Autor Wątek: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..  (Przeczytany 313880 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #60 dnia: Sierpień 17, 2009, 10:12:25 am »

Offline jimo#1921

  • Administrator
  • Wiadomości: 3412
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO Polonez Caro 1.6 16V
Tylko w miesiącu lipcu Polacy kupili w polskich salonach 35tyś NOWYCH samochodów. Wynik najlepszy od 5 lat!!
  • Prowadzę dystrybucję wysyłkową gadżetów FSO-PTK! Podkładki pod tablice rejestracyjne (1-/2-rzędowe), latarki LED/otwieracze/breloki, naklejki... Zapraszam do kontaktu na PW.
Pozdrawiam Michał aka jimo
"A"It's a hundred and six miles to Chicago, we've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses."
Były: A+ 1,6ohv; C 2.0dohc;V 745; A 1,8 K4F; YP250; C+ 18K4F; N126N
Są: C 16K4F; FZ6 SAHG; "pierdziawka", 3.6V6;

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 17, 2009, 10:15:11 am »

Offline Alien#174

  • Mój Polonez - jako JEDYNY od początku w PTK
  • Klubowicz
  • Wiadomości: 1210
  • Płeć: Mężczyzna
  • ***$karbnik PTK ***
    • PN CARO 1.6GLE MR'91
nie marudźcie - i tak jesteśmy szczęśliwcami, bo jak tak dalej pójdzie - za kilkanaście lat samochód sam się będzie prowadził po tym jak "kierowca" wpisze gdzie chce dojechać. Już widzę taką scenkę jak jak mamusia pokazuje kilkuletniemu synkowi fotki - "a tu tatuś za kierownicą Poloneza" a szczeniak na to "mama - a co to kierownica???"
Teraz możemy jeszcze sami decydować o tym kiedy i gdzie skręcimy, kiedy zatankujemy itp... 8)
Minister Zdrowia ostrzega! Polonez uzależnia!
PN Caro - burgundowe cacuszko 92' ( Polina )

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:39:23 am »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "Pio555"

jeżeli ktoś chce taką kasę płacić to czemu nie-twarde prawa rynku-jeżeli znajdą się ludzie którzy będą kupować po kilka aut inne na każda okazję to koncerny będą jej produkować.
(...)

Bardzo lubię jak ktoś tłumaczy całkowity brak uczciwości i poczucia przyzwoitości koncernów "prawami rynku". Prawa rynku nie działają jak są koncerny i brak realnej konkurencji. Gdyby prawa rynku naprawdę funkcjonowały to można by bylo teraz kupić samochod typu hatchback długości 420cm, mający napęd na tylne koła z "nienarzucającą się" deską rodzielczą i pozbawiony różnych elektronicznych bajerów. W końcu sporo ludzi by taki bardzo chętnie kupiło.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:48:48 am »

TooSlow

  • Gość
Z drugiej strony można powiedzieć, że prawa rynku działają, bowiem produkcja auta 420ckm w hatchbacku bez bajerów nie powiedzie się z braku odpowiedniej ilości chętnych - prawo rynku.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:57:25 am »

STax

  • Gość
Cytat: "Grzech"
W końcu sporo ludzi by taki bardzo chętnie kupiło

90% ludzi woli przedni napęd, bo jest prostszy do opanowania. Chociażby z tego powodu produkcja rwd spada...

Cytat: "Grzech"
Gdyby prawa rynku naprawdę funkcjonowały to można by bylo teraz kupić samochod typu hatchback długości 420cm, mający napęd na tylne koła z "nienarzucającą się" deską rodzielczą i pozbawiony różnych elektronicznych bajerów.

Poza tą elektroniką, to bmw serii 1 spełnia pozostałe warunki  :mrgreen:

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 17, 2009, 11:59:04 am »

Offline Pio555

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 276
  • Płeć: Mężczyzna
  • RENAULT SCENIC 1,6 dci
Cytat: "Grzech"
Bardzo lubię jak ktoś tłumaczy całkowity brak uczciwości i poczucia przyzwoitości koncernów "prawami rynku".

Grzech, kapke ekonomii jeżeli Ty jako producent będziesz miał możliwość sprzedać jakiś towar który ludzie chcieli kupować to co nie sprzedaż go ?? nie będziesz chciał zarobić??
Cytat: "Grzech"
Gdyby prawa rynku naprawdę funkcjonowały to można by bylo teraz kupić samochod typu hatchback długości 420cm, mający napęd na tylne koła z "nienarzucającą się" deską rodzielczą i pozbawiony różnych elektronicznych bajerów.

a ile znajdzie się takich osób w dzisiejszych czasach?? kto kupi auto bez ABS klimy wspomy itp rzeczy??
dobry przykład mamy z PN-technika poszła do przodu a FSO zostało w głębokiej du...ie Polonez sie nie sprzedawał a ludzi trzeba było utrzymać przy pracy az e pewnym momencie wszystko padło
Cytat: "Grzech"
W końcu sporo ludzi by taki bardzo chętnie kupiło.

sporo ludzi to znaczy kto??
kto dziś kupił by nowego Poloneza w cenie ok 20 tyś-nikt no możne kliku pasjonatów
a tak BTW przecież można sobie kupić nową Ładę 2107 bo przecież ja produkują a jak jest jest sprzedaż-w europie żadna a w Rosji sprzedadzą kilka tysięcy sztuk na 149 mln mieszkańców9co w/g nich możne nawet sie opłacać)

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:07:25 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Ja jako producent wiedział bym, że sprzedawanie g... jako pełnowartościowego towaru w końcu obróci się przeciwko mojej firmie. Są rzeczy, których nie da sie przeliczyć na kasę. Nie mógł bym popatrzeć w lustro myśląc o tych wszystkich oszukanych klientach. A co do kupowania aut bez wspomy, klimy i innych to myślę, iż sporo takich ludzi by się znalazło - nie ulegaj propagandzie koncernów. :) To nie jest tylko moje zdanie. Dokładnie z takim samym spotkałem się na łamach miesięcznika Off-Road. Takie auta jak na Europę wcale nie są produkowane na resztę świata. Po prostu ludzie za bardzo wierzą tu reklamie i dadzą sobie wciśnąć byle co. Przykładowo auta 4x4 na resztę świata można kupić bez wszystkich tych bajerów, które po pierwszym strumieniu powiedzą "papa".
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 17, 2009, 12:38:40 pm »

Offline DF

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1030
  • Darek F
    • Fordy Transit MkV x 2 - 2.3 LPG i 2.0 LPG
Przeraża mnie myśl o postępie w technice, która sprowadzi mnie do bezmyślnego pasażera/użytkownika rożnych sprzętów bez możliwości wpływu na jego działanie. Za jakieś 20 lat mogę być bardzo nieszczęśliwy z powodu braku możliwości podjęcia decyzji... Korporacje (rządy) nie pozwolą na posiadanie starodawnych pojazdów. A jeśli nawet to nie do poruszania się po drogach... Aby gdzieś dojechać będę mógł tylko wsiąść do jakiegoś samochodopodobnego pojazdu który zawiezie mnie do celu jak mu program i nawigacja zezwoli. Gorzej niż tramwaj. Będziemy mogli się oszukiwać w domowych komputerowych symulatorach z gierką "Jazda pojazdem z końca XX w. po drogach z epoki". Może w menu będzie do wyboru jakiś klasyczny pojazd FSO lub podobny...
Już teraz nienawidzę sprzętów, które automatycznie coś tam ustawiają i wykonują bez mojej decyzji... będzie coraz gorzej...
"Dla triumfu zła trzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili"  Ale dobrych już jest tak niewiele, że nic nie mogą...
Nie dajcie się zwieść - nie ma epidemii...  
Niestety wszyscy jesteśmy niewolnikami systemu. Jednak ja jestem nieposłuszny i gardzę tymi oraz szczerze nienawidzę tych dobrowolnych ścierw, które są niczym i krzywdzą innych.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:38:09 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
1. Nic nie mieszam. Nie mieszkam w kraju autostrad, idealnie gładkich nawierzchni, całkowitego braku kałuż, tanich serwisów, które dojeżdżają do klienta w ciągu pół godziny, idealnego paliwa itd... A do takich warunków przeznaczone są współczesne auta. Toyota sąsiadów się zawieszała na progach zwalniających... :D

2. Aut 4x4 "bez bajerów" nie można kupić w Europie W ogóle nie są przewidziane do sprzedaźy. :D

3. ABS i inne "trzy literki" nie wpływają na prowadzenie pojazdu? :?:  :shock:

4. Mylisz ze sobą koszt produkcji i koszt sprzedaży. Poczytaj sobie ceny akcesoriów. Przykladowo do Golfa: dywaniki (410,00 PLN), podłokietnik z przodu (350,00 PLN), światła przeciwmgielne (650,00 PLN), :D
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 17, 2009, 14:40:42 pm »

STax

  • Gość
Cytuj (zaznaczone)
Pomijam kwestię obowiązku produkcji auta z ABS i chyba poduszką pasażera( choć tegopewien nie jestem).

Jakoś od tego czy od przyszłego roku chyba ma być też obowiązkowo esp w nowych samochodach.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 17, 2009, 15:11:54 pm »

TooSlow

  • Gość
Cytat: "Grzech"
1. Nic nie mieszam. Nie mieszkam w kraju autostrad, idealnie gładkich nawierzchni, całkowitego braku kałuż, tanich serwisów, które dojeżdżają do klienta w ciągu pół godziny, idealnego paliwa itd... A do takich warunków przeznaczone są współczesne auta. Toyota sąsiadów się zawieszała na progach zwalniających... :D

2. Aut 4x4 "bez bajerów" nie można kupić w Europie W ogóle nie są przewidziane do sprzedaźy. :D

3. ABS i inne "trzy literki" nie wpływają na prowadzenie pojazdu? :?:  :shock:

4. Mylisz ze sobą koszt produkcji i koszt sprzedaży. Poczytaj sobie ceny akcesoriów. Przykladowo do Golfa: dywaniki (410,00 PLN), podłokietnik z przodu (350,00 PLN), światła przeciwmgielne (650,00 PLN), :D


Ad.1. Ale czy to, że toyota sąsiada zawieszała się na progach zwalniających oznacza twoim zdaniem, że ten problem dotyczy 90% produkowanych obecnie samochodów? Czy to, że w fordzie Mondeo z 2.2 TDCi padają wtryski oznacza, że 90% aut produkowanych nie zniesie paliwa z polskiej stacji? Czy to, że nie masz pod oknem autostrady, którą codziennie jeździłbyś swoim współczesnym autem do pracy i z powrotem oznacza, że 90% współczesnych aut niszczy sobie zawieszenie po przejechaniu w Polsce 10 tysięcy km?
Uważam, że moje pytania nic nie wnoszą do sprawy. Ale ja przynajmniej pytam się o jakiś tam większościowy udział ( 90% ) żeby postarać się o wyprowadzenie uogólnienia czy reguły. Ty tymczasem operujesz "toyotą sąsiada". Wiesz, ja mogę zacząć operować Audi Q7 i tym samym zaprzeczyć regule ustalonej przez toyotę sąsiada.

Ad.2. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem aut 4x4 i czy utożsamiasz je z offroadem. A więc nie wiem jak teraz, ale wpadnij na Śląsk to pokażę Ci kilkuletnie auto OFFROAD, którego jedynym wyposażeniem jest wspoma. Kupione jako wersja uboga w salonie. I jeżeli jeździłes w terenie, będziesz wiedział, że wspomaganie kur.ewsko się przydaje.

Ad.3. ABS wpływa na hamowanie i związane z tym prowadzenie pojazdu w czasie tegoż. Ale po pierwsze pisałem o nim w kontekście prowadzenia pojazdu jako bierny kierowca, poruszonym przez przedmówcę.Po drugie nie bądź bardziej papieski od papieża, bo w ten sposób możemy się dziwić, że nikt nie chce produkować auta z reflektorami w postaci lamp olejnych - w końcu na pewno taki zwolennik prostoty i cięcia kosztów doceniłby ich prostotę i funkcjonalność. Po trzecie ABS jest obowiązkowym wyposażeniem samochodów,więc nic się z tym nie zrobi. Po czwarte może faktycznie niefortunnie go umieściłem wśród pozostałych ( poduszek, elektryki, klimy ), ale i tak odnosiło się to do wyposażenia pojazdu. Po prostu nie popadajmy w skrajności.

Ad.4.Nie mylę kosztu produkcji od kosztu sprzedaży,gdyż właśnie o koszt produkcji mi chodzi - producent zamawia 400 tys. zestawów szyb elektrycznych - kooperant dostarcza mu je pewnie 5 razy taniej niż na allegro - producent montuje je seryjnie, licząc na wzrost sprzedaży - ty zamiast płacić na alledrogo 150zł za uniwersalne, albo polować na wystawienie aukcji oryginałów, albo zamiast szukania na szrocie - masz je w standardzie. kur.ewsko proste i przyjemne. Jeżeli natomiast nie podoba Ci się, że nie możesz sobie jadąc 130km/h puścic jednej reki z kierownicy i zacząć machać korbką od otwierania szyb to cóż, zawsze możesz zostać przy polonezie.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 17, 2009, 21:54:43 pm »

Offline Gandziorz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 401
Cytat: "Grzech"

4. Mylisz ze sobą koszt produkcji i koszt sprzedaży. Poczytaj sobie ceny akcesoriów. Przykladowo do Golfa: dywaniki (410,00 PLN), podłokietnik z przodu (350,00 PLN), światła przeciwmgielne (650,00 PLN), :D

Tylko wszystko od firm prywaciarskich i chin co wiąże ze sobą że dywanik kosztuje max. 100zł a że na czymś trzeba zbić majątek to sprzedają za 410zł.

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 17, 2009, 22:53:22 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "TooSlow"
Ad.3. ABS wpływa na hamowanie i związane z tym prowadzenie pojazdu w czasie tegoż. Ale po pierwsze pisałem o nim w kontekście prowadzenia pojazdu jako bierny kierowca, poruszonym przez przedmówcę.Po drugie nie bądź bardziej papieski od papieża, bo w ten sposób możemy się dziwić, że nikt nie chce produkować auta z reflektorami w postaci lamp olejnych - w końcu na pewno taki zwolennik prostoty i cięcia kosztów doceniłby ich prostotę i funkcjonalność. Po trzecie ABS jest obowiązkowym wyposażeniem samochodów,więc nic się z tym nie zrobi. Po czwarte może faktycznie niefortunnie go umieściłem wśród pozostałych ( poduszek, elektryki, klimy ), ale i tak odnosiło się to do wyposażenia pojazdu. Po prostu nie popadajmy w skrajności.

Ktoś tu się zagalopował chyba  :roll:
Wolny rynek i demokracja oznacza ze możesz jeździć autami jakimi chcesz, a nie jakimi powinieneś chcieć, a skoro taki z Ciebie dobry wujek to myślę ze może cofniesz paru osoba 5 czy 6 tys jak kupią auto z bajerami i dopłaca ta kasę ponieważ nie mogą nabyć takiego auta BEZ klimy, wpomy, immo czy cholera wie jeszcze czego które niektórym osoba do szczęścia nie są potrzebne a te 5 tys wola wydać na paliwo do swojego nabytku.... To ze producent kupuje klimę za 5 dolców to nie znaczy za masz za nią w aucie obowiazkowo placic 10 czy 20 razy tyle.
Jak pomyśle jak bogata była lista dodatków i opcji malowania i tapicerki a na szperze skończywszy  w starych autach typu capri czy granada gdzie mogłeś dobrać wszystko pod siebie jak ci się podobało  a zobaczy się dzisiejsza listę w której  dodatki to plastikowe aludekle czy podstawka pod kubki albo obrotomierz to żyć się odechciewa  :|
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 18, 2009, 09:59:43 am »

Offline joanna1684

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 111
    • POLONEZ przejściówka
ogólnie elektronikę i wszystkie te bajery pchają żeby się co psuć miało

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 18, 2009, 10:52:28 am »

heccto

  • Gość
co do starego modelu i uksztaltowania , wygladu terenu oraz warunkow atmosferycznych panujacyh w australii jest w tym sens, napewno nie ma tam potrzeby jazdy tak "ładnym" autem po pustyniach czy niezaludnionych terenach tego kraju a stary sprawdzony model starsze rozwiazania techniczne juz sprawdzone są na pierwszym miejscu i napewno nikt nie bedzie dzownil po serwis na odludziu bo nie wie gdzie sie wykreca reflektor  :mrgreen: tak jak w afryce smigaja starymi discovery  :roll:

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 18, 2009, 11:16:18 am »

STax

  • Gość
Cytat: "heccto"
tak jak w afryce smigaja starymi discovery

Ba, w RPA dalej produkują golfa I (http://www.autokrata.pl/lod/1608/golf_stary_ale_jary/ ) ale nawet do takich starych wersji aut pakują coraz więcej elektroniki.

Np mogę się założyc, że ten austrlijski land cruiser ma klimę  :mrgreen:

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #76 dnia: Sierpień 18, 2009, 16:29:06 pm »

heccto

  • Gość
wez i sprowadz takiego golfika  :twisted:

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 18, 2009, 23:20:07 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Cytat: "STax"
Ba, w RPA dalej produkują golfa I (http://www.autokrata.pl/lod/1608/golf_stary_ale_jary/ ) ale nawet do takich starych wersji aut pakują coraz więcej elektroniki.
Bo w RPA dalej produkuja lub produkowali fajne auta  :mrgreen:
np http://perana.org/index.php  a konkretnie http://perana.org/granada.php  :mrgreen:  :mrgreen:  :mrgreen: Tylko ta kierownica z lewej strony  :?
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 18, 2009, 23:26:55 pm »

Offline Grzech#1938

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 4125
  • Płeć: Mężczyzna
    • GSI, GLI, GLE
Cytat: "STax"
(...)
Np mogę się założyc, że ten austrlijski land cruiser ma klimę  :mrgreen:


Ale tylko jako opcję, a nie obowiązkowo. :)


Elwood#1887 - myślę, że przekładnię, pedałki z układem hamulcowym, deskę itd. spokojnie dało by się przełożyć z europejskich modeli.
Mój system to linux: https://www.opensuse.org/#Leap

Odp: nowe auta - czyli "boże co ty robisz z tą motoryzacją..
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 19, 2009, 11:51:32 am »

Offline sova

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 666
  • Płeć: Mężczyzna
  • wychowany na tylnym napędzie
    • PN Coupe--> home made
co gorsze wprowadzają szyny danych CAN zamiast zwykłej instalacji, więc może sie okazac ze jak sobie podepniesz np halogeny do nowego focusa który  z salonu wyszeł bez nich ( 700zł) to coś się popierniczy
co do elektryki, patrząc na konstrukcję to chyba prościej i taniej wyprodukowac nozycowy podnośnik elektryczny do szyb niz  mechanizm na korbę... więc dopłata za elektryki jest zabiegiem służącym zbijaniu kasy i tyle
FSO Motoklub Polska---> www.fsomoto.xip.pl
Mercedes C180 Esprit kombi
Historia mojego PN 1,4 Coupe zaczyna się tu ->www.fsomoto.xip.pl/forum/viewtopic.php?t=1143&postdays=0&postorder=asc&start=360