Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140737 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #560 dnia: Listopad 11, 2015, 08:50:23 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Microsoft wpadł na nowy pomysł "popularyzacji" Windows 10. Będzie się on pobierał jako automatyczna aktualizacja dla Windows 7 i 8. Czyli dostaniemy komunikat o koniecznym restarcie i się okaże że nasz kupiony system wyparował...

http://pclab.pl/news66657.html
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #561 dnia: Listopad 11, 2015, 09:55:54 am »

Offline Michu125p

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 188
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jeśli FSO, to tylko z dwoma wałkami rozrządu :)
    • 125p 1.4 16V / Caro 1.4 16V
Jeżeli faktycznie bez mojej zgody zaktualizuje się moja 7 do 10, to robię formata...

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #562 dnia: Listopad 11, 2015, 10:28:25 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Po pierwsze primo, dopiero o tym myślą, po drugie primo działa to w zależności od ustawień windows update.
W przytoczonym artykule jest informacja, że dla wszystkich (niezależnie od wybranej opcji w windows update) padnie pytanie czy aktualizować.
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #563 dnia: Listopad 11, 2015, 11:54:09 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Panowie z MS świetnie sobie zdają sprawę z faktu, że mnóstwo ludzi kliknie odruchowo w OK. :D Niemniej sam pomysł jako taki jest kontrowersyjny.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #564 dnia: Listopad 11, 2015, 16:11:09 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
zmieni to zmieni - przeciez za darmo,wiec po co wnikac,
raczej nie zmieni wersji "nie kupionych" wiec nie ma co sie martwic :p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #565 dnia: Listopad 15, 2015, 03:37:20 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Za darmo ma być tylko przez rok. :d Zabawne jak mało ludzi o tym pamięta.  <lol>
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #566 dnia: Listopad 15, 2015, 11:58:55 am »

Offline Maćko

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1944
  • Płeć: Mężczyzna
    • Atu + 1.8 LPGTi 23E
Za darmo ma być tylko przez rok.
przez rok od premiery możesz za darmo zaktualizować, jak już zaktualizujesz to system jest twój i nic za to nie płacisz.
Był: Caro '93
Jest: LPGTi - Atu Plus 1.8 VVC 160+KM 23E | Renault Laguna 3 GT 2.0 dCi 178KM

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #567 dnia: Listopad 20, 2015, 23:07:05 pm »

Offline Michał M#1985

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 292
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro Plus 1.6 GLI & Polonez Atu Plus 1.6 GLI
Za darmo ma być tylko przez rok.
przez rok od premiery możesz za darmo zaktualizować, jak już zaktualizujesz to system jest twój i nic za to nie płacisz.

Z tego co ja się orientuję, to za darmo można zaktualizować, ale z licencją tylko na rok. Po roku trzeba będzie zapłacić.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #568 dnia: Listopad 27, 2015, 03:21:36 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
nie mogę zalogować się na Youtube. pokazuje się komunikat- twoje hasło zmienione zostało 36 godzin albo - podane adres e-mail lub hasło są nieprawidłowe. przedwczoraj syn z tego samego powodu ustawiał wszystko od nowa. dziś znów nie działa. mimo kilku prób sytuacja się nie zmienia. czy u kogoś też tak się dzieje? co może być źle?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #569 dnia: Listopad 28, 2015, 02:52:53 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
up.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #570 dnia: Listopad 28, 2015, 10:45:57 am »

Offline Szakal#

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1669
  • Płeć: Mężczyzna
    • Audi A6 4.2 V8 40V
Z tego co ja się orientuję, to za darmo można zaktualizować, ale z licencją tylko na rok. Po roku trzeba będzie zapłacić.
Głupoty wygadujesz. Normalnie aktualizujesz system i masz 10 bez żadnych ograniczeń. Jedyny warunek to zrobić to w ciągu pierwszego roku od premiery 10 i komputer musi spełniać minimalne wymagania systemowe.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2015, 10:48:14 am wysłana przez Szakal# »
Był: Polonez Caro 1.4/1.6 GLI 16V 95' L-139
Był: Polonez Atu+ 1.6 GSI 01` 42U
Był: Polonez Caro 1.4/1.8 VVC GTI 16V 97`
Był: Polonez Caro 1.4 GLI 16V 96`

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #571 dnia: Listopad 30, 2015, 16:37:21 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
nie mogę zalogować się na Youtube. pokazuje się komunikat- twoje hasło zmienione zostało 36 godzin albo - podane adres e-mail lub hasło są nieprawidłowe. przedwczoraj syn z tego samego powodu ustawiał wszystko od nowa. dziś znów nie działa. mimo kilku prób sytuacja się nie zmienia. czy u kogoś też tak się dzieje? co może być źle?
U mnie działa normalnie. Przeprowadź kompletną procedurę odzyskiwania / zmiany hasła po czym wyczyść ciasteczka z Youtube.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #572 dnia: Luty 28, 2016, 22:43:47 pm »

Offline mati_lecha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 564
Mam tzw urządzenie wielofunkcyjne F4210 i potrzebuję napełnić  tonery. Żeby było taniej mam zamiar zrobić to sam. Jaki zestaw do napełniania polecacie? Czy one się czymś w ogóle różnią?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #573 dnia: Luty 28, 2016, 23:14:14 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie wiem co polecic, bo najlepsze co mialem to InkTec ,ale to bylo dawno temu i od dawna nie widzialem w sprzedazy,
pozniej nacialem sie na ActiveJet uniwersalnego (przeznaczony do chyba wszystkich drukarek) ,
ten badziew dobil mi glowice,
nastepnie szukalem koniecznie czegos innego,bo juz InkTec'a nie bylo i trafilem na Ink-mate ,ten sprawowal sie poprawnie,
pozniej w biedzie z 30pln byl zestaw 90ml czarnego i 30ml czyscidla nie pamietam jakiej firmy,ale jakis Ink... wiec dobrze mi sie skojarzyl i byl dobry -ale to jednorazowa akcja w biedzie i w koncu sie skonczyl,
a gdy sie skonczyl, to teraz rynek jest opanowany przez ActiveJet ,ale juz robia dedykowane tusze do okreslonych drukarek,
musiaem szybko kupic, to kupilem,
niestety to chwyt marketingowy, bo jak bylo to gowno kilka lattemu tak i gownem pozostalo,
jest delikatnie lepiej, ale nie wiem,czy to lepsza jakosc,czy moje wieksze doswiadczenie pozwolilo mi na tym drukowac,
jak bedziesz drukowal zadziej niz co 3 dzien to glowica zaschnie i zaczyna sie zabawa w czyszczenie,
3 miesiace przerwy i amen,

podsumowujac polecam :
InkTec
Ink-mate
Ink cos tam z biedy

nie polecam:
ActiveJet

co kupisz ? prawdopodobnie ActiveJet,bo swoim badziewiem opanowali rynek,a oferowali jedynie niska cene
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #574 dnia: Maj 25, 2016, 15:00:30 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Microsoft wpadł na nowy pomysł "popularyzacji" Windows 10. Będzie się on pobierał jako automatyczna aktualizacja dla Windows 7 i 8. Czyli dostaniemy komunikat o koniecznym restarcie i się okaże że nasz kupiony system wyparował...

http://pclab.pl/news66657.html
http://www.consumerreports.org/computers/the-night-my-laptop-updated-to-windows-10-without-my-knowledge/

O proszę... :/
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #575 dnia: Marzec 11, 2017, 20:05:36 pm »

Offline mruk1313

  • OHV-FSO HEKO TEAM
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3428
  • Płeć: Mężczyzna
  • 19 lat z FSO
    • FSO POLONEZ CARO+ 1.6GSI 1998r. 60tyś km... i coś jeszcze x2......
Odgrzejemy schabowego.....
Ma ktoś jakieś problemy ze Skyp typu logowanie się itp?
Od kilku dni nie idzie się zalogować do tego badziewia.
Ma ktoś podobny problem??? aaa windows 7 laptop.
Pozdrawiam.
FSO cars from POLAND
...........3xFSO.........

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #576 dnia: Maj 26, 2017, 21:35:08 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
a mi komp zwartusiał. otwieram Outlook EXpress a tam takie kwiatki-
Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności. Konto: 'poczta.o2.pl', Serwer: 'poczta.o2.pl', Protokół: POP3, Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Numer błędu: 0x800CCC0F.
używam codziennie, sieć działa właściwie, nikt w tym nie grzebał. to zobaczyłem dziś rano, raz otworzył się bez problemów a teraz już nie chce. jakieś rady w temacie macie?
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #577 dnia: Maj 26, 2017, 22:46:15 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Może antywirus/firewall się zaktualizował, i trzeba dodać Outlooka do listy wyjątków.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #578 dnia: Czerwiec 02, 2017, 19:52:34 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4120
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
a mi komp zwartusiał. otwieram Outlook EXpress a tam takie kwiatki-
Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności. Konto: 'poczta.o2.pl', Serwer: 'poczta.o2.pl', Protokół: POP3, Port: 995, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Numer błędu: 0x800CCC0F.
używam codziennie, sieć działa właściwie, nikt w tym nie grzebał. to zobaczyłem dziś rano, raz otworzył się bez problemów a teraz już nie chce. jakieś rady w temacie macie?
Nie używaj Outlooka. - Thunderbird, The Bat, Mozilla Seamonkey. Dwa darmowe, jeden płatny.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #579 dnia: Lipiec 29, 2017, 16:02:43 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jest wiele powodów dla których coś Ci może nie działać mimo nominalnie dobrych parametrów komputera.
Każdy Windows ma to do siebie, że aby działał wydajnie to trzeba co kilka lat go skasować, sformatować dysk i zainstalować od zera.

Kolejna sprawa, że każdy system Windows ma nieoficjalne wsparcie fanów więc da się go dostosować za pomocą nieoficjalnych dodatków. XP to stosunkowo nowoczesny, a przy tym aktualnie najpopularniejszy Windows na świecie, więc bez wsparcia Microsoftu można sobie spokojnie radzić. Zauważ też, że Microsoft wcale nie zachował się najgorzej, bo wszystkie aktualizacje XP jakie kiedykolwiek wyszły od firmy są dostępne na ich serwerze za darmo, a Windows 10 został klientom 7 i 8 dany za darmo i wyposażony w opcję powrotu do starego OS. Choć imo mimo bogatszego interfejsu 7 był jednak szybszy od 10, a nawet szybszy od XP, nie mówiąc już o Viście która była porażką pod względem stabilności i wydajności.

Co do HTML5 jest bardziej rozwojowy od Flasha, bezpieczniejszy, i działa bez zabugowanych i awaryjnych dodatków do przeglądarek, więc to akurat rzeczywiście jest udoskonalenie.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2017, 16:05:36 pm wysłana przez banned »
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E