Autor Wątek: Jak montuje się centralny zamek?  (Przeczytany 59445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #180 dnia: Czerwiec 06, 2012, 05:21:42 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Alarmu nie chcę mieć chyba bo bo mi po takim alarmie. Pół dnia babrania się w kablach tylko po to żeby powyła syrena czasem? :P

Nie tylko czasem, alarm sam wyje czasami. :D

jakis scehmatn mile widziany bo na wyobraźnię to ja sobie mogę pojechać do USA a nie instalalację w poldku montować ;)

Powodzenia w szukaniu schematów...

Ogólnie, zrób jakieś odcięcie (typu zegarka) i schowaj gdzieś pod dywanik, będzie skuteczniejsze niż alarm. :D

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #181 dnia: Czerwiec 06, 2012, 08:47:34 am »

Offline PiatasE

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 664
  • Płeć: Mężczyzna
Ale tu nie chodzi o to żeby było bezpiecznie, tylko był centralny zamek na pilota. Schematy do Patrola HPS-300N są na elektrodzie, sam mam nawet wydrukowane.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #182 dnia: Czerwiec 07, 2012, 11:06:04 am »

Offline Aetius

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1691
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI L-202 Polonez Atu+ 1.6 GSI 92U
heh dzięki :) na razie jest bezpiecznie bo bez paska rozrządu nikt mi nim nie odjedzie :D
poza tym zrobię sobie to dopiero jak blacha się zrobi bo tak to bez sensu bo rozbierać potem wszystko trzeba :(
Był:
1.6 GLE L115 Pn Caro
Jest:
1.4 GLI 16v L202 Pn Caro orciari / 1.6 GSI 92U Atu+ / Mazda 2.5 V6 / Saab 900i 2.0 LPG

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 01, 2012, 16:30:17 pm »

Offline Ukash

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1743
  • Płeć: Mężczyzna
    • Peugeot 208 / Fiat 126p 1977r
http://allegro.pl/centralny-zamek-4d-kierunki-solidny-scyzoryk-i2438677719.html

http://allegro.pl/centralny-4d-super-pil-scyzoryk-pelna-opcja-logo-i2428806177.html

Kupował już może ktoś któryś z tych zestawów ?
Warte zainteresowanie czy raczej szukać czegoś innego ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2012, 16:38:08 pm wysłana przez Ukash »
Było: Atu+ 1.6 GSi 97'; Atu+ 1.4 GTi 16v turbo...
Jest: Peugeot 208 ; Fiat 126p 1977r

Morał taj bajki jest krótki i niektórym znany, jak nie ma warunków, nie zaiwaniamy... :D

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 01, 2012, 16:33:38 pm »

Offline Maurer

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1410
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1,6 GLI '96 LPG
Tego CZ akurat nie znam, ale tego samego producenta zakładałem moduł radiowy sterujący fabrycznym zamkiem, i ciagle z nim problemy są.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 02, 2012, 18:23:16 pm »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
http://allegro.pl/centralny-zamek-4d-kierunki-solidny-scyzoryk-i2438677719.html

http://allegro.pl/centralny-4d-super-pil-scyzoryk-pelna-opcja-logo-i2428806177.html

Kupował już może ktoś któryś z tych zestawów ?
Warte zainteresowanie czy raczej szukać czegoś innego ?

Ja mam Stiga tylko ze bez scyzoryka... Alarm spisuje sie taka jak powinien, tylko trzeba dobrze polaczyc wszystko i dorwac jakas glosna syrenke ;d ale jestem zadowolony, tylko farba mi powoli zlazi z pilota. Mam go od stycznia tego roku

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #186 dnia: Lipiec 03, 2012, 07:30:50 am »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
A ja panowie używam tego Patrola od zeszłego roku - i nie jest źle. :)

Alarm w dieslu miał swoje fochy, tu jakoś nie ma, wszystko działa jak powinno, tylko by się drugi przycisk na pilocie przydał (ale z takim pilotem można to przeżyć :D). Co ciekawe, czujniki ultradźwiękowe w dieslu działały "ledwo ledwo" a tu działają super przy tym samym ustawieniu czułości... A i bateria w syreniocentralce odżyła o czym się boleśnie przekonały moje uszy jak odłączałem akumulator.

Gdyby ktoś podłączał u siebie Patrola to śmiało można pytać, przerabiałem montaż w dwóch autach więc już ogarniam co i jak. :P

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #187 dnia: Lipiec 03, 2012, 10:51:25 am »

Offline Rysiob

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 194
Ja montowalem centralny zamek ze scyzorykiem od Stiga. Z ta różnica, ze wziąłem siłowniki 8 kg. Instalacja prosta, sama instrukcja czytelna, pomoc mailowa ze strony sprzedawcy solidna. Działa mi ten centralny, choć jeden siłownik jest uszkodzony i muszę go wymienić, bo jedne drzwi w tej chwili zamykam ręcznie.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #188 dnia: Lipiec 03, 2012, 22:46:30 pm »

Offline kuba92

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2987
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 1.4 GLI 16v Orciari
Działa mi ten centralny, choć jeden siłownik jest uszkodzony i muszę go wymienić, bo jedne drzwi w tej chwili zamykam ręcznie.

Przełóż go na inne drzwi i zobacz - może zamek jest źle ustawiony. :P

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #189 dnia: Sierpień 26, 2012, 14:07:07 pm »

Offline Michał_22

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 555
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro Plus 1.8 VVC 98r
Mam oryginalny centralny zamek. Kupiłem sterownik zamka na pilota. Wszystkie funkcje działają, jedynie nie otwiera i nie zamyka drzwi. W sterowniku słychać, ze się włącza i wyłącza. Dioda świeci się i gaśnie. W polonezie siłowniki są sterowane masą? Mam taki sterownik: http://www.altimplus.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=101&category_id=17&option=com_virtuemart&Itemid=41. A centralny http://w47.wrzuta.pl/obraz/a92mz5GlRG2/dsc02832 .

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #190 dnia: Sierpień 26, 2012, 23:24:04 pm »

piciek

  • Gość
michal_22 pokaz schemat tego modulu centralnego to powiem Ci po kolorach co zalaczyc. Fiolet i braz sie podlacza z oryginalnej instalki. centralny zamek w poldku sterowany jest masa.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #191 dnia: Styczeń 25, 2013, 23:55:07 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
Odświeżę kotleta.
Montuje u siebie centralny zamek "błonie" mam całą fabryczną wiąskę, wszystko podłączone i centralny dział ale tylko z kluczyka. W moim aucie wcześniej ktoś już montował alarm z pilota który działa i teraz jest pytanie jak to połączyć z centralnym zamkiem?
Po prostu szukam +12V w centralce po włączeniu przycisku na pilocie?
Taka centralka


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Do tego jest taka "ala" centralka ale to jest chyba od czujek na słupkach


Uploaded with ImageShack.us

Czyli jak to połączyć z tą oryginalną wiązką


Uploaded with ImageShack.us

Do tego sam alarm ma taki feler że gdy go się uzbraja to sygnalizuje to dwa razy mrygając światłami ale do tego jeszcze dwa razy włącza się zapłon (tak jak bym kluczykiem dwa razy włączał zapłon), jak to można usunąć bo to jest bez sensu (gdy alarm się załączy to mruga tak cały czas) 

Prosił bym o w miarę szybką odpowiedz bo mam autko rozebrane a tak to bym już zrobił na czysto, dzięki

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #192 dnia: Styczeń 26, 2013, 05:40:38 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
Do tego sam alarm ma taki feler że gdy go się uzbraja to sygnalizuje to dwa razy mrygając światłami ale do tego jeszcze dwa razy włącza się zapłon (tak jak bym kluczykiem dwa razy włączał zapłon), jak to można usunąć bo to jest bez sensu (gdy alarm się załączy to mruga tak cały czas)
Ja tak mialem jak pod ktores swiatla podpialem alarm zamiast po bozemu pod kierunki. Pod postoje chcialem, ale okazalo sie ze odwrotnie podlanczylem jakos kostke klawisza od swiatel i caly zaplon sie wlaczal z alarmem, poszukaj dokad Ci daje sygnal jak alarm "wyje", to zobaczysz czy gdzies podaje w takie miejsce, ze zaplon wlacza

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #193 dnia: Styczeń 26, 2013, 08:39:23 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
ale tym sygnałem będzie chwilowe +12v?

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #194 dnia: Styczeń 26, 2013, 08:43:02 am »

Offline Szyna

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 879
  • Płeć: Mężczyzna
    • Lanos HB 1.5 16V
tak, probowka powinna migac tak jak kierunki przy "wyjacym" alarmie, tak samo dziala w Twoim przypadku zalaczanie zaplonu chwilowe.
Mialem tez tak z zaplonem migajacym, jak metoda prob i bledow awaryjki podlaczalem pod alarm.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #195 dnia: Styczeń 26, 2013, 09:33:04 am »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
a jak podłaczyć teraz siłowniki od zamka? też szukać +12v i dać na ten przekaźnik co jest w wiązce?

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #196 dnia: Styczeń 26, 2013, 10:44:09 am »

piciek

  • Gość
Powinny byc switche na centralce alarmu, aby ustawic jaki sygnal (+ czy -) oraz jaka dlugosc sygnalu(1,4,30 sekund) w przypadku mery blonie, silowniki sa sterowane masa, czyli musisz szukac 1s sygnalu masy z centralki alarmu. Foletowy oraz brazowy przewod ztcp nalezy polaczyc z odpowiednimi pinami w centralce alarmu. Jesli masz chocliki w elektryce, a nie wiesz od czego to najlepiej wyciagnij cala centralke alarmu, sprawdz miernikiem ja i podlacz tak jak byc powinno.

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #197 dnia: Styczeń 26, 2013, 15:42:10 pm »

Offline myszaradom

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1971
  • Płeć: Mężczyzna
    • Poldorover 1,8
sprawa jest taka, centralny działa z kluczyka z centralki od alarmu mam dwa sygnały. na zamknięcie działa alarm się zażądają, lecz gdy daje drugi sygnał na otwarcie to owszem otwiera się normalnie lecz gdy auto jest zamknięte a alarm zazbrojony to gdy czujka coś złapie włącza się syreną ale i otwierają się drzwi nie potrzebnie a żadnego innego wyjścia nie widzę prosze o pomoc bo auto rozkrecone

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #198 dnia: Lipiec 29, 2013, 15:43:01 pm »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
co zrobić w tylnych drzwiach aby mechanizm zamka działał z mniejszym oporem,
siłowniki ładnie zamykają ale nie dają rade "wypchnąć" zamka
 

Odp: Jak montuje się centralny zamek?
« Odpowiedź #199 dnia: Lipiec 29, 2013, 15:51:46 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
na poczatek przesmarowac wszystko co sie da :) u mnie w Atu drzwi sie dosc ciezko otwieraly, w sensie calego mechanizmu klamki i zamka, a po przesmarowaniu mozna jednym paluszkiem podnosic klamke :)
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+