Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 326516 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #360 dnia: Styczeń 17, 2010, 22:56:31 pm »

Offline Sterciu

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 482
Cytat: "Pio555"

e_gregor, mnie chodzi o tych pseudo miłośników FSO którzy "piali" z miłości do Poloneza na PTK na teraz "pieją" z miłości na coraz to innych forach


za jakiś czas to samo stanie się z wieloma uzytkownikami tego forum piszacymi ze poloneza nigdy sie nie pozbędą ;) , wielu takich było odkąd jestem tu na forum i widziałem co nieco;).

Ogolnie to w wielu rzeczach zgadzam sie z Osfaldem tak czytajac pobieżnie wątek bo drukujecie te posty jak nakręceni.

Nie ma watpliwości ze wielu młodych kierowcow kupuje poloneza z braku funduszy na inne auto , czasem coś zarobią gdzies , dorobią w wakacje, uzbierają  i po miesiacu pracy juz chcą kupic własny  samochód , a niektorzy od mamusi/tatusia dostaną te pare zloty to kupują. Sa tez teraz tacy co odrazu od rodzicow dostają po zrobienu prawka na drogie mocne auto i pózniej skutki czasem widac na drogach.

Smieszą mnie tez te teorie o spiskach koncernow , jakie to oni nie robią pranie mózgów ludziom  :lol: . Obudzcie sie ludzie , swiat idzie do przodu , i wszystko sie rozwija. Dla wielu wiele systemow w nowych autach jest zbędnych , ale patrząc na niektórych "kierofcuf" to bardzo dobrze ze te systemy są , najlepiej jakby wogóle systemy prowadziły auto za nich , byłoby moze troche bezpieczniej. Ja byłbym za tym aby w mocniejszych autach był system rozpoznajacy kierowce i jezeli wsiada młody kierowca do mocnego auta to aby mu komputer moc ograniczał  :lol: . I powiem ze g....o by mnie obchodzilo co taki kierowca młody by o tym myslał  :lol: .
Pozdrowionka ;)
Kiedyś był 125p oraz dwa Plusy - rover i ohv.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #361 dnia: Styczeń 17, 2010, 23:36:27 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13866
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
a JA nie wiem ,co za odpowiedz otrzymalem ,
jezeli to ta ,ze mnie nie stac to nie zgodze sie ,
moj wywod mial raczej skrajne przypadki ,bo jakbym w totka wygral to stac by mnie bylo na nowy samochod ,
tylko co z tego skoro nowe nie podobaja mi sie i skonczyloby sie na dzien dzisiejszy pewnie na aucie 10-15 letnim ,bo z takich moge wybrac ten ,ktory spelni moje oczekiwania ,
a Poloneza chcialbym posiadac zawsze ,jezeli byloby mnie na niego stac - prawda jest taka ,ze nie produkuja go juz 8 lat ,wiec bedzie coraz gorzej ze znalezieniem auta ,ktore mozna postawic na zolte blachy ,
ale puki co nie chce innego ,choc jakby mial zbedna kase to nie pogardzilbym trzy litrowym bmw ,zeby sobie polatac gdzies czasem ,ale nie za cene pozbycia sie Poloneza (wystarczy ,ze drugiego bede musial niedlugo utylizowac ,ale ciagle dumam jak wybrnac z tej sytuacji i posiadac sztuk dwie :P )

a co do tuningu to nie zgodze sie ,ze Polonez sie nie nadaje ,bo nadaje sie jak kazde auto i ma pewne zalety wzgledem wiekszosci ,
bo prawdziwy tuning to prawdziwa kasa ,a ta czyni cuda ,
jak ktos pojmuje tuning jako chip z allegro ,czy inny chip i sprezynki - czyli dopalanien a bogatej mieszance i 10-15KM z silnika 2.0 to nie ma tematu :lol:
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #362 dnia: Styczeń 17, 2010, 23:58:58 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "Osfald"

Cytat: "Grzech#1938"
Rozumiem, że dla Ciebie dobra materialne to wszystko co istnieje w tym świecie?


dobra materialne jak nazwa wskazuje (odnoszac sie tu oczywiscie do terminologii ekonomicznej bo o tym jest mowa) sa to przedmioty (generalnie srodki) materialne sluzace zaspokajaniu potrzeb czlowieka

powiedzmi ktore z nich nie jestes w stanie wycenic finansowo skoro nawet ekonomia przyjela takie definicje


Jestem pod wrażeniem jak nie jesteś w stanie pojąć faktu, że są na tym świecie rzeczy nieprzeliczalne na gotówkę... :roll: I nie chodzi mi o przedmioty. Świat nie jest oparty na przedmiotach tylko na ludziach. Poczucia przyzwoitości, idei, uczciwości i poszanowania drugiego człowieka nie da się wycenić i przekalkulować. Jeśli auto powstaje wskutek czyjegoś pomysłu, idei, natchnienia to będzie wyjątkowe i takiemu pojazdowi można wiele wybaczyć. Jeśli powstaje wyłącznie z powodów użytkowych i jest praktycznym dobrym narzędziem, to też różne drobne usterki są sprawą drugorzędną. :) Ale jeśli zostało od początku do końca zaplanowane jako "wyciągacz kasy", ma dożyć do końca gwarancji, a potem się może rozlecieć za to sprzedawane jest jako "niesamowicie trwały cud techniki", to jest to zwyczajny brak uczciwości. Kropka. Choćby się nie wiem jak kombinowało to jest to oszustwo i tyle.  :mrgreen:

Żeby nie było, że ja tu "płaczę bo czuję się oszukany"... - Nic bardziej mylnego - ja się śmieję z tych wszystkich durni, którym się wydaje, że oszukując kogo się da zbudują sobie szczęście.  :lol:


Cytat: "Sterciu"


Smieszą mnie tez te teorie o spiskach koncernow , jakie to oni nie robią pranie mózgów ludziom  :lol: . .

Spisku tu rzeczywiście nie ma. Jest natomiast mnóstwo firm, które wpadły na ten sam pomysł jak postępować z klientami. Z zewnątrz może to wyglądać na spisek, ale tak naprawdę to koncerny chętnie podoprowadzały by się do upadku i powykupywały nawzajem.  :mrgreen:

[ Dodano: Pon 18 Sty, 2010 ]
Cytat: "Pio555"
Cytat: "Konrad#1927"
No tak, prawdziwa pasja to kupić astrę albo golfa, zapakować części plug&play, najlepiej jeszcze komuś to zlecić i to jest prawdziwa pasja :D

a co golf czy astra to gorsza pasja niż polonez??
Konrad#1927, pomysł przez chwilę-Ty jesteś pasjonatem FSO a gość Opla cz VW i co on jest gorszy od Ciebie??

Ja to inaczej zrozumiałem. Nie chodzi o pasjonatów innych marek. Chodzi o bezbarwnych ludzi, którym się wydaje, że przerobienie  w "profesjonalnej firmie" auta z użyciem produkowanych masowo zestawów spowoduje, ze ich nijakie auto nabierze charakteru... :lol:  Można to pięknie zauważyć na zlotach tuningowanych samochodów, na których wszystkie są takie dalej takie same tylko, że ze spoilerami, aluminiowymi gałkami od biegów, białymi tarczami zegarów, przyciemnianymi szybami itd...  :mrgreen: Niestety pomysłowości i wyjątkowego charakteru się nie kupi. :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #363 dnia: Styczeń 18, 2010, 00:49:22 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "Grzech#1938"
Jestem pod wrażeniem jak nie jesteś w stanie pojąć faktu, że są na tym świecie rzeczy nieprzeliczalne na gotówkę...  I nie chodzi mi o przedmioty.


to musisz zdecydowac o co Ci wkoncu chodzi... o materialne czy nie. materialne z zasady maja wartosc finansowa. byc moze poprostu nie rozumiesz znaczenia "dobro materialne" i najwyrazniej tak jest bo dalej cos piszesz o przyzwoitosci... itd.
wypadaloby wiec wiedziec co sie pisze...

jesli chodzi o wspomniane dobra NIEMATERIALNE to chyba oczywistym jest brak wymiernej kwoty za "poszanowanie drugiego czlowieka" choc pewnie kilku wyceniloby takze i to... dosc niedrogo jak podejrzewam  :roll:

Cytat: "Grzech#1938"
Ale jeśli zostało od początku do końca zaplanowane jako "wyciągacz kasy", ma dożyć do końca gwarancji, a potem się może rozlecieć za to sprzedawane jest jako "niesamowicie trwały cud techniki", to jest to zwyczajny brak uczciwości. Kropka. Choćby się nie wiem jak kombinowało to jest to oszustwo i tyle.  


no i znowu teoria spiskowa opisujaca jakis diabelski triumwirat tajemniczych planistow, finansistow i konstruktorow... moze chociaz podaj jakis konkretny model takiego czterokolowego zamachu na "poczucie przyzwoitości, idei, uczciwości i poszanowania drugiego człowieka"  bo inaczej powstanie tej mitologii ciag dalszy...

Cytat: "Grzech#1938"
Świat nie jest oparty na przedmiotach tylko na ludziach.


kolejne bardzo ladne slogany... dodalbym jeszcze, ze tych ludzi lacza jedynie wiezi braterskiego poczucia wolnosci, sprawiedliwosci i uczciwosci, a nadchodzaca Rewolucja Pazdziernikowa musi polozyc kres "durniom, którym się wydaje, że oszukując kogo się da zbudują sobie szczęście."  :lol:

Cytat: "Grzech#1938"
tak naprawdę to koncerny chętnie podoprowadzały by się do upadku i powykupywały nawzajem


w dwoch slowach: kapitalizm realny :)
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #364 dnia: Styczeń 18, 2010, 02:58:13 am »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Cytat: "Osfald"

sam przyznales, ze ograniczaja Cie fundusze wiec przestan chrzanic tylko pochyl glowe i choc czesciowo przyznaj, ze tak jest, a nie inaczej....

Prawda jest taka że ładuje w mój projekt każdą złotówkę, odmawiam sobie wszystkiego po kolei (może to głupie ale nawet kebaba czy pizzy :D).
Powiem więcej ktoś by powiedział- głupi? Po co ładować 2.0 z omegi i projekt jest ciut ciut i trochę kosztowny skoro można kupić ładną omegę za 1/3 kosztów projektu.
Moja odpowiedź: Bo to będzie Polonez, będzie to mój projekt, podoba mi się własne autko.

Może wartość Poloneza nie jest oszałamiająca ale sentymentu do niego nie da się wycenić- przynajmniej u mnie.

Dopowiem Ci coś więcej, od rodziców pożyczam omegę b fl 2,5 V6 i przyznaje fajne autko ale nie ma tego czegoś co czuje po wejściu do Poldka. Polonez ma swój urok czego żadne pieniądze, żadni ludzie mu nie zabiorą.

-------------------
Odnośnie TATY to ja bym kupił, oglądałem na żywo, proste jednoznaczne autko- takie właśnie lubię :)

W ramach OT.
Może mam nie halo z banią coś ale czasem do Poldka przemawiam :D
"no to co Poldi damy radę co nie?"

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #365 dnia: Styczeń 18, 2010, 07:57:53 am »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "Grzech#1938"
Szkoda na Ciebie mojego czasu Kolego.


Jesli bylbys laskaw dotrzymac tej obietnicy to bylbym wdzieczny  :mrgreen:

Cytat: "Grzech#1938"
Nie czytasz tego co ja piszę, (a może po prostu nie rozumiesz - nie wiem?)


istnieje takie prawdopodobienstwo - nie umiesz nawet dobrac slow o odpowiednim znaczeniu (chocby te wartosci materialne) wiec nie wymagaj zrozumienia...

Cytat: "Grzech#1938"
tylko ustosunkowujesz się do czegoś czego w ogóle nie napisałem i w ten sposób "udowadniasz swoją rację".


jesli Cie cytuje to chyba najlepszy dowod na to, ze cos napisales... pewnie miales na mysli znaczenie tego co napisales? znowu brak precyzji...

powiem Ci szczerze, ze odbieram Cie przez pryzmat Twoich wypowiedzi jak przewodnika po muzeum motoryzacji, ktora NIGDY nie wydarzyla sie... piszesz sobie takie fantasy okraszone snami o potedze, wpasowane na sile w ramy motoryzacji.
Proponuje wyladowac sie literaturowo.

Cytat: "Gandziorz"
Prawda jest taka że ładuje w mój projekt każdą złotówkę, odmawiam sobie wszystkiego po kolei (może to głupie ale nawet kebaba czy pizzy  ).
Powiem więcej ktoś by powiedział- głupi? Po co ładować 2.0 z omegi i projekt jest ciut ciut i trochę kosztowny skoro można kupić ładną omegę za 1/3 kosztów projektu.
Moja odpowiedź: Bo to będzie Polonez, będzie to mój projekt, podoba mi się własne autko.

Może wartość Poloneza nie jest oszałamiająca ale sentymentu do niego nie da się wycenić- przynajmniej u mnie.


i nie mozna bylo tak od poczatku???? nie imputuje Ci niczego na sile i jak juz pisalem do Konrada na priv cenie sobie SZCZEROSC, a nie zazarta wojne o wyzszosc bylej motoryzacji nad obecna.

sam jezdzilem 12 lat FSO i wlozylem wiele serca w te samochody nie majac prawie zadnych funduszy... wiem co czujesz
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #366 dnia: Styczeń 18, 2010, 12:14:32 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13866
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
nie polecam omegi b ,
rozkwasila mi sie na tylku - pogiela sie jej maska ,pekl zderzak ,fartem chlodnica ocalala i swiatla w calosci zostaly wcisniete wglab maski ,
u mnie straty jak ktos chcial zobaczyc to widzial na spocie ,
dobrze ,ze jeszcze nie zalozylem zderzaka od Osfalda  :]

Osfald
komunikacja miedzy ludzmi zalezy od rozmowcow - skad wiesz Grzech zle wyzraza swoje mysli ? moze rzeczywiscie nie potrafisz ich odczytac ,
nie ma tu bezsprzecznej racji ,bo przeciez nie miales czasu doglebnie poznac tajnikow polszczyzny  siedzac przy tych swoich "robotach" ,
moze troche mniej patrzenia na innych z gory - taka luzna propozycja

uwazam ,ze stara motoryzacja byla lepsza od terazniejszej - sam fakt braku nasycenia rynku nie wymuszal na procentach takich trikow jak dzisiaj ,
za to potrzeba rozwoju marki wymuszala dbanie o jakosc ,
kiedys uto projektowane bylo 6-8lat , bo nie bylo komputerow ,
przyszly komputery i mozna bylo sie wyrobic 3-4lat ,a jak francuzi sie chwalili autem zaprojektowanym w 3miesiace to troche zal doope scicnal ,bo oni z normalnymi projektami maja problemy jak pokazala historia motoryzacji ,
piszesz ,ze szanujesz renault za wprowadzanie nowych nietuzinkowych rozwiazan - to JA powiem ,ze ich nie szanuje za testowanie ich na klientach ,
a oprocz tego jak sam wspomniales po pewnym przebiegu rowniez mechanika w nich siada jak w innych - czyli sa bardziej awaryjne ,bo A + B > B  ,
cieszysz sie z takiej opinii ,bo kupiles auto taniej niz inne - spoko JA tez sie ciesze ,bo tez kupilem taniej niz inne Kappe (tylko qwa nie doczytalem z jakim silnikiem brac  :evil: ) nie wspominajac juz o cenach uzywanych Polonezow  :mrgreen: ,
co nie zmienia faktu ,ze pewne wady te auta posiadaja ,jedne bardziej przejaskrawione inne mniej ,ale zawsze jakies,
a tobie wypada jeszcze sie cieszyc ,ze nie kupiles diesla  :P  (moze to swiadome dzialanie ,nie wiem ,pochwal sie)
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #367 dnia: Styczeń 18, 2010, 14:32:08 pm »

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #368 dnia: Styczeń 18, 2010, 14:58:48 pm »

Offline brudny#1924

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 854
  • Płeć: Mężczyzna
  • Grzegorz
    • Fiat 125p 1.5c 1987 Volvo V70 2.4T 2001
"wtedy stworzył Bóg FSO i zobaczył,że jest dobre":D
Cytat: Zoltan#1930
O!jest Ten Co Śpi Na Stojąco :)
Fiat 125p 1.5c 1987
Volvo V70 2.4T 2001
Peugeot 508 2.0 2013
Peugeot 308 2.0 2015

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #369 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:24:59 pm »

Offline matucha

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2701
  • Płeć: Mężczyzna
    • Caro '96
    • http://www.osp.piaski-wlkp.pl
Cytat: "Osfald"

Kangoo wymaga CLIPa? jesli tak to czesciowa diagnostyke mozna zalatwic przez OBDII (kabel KKL) i DDT2000, a jesli nie wymaga CLIPa to sprawajest jeszcze prostsza :)

Prosta, czy nie -  bardziej chodziło mi o to, że "znawcy" mieli z tym problem, a niby laikowi się udało ;)
Co więcej - pierwszą osobą, która zgrała sterowanie Renault z innym radiem niż oryginał też byłem ja  :mrgreen: - tyle, że sterowanie wsadziłem do Poldka :P


Cytat: "Osfald"
musze Ci wyznac, ze staram sie jezdzic (jesli tylko moge to zaplanowac) do ASO w Niemczech... jest to niesamowite ale prawdziwe - oplaca sie :)


Opłaca się, bo masz nowe auto :P
Naprawianie 20 letniego napewno tańsze byłoby u nas ;)
Ktoś, kto zaprojektował Poloneza, wiedział, że się kiedyś urodzimy...

Polonez Caro 1,6 GLI LPG, Polonez KOMBI 1,6 MPI LPG & Dacia Sandero Stepway 1,6MPI LPG
Lublin 3 KOMBI 2,4TD & Renault KANGOO Fairway 1,5 DCI Privilege ;)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #370 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:26:44 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4130
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Subaru jeszcze efektywniejsze... tak jak i Nissan, Ford - czyżby wszystkie nowe samochody tak miały? :?:


Tu jest łagodniejszy test porównawczy kilku samochodów. Prędkość testu to 5 mph czyli koło 8 km/h. :)  (Mila amerykańska to 1609m). Największe wrażenie zrobiły na mnie dwa samochody - w jednym po uderzeniu z tą prędkością tyłem w słupek nie można było już zamknąć bagażnika, w drugim po uderzeniu przodem do wymiany były chłodnica i wymiennik ciepła od klimy. :)
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #371 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:15:09 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "KGB"
Osfald
komunikacja miedzy ludzmi zalezy od rozmowcow - skad wiesz Grzech zle wyzraza swoje mysli ? moze rzeczywiscie nie potrafisz ich odczytac ,
nie ma tu bezsprzecznej racji ,bo przeciez nie miales czasu doglebnie poznac tajnikow polszczyzny siedzac przy tych swoich "robotach" ,
moze troche mniej patrzenia na innych z gory - taka luzna propozycja


KGB... nie wiedzialem, ze ciagniesz w kierunku adwokatury :)
nie rob tego! taka luzna propozycja :)

a o jakiej polszczyznie piszesz i o jakich robotach? piszesz o wyjazdach zagranicznych? a w czym to niby przeszkadza? nie naleze do ludzi, ktorzy zapominaja j.polski po dwoch miesiacach  :lol:
a moze piszesz cos o mojej obecnej robocie? postaraj sie byc mniej tajemniczy i wal smialo wprost :)

Cytat: "KGB"
uwazam ,ze stara motoryzacja byla lepsza od terazniejszej - sam fakt braku nasycenia rynku nie wymuszal na procentach takich trikow jak dzisiaj


ogolniki! jaka stara? jak stara? cala stara? jak juz pisalem... kiedys to i kilogram byl lzejszy

Cytat: "KGB"
za to potrzeba rozwoju marki wymuszala dbanie o jakosc ,


jest co najmniej kilkanascie marek, ktore po dzis dzien robia na tym pieniadze

Cytat: "KGB"
piszesz ,ze szanujesz renault za wprowadzanie nowych nietuzinkowych rozwiazan - to JA powiem ,ze ich nie szanuje za testowanie ich na klientach ,


to musisz sie cofnac do tej wspanialej ery bez komputerow... jestes kolejnym czlowiekim, ktory rozsnuwa tu wspaniale wizje samochodowego el dorado sprzed lat...

przy takiej argumentacji zawsze uzywam porownan -> patrz lotnictwo, budownictwo, kosmonautyka
to przeciez dzialki, gdzie pracuje sie latami albo i dziesiatkami lat nad nowymi technologiami i ich udoskonaleniem, a i tak sa wypadki, usterki, katastrofy

KGB obudz sie chlopie z tego snu! zawsze testowano nowe technologie do pewnego stopnia, ktory mozna jeszcze testowac - potem trzeba to wdrozyc i zobaczyc jak bedzie dzialac w sytuacjach realnych obciazen i codziennej eksploatacji

inaczej jedyny kon jaki by Cie napedzal to bylby kon Przewalskiego...

Cytat: "KGB"
a oprocz tego jak sam wspomniales po pewnym przebiegu rowniez mechanika w nich siada jak w innych - czyli sa bardziej awaryjne ,bo A + B > B ,


a gdzie ja napisalem ze tak nie jest? :] probojesz mi cos imputowac? ze bronie Renaulta (przepraszam, Laguny)? chyba nie moglem tego wyrazic jasniej we wczesniejszych postach? wroc kawalek i przeczytaj....

Cytat: "KGB"
a tobie wypada jeszcze sie cieszyc ,ze nie kupiles diesla  (moze to swiadome dzialanie ,nie wiem ,pochwal sie)


poniekad swiadome... diesli jakos nie lubie z zasady  :mrgreen:
jechalem jak juz pisalem po 300m 3,5L, a wrocilem Laguna - nie bylo interesujacego 300m za pieniadze jakie chcialem wydac, a trafila sie zadbana Laguna to bralem... jakos glupio wracac do kraju z pustymi rekami  :mrgreen:

Cytat: "xprot"
nie mam pytan.


pamietajmy, ze powodow takiej skali zniszczen jest dzis duzo wiecej niz kiedys
cala litania odnoscnie bezpieczenstwa - strefy kontrolowanego zgniotu, ochrona pieszych... itd

co do ceny to nie komentuje... jak ktos chce naprawiac w ASO to bedzie drogo (poza tym sa przeciez te ubezpieczenia AC choc slyszalem, ze korzystanie z nich bywa nieoplacalne)

w Polsce naprawa zajalby sie pewnie Pan Heniu i Pan Zbyszek....

nota bene czesto samo ASO wysyla taki samochod do Henia i Zbyszka by potem tylko dorzucic marze....

Cytat: "matucha#1931"
Co więcej - pierwszą osobą, która zgrała sterowanie Renault z innym radiem niż oryginał też byłem ja  - tyle, że sterowanie wsadziłem do Poldka  


tzn chyba w zakresie Kangoo? :) bo jesli chodzi o piloty Laguny to znam takie rozwiazania od kiedy mam ten samochod, a obecnie projektuje ukladzik zmieniajacy pilota pod kierownica w programowalnego pilota w podczerwieni - bedzie sterowal kazdym radiem, ktore ma swojego fabrycznego pilota :)
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #372 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:34:51 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6622
  • Płeć: Mężczyzna
Propo tych małych zderzeń to wspomnijmy że Polonez borewicz i przynajmniej Caro minus były zaprojektowane tak żeby przy wolnych uderzeniach nie mieć zniszczeń. Z resztą wielu z was pewnie miało sytuację kiedy ktoś w was wjeżdża i u was rysa na zderzaku ,a w zachodnim aucie złamała się maska :lol:

Przypomina mi się jak mój wujek Nubirą dwa wjechał w VW Polo. W Polo klapa bagażnika całkowicie zniszczona, tak samo zderzak i belka pod nim ,a u wujka rejestracja się pogięła i to wszystko. :lol:
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #373 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:43:15 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "BXMaster"
Z resztą wielu z was pewnie miało sytuację kiedy ktoś w was wjeżdża i u was rysa na zderzaku ,a w zachodnim aucie złamała się maska  


wypadek w ktorym moj poldek zakonczyl zywot (ale to rzeczywiscie byl juz C+) wygladal dokladnie na odwrot.... polonez mial lewy przod zmasakrowany (lampa, maska, wzmocnienia, chlodnica, podluznica, blotnik... itd), a typ w GolfieI podpisal oswiadczenie o przyznaniu sie do spowodowania kolizji, odgial rekami zderzak i blotnik, a nastepnie zwial  :mrgreen:
podejrzewam, ze powodem ucieczki byla w miare sprawna wyobraznia, ktora podpowiedziala mu, ze zaplacic mandat mozna bez problemu, ale byc ukaranym za pijanstwo to juz inna bajka...
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #374 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:45:24 pm »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #375 dnia: Styczeń 18, 2010, 17:51:52 pm »

Offline Osfald

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 690
    • JAGUAR XJL 3.0 Supercharged 380KM
Cytat: "Gandziorz"
To sie nazywa bezpieczne auto.


przy tak krotkich strefach zgniotu i bardzo sztywnej klatce przeciazenia oddzialujace na ciala osob podrozujacych tym samochodem sa potworne...

mozna to dosc latwo policzyc w stosunku do samochodu z dluga maska gdzie blachy gniota sie na odcinku okolo 1m
FSO Car Team
12 lat przejeździłem wyrobami FSO. Są powody do dumy :)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #376 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:03:19 pm »

Offline maciejowski

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 2979
  • Płeć: Mężczyzna
    • 125p '75 | 125p '78 | 125p '80 | 125p '90 | 126p '78 | caro '96 x2 |
Cytat: "Osfald"
Cytat: "BXMaster"
Z resztą wielu z was pewnie miało sytuację kiedy ktoś w was wjeżdża i u was rysa na zderzaku ,a w zachodnim aucie złamała się maska  


wypadek w ktorym moj poldek zakonczyl zywot (ale to rzeczywiscie byl juz C+) wygladal dokladnie na odwrot.... polonez mial lewy przod zmasakrowany (lampa, maska, wzmocnienia, chlodnica, podluznica, blotnik... itd), a typ w GolfieI podpisal oswiadczenie o przyznaniu sie do spowodowania kolizji, odgial rekami zderzak i blotnik, a nastepnie zwial  :mrgreen:
podejrzewam, ze powodem ucieczki byla w miare sprawna wyobraznia, ktora podpowiedziala mu, ze zaplacic mandat mozna bez problemu, ale byc ukaranym za pijanstwo to juz inna bajka...
jak wiadomo plusy są zrobione z gównolitu/papiero-blachy, a golf I to jest stara dobra robota. pewnie jeszcze wzmocniony blachą 2mm i kątownikami ze starej wiaty. :mrgreen:
Cytat: KGB
wtedy moze okazac sie ,ze pelno Nm ,a jakoby zadnego nie bylo - jedna malutka przekladnia ,tak wiele ubylo ...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #377 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:45:11 pm »

Offline Konrad

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 168
  • Płeć: Mężczyzna
http://moto.onet.pl/1594448,1,wielki-powrot-honkera,artykul.html?node=2 Ciekawe co z tego wyjdzie i czy będzie dobre :idea:
FSO - trzy literki - miliard emocji :D

Polonez Atu '96 1.6 OHV/1.8 K16    01.2008 - 07.2014
Skoda Felicia '98 1.6 8V                  03.2014 - 08.2015
Mazda 626 '00 2.0 16V                   09.2015 - ?

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #378 dnia: Styczeń 18, 2010, 22:51:05 pm »

Offline Brysiek#1957

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1047
  • Płeć: Mężczyzna
  • Zostań ninja
    • Borek 87' X20SED, Atu+00'GSI, S210 e430 4Matic
Wszystko zależy od ceny
do tej pory honk kosztował około 90 tyś netto i nie sprzedawał się prawie wcale
Pozdrawiam Dominik
www.youtube.com/user/brysiekFSO
Cytat: dr. Grejfrut
.... jedynie słuszne dogmatyczne gadki zachowaj na czas zatwardzenia...

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #379 dnia: Styczeń 18, 2010, 23:36:48 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13866
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
Osfald,
"roboty" czyli terminatory  :P  - przeciez automatykiem jestes

chyba zle mnie zrozumiales  ,JA  popieram postep techniczny jak malo kto i uwazam ,ze komputery znacznie ulatwiaja proces projektowania ,ale nie mozna liczyc tylko na nie ,a testowanie nowinek na tak szeroka skale na klientach chyba jeszcze nie wystepowalo ,bo daje sie zauwazyc ,ze z nowymi autami cos jest nie tak ,
taka Kappa jak wychodzila to miala ambitna elektryke jak na swoje czasy i wiekszosc awarii spowodowana jest sniedzeniem stykow ,
bmw 5 e39 miala znacznie ambitniejsza i awarie liczne nie byly ,
ale z autami po roku 2000 juz jakos gorzej sie dzieje ,a powinno chyba byc lepiej ,bo elektronika rozwija sie szybciej mechanika ,a to co stoauje sie w motoryzacji to namiastka lotnictwa,kosmonautyki itp.
to mnie dziwi ,
no i jeszcze to ,ze robia coraz bardziej pokraczne te samochody i sami mowia ,ze sa piekne ,bo takie sa trendy - tylko kto te trendy tworzy ?
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.