Autor Wątek: v6 opel w trakcie budowy  (Przeczytany 60135 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 08, 2010, 15:53:10 pm »

denis

  • Gość
Cytat: "RafałFSO"
Cytat: "denis"
Cytat: "RafałFSO"
Najpierw niech ktoś ukończy te "potwory w Polonezach" i niech to zacznie naprawde jezdzic, bo jak narazie to sie podniecacie kilkoma zdjeciami... Wspominaliscie o Polonezie z 2.7 z BMW, i co ? Mamy jeden filmik gdzie widzimy jak to startuje... i nie wiadomo co sie teraz dzieje z projektem...

Moja wypowiedź nie jest skierowana do konkretnych osób. Tak ogólnie tylko piszę...



Jeżeli mówisz o tym zielonym caro na poszerzanych stalówkach to chyba miał tam 2,5 nie 2,7 ( choć mogę się mylić) i został skasowany - a konkretttnie to zaatakowało go drzewo :wink:

Mówiłem o białym Caro, był opisywany niedawno w GT, a ostatnio nawet pojawił się na allegro.


A no to widzisz ja mówiłem o tym http://www.youtube.com/watch?v=CEwYPvbUnZQ

Z opisu wynika że to może być ten sam właściciel - pisze o turbopolonezie opisanym w GT - a był chyba tylko ten jeden biały o którym wspominasz.

v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 08, 2010, 15:54:56 pm »

Offline Rafał

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5735
  • Płeć: Mężczyzna
    • Renault Laguna I phII 1.9 dTi RXE+
Były: Caro: 1.6 GLI Bosch, 1.4 GLI 16V, 1.4 GTI 16V, 1.6 GTI 16V, 1.6 GTC 16V 1997; Atu: 1.6 GLI Bosch 1997, Peugeot 106 1.0 Itinea 1997
Jest: Renault Laguna I phII 1.9 dTi 1999 RXE+

v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:19:53 pm »

Offline Jaro

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 718
  • Ukryta opcja niemiecka
    • Caro Orciari OHV
Cytat: "denis"
Cytat: "RafałFSO"
Cytat: "denis"
Cytat: "RafałFSO"
Najpierw niech ktoś ukończy te "potwory w Polonezach" i niech to zacznie naprawde jezdzic, bo jak narazie to sie podniecacie kilkoma zdjeciami... Wspominaliscie o Polonezie z 2.7 z BMW, i co ? Mamy jeden filmik gdzie widzimy jak to startuje... i nie wiadomo co sie teraz dzieje z projektem...

Moja wypowiedź nie jest skierowana do konkretnych osób. Tak ogólnie tylko piszę...



Jeżeli mówisz o tym zielonym caro na poszerzanych stalówkach to chyba miał tam 2,5 nie 2,7 ( choć mogę się mylić) i został skasowany - a konkretttnie to zaatakowało go drzewo :wink:

Mówiłem o białym Caro, był opisywany niedawno w GT, a ostatnio nawet pojawił się na allegro.


A no to widzisz ja mówiłem o tym http://www.youtube.com/watch?v=CEwYPvbUnZQ

Z opisu wynika że to może być ten sam właściciel - pisze o turbopolonezie opisanym w GT - a był chyba tylko ten jeden biały o którym wspominasz.


Właściciel białej Carówki to z tego co pamiętam synek jakoś w moim wieku, jeszcze przed 20stką, więc zielone Caro to raczej nie jego...

Poza tym te dwa auta są PODOBNO inaczej zrobione- zielony to wsadzony na chama kloc z przodu, a w Caronezie kwestia posadzenia takiego dużego silnika jest już jakoś ogarnięta, ale piszę PODBNO, z takimi projektami nigdy nie wiadomo, co za diabli tam siedzą :?
LOW & SLOW

v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 08, 2010, 17:22:26 pm »

Offline Leonek1321

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1116
oba te auta stworzył jeden człowiek i oba sprzedał  :P
Polonez 93/97 r 2.0 DOHC - był...
powoli do przodu AQVR ;)

v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 09, 2010, 23:13:32 pm »

kihas

  • Gość
To prawda, zielonego poldka juz nie ma, znajomy go skasował, i to nie na drzewie.

v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #45 dnia: Sierpień 09, 2010, 23:32:02 pm »

Offline Elwood#1887

  • Moderator
  • Wiadomości: 2725
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wujek Samo Zlo
Golf wyskoczyl
Obecny park maszynowy :
Ford Granada 4.0 '82 "No replacement for displacement "
BMW E36 323ti  '98 No LPG
BMW E82 125i   '10 "Ferrero Rocher Złoty Miesiąc"& No LPG

v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #46 dnia: Grudzień 11, 2010, 23:27:03 pm »

Offline Kusmier

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 3.0 V6
    • Kompletne systemy interkomów rajdowych
Jak tam idą prace nad V6? :)

v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #47 dnia: Grudzień 12, 2010, 12:02:04 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
na razie stoi bo wciaz "ratuje" moje inne samochody (rover 600 - blacharka w zasadzie zrobiona- wymaga jeszcze tylko lakieru - czeka na wiosne, i jeszcze skoda pickup - rzezbienie od zera tylnych nadkoli wewnetrzych /przegnily gorne mocowania amortyzatorow i wszystko dookola, niestety brak reperaturek/). mam 3 samochody i wszystkie rdzewieja :/  tak poza tym nic sie z nimi nie dzieje na szczescie
mam nadzieje, ze jeszcze w tym roku uda mi sie znowu wziac za poloneza. beda swieta to troche bede mial wiecej czasu :D
ciagnie sie to tyle, bo pracuje od 8 do 18 w warsztacie i potem ciezko mi cokolwiek zrobic z powodu braku sil.
generalnie sam silnik bylby juz moze zlozony (przynajmniej dol) gdyby nie to ze, pierdziele sie z DOKLADNYM (do 1g, potem moze jeszcze mniej bede probowal  :twisted: ) wywazaniem modyfikowanych (odchudzane, polerowane) korbowodow. kto probowal wywazyc korbowod na wadze (zwyklej elektronicznej), wie ze minimalne przesuniecie (punkt podparcia poza waga jest staly) zmienia wskazywana mase. na takiej wadze da sie to zrobic, tylko trzeba byc super dokladnym.
to ja, byly Marcin#839

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 31, 2011, 13:18:13 pm »

Offline El-Portero2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 698
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN 5d 1.5 1980r -> PN 3D V6 2.8i. Polonez 5D 1.5 SLE 1989r -> PN Coupe 1.5X, Polonez 1986 1.5 LE Milicja
Co dalej z tym wątkiem? czy już ewidentny koniec tematu?
Cytuj (zaznaczone)
"Moze potnij jakiegoś malucha , świat pełen jest tych co tną ale tych co spawają policzysz na palcach jednej dłoni." CRUISER

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 31, 2011, 19:41:56 pm »

Offline Kusmier

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 183
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Caro 3.0 V6
    • Kompletne systemy interkomów rajdowych
ja czekam na koniec zimy bo mam nie ogrzewany garaż ;p

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #50 dnia: Luty 01, 2011, 18:14:49 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
Co dalej z tym wątkiem? czy już ewidentny koniec tematu?
przeciez napisalem post wyzej, ze na razie mam inne moje samochody na glowie. poloneza robie w miedzyczasie (ktorego na razie praktycznie nie mam)
w zasadzie tylko dla tego poloneza pracuje, wiec predzej Palikot zostanie prezydentem Polski, anizeli ten projekt mialby zostac skasowany.
a jezeli ktos mysli, ze TA robota to robota na pare tygodni, to jest w wieeeelkim bledzie (nie przy tym co JA chce zrobic).
to ja, byly Marcin#839

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #51 dnia: Luty 08, 2011, 12:38:48 pm »

Offline Bogdan611

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 316
  • Płeć: Mężczyzna
  • Polonez Caro 1.6 GLi 96'
Cytuj (zaznaczone)
wiec predzej Palikot zostanie prezydentem Polski,
Ja bym nie rzucał słów na wiatra bo tu jest polska i tutaj wszystko jest możliwe
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 12:39:34 pm wysłana przez Bogdan611 »
Poloneza chwalić nie trzeba,bo by to było jak wlewanie wody do morza.
OSTERZEGAM PRZED ZLODZIEJSKIMI PRAKYTKAMI T-MOBILE
Pożyczki bez Bik-u,teren Częstochowy zapraszam 797-603-075 lub PW

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #52 dnia: Luty 13, 2011, 09:16:05 am »

Offline menzuramenzura

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 22
    • 125p
A masz już pomysł jak rozwiązać kwestię napędu prędkościomierza?  Powodzenia w pracach.

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #53 dnia: Luty 13, 2011, 09:40:50 am »

Offline xmaniekx

  • Macher
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 658
    • C+ pinto turbo
Jeśli opel ma czujnik vss to mogę podzielić sie modyfikacją patentu Bociana na prędkościomierz z Saxo (jak sam skończę (: )

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #54 dnia: Luty 13, 2011, 11:18:30 am »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
w skrzyniach omegi a  jest "wyjscie" na linke. w omedze b sygnal bierze albo z absu, albo z mostu (raczej z absu). ja bede montowal skrzynie z omegi b (hydrauliczne wysprzeglanie, i teoretycznie mocniejsze). mam pomysl jak rozwiazac problem na brak wyjscia na linke w skrzynie omegi b, ale na razie sa to tylko moje domysly, a na ten czas mam tylko skrzynie z omegi a, jeszcze nie kupilem drugiej. Poza tym na razie nie jest to dla mnie problemem - silnika jeszcze nie zlozylem (o blacharce nie wspominajac ;);) . Ale mysle o wszystkim  :>
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 11:20:41 am wysłana przez -Marcin- »
to ja, byly Marcin#839

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #55 dnia: Luty 13, 2011, 22:13:42 pm »

Offline Piotrek#1923

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 831
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO 1.4_1.6_1.8
Marcin będziesz musiał dać namiary na garaż ;)

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #56 dnia: Luty 14, 2011, 17:56:06 pm »

Offline -Marcin-

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1561
    • PN 3.0 24v, PN Truck 1.6E
przeciez Ci kiedys podawalem lokalizacje ;)
to ja, byly Marcin#839

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #57 dnia: Luty 26, 2011, 19:16:45 pm »

Offline Łukasz!842!

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 609
  • Płeć: Mężczyzna
    • FSO POLONEZ 2000/TC/MPI
    • http://www.fso.ptk.prv.pl
Marcin podziwiam patrząc właśnie na takie projekty człowiek uświadamia sobie dopiero jak mało sam zrobił, naprawdę konkret ;)

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #58 dnia: Kwiecień 18, 2011, 21:09:51 pm »

Offline leonidasso

  • Nowicjusz
  • Wiadomości: 49
a coś tam ruszyło w projekcie, bo bardzo mnie zaciekawił( a właściwie zajarał) ten temat. Skąd taka zajawka bo wątpie że tylko z tego powodu(chociaż to byłoby możliwe)
taki maly projekcik ;)
zaczelo sie w 2007 roku po tym jak w 1.4 wywalilo mi uszczele pod glowica, wiec przy okazji postanowilem zmienic silnik. padlo na v6 opla, bo jakos tak mi sie wymyslilo :)

Cytat: volant
Romantyczne jest wspólne łapanie stopa, a nie chlamydii

Odp: v6 opel w trakcie budowy
« Odpowiedź #59 dnia: Kwiecień 20, 2011, 19:36:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Cytuj (zaznaczone)
wiec predzej Palikot zostanie prezydentem Polski,
Ja bym nie rzucał słów na wiatra bo tu jest polska i tutaj wszystko jest możliwe

To nie byłoby nawet takie złe. Pierwszy eksces Palikota świadczył nie o Palikocie tylko o społeczeństwie.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E