Autor Wątek: Zaciski Lucas na tylnej osi  (Przeczytany 55071 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Odp: Zaciski Lucas na tylnej osi
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 08, 2013, 10:25:33 am »

lesiek

  • Gość
siemano!

mam głupie pytanie, nie zabijajcie mnie od razu, może jestem troche bardziej ograniczony i nie potrafiłem dostrzec takiej informacji.

mam Akwarium na wąskim moście z tarczami z tyłu, starego typu, czyli te porypane aluminiowe zaciski które blokują się średnio raz na minutę i chiał bym zmienić tył na zaciski lucasa (nie potrzebny mi ręczy narazie, z resztą kiedyś zrobię sobie hydroklamę) i mam dwa pytania:
-czy rozstaw śrób z tyłu jest taki sam w zaciskach lucasa i starego typu polonezowskich
-czy tarcza podjedzie starego typu

wiem, ze gwint jest inny, ale mam już na to patent.

swoją drogą, to te zaciski lucasa to nie są czasem takie same jak ma e30 z przodu na wąskiej tarczy ????

z góry dzięki za odpowiedz :)

Odp: Zaciski Lucas na tylnej osi
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 08, 2013, 11:09:02 am »

Offline Hagar

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 485
  • Płeć: Mężczyzna
    • 1.6 GSi 99r
wiesz że względu na badania techniczne musisz mieć hamulec awaryjny, czyli ręczny. Wiec z taka przeróbka możesz mieć problemy z policja, ponieważ może skontrolować stan techniczny pojazdu i zabrać Ci dowód tak samo diagnosta wiec jak masz zamiar to robić razem z hydrolapa albo w kupić smar do tłoczków nowe tłoczki gumki zrobić jak trzeba

a o to co pytasz jest w histori tego wątku wystarczy poszukać i poczytać
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 11:18:52 am wysłana przez Hagar »
był 1.6 GSiE, 1.6GLE, 1.6TCGLE

Odp: Zaciski Lucas na tylnej osi
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 08, 2013, 12:41:11 pm »

lesiek

  • Gość
nie pytałem o poradę prawną, tylko o rozstaw śrub... <do bani> <do bani> przeczytałem ten temat cały już raz, a nie chce mi się czytać go drugi raz, więc z łaski swojej - jak chcesz pomóc to odpowiedz na moje pytanie...a jeśli nie masz nic "mondrego" do powiedzenia to nie pisz.


ponawiam pytanie  :]

Odp: Zaciski Lucas na tylnej osi
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 08, 2013, 13:34:20 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Trochę więcej pokory.

Jarzma Lucasów nie podejdą pod tarcze kotwiczne na moście, lucas ma większy rozstaw między otworami, tarcza też nie podejdzie.

Z gwintem to patentów nie rób, bo możesz zrobić krzywdę sobie lub, co gorsza, komuś postronnemu.
Do zmiany gwintu są redukcje lub zakuwa się odpowiednie końcówki na przewodach metalowych.

P.S. ja mam "heble" z tyłu i hamulce działają prawidłowo, wystarczy sumiennie o nie dbać. Jak raz zrobisz je dobrze, to wystarczy raz na rok do nich zajrzeć, wyczyścić inasmarować płytki ślizgowe oraz miejsca ich kontaktu z zaciskiem i jarzmem, naładować smaru pod gumki tłoczków oraz pod osłonę gumową tylną, w mechanizm ręcznego.
Ręczny będziesz miał dobry, ale kół nim nie zablokujesz, to nie ta liga. Do tego lepsza będzie hydrołapa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 13:37:19 pm wysłana przez BARTEK#1925 »
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja

Odp: Zaciski Lucas na tylnej osi
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 08, 2013, 13:42:18 pm »

lesiek

  • Gość
na taką odpowiedz właśnie liczyłem, wielkie dzięki :) do gwintów mam taką zaciskarkę - to mój patent. Jak mnie spotkasz na jakimś zlocie, to podbij po browarek :)

Pokory? nie mam całego dnia by czytać po 10 razy jeden temat, to że Wy macie czas na przesiadywaanie na forach, nie oznacza, że inni też mają. Poza tym, jeśłi ktoś się pyta o drogę, to nie opowiada się mu o tym jak droga powstała, tylko jak dojechać do celu, więc uważam, że nie namiejscu jest pisanie o pokorze. Forum jest po to by zadawać pytania ludziom którzy znają się lepiej niż ja, więc to robię :)

Bez obrazy :) pozdrawiam

PS. dzięki za PS :) chyba jednak zostanę jeszcze przy starch zaciskach, jak dopadnę szeroki mosto to będę się z nim bawił :) jeszcze raz wielkie dzięki :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2013, 13:44:56 pm wysłana przez lesiek »

Odp: Zaciski Lucas na tylnej osi
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 08, 2013, 13:44:32 pm »

Offline BARTEK1925

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 4230
  • Płeć: Mężczyzna
  • 000086
    • Laguna I kombi 1.8 + sekwencja 2000 r.
Bez urazy, ale po to jest opcja szukaj żeby z niej korzystać (skoro zaakceptowałeś regulamin przy rejestracji, to wiesz, a skoro zaakceptowałeś a nie przeczytałeś to miej pretensje do siebie),
na żadnym forum nie jest tak że zadasz pytanie i wszyscy będą szukać za Ciebie.
Paździoch 2.0 OHC ford 1990 r - 2003/2016 r. auto odjechało 14.05.2016 do nowego domu.
A codziennie granatowe Mondeo kombi MK1 1.6 + LPG - zwany też czołgiem-sprzedany wrzesień 2017
Obecnie: Laguna 2000 r. kombi 1.8 + sekwencja
             Berlingo 2008 r. I lift 1.6 + sekwencja