Autor Wątek: nasze komputery.  (Przeczytany 140792 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #660 dnia: Listopad 22, 2017, 23:46:25 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
sprzet jest spoko, mozesz sprobowac odblokowac drugi rdzen, bo jeden to troche malo na dzis,ale mozilla i tak nie potrafi korzystac z drugiego,
1gb ramu to malo ,bo odpalajac mozille na winXP mozesz latwo go zapchac - miernik zasobow systemowych prawde powie,
dodatkowo masz ten 1gb pewnie w jednej kosci,wiec dziala w singlu ,po dolozeniu drugiej kosci bedzie dual ,a wiec juz szybciej,
2gb pozwola calkiem przyzwoicie smigac na win7 64bit ,co prawda sam win7 pozera znacznie wiecej od winXP na dzien dobry ,ale mozilla powinna chycic podobnie i w rezultacie te 2gb na win7 to tak jakbys mial 1.5gb na winXP  i stan mozesz monitorowac przez miernik zasobow systemowych,

z filmami youtube jest roznie, podejrzewam,ze jak mozilla zarzyna jeden rdzen, to wtedy filmik nie ma na czym chodzic, bo odwarzacz/kodek  pod nazwa plugincostam normalnie korzystalby sobie z drugiego rdzenia, a tak nie ma z czego korzystac,
niestety karta graficzna sie nie wspomozesz za bardzo,bo seria X nic ciekawego pod tym wzgledem nie oferuje
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #661 dnia: Listopad 22, 2017, 23:48:18 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Jest to na podstawkę AM3 muszę o tym pomyśleć i kupić jakąś używkę, próbowałem odblokować drugi rdzeń w tym Sempronie ale trafiła mi się wersja w której to nie przejdzie i Athlona x2 z niego nie zrobię. Było błędem składanie tego kompa na Sempronie ale był to najtańszy procek na AM3 w 2010 roku, a ja miałem do napisania magisterkę wtedy i jak na złość stary komp na athlonie xp się splił i coś trzeba było sklecić.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #662 dnia: Listopad 22, 2017, 23:51:22 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
to kup proca, Athlona X3 a moze i X4 wyrwiesz za 50pln jak troche poszukasz, a taki procek wyraznie przedluzy zywot tego sprzetu
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #663 dnia: Listopad 23, 2017, 07:53:30 am »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Muszę jeszcze przy tej operacji zmienić zasilacz bo mam jeden z najgorszych shitów jakie kiedykolwiek powstały Modecom Feel
 ;)

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #664 dnia: Listopad 23, 2017, 17:22:29 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Pociesz się tym źe nie Codegena ;) Kiedyś stawiałem na takim system po prostu wybuchł w środku. Nic nie rozerwało w środku ale płytę spaliło a w nim rozerwało jakiś duży kondensator (nie znam się za bardzo na elektryce to nie powiem od czego to ) Cóż oskalpowałem z niego wentylator i mam go w swoim kompie

sprzet jest spoko, mozesz sprobowac odblokowac drugi rdzen

Z tym to jest loteria z tego co się naczytałem w necie . Można trafić na spoko procek gdzie w 100% jest sprawny 2 rdzeń tylko wyłączony  a może być opcja że przerobi procesor żeby odblokować 2 rdzeń i procek zacznie działać niestabilnie bo 2 rdzeń nie będzie w 100% sprawny na płytce (gdzieś czytałem że jakiego chyba układu brakowało)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #665 dnia: Listopad 23, 2017, 23:03:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
odblokowanie to tylko wlaczenie odpowiedniej funkcji w biosie, zarzadzania rdzeniami w chipsecie ATI ,opacja ACC ,
Asrock zrobil swoja zewnetrzna UCC i pakowal do plyt rowniez z chipsetami nV,
wiec jak nie dziala dobrze, to trudno i wylaczasz w biosie

Codegenow mam kilka i wszystkie sprawne, 250W to nawet sporo znosil, a jak nie dawal rady to sie komp restartowal,
jak kazdy tani szmelc, wiele zasilaczy padalo, ale dlaczego akurat Codegena sobie ludzie upodobali jako archetyp badziewia ? chyba dlatego,ze ma fajnie brzmiaca nazwe, bo widzialem w srodku sporo gorszych zasilaczy innych "marek"
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #666 dnia: Listopad 24, 2017, 03:27:28 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Cóż może nie bawiłem się w to wiem  tyle że nie każdy proc miał w 100% sprawny 2 rdzeń ;)

Ehh  dzieciństwo się przypomna . Cóż nie przetrwała tylko nóżka od monitora do tego czasu i wyłącznik się zepsuł (jedyna opcja żeby go wyłączyć to wyjąć kabel od zasilania . Co dziw dotykowe ustawienia monitora ciągle działają mimo tylu lat;D . Tak to nie są przyciski tylko sensory ;) Cóż komputerek nie do końca retro po z P4 ale i tak cieszy ze odpala takie zacne tytuły których nie mogłem na 10 uruchomić ;] Znalazłem nawet jakąś starą dyskietkę w domu i zarzuciłem ją do Napędu . Co się okazało że Dyskietka startowa Windowsa 98 :E ;)


Jednak Neptune targa tą gierkę a jest bardzo wybredna . Ehh pamiętam jak demko tego katowałem za dzieciaka teraz w końcu mogę sobie w pełną wersje pograć a dalej tak cieszy jak wtedy kiedy miałem te 5/6 lat ;)


« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2017, 04:03:34 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #667 dnia: Listopad 24, 2017, 06:40:18 am »

Offline pjak1

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 81
  • Płeć: Mężczyzna
    • pn C+
Windowsa 98 :E ;)

98 to lata świetlne od tego co ja używam czasem jako konsolę do gier.


I workbench czyli system operacyjny.


Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #668 dnia: Listopad 24, 2017, 18:45:08 pm »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire
Bawiłem się C64  co u dziadka leżał ale mi nie podeszło . Nie lubię za bardzo systemów tekstowych i zapamiętywania na pamięć pierdyliardu komend ;)

A Amiga wiem co to jest ;)
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #669 dnia: Listopad 24, 2017, 20:49:44 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Amiga to jest to, a nie jakieś tam niebieskie grzyby  ;p (pozdro dla kumatych) . A c64 i pierdyliard komend ? Tam się zaledwie 2 używało: load i run ewentualnie bardziej rozbudowane load"*",8,1 oraz dodatkowo list, jeśli ktoś był burżujem i stać go było na stację dyskietek . A jak się miało carta z finalem albo black boxem to nic nie trzeba było zapamiętywać, komendy były wydawane skrótem, pod klawiszami funkcyjnymi . A na tych sprzętach to głównie się grało w gry i ewentualnie oglądało demka, to ostatnie to już bardziej na amidze, choć cała kultura powstała za czasów c64. Jak ktoś był kreatywny to mógł zdziałać na tych komputerach cuda. Również muzyka była wspaniała, oba komputery miały jedne z najlepszych układów dźwiękowych w swoich czasach oraz szczęście do ludzi którzy potrafili z tego potencjału skorzystać. Ileż to razy odpalałem coś tylko po to żeby posłuchać tej komputerowej melodii, co nie znaczy że graficznie czemuś ujmowały, wręcz przeciwnie . I co jest najlepsze one wciąż "żyją" , wielki mam szacunek do tych maszyn, może kiedyś uda mi się przywrócić moim egzemplarzom pełną świetność, bo emulatory i yt to jak lizanie lizaka przez szybę .

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #670 dnia: Listopad 24, 2017, 21:08:26 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Ja ciągle posiadam i czasem odpalam swoje C64. Zgadzam się, że emulatory to nie to samo.
Moje commodore to wersja z Terminator 2. Na cartridgu poza T2 jest program graficzny Image System oraz muzyczny Modern Music Maker. Na kasetach miałem jeszcze inne programy, ale wiadomo że głownie chodziło o gry.
Poglądowe foto. W 1993 roku kosztował 2300000zł :], a Polonez 109000000zł. Przeliczając na dziś to wartość ok PS4 lub jakiegoś słabego PC. Wtedy "prawdziwy" PC kosztował ok 35000000zł.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #671 dnia: Listopad 24, 2017, 21:44:39 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
Ach muzyka z procesora SID, można tego słuchać i słuchać, Kurcze Nerd przeze mnie przemawia :p
https://www.youtube.com/watch?v=ZazU4H2OZFg
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2017, 21:46:43 pm wysłana przez lukasz190 »

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #672 dnia: Listopad 24, 2017, 22:02:25 pm »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
a ja zauważyłem dziś że 18 października minęło 10 lat jak założyłem ten temat. jak ten czas leci!
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #673 dnia: Listopad 24, 2017, 22:14:50 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
Włodku, czy z "tamtego" kompa cokolwiek jeszcze pozostało?

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #674 dnia: Listopad 24, 2017, 23:36:23 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Ach muzyka z procesora SID, można tego słuchać i słuchać, Kurcze Nerd przeze mnie przemawia :p
https://www.youtube.com/watch?v=ZazU4H2OZFg

O tak, współczesna scena na 8 bitowcach kosi ostro  <ok> .

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #675 dnia: Listopad 25, 2017, 00:29:42 am »

Offline wrb#1974

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 2593
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1993. FIAT DOHC 1,6 "kwadrat". poległ w mojej obronie, w walce z przeważającymi siłami wroga.
Jarku, wszystkie "bebechy" z tamtego kompa, są! są w pełni sprawne, nie zostały wyrzucone. ten obecny jest jeszcze w obudowie w której tamten został złożony. tylko bebechy nowsze, wydajniejsze.
Świat dla wszystkich, Polska dla Polaków. to nie rasizm, to prawo do bycia Panem we własnym Domu.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #676 dnia: Listopad 25, 2017, 00:38:25 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a u mnie plyta DFI o ktorej napisalem na poczatku ciagle w uzytku, chociaz ostatnio zgubila pci-e tzn. wlaczyla sobie 4x na gniezdzie 8x ,a takiej opcji nie posiada,
tamtego athlona 3500+ dosc szybko sprzedalem, bo na wakacje nie byl mi potrzebny, a po wakacjach kupilem 5400+BE ,z ktorym pare miesiecy temu DFI sie poklocila ,wiec teraz siedzi 5200+ Windsor F3,
ach te goowniane chipsety nvidii, bo to on jest przyczyna tych problemow po dekadzie uzytkowania,ale zawsze,
kupilem na podmianke Asrocka na Ati, plyta z tego samego okresu, nawet rozwazalem jej kupno, ale promocyjnie trafila mi sie DFI tylko 20pln drozej,
troche bieda w biosie w tym Asroku, ale przynajmniej bede mial okazje przypomniec sobie jak sie robi drut-mody ;p
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #677 dnia: Listopad 25, 2017, 01:56:04 am »

Offline Macfly

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1004
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO ATU 1.6 -> 1.4 -> 1.8 GLI 16V 1997, Polski Fiat 125p 1980, Caro 1.4 16V , Fiat 126p ELX 1.2 75 Fire


Dokładnie takim się bawiłem . Szukałem ostatnio go u dziadka żeby odsprzedać komuś co by się nie kurzył niestety zaginał podczas remontu . Zostały 2 Joye + Zasilacz właśnie do stacji dyskietek . Dziadek miał Telewizorek do niego , Stacje dyskietek + Dyskietki + 2 joye (mam je jeden nawet z kartonie) + Magnetofon i 2 jakeiś kardridże wpinane do tyłu . Zostały karty + 2 joye instrukcja do stacji dyskietek zasilacz do komodrka i zasilacz do stacji dyskietek i 1 dyskietka . Mi to nie potrzebne nie chciał by ktoś odkupić ? Nie moja epoka nie siada mi to . Cóż ja z pokolenia już piszczącego modemu podłączającego się do internetu na Win 95 ;) do dziś pamiętam te śmieszne piski jak ciotka u dziadka to uruchoamiała internet zapisywało się całe strony w HTMLu na dysku wyłaczało neta żeby nie pobierał impulsów i czytało to co czego się szukało ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 25, 2017, 01:58:29 am wysłana przez Macfly »
"Wóz ma swoją specyfikę. Żeby ruszyć wrzucasz trójkę, luz to opcja parkowania, wsteczny to dwójka, a gaz to wsteczny. "

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #678 dnia: Listopad 25, 2017, 14:40:28 pm »

Offline Majonez

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 559
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez C+ gli
Wyślij mi na pw zdjęcia tego co masz, może się dogadamy.

Odp: nasze komputery.
« Odpowiedź #679 dnia: Styczeń 22, 2018, 13:24:50 pm »

areworka

  • Gość
Ja mam u siebie Płyta główna MSI B250M PRO-VDH