Autor Wątek: Zmiana oleju w silniku  (Przeczytany 53415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 22, 2009, 21:05:52 pm »

pianek89

  • Gość
moze poprostu po roku pracy w tych barwach mam troche dosyc tej nazwy... :D

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 22, 2009, 21:14:32 pm »

Offline śledzik

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2865
  • Płeć: Mężczyzna
    • Honda Accord CL9 05r +200KM
Cytat: "Plus98"
To mało wiesz o olejach i gamie produktów Orlen Oil.
co wy chcecie od tego oleju. moje OHV smigalo na tym oleju az milo. Olej bardzo czysty, nie to co lotos. po przejechaniu 3.5 tysia km i podniesieniu dekla zaworow odziwo tam czysto jakby wszystko umyl. a smigalem na mineralnym 15w-40 minerał CLASSIC
Był: PN Caro 95r 1.6 OHV -> 1.4 16V -> 1.4 16V -> 1.6 16V PN Caro 96r 1.8 16V -> 2.9 12V V6 PN Caro Plus 01r 1.6 16V -> 1.8 16V VVC 160KM
PN Caro 96r 1.6 8V + LPG -> 1.4 16V
Jest: PN Caro 96r 1.8 16v - Big valve i ostre walki. Nie długo dostanie turbo :)

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 22, 2009, 21:15:54 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Plus98"

To mało wiesz o olejach i gamie produktów Orlen Oil. Radzę poczytać zanim coś napiszesz: http://www.orlenoil.pl/of...dy_osobowe.html

to jest akurat źródło mało miarodajne-tak propaganda producenta
ja też uważam ,że olej Orlen nie jest zbyt dobry

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #103 dnia: Luty 22, 2009, 21:48:48 pm »

Offline Plus98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Kombi 1.6 MPi
Chciałem tylko pokazać jak to obszerny temat. Nie można napisać że olej Orlen to syf bo to nie jest jeden olej tylko cała gama produktów i nie zawsze tanich. Krytykując trzeba ściśle określić jaki produkt nie spełnił oczekiwań, czasem źle zastosowany. Ja od dawna używam serii Platinum i do benzyniaków i diesli i jestem bardzo zadowolony.

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #104 dnia: Luty 22, 2009, 21:54:02 pm »

200sx

  • Gość
polonez latał na lotosie od poczatku - syf
pozniej przeszedł na texaco do diesli - lepiej

obecnie w swoim aucie jezdze na texaco półsyntetyku, jakims tam lepszym modelu,i co musze powiedziec to dobrze czysci silnik  :)


czesto sledze temat olejów i najczesciej negatywna opinia jest własnie o:
-lotos
-orlen
-castrol (troche rzadziej)

o innych mowi sie dobre rzeczy,skoro taka opinia krązy,nie bede probowal jej podwazac,to nie opony ze moge zalozyc drugie,silnik bede musial remontowac/wymieniac...

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #105 dnia: Luty 23, 2009, 00:22:47 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
o ile mozna dyskutowac o syfach w klasach mineralnego 15W-40  po 50pln za 5l - tu akurat lotos  ,czy orlen sporo oferuje ,castrol jakies zlewki tez ma - to akurat w klasie polsyntetykow  lotos czy orlen to porzadne oleje
napewno wiecej warte niz mineralne zagranicznych marek w tej samej cenie
za to jako syntetyki to juz wogole normalne oleje ,bo inaczej nie da sie zrobic - co prawda sa pewnie oleje duzo bardziej "wyrafinowane" ,ale i duzo drozsze
a przecietnemu silnikowi nie potrzeba specjalnych olejow i na syntetyku lotosa bedzie im jak w niebie ,w przeciwienstwie do popowtryskiwaczy ,gdzie nawet porzadnego Mobil1 lac nie mozna ,bo potrzeba takiego specjalnie przeznaczonego do pompowtryskiwaczy,
albo katowana M3 ,gdzie wypada nalac 5W50 lub nawet 10W60

jak kupilem poldka to byl zalany castrolem gtx 10W40 czy cos takiego ,potem lalem mu lotosa 10W40 ,raz orlena 10W40 gas ,a ostatnio lotosa 15W40 gas  ,przebiegi zawsze wydluzone ,a brudu starsznego nie bylo nigdy
teraz mam juz kupionego lotosa 5W40 i plukanke silnika - zafunduje silniczkowi druga mlodosc  :mrgreen:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

olej
« Odpowiedź #106 dnia: Luty 23, 2009, 08:11:01 am »

dbdrag

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
castrol jakies zlewki tez ma


haha zaraz pękne ze smiechu to nie castrol tylko ci co sprzedają z beczki olej takie jaja robią,jak chcesz dobry olej to tylko w bankach orginalnych i to w dobrych sklepach abys nie trafił na podróbe oleju.ale jak chcesz tanio to masz tanio,a takiego syfu jak lotos i orlen nikt nie bedzie podrabiał bo i poco bez urazy panowie ale co jest najbardziej podrabiane i podmieniane to co jest najlepsze :P

Re: olej
« Odpowiedź #107 dnia: Luty 23, 2009, 11:47:00 am »

Offline Plus98

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 115
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Kombi 1.6 MPi
Cytat: "dbdrag"

panowie ale co jest najbardziej podrabiane i podmieniane to co jest najlepsze :P


Ja myślę że, to na czym jest największa przebitka i co aktualnie jest w modzie. Z jakością ma to niewiele wspólnego.

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #108 dnia: Luty 23, 2009, 12:50:04 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
dbdrag,
to pekaj ,bo castrol w kwadratowych bialych bankach 5l to syf - juz wole nalac lotosa city niz ten badziew

co do tego ,ze lotosa raczej nikt nie podrabia to sie zgodze  :P
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

olej
« Odpowiedź #109 dnia: Luty 23, 2009, 13:48:05 pm »

dbdrag

  • Gość
Niewiem w białych bankach to ja tylko znam GTX i jeżeli onim mówisz to się mylisz ty musiałes własnie trafic byc może na jakaś podróbe tego oleju bo gtx to już kultowy olej,chyba że rozmawiamy o jakims innym oleju firmy castrol co i tak nieuwierze bardziej bym sie obawiał ochrzszczenia oleju czyli tzw podróby polak jest pomysłowy:)


Opisze takie zdarzenie kolega ma opla astre przebieg 80tys  pojechał na wymiane oleju do duzego zakładu który handluje wszystkimi olejami i ma swój servis szybkiej wymiany nalali mu olej z beczki wiadomo wychodzi taniej, niewiem jakiej firmy to był olej ale jakis firmowy.Po wymianie ujechał 2 km i zorientował się iż cos jest nietak z silnikiem wyłaczył go i zholował do servisu opla, rozebrali mu silnik od dołu okazało się ze panewke mu obróciło bo nie było smarowania dobrego.chcesz tanio to masz tanio i od tego momentu wyleczył sie z takiego oleju z beczki.Mimo tego że wczesniej robił unich wymiane oleju i niemiał zastrzezen co do oleju,to jest własnie chrzszczenie oleju i podrabianie i niewiadomo kiedy na taki się trafi:)


Oleje które są na rynku już bardzo długo jak GTX są podrabiane na 100%

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #110 dnia: Luty 23, 2009, 14:00:19 pm »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1211
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
Obecny biały GTX w 5 litrowych bańkach to już nie ten sam GTX który był wcześniej w bańkach 4 litrowych... Sterego GTX zastapili najpierw GTX 3 Protection a ten olej zastąpiono 15W40 Magnetec.
Obecny GTX 15W40 w bańkach 5 litrowych to tzw minerał uniwersalny... czyli możesz tym zalać kosiarkę, zrobić frytki itp.
Ja akurat leję Castrola od nowości do Poliny (czyli już 17lat), najpierw lałem GTX białego, potem przeszedłem na GTX 3 Protection w czarnej bańce (dosyć szybko od niego odeszli), teraz kolejny rok leję Castrola Hight Mileage (biała bańka).
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #111 dnia: Luty 24, 2009, 01:33:37 am »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13829
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
GTX to takie tani znowu nie jest ,a JA mowie o castrolu bez oznaczenia gtx - nie wiem co tam jest ,bede w markecie to zobacze ,ale banka 5l kosztowala do 60pln ,kiedy lotos mineralny (nie city) kosztowal 52-54pln

a obrucenie panewek w astrze to nie wina oleju ,bo musieliby mu nalac oleju rzepakowego i to po paru porcjach frytek
jezeli mamy sie licytowac na takie glupie "argumenty"  to bialy castrol zalatwil ohvke 1.5 w borewiczu - a tego nie potrafi nawet wyzej wspomniany olej po frytkach  :P
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #112 dnia: Luty 24, 2009, 10:35:31 am »

Offline graczol1

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 563
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borek 1.4 & Caro 1.6
ja osobiście o lotosie mam bardzo dobre zdanie. po kapitalce zalałem silnik półsyntetykiem lotosa, po ok 50kkm z przyczyn ekonomicznych przeszedłem na lotos gas. obecnie przy przebiegu ok 100kkm po odkręceniu pokrywy zaworów silnik jest czysty jak łza, może to przyczyna tego, że tylko na gazie jeżdżę. podczas wymiany uszczelki pod miską zobaczyłem jak wszystkie wnętrzności silnika są zabarwione na jasno-brązowy kolor. podczas wymiany oleju, która nie zawsze jest robiona na czas, olej nigdy nie był czarny. ogólnie efekty wizualne lepsze niż w maluchu mojego dziadka, który jeździł tylko na "elfie sporti sri"
nic się tak wzajemnie nie uzupełnia jak szlifierka kątowa i migomat...
...i sto koni w Borku goni...
FSO POLONEZ Your best discovery

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #113 dnia: Luty 24, 2009, 10:50:50 am »

Offline Mynx

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
To czy olej jest czarny, czy nie to raczej chyba zależy od stanu silnika bardziej niż od zalanego oleju. Lotos do Poldka w sam raz. Nie warto lać jakiś wynalazków do tak starego konstrukcyjnie silnika. Jeździłem sporo na Lotosie mineralnym i zawsze było czysto. Aha, raz mechanik wlał mi Lotos Gas, twierdząc, że to rzekomo to samo. Jakoś nieładnie silnik pracował, szybko go wymieniłem u znajomego na kanale. Zapytał wtedy dlaczego wodę do silnika wlałem :P
Polonez - just drive and relax....

www.histmag.org - portal nie tylko dla humanistów

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #114 dnia: Luty 24, 2009, 20:58:15 pm »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Mynx"
To czy olej jest czarny, czy nie to raczej chyba zależy od stanu silnika bardziej niż od zalanego oleju

a ja twierdze,że wręcz odwrotnie
przykład
kupiłem Astrę z Niemiec przebieg 140.000 podczas zmiany olej "zużyty" miał nieco gorszy kolor niż ten co wlewałem (niby Mobil semisyntetic)
potem wszystko co wylewałem z tego silnika (oleje nabyte w PL) były czarne jak smoła a po przebiegu 10kkm nie miały już konsystencji oleju

Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #115 dnia: Marzec 08, 2009, 11:06:32 am »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Panowie, wczoraj po przejechaniu przeze mnie ok. 10 tyś km od momentu zakupu i po ok. 12-14 tyś km po zalaniu oleju mineralnego powróciłem do półsyntetyku.

Pierwsze wrazenia. Dłuzej sie nagrzewa do 90stopni, lepiej odpala, przy niższej temperaturze silnika łatwiej i szybciej sie wkreca na obroty. Zobaczymy czy będzie ubywać oleju i jaki będzie jego kolor.

Olej to Castrol Magnatec 10w40 5L kupiony za 100zł  :wink:

Odp: Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #116 dnia: Marzec 07, 2011, 22:06:28 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
A co sądzicie o takim oleju? http://allegro.pl/elf-evolution-sxr-5w30-5l-najtaniej-z-faktura-i1496101473.html Warto to kupic w tej cenie, wlać do ohv ok. 120kkm przebiegu, raczej oleju nie gubi, ostatnio zalany "jakimś syntetykiem od bmw 0w30"?
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2011, 22:06:55 pm wysłana przez Maurer »

Odp: Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #117 dnia: Marzec 13, 2011, 16:03:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6586
  • Płeć: Mężczyzna
Moim zdaniem to nie jest dość lepkie do tego silnika. Oleje typu 0-W30, 5-W30 i takie wynalazki leje się raczej do nowoczesnych, ściśle spasowanych silników.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #118 dnia: Marzec 13, 2011, 16:18:44 pm »

kazik_fso

  • Gość
ja lotos lałem 15w40 do swojego ,ale mój silnik zakończył wczoraj swój żywot i kupiłem castrol 15w40 biały w tesco to zobaczymy w nowym silniku, ale lotosa bardzo sobie chwalę .
« Ostatnia zmiana: Marzec 13, 2011, 17:05:18 pm wysłana przez BARTEK#1925 »

Odp: Zmiana oleju w silniku
« Odpowiedź #119 dnia: Marzec 13, 2011, 17:41:26 pm »

Offline Mardas#1946

  • Witajcie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 785
  • Płeć: Mężczyzna
    • ATU + GSI 1,6,2000 r. LPG-AL 700,70U,klimatyzacja Fab. kontrolka AFR
A co sądzicie o takim oleju? http://allegro.pl/elf-evolution-sxr-5w30-5l-najtaniej-z-faktura-i1496101473.html Warto to kupic w tej cenie, wlać do ohv ok. 120kkm przebiegu, raczej oleju nie gubi, ostatnio zalany "jakimś syntetykiem od bmw 0w30"?
B.dobry olej ,jeździłem na nim.Jeśli silnik masz w b.dobrej kondycji śmiało możesz go użyć.Ja w tej chwili jeżdżę na ORLEN PLATINUM 0W/30 i też bardzo sobie go chwalę. :D :D
Mardas- Jimi wiecznie żywy !!!!!!!!!!!! ,a moje ATU nie do zdarcia !!!!!!


http://www.polskajazda.pl/Samochody/FSO/Polonez_ATU/108123