Autor Wątek: "zawieszający" się rozrusznik  (Przeczytany 24760 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 23, 2008, 08:47:53 am »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
nivi, odpowiedz na drugie pytanie z poprzedniego postu.
To kręcenie na krótko, to rozrusznik był w aucie, czy na zewnątrz? Może aku do wymiany, to że trzyma napięcie, to nie znaczy, że daje taki jak potrzeba prąd rozruchowy, żeby go ruszyć. Możesz podmienić na inny i sprawdzić.
A jak sprawdzałeś czy idzie prąd ze stacyjki, to sprawdzałeś prąd, czy napięcie tylko?
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 23, 2008, 15:10:35 pm »

nivi

  • Gość
Rozrusznik był na zewnątrz. Dzisiaj po pracy wezmę inny akumulator i sprawdzę...

[ Dodano: 23 Maj 2008 16:23 ]
Zrobiłem obejście stacyjki (kabelkiem zwarłem plus na aku i na rozruszniku od automatu) rozrusznik raz zakręcił i kicha... :( Zaraz będę walczył z masą, jak to nic nie da to będę składał elektromagnesy... jak to nic nie da to ja już nie wiem.

Wie ktoś może jakie parametry mają mieć kable rozruchowe?

[ Dodano: 23 Maj 2008 20:20 ]
Już jestem w domu Smile Jeszcze raz rozebrałem rozrusznik i go pomierzyłem dokładnie... Okazało się, że na jednym zwoju na bębnie jest przerwa! Założyłem ten ze starego rozrusznika i teraz kręci jak szalony Smile Stary wirnik w bęben się nie mieści... nie wiem jak ale wygląda to tak jakby spuchł... Co do stukania, to tak jak podejrzewałem przestrzelona jest uszczelka między 1 i 2 cylindrem Smile Dziękuję wszystkim za uwagę i pozdrawiam Smile

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 24, 2008, 18:55:50 pm »

ToM

  • Gość
Teraz nadeszla pora na mojego poldka :P tez coś mi rozrusznik odmówił posłuszeństwa pare dni temu i tak zostalo do dzisiaj. Nie wiem czego to moze byc wina. Słychać jak przy rozruchu tyka elektromagnes w rozruszniku i na tym koniec. Nawet raz paliłem na pych bo nie mialem wyjscia i musialem wrocic do domu i myslalem ze moze jak bede chcial go zapalic pozniej rozrusznikiem to zapali a jednak nie. Akumulator dobry sprawdzalem miernikiem. :?

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 24, 2008, 19:59:14 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak
A pierdyknięcie w rozrusznik nie pomaga? Np klucz od kół jest do tego idealny.

Czeka Cię wymiana szczotek i tulei prawdopodobnie.

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 24, 2008, 20:21:58 pm »

ToM

  • Gość
nie pomaga własnie... Ale miałem przypadek ze skonczylo mi sie sprzeglo i palilem go na biegu rozrusznikiem. Bo nie mialem wyjscia bo bylem sam... moze cos sie poprzepalało :?:

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 24, 2008, 21:45:39 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
ToM, nie ma co. Musisz rozebrać rozrusznik i do niego zajrzeć.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 31, 2008, 09:24:36 am »

groobas

  • Gość
Ja mam pytanie czy tak samo jest w przypadku rovera. Przychodzę rano przękracam zapłon pompa pracuje przekręcam i cisza slychać tylko "cyk" kontorlki lekko przygasaja. Wystarczy że wyłącze światła i odpala od dotknięcia.

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 31, 2008, 16:49:16 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Cytuj (zaznaczone)

Wystarczy że wyłącze światła i odpala od dotknięcia.

Odpalasz auto przy zapalonych światłach ?! .... to jest... "niemądre"

Inna sprawa że najwyższy czas zajrzeć do wszelkich styków i połączeń.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 31, 2008, 21:01:06 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
groobas, kwestia jednego przekaźnika, jednego popołudnia i mógłbyś sobie zrobić coś takiego jak mają Plusy - automatycznie by Ci się wszystkie odbiorniki wyłączały przy rozruchu. A co do nagrzewania stacyjki - w sumie tam idzie dość duży prąd przy rozruchu to się nagrzewa. Do tego dojdą przypalone styki w kostce to już wogóle ciepełko. Założyć przekaźnik rozruchowy i będzie z głowy.
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:13:07 pm »

marcij

  • Gość
Odgrzebuje temat. Przeczytalem caly i inne podobne , ale nie znalazlem odpowiedzi na moje pytanie. Otoz Wkladam kluczyk , rozrusznik kreci , po chwili (jakies 1-3 sek) staje, i po ulamku sekundy kreci znow. Czasem jak stanie to juz sam nie zaczyna krecic , wymaga ponownego przekrecenia kluczyka. Kontrolki w tym czasnie nie przygasaja , ani nic. O co chodzi ? Szczotki + tulejki ?
I czy w tym pieknym wynalazku rozruchacz jest taki sam jak przy polskich silnikach ?

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 17, 2009, 12:14:44 pm »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
Jak kontrolki nie przygasają to nie dociera prąd do rozrusznika.
Wyjmij, załóż przekaźnik, wymień szczotki i tulejki. przeczyść styki.
Koszt możę 20zł a spokój na lata.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #71 dnia: Czerwiec 08, 2009, 10:03:06 am »

MR90

  • Gość
Cytat: "matucha#1931"
kwestia jednego przekaźnika, jednego popołudnia i mógłbyś sobie zrobić coś takiego jak mają Plusy - automatycznie by Ci się wszystkie odbiorniki wyłączały przy rozruchu. A co do nagrzewania stacyjki - w sumie tam idzie dość duży prąd przy rozruchu to się nagrzewa. Do tego dojdą przypalone styki w kostce to już wogóle ciepełko. Założyć przekaźnik rozruchowy i będzie z głowy.


Czy ten przekaźnik jest już fabrycznie w Plusach (i w kombi)? Czytam sobie i czytam, i nie wiem czy u mnie pasowałoby to zrobić czy też inżyniery FSO o to zadbali.

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #72 dnia: Czerwiec 08, 2009, 10:09:42 am »

Offline Stingerek

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6140
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro 1.4
    • http://www.thg.pl
nie ma.

Gdzieś głęboko pod Moimi i Twoimi powiekami, tam gdzie czarów jest miasteczko spotkasz mnie...

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #73 dnia: Czerwiec 08, 2009, 16:09:17 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "MR90"
Czy ten przekaźnik jest już fabrycznie w Plusach (i w kombi)? Czytam sobie i czytam, i nie wiem czy u mnie pasowałoby to zrobić czy też inżyniery FSO o to zadbali.

Jeśli chodzi o przekaźnik, który wyłącza odbiorniki to jest.
O rozruchowym jak zrobić jest tutaj:
http://www.fsoptk.pl/forum2/viewtopic.php?t=18881
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

"zawieszający" się rozrusznik
« Odpowiedź #74 dnia: Czerwiec 08, 2009, 19:04:20 pm »

Offline radosław91

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 551
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aktualnie posiadany: PN caro+ '99 1.6 GLi
a ja zrobiłbym to inaczej :D poszedłbym na łatwizne i załozył ten przekaznik pod maska :D
Powered by Lpg.