Autor Wątek: -= LINKowisko =-  (Przeczytany 1296684 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5540 dnia: Sierpień 23, 2017, 22:31:42 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Ale i jedno i drugie możesz wykorzystać jako grę na emocjach. Np. podają, że na polskich drogach rocznie ginie ~3000 osób, co nie oszukujmy się dla przeciętnego Kowalskiego jest liczbą bardzo dużą, a jak jeszcze się tą informację doprawi tym, że "za miedzą" (powiedzmy w Niemczech) zgonów na drogach jest znacznie mniej, a na dokładkę pokarzesz takiego jednego i drugiego lecącego pod prąd na autostradzie, to czy ten statystyczny Kowalski nie będzie za tym, żeby zaostrzać przepisy? No będzie i w swojej walce o bezpieczeństwo zgodziłby się nawet na karę obcięcia moszny gorącym, tępym nożem za krzywe zaparkowanie. I nikt nie rozkmini tego, że my mamy warunki takie jakie mamy, a zachód ma zgoła inne warunki i porównywanie Polski do Niemiec czy Szwecji nie ma sensu; nie my musimy być bardziej europejscy niż zachodni europejczycy, choćby to miało nam bokiem wyjść... A potem dochodzimy do absurdów tak jak po ostatniej aktualizacji przepisów, gdzie mniejszą karę dostałbyś za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym po pijaku niż za samą jazdę po pijaku...
Inną sprawą jest to, że jest to doskonały przykład odzwierciedlający powiedzenie "dziel i rządź", gdyż plebs zamiast skupiać się na patrzeniu politykierom na ręce będzie się przerzucać bluzgami o to, że druga strona dyskusji przedstawia skrajnie inny światopogląd niż ich jedyny słuszny, w sprawie mającej stosunkowo niewielkie znaczenie w życiu codziennym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5541 dnia: Sierpień 24, 2017, 04:59:00 am »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
tylko,ze statystyka daje obraz skali zjawiska, a  zbrodnia poejedynczego Kowalskiego to tylko AŻ gra na emocjach i wlasnie dlatego ten drugi przypadek jest forsowany w mediach - emocje sie sprzedaja, a przecietny odbiorca tresci masowych jest zbyt glupi, zeby ocenic kilka liczb

ostatnio praktycznie codziennie pokazuja jazde pod prąd na autostradach i innych drogach dwujezdniowych,
statystyki nie powstaly, ale juz widac,ze zjawisko jest na tyle czeste, ze lepiej takich drog unikac

Naprawdę mieszkasz w Ełku? Jesteś napływowy, prawda?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5542 dnia: Sierpień 24, 2017, 23:11:31 pm »

Offline KGB

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 13824
  • Płeć: Mężczyzna
  • Antypartyzant
    • Plus Srebrne Caro
tylko,ze statystyka daje obraz skali zjawiska, a  zbrodnia poejedynczego Kowalskiego to tylko AŻ gra na emocjach i wlasnie dlatego ten drugi przypadek jest forsowany w mediach - emocje sie sprzedaja, a przecietny odbiorca tresci masowych jest zbyt glupi, zeby ocenic kilka liczb

ostatnio praktycznie codziennie pokazuja jazde pod prąd na autostradach i innych drogach dwujezdniowych,
statystyki nie powstaly, ale juz widac,ze zjawisko jest na tyle czeste, ze lepiej takich drog unikac

Naprawdę mieszkasz w Ełku? Jesteś napływowy, prawda?
zdemaskowales mnie, nie mieszkam, ale jestem naplywowy,a raczej przyplywowy - przyplynalem pontonem ;]
i wysiadlem na plaży miejskiej w Ełku,
swoja droga tych 300 nowych mieszkancow Ełku tez przyplynelo ze mna, dokladnie to ze Sparty plynelismy, wiec "Poznaj moich Spartan"

wiesz co, to pytanie nie byloby takie glupie, gdybys nie pomylil cytatow, bo pasuje bardziej pod ten :
Czyli już nie jestem z którejś wioski w gm. Sidra, lecz ze "śledziowa"?....
A ty skąd tak w ogóle jesteś, przyjemniaczku? ;>
nadal byloby glupie, bo odpowiadasz sobie pytaniem na pytanie (ja na to pierwsze nie odpowiadalem, poniewaz odpowiedz juz kiedys padla, co sam udowodniles swoim odpowiedzio-pytaniem),
ale nie bylo by juz aż tak glupie, co stwierdzilem juz wyzej

Ale i jedno i drugie możesz wykorzystać jako grę na emocjach.
mozna wykorzystac statystyke,ale musi ona zawirac prosta arytmetyke ,czyli np. mnoznik 2x, 3x ,
jak to u Niemcow jest 2x mniej wypadkow smiertelnych ? klamstwo lub spisek, oni ofiary smiertelne na pewno przerzucaja przez granice, zeby lepiej wypasc ;]


a na dokładkę pokarzesz takiego jednego i drugiego lecącego pod prąd na autostradzie, to czy ten statystyczny Kowalski nie będzie za tym, żeby zaostrzać przepisy? No będzie i w swojej walce o bezpieczeństwo zgodziłby się nawet na karę obcięcia moszny gorącym, tępym nożem za krzywe zaparkowanie.
ale moze bedzie za zaostrzenie okreslonych przepisow, bo uwazam,ze przydaloby sie,
jazda pod prad autostrada to nie jest zdarzenie losowe, ani chwila nieuwagi ,wiec obcinanie moszny mogloby byc skutecznym srodkiem zaradczym,
z parkowaniem jest troche inaczej, nie jest to na pewno tak niebezpieczne (roznica kilku rzedow wielkosci), ale jak widze cwelow parkujacych pod biedą to tez bym cos ciął,jak nie moszny to moze opony,
po parkowaniu doskonale widac, kto jest bezmyslana egoistyczna ameba, albo egoistycznym chamem - pierwszych powinno sie napietnowac jako kierowcow, a drugich jako obywateli


I nikt nie rozkmini tego, że my mamy warunki takie jakie mamy, a zachód ma zgoła inne warunki i porównywanie Polski do Niemiec czy Szwecji nie ma sensu
jakie warunki ? Niemcy czy Szwedzi maja wieksza przestrzen pod deklem i obok goowna zmiescil im sie kawalek mozgu, a co bogatszym majatkowo Polakom zmiescilo sie juz tylko samo goowno ?
bo jak widze cos takiego, to mam ochote troche opancerzyc auto i wybrac sie na polowanie https://www.youtube.com/watch?v=UVnDv611OoY
Cytat: Senn#1869
Nie odpowiadasz za forum, nie moderujesz go, nie masz statusu klubowicza wiec Twoje zdanie jest nic nie warte.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5543 dnia: Sierpień 25, 2017, 10:05:10 am »

Offline OLO

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 1174
Czy ktokolwiek go czyta zamiast przewijać?
Były:
PNC 1.6 GLE 95
PNC 1.6 DOHC 91
PNC 1.5 GLE 93 EVO 1
PNC 1.5 GLE 94 EVO 2
PNC 1.6 GLI 95 EVO 3
PNC 1.5 GLE 94 EVO 4
PNC 1.4 GLI 96 EVO 5
PNC 1.9 D 96 EVO 6
PNC 1.6 GSI 99 EVO 7

Karetka 1.6 GLI 97 EVO 8
PN 1.5 SLE 90 EVO 9

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5544 dnia: Sierpień 25, 2017, 10:11:26 am »

Offline Bocian_s#313

  • Klubowicz
  • Wiadomości: 7254
  • Płeć: Mężczyzna
    • Borostworek niepospolity 1,8 16V
Ja...
Pozdrawiam
Bocian_s#313
POLONEZ nie umiera nigdy!!
Wycisnąłem silnik jak cytrynę: 136.9KM@5140RPM i 198,1Nm@4268RPM  <shock> :d
Cytat: snikers
wierz mi, z perspektywy kogoś kto kilka lat jest na forum, męczące jest ciągłe czytanie o tym samym.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5545 dnia: Sierpień 25, 2017, 13:56:31 pm »

Offline jacek2

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 323
  • Płeć: Mężczyzna
    • borewicz 89
Ja też.....

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5546 dnia: Sierpień 25, 2017, 14:17:07 pm »

Offline lukasz190

  • Kto smaruje, ten jedzie!!
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 639
  • Płeć: Mężczyzna
    • PN Caro MR'91
i Ja też czytam.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5547 dnia: Sierpień 25, 2017, 19:31:25 pm »

Offline mp79

  • Autsajder
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3055
  • Płeć: Mężczyzna
    • truckło
Czy ktokolwiek go czyta zamiast przewijać?
Ja, choć coraz rzadziej, i najczęściej w połowie już odpuszczam. Nie wiem, co on bierze; muszę zapytać, na jaką chorobę to przepisują. Tylko że w odpowiedzi przeczytam zapewne kolejny wykład z filozofii, bez polskich znaków i bez treści.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5548 dnia: Sierpień 25, 2017, 20:53:25 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Cóż, KGB, to już taki stały element tego forum, który się nie zmienia, ale za którym chyba jednak byśmy zatęsknili z takich, czy innych powodów.Najlepiej nie wdawać się z nim w dyskusje, a na próby "konwersacji" nie odpowiadać.Zaoszczędzi to i wam i jemu nerwów.Odkąd tu jestem, to on był, pisał chyba to samo, więc można powiedzieć, że jest konsekwentny w tym, co wygłasza.To trochę tak, jak popularny "Mucha" (JKM) który od lat plecie to samo.Zaraz nasz forumowy kolega oburzy się na to porównanie, ale to służyło bardziej zobrazowaniu sytuacji, niż wrzuceniu ich obu do jednego worka.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5549 dnia: Sierpień 26, 2017, 23:17:47 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Najlepiej nie wdawać się z nim w dyskusje, a na próby "konwersacji" nie odpowiadać

Nawet ja uważam że KGB czasami przesadza i za szybko detonuje, ale tutaj akurat sporo celnych punktów.
Skoro Niemcy mając ze dwa razy więcej ludności, mają dwa razy mniej wypadków, to pokazuje że jest ogromna różnica w bezpieczeństwie na drogach między Polską i Niemcami. I skądinąd sądzę że nie jest to jedynie wynik lepszych dróg, czy samochodów. Niemcy mają dużo lepsze kursy, a poza tym są ogólnie rzecz biorąc narodem dużo bardziej zdyscyplinowanym i słuchającym przepisów. Ma to swoje wady, ale na drogach akurat się sprawdza.

Podobnie z parkowaniem. Ja Polonezem bez wspomy, moja matka autem bez wspomy, moja babcia Dużym Fiatem zawsze parkowała idealnie w miejscu, i nie jest to wielki problem, a ktoś inny musi małym autkiem albo super furą ze wspomaganiem i tysiącem czujników zająć dwa miejsca? To już jest wada charakteru i to świadcząca o bardzo antyspołecznej i egoistycznej psychice delikwenta.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5550 dnia: Sierpień 27, 2017, 00:39:27 am »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
Skoro Niemcy mając ze dwa razy więcej ludności, mają dwa razy mniej wypadków, to pokazuje że jest ogromna różnica w bezpieczeństwie na drogach między Polską i Niemcami. I skądinąd sądzę że nie jest to jedynie wynik lepszych dróg, czy samochodów. Niemcy mają dużo lepsze kursy, a poza tym są ogólnie rzecz biorąc narodem dużo bardziej zdyscyplinowanym i słuchającym przepisów. Ma to swoje wady, ale na drogach akurat się sprawdza.
Jak łatwo zauważyć to domena "niebezpiecznych" dróg zarezerwowana jest ogólnie rzecz ujmując dla byłych demoludów, czyli krajów gdzie korupcja szalała, a przecież zatrzymania za "kupowanie" prawa jazdy zdarzają się do teraz, więc jest pewna grupa, która teoretycznie nigdy nie powinna dostać prawa jazdy, a mimo to normalnie porusza się po drogach.
Drugą sprawą jest sam fakt badań przed uzyskaniem prawa jazdy i w trakcie jego posiadania, tzn. jak ja zapisywałem się na kurs to już musiałem wyrobić sobie "kartę kierowcy", a żeby ją wyrobić konieczne było dostarczenie badań lekarskich, co się potem okazało można było te badania donieść już w trakcie kursu; o czym nie wiedziałem więc poszedłem do lekarza zajmującego się badaniem kierowców (w tym zawodowych), tam miałem wszystkie badania jakie były konieczne. Natomiast OSK w którym robiłem kurs organizował lekarza we własnym zakresie, gdzie badanie sprowadzało się do przeczytania kilku liter z tablicy (lekarz nawet nie sprawdzał czy petent nosi soczewki) jeśli ktoś powiedział cokolwiek prawidłowo dostawał zaświadczenie na 15 lat i "zapraszam następnego"... Jest też grupa kierowców takich jak moja babcia, który w wieku przeszło 80 lat wciąż jeżdżą, pomimo, że zdrowie już niekoniecznie na to pozwala.
Kolejny temat to, non stop zmieniające się i nie jasne przepisy. W prawdzie szczegółowo nie zgłębiałem zagranicznych przepisów drogowych, ale wydaje mi się, że tak dynamicznych zmian w kodeksie drogowym jak u nas to niema w żadnym kraju w europie (jeśli już tak się porównujemy), stąd wielokrotnie sytuacje, w których to jeden osobnik zrobił coś co inny osobnik odebrał w odmienny sposób, bo jednego na kursie uczyli tak a drugiego inaczej... Choć ogólne zasady ruchu się raczej nie zmieniają i może dlatego jeszcze nie wygląda to tak jak w GTA :)
Co do stosowania przepisów, to nie chcę być zgryźliwy, ale myślę, że tutaj o wiele wiele bardziej istotne jest MYŚLENIE nad tym co się robi, bo wiadomo, ze przy przedszkolu czy w ścisłej zabudowie nie będziesz leciał 70 km/h bo rzeczywiście stwarzałbyś bardzo duże zagrożenie dla otoczenia. Ale znów w luźniej zabudowie, gdzie chodnik jest w odległości od drogi itp. też nie ma sensu jechać 50 km/h bo jadąc nawet te 60 czy 70 km/h bo zagrożenie jest raczej niewielkie. Bezsensowne i debilne stawianie znaków jako panaceum na zły stan nawierzchni przemilczę.
No i chyba najważniejsza sprawa, że tak sparafrazuję "nie ważne ilu umiera, ważne jak się ich liczy".
I znów się rozpisałem <lol>

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5551 dnia: Sierpień 27, 2017, 21:08:04 pm »

Offline Daniel#1984

  • Democratic Republic Of Boland
  • Moderator
  • Wiadomości: 4632
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kukle City
    • 1.6 Abimex 1996 LPG
Nawet ja uważam że KGB czasami przesadza i za szybko detonuje, ale tutaj akurat sporo celnych punktów.
Skoro Niemcy mając ze dwa razy więcej ludności, mają dwa razy mniej wypadków, to pokazuje że jest ogromna różnica w bezpieczeństwie na drogach między Polską i Niemcami. I skądinąd sądzę że nie jest to jedynie wynik lepszych dróg, czy samochodów. Niemcy mają dużo lepsze kursy, a poza tym są ogólnie rzecz biorąc narodem dużo bardziej zdyscyplinowanym i słuchającym przepisów. Ma to swoje wady, ale na drogach akurat się sprawdza.

Uuu, to trzeba nasrać więcej fotoradarów, dorzucić ograniczeń prędkości na trasie, ograniczyć prędkość w miastach do 15 km/h (badania dowiodły, że ciało ludzkie zostanie mniej uszkodzone przez pojazd jadący 15km/h, niż 30km/h, i to dziesięciokrotnie, przy czym zmaleje ilość wypadków!!!), wprowadzić ostrzejszy rygor (auta 10-letnie do huty, bez względu na stan techniczny) i podnieść stawki OC! :P.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2017, 21:10:07 pm wysłana przez daniel22 »
Z kolan wstajemy, łbem w sufit je...

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5552 dnia: Sierpień 27, 2017, 21:43:04 pm »

Offline Buźka

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 5075
  • Płeć: Mężczyzna
    • Klimatyzowany Caro Plus 1.4 GTI '01
Ale starych rowerów nie wykasują?  :P Gdyby coś takiego nastało, to już tylko zostaje pojazd o napędzie nożnym, jak u Flinstonów.Zawsze można kupić ten skuterek czterokołowy, wyglądający jak zmniejszony matiz.Dużo tego teraz widuję.Nie jest to demon prędkości, ale jakoś się toczy.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5553 dnia: Sierpień 27, 2017, 21:46:06 pm »

Offline utek

  • utek#1915
  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3692
  • Płeć: Mężczyzna
  • kujawiak

Kolejny temat to, non stop zmieniające się i nie jasne przepisy. W prawdzie szczegółowo nie zgłębiałem zagranicznych przepisów drogowych, ale wydaje mi się, że tak dynamicznych zmian w kodeksie drogowym jak u nas to niema w żadnym kraju w europie (jeśli już tak się porównujemy), stąd wielokrotnie sytuacje, w których to jeden osobnik zrobił coś co inny osobnik odebrał w odmienny sposób, bo jednego na kursie uczyli tak a drugiego inaczej... Choć ogólne zasady ruchu się raczej nie zmieniają i może dlatego jeszcze nie wygląda to tak jak w GTA :)

A co u nas tak ciągle się zmienia?

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5554 dnia: Sierpień 27, 2017, 21:56:19 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Uuu, to trzeba nasrać więcej fotoradarów, dorzucić ograniczeń prędkości na trasie

Oczywiście że nie, bo w Niemczech limity prędkości są nawet większe jeżeli chodzi o autostrady, i wypadków jest mniej.
Tak jak mówiłem, mamy zły system szkolenia, a poza tym nie ściga się bandyctwa drogowego w postaci zajeżdżania drogi itp.

Ja bym zrobił tak:
-limity prędkości bez zmian
-badania psychologiczne wszystkich kandydatów na kierowców
-obowiązkowe badania lekarskie i egzamin ze znajomości przepisów raz na 10-15 lat, znasz przepisy, jesteś w odpowiednio dobrej kondycji, możesz prowadzić choćbyś miał 100 lat. Nie jesteś, nie możesz.

-wprowadzenie do kursów i egzaminów wiadomości nt. techniki jazdy i zjawisk fizycznych działających na samochód
-na egzaminie obowiązkowo testy na płycie poślizgowej, oraz jazda na czas po torze ustawionym z pachołków, o długości 2km, ze średnią prędkością nie mniejszą niż 40km/h, i maksymalną prędkością nie mniejszą niż 100km/h. - nie osiągnięcie tych pułapów, przekroczenie limitu czasu przejazdu lub wypadnięcie z trasy równałoby się niezdaniem egzaminu.
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5555 dnia: Sierpień 27, 2017, 22:52:00 pm »

Offline Gomulsky

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 3124
  • Płeć: Mężczyzna
    • Polonez Atu 16V GLi + Kombi 8V GSi
A co u nas tak ciągle się zmienia?
Porównaj kodeks drogowy z np. 1987 r. z obecnym, ten pierwszy ma 136 stron i zapewne zawierają się w nim wszystkie przepisy obowiązujące na drodze, a KD na 2016 ma ich 192 czyli przez 30 lat przybyło 60 stron nowych przepisów (a ile jeszcze w przepisach szczegółowych), nie mówiąc już o tym ilu starym zmieniono brzmienie. Znalazłem też "kodeks drogowy 2017 z komentarzem", gdzie na 80 stronach zawarto tłumaczenie tylko "nowych" przepisów... 80 stron o rzeczach, które powinna zrozumieć średnio rozgarnięta małpa. Więc chyba coś się jednak zmienia, może nie co kilka miesięcy (choć i takie manewry się pewnie zdarzają zwłaszcza jak idzie o przepisy szczegółowe), ale zasadniczo chodzi o to, że były wprowadzane dość radykalne zmiany, pomimo tego, że po ulicach jeździli ludzie przyzwyczajeni do zgoła innych obyczajów drogowych. Natomiast kilka takich, które na pewno się zmieniły od tamtej pory, to bezwzględne pierwszeństwo rowerzystów wjeżdżających na przejazdy rowerowe. Zdaje się zmianie uległo też posługiwanie się kierunkowskazami, tzn. że dawniej jeśli miałeś drogę z pierwszeństwem skręcającą w lewo a miałeś możliwość jazdy na wprost to nie używałeś kierunkowskazu jeśli jechałeś za drogą z pierwszeństwem, a teraz powinieneś. Zniesiono zasadę ograniczonego zaufania i zastąpiono ją jakimś dziwnym tworem w mniej więcej takiej postaci "uczestnik ruchu może spodziewać się, że inny uczestnik ruchu przestrzega przepisów ruchu drogowego, chyba, że jego zachowanie świadczy inaczej". Nie wiem też czy nie doszły przepisy dotyczące zakazu wyprzedzania przed i na przejściu (choć to akurat jest zawarte w konwencji wiedeńskiej, więc mogło to być już dużo wcześniej).  Stopień skomplikowania dopisywanych nowych paragrafów, gdzie wyjątek goni wyjątek. I też różne wyroki sądów w bliźniaczych sprawach, słowem temat rzeka.

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5556 dnia: Sierpień 27, 2017, 23:35:57 pm »

Offline Mariusz

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 674
    • 1.5 GLE
Skoro Niemcy mając ze dwa razy więcej ludności, mają dwa razy mniej wypadków, to pokazuje że jest ogromna różnica w bezpieczeństwie na drogach między Polską i Niemcami. I skądinąd sądzę że nie jest to jedynie wynik lepszych dróg, czy samochodów. Niemcy mają dużo lepsze kursy, a poza tym są ogólnie rzecz biorąc narodem dużo bardziej zdyscyplinowanym i słuchającym przepisów. Ma to swoje wady, ale na drogach akurat się sprawdza.

Poruszałem się po tym kraju przez rok Polonezem. Z racji tego, że byłem tam gościem, a mandaty są raczej wysokie to stosowałem się do wszelkich ograniczeń dość mocno. Wcale nie było tak różowo, Niemcy jeżdżą szybko, nawet po mieście, na autostradach często są tam ograniczenia do 130 km/h i jest to nagminnie łamane i nie o 10 czy 20 km/h tylko o wiele więcej (nie mówię o odcinkach gdzie była prędkość zalecana, tylko o ewidentnym ograniczeniu do 130). Zdarzyło mi się również, gdy zatrzymywałem się na światłach na "późnym żółtym", zostać ominiętym torowiskiem tramwajowym ( nieprzeznaczonym do jazdy ) - takie coś nawet w Polsce mnie nie spotkało ;). W sumie jedyną mocno odczuwalną rzeczą była jazda na suwak - to był standard. Cała reszta podobnie jak w Polsce, a jak mówią statystyki wypadków mniej. Ilość autostrad i dróg ekspresowych może mieć z tym coś wspólnego ;)

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5557 dnia: Wrzesień 09, 2017, 23:21:29 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5558 dnia: Wrzesień 11, 2017, 18:02:08 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Jeszcze lepszy skok Polonezem 2000: https://youtu.be/oBNvDLJczxY?t=3m2s
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E

Odp: -= LINKowisko =-
« Odpowiedź #5559 dnia: Wrzesień 11, 2017, 18:02:42 pm »

Offline banned

  • Sympatyk
  • Wiadomości: 6571
  • Płeć: Mężczyzna
Osiągi samochodów FSO fabrycznie mierzone z 5 osobami i 50kg bagażu na pokładzie.
Kupię części nadwozia Polonez Plus kolor 44E