powietrze z nawiewów  :mrgreen: